Jenerik Müzikleriyle Milyonların Kalbini Fetheden En İyi Diziler

4 dk okuma süresi


8
13 Paylaşım, 8 puan

Bazı dizilerin intro kısmını bir an önce atlamak isteriz; fakat listelediğimiz jenerik müzikleriyle milyonların kalbini fetheden bu diziler, o introyu bize sıkılmadan izletiyor. Senaryo yazarından yönetmenine kadar, geniş bir takım çalışması sonucu ortaya koyulan dizilerden bazıları, yıllar geçse de gönlümüzde yer etmeye devam ediyor. Mükemmel oyunculuklar ve iyi yazılmış replikleri tamamlayan en akılda kalıcı maddelerden birisi de kullanılan müziklerdir. Kimisini unutulamayan jenerik müzikleriyle, kimisini müthiş oyunculuklar ve efsanevi sahnelerinden hatırlıyoruz. Adını okuduğunuzda aklınızda çalmaya başlayan jenerik müzikleriyle milyonların kalbini fetheden en iyi diziler listesini sizler için sıraladık. Hadi başlayalım!

1. The Walking Dead (IMDb: 8,2)

Jenerik Müzikleriyle Milyonların Kalbini Fetheden En İyi Diziler

Jenerik müzikleriyle milyonların kalbini fetheden en iyi diziler listemize çizgi romandan uyarlama olan korku türünde bir diziyle başlıyoruz. Zombi kıyametini konu alan dizi 2010 yılında yayınlanmaya başladı. Hikaye, geçirdiği bir kaza sonucu girdiği komadan uyanan bir şerifin hayalet şehre uyanmasıyla başlıyor. Kısacası bir hayatta kalma hikayesi olan The Walking Dead, korku ve gerilim sahneleriyle sizi yerinizden hoplatabilecek türden bir dizi. Sezonlar boyunca, değişen karakterler ve mekanlar sayesinde dizinin dinamiğinden kopmadan gerilim dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Dizi müziklerinden en akılda kalıcısı tabi ki jenerikte bizi karşılayan Bear McCreary bestesi oluyor.

2. Sense8 (IMDb: 8,3)

2 sezon sürmesi nedeniyle hayranlarını üzen ama bir o kadar da izlemeye doyamayacağınız bir dizi ile karşınızdayız. Dünyanın dört bir yanından zihinsel olarak birbirine bağlı 8 insanı konu alan dizi, her bölümünde sizi heyecanlandırıyor. Zihinsel olarak bağlı olan kişiler birbirlerinin özelliklerini kullanabiliyorlar. Farklı dilleri konuşabiliyor, birbirlerinin değişik yeteneklerini kullanabiliyor ve her biri diğerinin fiziki ve ruhani hislerini yaşayabiliyorlar. Aralarında gelişen dostluk hikayesinde, başlarından geçen aksiyonların sizi ekrana bağlayacağından şüpheniz olmasın. Bunun yanında aralarında yeşeren aşk hikayeleri de romantik yanınıza dokunacak türden. Jenerik müzikleri de düşünürsek, sahneleri yaşayarak izleyeceğinizden eminiz.

3. Supernatural (IMDb: 8,4)

Jenerik Müzikleriyle Milyonların Kalbini Fetheden En İyi Diziler

15 sezon süren fantastik dizi, doğaüstü olayları konu alıyor. Yıllardır görüşmeyen iki kardeşin, babalarının kaybolması sonucu tekrar bir araya gelip iz sürme serüveniyle konuya giriyoruz. Bu arayış hastane, karakol gezerek olmuyor elbette. Babalarının da profesyonelliği olan avcılık ile tanışıyoruz. Yaratık ve türevleri, şeytan, hayalet gibi aklınıza gelebilecek türleri avlama maceralarını izliyoruz. Başrollerini Jared Padalecki ve Jensen Ackles’ın üstlendiği dizi, akıllara kazınan jenerik müziği “Carry On My Wayward Son-Kansas” ile hala adından söz ettiriyor.

4. The Crown (IMDb: 8,7)

Biraz ciddileşelim ve gerçek hayat uyarlaması olan The Crown’a bakalım. Kraliçe II. Elizabet’in hayatını anlatan dizi, tüm dünya tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Elizabeth’in evlilik döneminden başlayan dizi, yayınlanan 3 sezonuyla büyük ses getirdi. Ailenin diğer üyelerinden de yakından bahsedilen dizinin 4. sezonu Prenses Diana’nın da dâhil olmasından dolayı sabırsızlıkla bekleniyor. İngiltere Kraliyet Ailesindeki kurallardan tutun da aşk hayatlarına kadar birçok şeye değinen filmin jenerik müziği, Hans Zimmer’ın bir eseridir.

5. Black Mirror (IMDb: 8,8)

Jenerik Müzikleriyle Milyonların Kalbini Fetheden En İyi Diziler

Seçmelerden oluşan dizi, bakıldığında her biri birbirinden bağımsız bölümler gibi görünse de bütününde bağlantılı bölümlerden oluşur. 21. yüzyılın aynası niteliğinde oluşturulmuş bir proje diyebiliriz. Dizi, teknolojinin hayatımızdaki sorgusuz sualsiz varoluşunu tüm açılardan seyircisine gösteriyor. Mükemmel buluşların ve insanoğlunun karanlık içgüdülerini temel alan dizi, sizde yeni bir bakış açısı oluşturabilir. Buna ek olarak, Irma Thomas’ın seslendirdiği “Anyone Who Knows What Love Is” şarkısı kafanızda yer edecek.

6. Peaky Blinders (IMDb: 8,8)

2013 yılında yayınlanmaya başlamasından bu yana ses getiren başarılı gangster dizisi Peaky Blinders, 1919 İngiltere’sinde bir mafya ailesini konu alıyor. Ana karakter olan Thomas Shelby, Birmingham şehrinin mafya babası olarak karşımıza çıkıyor. Sert karakterinin yıkıldığı tutkulu bir aşk hikayesi de sizi bekliyor. İngiltere mafyasının, işçi sınıfından parlamento üyesi oluşuna kadar uzun bir yola tanıklık ediyoruz. Dizi müzikleriyle de seyircisini moda sokmayı çok iyi başarıyor. Dizi, efsanevi jenerik müziği “Red Right Hand- Nick Cave & The Bad Seeds” ile milyonların kalbini fethediyor.

7. Friends (IMDb: 8,9)

Jenerik Müzikleriyle Milyonların Kalbini Fetheden En İyi Diziler

1994-2004 yılları arasında yayınlanmış olan dizi, Manhattan’da yaşayan 20’li, 30’lu yaşlardaki yakın arkadaşların aşk ve dostluk hikayelerini anlatıyor. Jennifer Aniston, Matt LeBlanc, Courteney Cox, David Schwimmer ve Lisa Kudrow’dan oluşan kadrosuyla dizi,  90’lar esintisini yakından hissettiriyor. Komedi alanında klasikleşmiş diziyi listemize eklemesek olmazdı. Friends finalinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen, hala adından söz ettiren dizinin jenerik müziği “I’ll Be There for You- The Rembrandts” zihinlerimize yer etmişe benziyor.

8. Sherlock (IMDb: 9,1)

Başrolünde Benedict Cumberbatch’in rol aldığı dizi, kitaptan uyarlama olarak karşımıza çıkmaktadır. Kitabın yazıldığı dönemin aksine, dizi 21. yüzyılda geçer. Mini dizi şeklinde başlayan proje, görülen ilgi sonrası daha fazla bölüm ve sezonlarla devam etmiştir. Dizi, Afganistan’dan dönen savaş doktoru John ve dedektif Sherlock’un yolların kesişmesiyle başlar. İlerleyen bölümlerde beraber çalışmaya başlayan ikilinin gizemli ve macera dolu serüvenlerine tanıklık ediyoruz. Ana karakter olan Sherlock’un keskin zekâsı karşısında hayrete düşeceğiniz sürükleyici dizinin jenerik müziği de bir o kadar merak uyandırıcı.

9. Game of Thrones (IMDb: 9,3)

Senaryosu, oyuncuları, efektleri ve tabi ki müzikleriyle uzunca bir süre adından söz ettiren Game of Thrones, unutulmayacak diziler listesine şimdiden girmiş gibi görünüyor. Birçok mitolojik öge ve insan dışı varlıklarla tam bir fantastik ve bilim kurgu harmanını bizlere sunuluyor. Yine bir kitaptan uyarlama olan dizi, 7 krallığın birbirlerine karşı verdikleri savaşı konu alır. Yıllarca süren taht oyunlarında bolca ölüm, savaş, zafer, dostluk ve aşk göreceksiniz. Jenerik müziğiyle milyonların kalbini fetheden “A Song of Ice and Fire- Ramin Djawadi” parçasına bir bakın deriz.

10. Breaking Bad (IMDb: 9,5)

Jenerik Müzikleriyle Milyonların Kalbini Fetheden En İyi Diziler

Jenerik müzikleriyle milyonların kalbini fetheden en iyi diziler listemizin sonunda the breaking bad yer alıyor. Lisede kimya öğretmeni olan Walter White, akciğer kanseri olduğunu öğrendikten sonra kariyer değişikliği yapma kararı alır. Ailesine, geçimlerini sağlayabilecek kadar para bırakmayı amaçlar. Kimya alanında başarılı olan Walter ve uyuşturucu ortamında ayağı olan Aaron, birlikte metanfetamin işine girer. Bir zamanlar hepimizin kimya öğretmenine farklı bir açıdan bakmamıza sebep olan müthiş senaryo ve oyunculuklarıyla Breaking Bad, yıllar içerisinde sıkılmadan izleyebileceğiniz diziler arasına girebilir. Dave Porter tarafından bestelenen “Black+White=Grey” jenerik müziği size New Mexico’ya götürüyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
28
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!