Kadınların Yalnız Başına Yapmaktan Hoşlandıkları 10 Aktivite

4 dk okuma süresi


12
12 Paylaşım, 12 puan

Herkesin bazen yalnız vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Her ne kadar ebeveynlerinizle, partnerinizle veya arkadaşlarınızla vakit geçirmekten hoşlansanız da bazen yanınızda kimse olmasın isteyebilirsiniz. Böyle zamanlarda yapabileceğiniz onlarca şey vardır. Fakat bazı şeyleri yalnız yapmak, daha eğlenceli ve huzurlu gelebilir. Eğer sizde tek kaldığınız an bu maddelerden birini yapmak için can atıyorsanız yalnız değilsiniz. İşte kadınların yalnız başına kaldıklarında yapmaktan hoşlandıkları 10 aktivite!

1. En Sevdikleri Filmi İzlemek

Kadınların Yalnız Başına Yapmaktan Hoşlandıkları 10 Aktivite

Bazı diziler ve filmler bir kez izlenip bir kenara kaldırılamayacak kadar güzel ve özeldir. İzlerken konfor bulduğunuz, kendiniz gibi hissettiğiniz ve tanıdık karakterleriyle güven aşılayan bazı filmler birden fazla izlenmek için yapılmıştır. Bu yüzden kadınlar yalnız kaldıklarında hakkından konuşmaktan asla sıkılmadıkları ve müziklerini ezbere bildikleri filmleri açabilirler. Tüm sahneleri, replikleri ve hatta silinmiş sahneleri bile bildiğiniz bir filmi bir daha izlemenin mutluluğu tek başınayken daha farklı olabilir. Filmi izlerken ‘bu filmdeki hangi karaktere benziyorsun?’ testlerini yapıp filmle daha çok bağ kurmaya çalışıyor bile olabilirler!

2. Müzikle Kendini Kaybetmek

Hiç kimse seni izlemiyorken dilediğini yapabilirsin. Bu da istediğiniz müziği dilediğiniz seste açmak demek. Kadınların yapmaya doyamayacağı başka bir şey ise, favori müziklerini açıp evde diledikleri gibi dans etmek. Kimsenin rahatsız olmayacağını bildikleri için istedikleri şekilde şarkıya eşlik edip o an için şarkıcı olabilirler. Kendi kendinize yapabileceğiniz karaoke günlerinden daha güzel ve eğlenceli bir aktivite var mıdır zaten? Başkasının yanında açmak istemeyeceğimiz ya da açmaya çekinebileceğimiz müzikleri son ses açmak için tek başına olmaktan iyi bir fırsat yok. Herkes tek başınayken kendi konserini verebilir!

3. Anın Tadını Çıkartmak

Kadınların Yalnız Başına Yapmaktan Hoşlandıkları 10 Aktivite

Evde yalnız olmak, özellikle de kalabalık yaşanan bir ortamda çok değerli bir vakittir. Tabii ki kimse evde bir çocuğun, başka bir büyüğün ya da bir kardeşinin olmasından rahatsız olmaz. Aile ile vakit geçirmek paha biçilmez bir şeydir. Fakat nihayet tüm alan kendinize kaldığı zamanın rahatlığı ve mutluluğu da en az kalabalık olmak kadar rahatlatıcı ve güzel olabilir. Hepimizin yalnız geçireceği zamanlara ihtiyacı olabileceği için, bu vakti elde eden herkes anın tadını çıkartmak ister. Bu yüzden kadınlar etrafta başka kimsenin sesi yokken evin sessizliğinin, huzurunun ve rahatlığının tadını çıkartmak ister.

4. Kendi Kendine Konuşmak

Eğer evinizi paylaştığınız bir evcil hayvanınız yoksa, evde tek kaldığınızda konuşacak kimseniz olmaz. Bir köpek ya da kedi sahibi olanlar, onlarla rahatça konuşarak tuhaf görünmezler. Fakat ortada konuşacak kimse olmayınca kadınlar kendilerini kendi kendilerine konuşurken bulabilirler. Bu salonda kimse yokken ve canları kahve istiyorken kendi kendine ‘bir kahve alayım’ demek olabilir. Fakat aynı zamanda haftalardır içlerinde tuttukları bir tartışmayı sesli bir şekilde tekrarlayarak hayali bir arkadaşla hararetli bir konuşma içinde de olabilirler. Her ne olursa olsun, kendi kendine konuşmanın keyfini başka hiçbir şey sağlayamaz.

5. Aynayla Vakit Geçirmek

Kadınların Yalnız Başına Yapmaktan Hoşlandıkları 10 Aktivite

Kendi kendine olan konuşmaları evin içinde dolaşıyorken gerçekleştirebileceğimiz gibi, aynanın karşısında da kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Bu yüzden evde bakacak başka kimse yokken, kadınlar kendilerine bakarlar. Aynanın karşısında hiçbir şey yapmadan dakikalarca vakit geçebilir. Bazen de bu zamanı değerlendirip en yeni makyaj trendlerini yapabilir, yüzümüzde yeni şeyler deneyebilir ve belli yüz ifadelerini yaptığımızda nasıl göründüğümüze bakabiliriz. Aynanın karşısında, planlarımız olmamasına rağmen kendimizi makyaj yaparken bulabiliriz. Hatta eğer aynada gördüğümüz şeyi seversek telefonu çıkartıp bir iki fotoğraf bile çekebiliriz.

6. Koltuktan Kalkmamak

Evde sürekli hareket halinde olduğunuz zamanlar, bazen oturmak ne bilemeyebiliyoruz. Bazen işlerin yoğunluğundan, bazen kendimizi durduramadığımızdan dinlenmeyi ikinci plana atabiliriz. Evde kimsenin olmaması demek, kimsenin sorumluluğu da olmaması demek. Böyle zamanlarda kadınların ihtiyacı olan tek şey kanepeye uzanmak ve saatlerce aynı pozisyonda yatmak olabilir. Arka arkaya iki film izlerken telefonda pinterestte yeni stilini seçmekten, tüm evin dekorasyonunu değiştirmeye kadar her şey gerçekleşebilir. Yatar pozisyonda bir şey yapmıyorlar gibi görünse bile, aynı anda bir sürü şey üzerinde göz gezdiriyor olabilirler.

7. Bakım Rutinleri Yapmak

Kadınların Yalnız Başına Yapmaktan Hoşlandıkları 10 Aktivite

Çok da güzel kokmayan, yapış yapış, yeşil maskenizi yüzünüze uygulamak için en uygun zaman ne mi? Tabii ki kimse evde olmadığı zaman. Kadınların yalnız başına yapmaktan hoşlandıkları 10 aktivite arasında bakım rutinlerini uygulamak vardır. Belki daha önce denemedikleri rutinleri denerler, belki de haftalık rutinlerine devam ederler. Tek başına oldukları zaman kadınlar, arkada çalan rahatlatıcı bir müzikle ya da bir önceki bölümünü kaçırdıkları programlar ile bakım rutinlerini uygulamak isterler. İnternetten kolayca bulunabilecek bir bal maskesinden, mağazadan özenle seçilmiş nemlendirici kürlere kadar her şeyi deneyebiliriz.

8. Bir Şeyler Okumak

Sizi rahatsız edecek ya da bölecek kimse yokken, okumak istediğiniz kitaba başlamanın tam vaktidir. İstediğiniz gibi önünüzdekilere gömülebileceğiniz belki de tek zaman yalnız olduğunuz zamandır. Tekken hikayelerinizin arasında kaybolabilirsiniz, okuduğunuz şeylere istediğiniz tepkileri abartılı bir şekilde verebilirsiniz ve koltukta istediğiniz şekillere girebilirsiniz. En güzel yanı da kimse o an bir şey sorarak ya da bir şey için yardımınızı isteyerek sizi bölemez. İster favori dergilerinin yeni sayısı olsun, ister haftalardır bir başka bölümünü okumayı erteledikleri roman; tek başına okumanın verdiği huzur başka hiçbir yerde yoktur.

9. Dolapları Tekrar Keşfetmek

Tek başına yapılabilecek en güzel aktivite ne mi? Tabii ki yıllardır yanınızda duran dolabın içindekileri tekrar keşfe çıkmak. Kadınlar tek başınayken dolaplarını kurcalayarak neleri ne sıklıkla giydiklerini analiz etmekten keyif alırlar. Dolabın en arkasına sıkışıp kalmış, asla dokunmadıkları giysileri de gözden geçirirler. Belki yıllar önce aldıkları ve asla giymedikleri bir şeyi giyerek kendi podyumlarını yaratırlar, belki de haftaya gerçekleşecek etkinlik için giyecekleri giysinin provasını yaparlar. Her neden olursa olsun, giysi dolabının önünde dakikalarca vakit geçirmenin neredeyse terapi gibi olduğunu herkes bilir.

10. Alışverişe Çıkmak

Kadınların Yalnız Başına Yapmaktan Hoşlandıkları 10 Aktivite

Kız arkadaşlarla beraber alışverişe çıkmak çok keyifli olabilir. Hatta arkadaşınızla alışveriş adı altında çıktığınız anda beraber eşleşen giysileri deneyip bir şey almadan kahkahalarla deneme kabinlerinde dolaştığınızı fark edebilirsiniz. Alışveriş adı altındaki buluşma kahve içmek için bir yere oturulması ve saatlerce konuşulması ile sonlanır. Her ne kadar eğlenceli olsa da bu alışveriş günleri bir şey alma anlamında verimsiz geçebilir. Bu yüzden kadınların yalnız başına yapmaktan hoşlandıkları 10 aktivite arasında kesinlikle alışverişe çıkmak vardır. Kimse sızlanmadan, istedikleri mağazada istedikleri kadar vakit geçirebilirler ve dilediğince oyalanabilirler.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!