“Bu Kitap Mıymış” Dedirten Kitaptan Uyarlama Dizi Ve Filmler

1 dk okuma süresi


13
15 Paylaşım, 13 puan

Ekranlarda izlediğimiz pek çok dizi ve filmin konusu aslında kitaplardan alınmıştır. Ancak çoğu insan izlediği filmin ya da dizinin nereden geldiğini, bir kitaptan uyarlama yapılıp yapılmadığını bilmiyor. Bizde bu yüzden sizlere, yazmanın önemini göstermek için kitaptan ve romanlar üzerinden uyarlama yapılmış dizi ve filmleri derledik. Bu listemizi görünce “Aaa bu dizi buradan mı geliyormuş, kitap mıymış” diyeceksiniz! İşte sizi şoke edecek ekranlarda gördüğümüz ve gerçekte kitaptan uyarlama dizi ve filmler listesi…

1. Kötü Çocuk (Afra Saraçoğlu – Tolga Sarıtaş)

Kötü Çocuk

Kötü Çocuk filmini duymuş muydunuz? Başroldeki Kayra’nın İstanbul’a gelmesi ve oldukça gizemli görünen Meriç ile tanıştıktan sonra yaşadıklarını anlatan bir film. Körü Çocuk filmi, gerçekte bir romandan uyarlamadır. Wattpad adlı uygulamadan çıkmış bir roman. Yazarı ise Büşra Küçük’tür.

2. 4N1K Dizisi

4N1K Dizisi

4N1K, Yaprak ve arkadaşlarının komik, aynı zamanda duygusal bağlarını anlatan bir filmdir. Kitap sonrası dizisi çekilmiş. Yazar Büşra Yılmaz’a ait bir romandan uyarlanmıştır. İlk olarak sadece wattpad adlı uygulamada yayınlanmış romandır.

3. İstanbullu Gelin (Aslı Enver – Özcan Deniz)

Kitaptan Uyarlama Dizi

Başrollerini Aslı Enver ve Özcan Deniz’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinin bir kitaptan uyarlandığını biliyor muydunuz? Gülseren Budayıcıoğlu’nun psikolojik türde yazdığı bir eserdir. Bu roman, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Kitabın gerçek adı ise: Hayata Dön.

4. Fi (Serenay Sarıkaya – Mehmet Günsür – Berrak Tüzünataç – Ozan Güven)

Fi

Ünlü yazar Azra Kohen’in Fi, Pi, Çi üçlemesinin ilk kitabından derlenen ve dijital platformda ilk yayınlanan dizi olma özelliği taşıyan bu dizi, oldukça ilgi görmüştü. Kişisel gelişim açısından önemli olan bu kitabı okumanızı tavsiye ederiz. Azra Kohen ve Kitapları hakkında daha fazla bilgiye, önceki yazdığımız içerikten ulaşabilirsiniz.

5. Hercai (Akın Akınözü – Ebru Şahin)

Hercai

Hercai, bu aralar herkesin dilinde dolaşan şairane bir dizi. İntikam üzerine kurulan imkansız bir aşkın hikayesi… Başrollerini Ebru Şahin ve Akın Akınözü’nün paylaştığı Hercai dizisi, Sümeyye Ezel tarafından yazılmış bir romandan uyarlanmıştır. Ve şuan da oldukça ilgi gören bir yapımdır.

İyi okumalar dileriz!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
17
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?