Kadınların En Beğendiği Erkek Giyim Tarzları

5 dk okuma süresi


20
15 Paylaşım, 20 puan

Günümüzde moda dünyası kadınlar için ne kadar önemliyse, erkekler için de o kadar önemlidir. Erkeklerin günler geçtikçe daha fazla modaya ve giyimlerine önem gösterdiklerini söyleyebiliriz. Kadınlar kadar erkekler için de şık olmak ve beğenilmek oldukça önemli bir husus. Erkeklerin şık görünmesinin altında yatan ana sebeplerden biri elbette kadınlara çekici görünmektir. Bu sebeple biz de bu yazımızda kadınların en beğendiği erkek giyim tarzları listesini derledik. Keyifli okumalar dileriz!

1. Casual Giyim Tarzı

Kadınların En Beğendiği Erkek Giyim Tarzları

Casual giyim tarzı resmî olmayan kıyafetlerdir. Rahat ve gündelik kıyafetlerin birbirleriyle en iyi biçimde kombinlenmesiyle oluşur. Casual giyim tarzında rahat ve gündelik kıyafetler tercih edilmesi şık olunmayacağı anlamına gelmez. Casual gündelik kıyafetlerle şık olmayı sağlayan tarzdır. Casual tarzda başta oduncu gömlekleri olmak üzere pek çok gömlek çeşidine yer verilir. Genellikle kumaş ya da kot pantolonlar görülür. Ayakkabı olarak genellikle spor ayakkabılar tercih edilir fakat bunun yanında düztabanlı ayakkabılar da tercih edilebilir. Kadınlarda erkekler de casual tarzını benimser. Casual tarzı benimsemiş bir erkeğin kombinini bomber ya da kot ceketlerle tamamlayarak kadınların ilgisini çekmesi mümkündür.

2. Business Casual Giyim Tarzı

Buiness casual tarz ofis şıklığı ile gündelik yaşamın rahatlığını bir araya getirmek isteyenler için en ideal giyim tarzıdır. Kıyafet seçimlerinizi gündelik kadar rahat yapamasanız da ofis şıklığını en rahat hale getirebilirsiniz. Keskin çizgileri olmayan bu tarz size özgün olma fırsatını sonuna kadar sunar. Bu tarzı benimseyenler klasik ya da spor gömlekler, blazer ceketler tercih edebilir. Pantolon olarak jean de kullanabilirsiniz kumaş pantolon da. Ayakkabı olarak da loafer ayakkabı ya da sneaker tarzınızı tamamlayacaktır. Kadınların ise tamamıyla resmî olmayan fakat resmîlikten de uzak olmayan bu tarza bayıldıklarını söylemek mümkün. Tabi ki renk uyumunu yakalayabildiğiniz sürece.

3. Business Giyim Tarzı

Kadınların En Beğendiği Erkek Giyim Tarzları

Business Giyim tarzı bir diğer adıyla klasik giyim tarzı daha çok resmî şirketlerde çalışanlarda görülen bir giyim tarzıdır. Genellikle business giyim tarzında gömlek, kumaş pantolon ve ceket ya da gömlek, kumaş pantolon, yelek ve ceket giyilir. Bu noktada pantolon paçalarınızın ayakkabılarınıza yığılmamasına ya da çok kısa gelmemesine özen gösterilmelidir. Ayrıca busines tarzın tamamlayıcısı olarak kravat ve kemer muhakkak kullanılmalıdır. Business giyim tarzı çoğu kadın için erkeğin en çekici halini yansıtan giyim tarzıdır. Özellikle bu resmîliği kol düğmeleri, kravat iğnesi ya da şık bir kol saatiyle tamamlarsanız çoğu kadının aklını başından almanız mümkün olacaktır.

4. Basic Tarzı

Basic yani sade tarz aslında en kolay kombin yapılabilecek stillerin başında geliyor. Kadınların yıllardır en beğendiği erkek giyim tarzlarının başında gelen siyah kot beyaz tişört tam olarak basic tarz örneği diyebiliriz. Kolayca uğraşmadan tek renk ürünlerle yapabileceğiniz bu kombinler sizi düşündüğünüzden daha tarz gösteriyor. Basic tişörtlerden bahsetmişken kadınların erkeğe en çok yakıştırdığı renklerden birisinin de mavi olduğunu söyleyelim ki basic tarzınızda bol bol mavi tişörtlere yer verin. Basic tarzınızın ayakkabı çeşidi de oldukça bol. Genellikle spor ayakkabı tercih edilse de bu tarz hemen hemen her ayakkabıyla uyumu yakalıyor. Tarzınızın tamamlayıcısı olarak kot ceket ya da trençkot tercih edebilirsiniz.

5. Sokak Modası Tarzı

Kadınların En Beğendiği Erkek Giyim Tarzları

Sokak Modası tarzı modanın sokağa değil sokağın modaya yön verdiği noktadır. Ruhu özgür olanların kalıplara sığamayanların tarzıdır. Sokak modasının belirli bir kuralı yoktur. Asıl kurla kuralsızlıktır diyebiliriz fakat dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da budur. Bu kuralsızlığın içinde renk uyumunu yakalamak oldukça zordur. Bu yüzden sokak modası tarzı aslında düşünüldüğü kadar kolay değildir. Yine de bu tarzda oversize kıyafetlerin önemli bir yer tutuğunu söyleyebiliriz. Kadınların sokak modası tarzıyla ilgili düşüncelerine gelince erkeklerin akla gelmeyecek kıyafetleri uyum içine getirmesine hayranlık duyarlar. Kadınların birbirleriyle iyi match edilmiş bir sokak tarzı en beğendikleri erkek giyim tarzlarının başında gelir.

6. Man in Black Tarzı

Man in black tarzı yani siyahtan kopamayanların tarzı. Bu tarz da kombinlenmesi en kolay tarzlardan birisidir. Hem şık ve cool olan hem de kolay kombinlenen bu tarz pek çok erkeğin kurtarıcısı olabilir. Bu tarzın olmazsa olmazı tabi ki deri ceketlerdir. Deri ceketler size hem asi bir hava katarken hem de coolluğunuzu artıracaktır. Aynı zaman da yırtık kotlar da bu tarzın vazgeçilmezlerinden birisidir. Bu siyahlığı bir bileklik ya da bir kolyeyle tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı olarak sneaker ya da spor ayakkabı seçebilir farklı renk ayakkabıyla dikkat çekebilirsiniz. Siyahın asilliğinden her kadının etkileneceğini unutmayın.

7. Outdoor Giyim Tarzı

Kadınların En Beğendiği Erkek Giyim Tarzları

Outdoor giyim tarzı tam olarak maceracıların giyim tarzıdır desek yanılmış olmayız. Yaz kış seyahat etmeyi seven hatta seyahatin artık yaşam biçime dönüştüğü insanların tarzıdır. Outdoor giyim tarzındaki kıyafetler genellikle sizi dış etkenlerden koruyacak kıyafetlerden oluşur. Size kolay hareket alanı sunan bu kıyafetler aynı zamanda vücut ısınızı da korur. Genellikle outdoor giyim tarzında kazak, gömlek, yelek gibi kıyafetler mevcuttur. Gezginler, dağcılar ya da sporcuların tercih ettiği bu tarzda ayakkabıların hafif ve rahat olması da son derece önemlidir. Macera tutkunların tarzları ise maceracı kadınların gözdesidir diyebiliriz.

8. Spor Tarzı

Spor tarz rahatlığından ödün veremeyen erkeklerin tarzıdır. Son derece yaygın olan bu rahat tarzın son dönemlerde oldukça dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Eşofman takımları, sweatshirtler ve tişörtler tarzın ana hatlarını oluşturur. Tabi ki tarzın olmazsa olmazı spor ayakkabılardır. Önceleri daha çok sporcuların kullandığı bu tarz şu anda pek çok kişi tarafından benimsenmiş durumda. Spor Tarzın kıyafetlerinin oldukça hafif olması ve hareket kolaylığı sağlaması da tarzın pek çok kişi tarafından benimsenmesine katkı sunuyor. Son dönemde çok ilgi gören bu tarzı kadınlar da yakından takip ediyor. Kadınlar tarafından dikkat çeken bu tarzda yapmanız gereken tek şey ayakkabı ve kıyafet uyumunu yakalayabilmek.

9. Vintage Tarzı

Vintage tarz geçmişten kopamayanların tarzıdır. Geçmişe bağlı kalan insanların geçmişte kalan kıyafetleri değiştirmeden günümüze uyarlayabilmeleridir. Vintage tarz benimsenirken demode olmamaya özen göstermek gerekir. İkisi arasındaki ince çizgiyi yakalayan erkekler bu sınavı geçmişler ve çoğu kadının dikkatlerini üzerine çekmişlerdir. Geçmişi günümüzde yaşatmayı bir başarı olarak gören kadınlar vintage tarzı her zaman takdir etmişlerdir, tabi tarzın sahibini de öyle. Vintage tarzı benimseyen erkekler kahverengi ve camel tonlarını kullanabilirler ayrıca vintage takımların da oldukça dikkat çekici olduğunu unutulmamalıdır.

10. Hippi Tarzı

Kadınların En Beğendiği Erkek Giyim Tarzları

Hippi Tarzı 1950’lerde ortaya çıkmış ve günümüze kadar gelmeyi başarmış bir tarzdır. Hippiliğin sadece bir giyim tarzı değil yaşam tarzı olduğunu söylemek mümkündür. Hippiler için önemli olan şey rahatlıktır bu yüzden kıyafetlerinde rahatlığı ön planda tutarlar. Ayrıca doğaya verdikleri önemi de kıyafetlerine yansıttıklarını söyleyebiliriz. Bu yüzden çiçek ya da yaprak desenli pantolonları ya da tişörtler giyerler. Hippi tarzı genellikle renkleri kullanmayı sever. Kıyafetleri rengârenktir. Deri bileklik, tüy, püskül gibi aksesuarları bol bol kullanırlar. Özgürlüklerine ve doğaya düşkünlerin giyimi kadınların en beğendiği erkek giyim tarzları arasındadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!