Kadınları Etkilemenin En Garantili 10 Yolu

5 dk okuma süresi


1
10 Paylaşım, 1 puan

Söz konusu ilişkiler olduğunda, herkesin kafası zaman zaman karışabilmektedir. Aslında kadınları etkilemenin yolları karşı cinsin sandığı kadar uzay bilimi gibi zor değildir. Bu noktada devreye ilk izlenim girmektedir. Her bireyin hassas noktası bulunmaktadır. Önemli olan karşı tarafı o noktadan yakalayabilmek ve ilk izlenim fırsatını iyi değerlendirmektir. Bilinmesi gereken kurallar, uygulanması gereken teknikler ve daha birçok şey temelde aynı noktaya dayanmaktadır. Mühim olan doğru adım ile doğru noktayı denk getirebilmektir. İşte kadınları etkilemenin imkânsız olmadığını gösteren en garantili ilişkinin 10 yolu…

1. İltifat Edin

Kadınları Etkilemenin En Garantili 10 Yolu

Elbette her kadın iltifat duymayı sever. İltifat, kadınları etkilemenin en garantili anahtarı niteliğine sahip olmakta ve karşı cinsi etkilemenin 10 yolu arasında ilk sırada gelmektedir. Fakat düz iltifatlardan kaçınmalı, karşı tarafa içtenlikle yaklaşmanız gerekmektedir. Kurduğunuz cümleler tüm içtenliğinizle karşı tarafa aktarılmalıdır. Abartıdan yoksun, kıyafetinin çok yakıştığını, parfümünün hoş koktuğunu karşı tarafa iletmek her zaman artı puan kazandıracaktır. İltifat, doğru yerde ve doğru zamanda yapılırsa anlam kazanmaktadır. En basit örneği; daha önceki buluşmadan farklı bir değişim söz konusu ise, ona vurgu yapmaktır.

2. Çekicilik Katın

Çekicilik, ilişki başlangıcında en önemli etken olmaktadır. İlk izlenimin olumlu olabilmesi, çekicilik kavramına bağlıdır. Ayrı olarak, çekicilik birçok etmeni de içerisinde barındırmaktadır. Özellikle yakınlık etmeni, etkileşimi artırır, dolayısıyla hoşlanma ve çekim gücünü artışını sağlamaktadır. Yalnızca görme sıklığı bile bir kişinin bir uyarıcıya yönelik olumlu tutum geliştirmesi için yeterli bir koşul olarak görülebilmektedir. Daha dikkatle bakma, daha fazla dokunma, daha fazla fiziksel yakınlık, daha az akıcı ifade, daha az sözel ilgi, uzun sessizlik çekiciliği etkin kılan diğer etmenlerdendir. Fakat İlişkinin ilk evrelerinde fiziksel çekicilik etkin iken, sonraki evrelerde değerler, tutumlar, inançlar vb. daha fazla önem kazandığı bilinmesi gerekmektedir.

3. Özgüven Sahibi Olun

Kadınları Etkilemenin En Garantili 10 Yolu

Bir ilişkinin temelinin güven olduğu bilinmektedir. İlişkide güvenin sağlam olması ise özgüveni yüksek partnerler ile sağlanmaktadır. Çoğu zaman özgüven eksikliği ilişkinin başlamadan bitmesine neden olmaktadır. Kadınlar konusunda özgüveninizi geliştirmek için ise öncelikle kendinizi iyi tanımalı ve her alanda kendinize güvenmeniz gerekmektedir. Yaşadığınız ve özgüveninizi sarsan bütün deneyimlerinizi unutmalı, başarısızlıklarınızdan ders çıkarmalısınız. Yaşamış olduğunuz tüm olumsuz deneyimleriniz yolunuzda engel olmamasını sağlamanız gerekmektedir. Karşı cinsle olan iletişiminizde rahat ve özgüvenli davranmalı, kendinizden emin olduğunuzu karşı tarafa hissettirmelisiniz.

4. Ses Kullanımınıza Dikkat Edin

İşitsel çekicilik, fiziksel çekiciliğin önemli bir işareti olarak görülebilmektedir. Ses tonu, ilişkinin enstrümanı niteliğine sahiptir. İlişkinin arakasında yatan fon müziği ve bilince istemsiz işleyen bir detay olmaktadır. Hipnoz etkisi sağlayan ses tonu kadınları etkilemenin garantili bir yoludur. Kadınların fazlasıyla etkilendikleri şiir konusunda dahi, aslında okuyan tarafın ses tonu ve vurgu yapısı yatmaktadır. Kadınlar pes, yani kalın sesleri daha erkeksi ve çekici bulmaktadır. Erkeklerin pes sesleri, yüksek testosteron seviyesiyle ilişkilendirilmektedir. Gerekirse diksiyon eğitimi alınması faydalı olabilmektedir.

5. Gözlerinizi Ayırmayın

Kadınları Etkilemenin En Garantili 10 Yolu

Göz teması sosyal bir etkileşim esnasında size en güçlü bilgileri sağlamaktadır. Göz teması, duygular ve niyetler hakkında detayları bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle bir ilişkinin başlangıcında yani ilk izlenim aşamasında, doğrudan göz teması kuramamak aslında normal olarak görülmektedir. Bunun altında yatan etken, sinirler, kaygı ve doğrudan korku sayılabilmektedir. Gözler bir kişinin ruhuna bağlanmaktadır. Gözlerin kendine has bir dili vardır ve tek kelime konuşmadan bile iletişim kurabilmeyi sağlamaktadır. Kadınlarla konuşurken, sohbet ederken konuşmanızın %80’inde gözlerine %20’sinde de başka noktaya bakmanız, doğru biz izlenim sağlamaktadır. Bu şekilde karşı tarafın ilgisini koruyabilir ve aynı zamanda özgüveninizin karşı tarafa yansımasını sağla yarabilirsiniz.

6. Minik Jestlerde Bulunun

Bir ilişkinin temelinin sağlam olmasının önemli taşlarından biri, minik jestler ve hediyelerdir. Doğru noktada sunulan hediyeler sürekli olarak önemli bir rol oynamaktadır. Bazı zamanlarda, kelimeler yetersiz kalmakta ve hediyeler o noktada ilişkiyi pekiştirmektedir. Doğru seçimle alınan hediyelerin partnerle arasındaki bağı güçlendirdi niteliği olmaktadır. Fakat doğru seçim birçok etkeni barındırmaktadır. İlk olarak hediye seçimini doğru yapabilmek adına karşı tarafla empati kurulumu sağlanmalıdır. Başlangıç seviyesinde olan bir ilişkide düşünceli ve basit hediyeler mantıklı olabilirken, ilişkinin ilerleyen sürelerinde daha derin ve ince hediye seçimleri yapılmalıdır.

7. Eğlenceli Sohbetler Edin

Kadınları Etkilemenin En Garantili 10 Yolu

Eğlenceli ve samimi bir sohbet ilişkinin sürekliliğini sağlamaktadır. İçten bir kahkaha en garantili biçimde kadınları etkilemenin 10 yolu arasında yer alan önemli bir maddedir. Kahkaha en büyük afrodizyak sayılmaktadır. Karşı tarafın ilgisini kendinize çekmenizi ve tüm duyguların hareketlenmesini tetiklemektedir. Doğru ve etkili konuların tercih edilmesi, sohbeti durağan yapısından kurtararak, ilgi çekicilik kazanmasını sağlamaktadır. Ortak zevkler ve ilgi alanları her zaman için sohbetin altın kuralı olmaktadır. Gelecek planları, hayaller ilgi çekici olurken, para, politika, din vs konularından uzak durulması gerekmektedir.

8. Ego Tatmini Sağlayın

Ego, insanı harekete geçiren, onu hayata bağlayan, hırslandıran, insana zevk veren, hayat amacı yükleyen ve her insanda bulunan bir özellik olarak görülmektedir. Kadınları etki altına alabilme noktasında ego önem taşımaktadır. Fakat egoyu kontrol edebilmeli ve doğru noktada faydalanılması gerekmektedir. Kadınlar daima ilgi beklemekte ve bunun dile getirilmesini istemektedir. Ego doğru kullanıldığında, insanı kendine bağımlı kılmaktadır. Doğru noktada ego tatmini sağlamak, ilişkinin bağlayıcılığının güçlenmesini sağlamaktadır. Egosu okşanan kadın, kendini değerli ve önemli hissetmekte, karşı tarafın ilgisine bağlanmaktadır.

9. Sevdiğinizi Söyleyin

Kadınları etkilemenin en basit kuralı “seni seviyorum” demektir. Kadınları mutlu etmenin gizli cümlesi olarak görülmektedir. Sürekli olarak vurgulanan bu cümle, zamanla etkileyicilik kazandırmaktadır. Seni seviyorum cümlesinin önemi, onay ihtiyacından gelen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınlar sevildiklerinden emin olmak istemektedirler. Bu sebeple karşı tarafın bunun dile getirmesini beklemektedirler. Fakat bu durum doğru sıklıklarla uygulandığında anlam kazanmaktadır. Çok fazla kullanılan “seni seviyorum“ cümlesi karşı tarafı boğabilmektedir. Az kullanıldığında ise, güven faktörünün azalmansa sebep olabilmektedir.

10. Kişisel Bakımınıza Önem Verin

Kadınları Etkilemenin En Garantili 10 Yolu

Günümüzde, statü kavramı ve toplumsal sınıf yapılarının değişmesinden kaynaklı, kişisel bakım algısı tüm toplum adına önemli olan bir olgu olmaktadır. Her alanda olduğu gibi, bir ilişkide de kişisel bakım önemli olmakta, her zaman ilişkiyi bir sonraki adıma yükselme aracı olmaktadır. Birçok kadın ilk izlenimde karşı tarafın dış görünüşüne, kıyafet temizliğine ve hatta diş bakımına dikkat etmektedir. Özellikle koku en etkili husus olmaktadır. Bazı kadınların sadece parfümünden etkilendiği bile görülmektedir. Özellikle ilk buluşma öncesinde, duş alınmalı, ağızda koku yaratacak yiyecekler yemekten kaçınılmalı, ütülü kıyafetler ve hoş kokulu parfümler tercih edilmelidir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!