İzleyicilere Kahkaha Şöleni Sunan Güldür Güldür Oyuncuları

5 dk okuma süresi


5
13 Paylaşım, 5 puan

Ekranlarda kahkaha fırtınası estiren ve skeçleriyle izleyenleri gülme krizine sokan Güldür Güldür televizyon Show’unu çoğu kişi duymuştur. Çok başarılı bir kadro kuran usta oyuncu Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal ve ekibi, ekranlarda güldürü öğelerini harika bir şekilde harmanlayıp ince bir mizah çizgisi yakalayarak ekran başındakileri kahkahalara boğuyor. Peki o kadar güldüğümüz ve oyunculuklarına hayran olduğumuz kişileri tanıyor muyuz acaba? Kim oldukları az çok bilinmektedir. Ancak bu kadar emek gösteren bu başarılı tiyatrocularımızı daha da yakından tanıtmak isteriz. Bu sebeptendir ki sizlere izleyicilere kahkaha şöleni sunan güldür güldür oyuncuları listesi hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Alper Kul

İzleyicilere Kahkaha Şöleni Sunan Güldür Güldür Oyuncuları

Show içindeki adı İsmail olan Alper Kul 1975 doğumlu ve aslen Trabzon’ludur. Güldür Güldür Show’un demirbaşlarından biri olarak görülür. Amerika’da oyunculuk eğitimi almıştır. Programın en usta ve role kendini adayan oyuncularından biridir. Diğer bir ekip arkadaşı olan Aylin Kontente ile evlidir. Sürmela’nın Şifresi, Gece’nin Kanatları, Aşka Sürgün, Şen Yuva gibi sinema projelerinde rol almış ve oyunculuğunu sergilemiştir. Kendi yazdığı Babamın Oğlu isimli bir de filmi vardır. Skeçlerde ve bölümlerde gösterdiği tiplemelerden başka akrobatik dans hareketleri dolayısıyla da izleyiciler tarafından takdirle seyredilir. İzleyicilere kahkaha şöleni sunan Güldür Güldür oyuncuları arasında olan olmazsa olmaz bir tiyatrocudur.

2. Aylin Kontente

İzmir doğumlu olan Aylin Kontente 39 yaşındadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Kariyerine ilk kez Kampusistan dizisiyle başlamıştır. Oldukça başarılı olan oyuncu Güldür Güldür ekibinin en renkli karakterlerinden biridir. Yine aynı ekipte yer alan Alper Kul ile evlidir. Skeçlerde olduğu gibi gerçek hayatta da enerjik, neşeli ve komiktir. İçinde bulunduğu projeler arasında Seksenler, Yaprak Dökümü, İnsanlar Alemi, Babam Sağolsun gibi diziler bulunur. Ancak Güldür Güldür Show’daki oyunculuğuyla ve özellikle saf karakter tiplemeleriyle herkesin gönlünde taht kurmuş bir oyuncudur.

3. Doğa Rutkay

İzleyicilere Kahkaha Şöleni Sunan Güldür Güldür Oyuncuları

Doğa Rutkay, 1978 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası Avrupa Yakası’ndan tanınan usta tiyatrocu Rutkay Aziz’dir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Kariyerinde hem sinema hem dizi hem de Tv Show olmak üzere birçok projede bulunmaktadır. Çoğu kişinin bildiği Aşkım Aşkım, Avrupa Yakası, Çakallarla Dans 2 Hastasıyız Dede gibi yapımlarda başarılı bir oyunculuk sergiledi. Aynı zamanda reklamlarda ve Talk Show’larda sunucu olarak karşımıza çıkar. Şimdilerde Güldür Güldür ekibinin en başarılı oyuncularından biridir. Skeçlerdeki komik tiplemeleri izleyiciler tarafından zevkle izlenilir.

4. Mahir İpek

1972 yılında dünyaya gelen Mahir İpek, aslen Kahramanmaraş’lıdır. Babası Aşık İsmail İpek’tir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Herkesin muhakkak duyduğu önemli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Zengin Kız Fakir Oğlan, Hükûmet Kadın, Seksenler, Avrupa Yakası gibi önemli yapımlarda oynamıştır. Bununla beraber Organize İşler Sazan sarmalı, Mandıra Filozofu, kolonya Cumhuriyeti gibi filmlerde rol almıştır. İzleyicilere kahkaha şöleni yaşatan Güldür Güldür oyuncuları arasından bir tanesidir. Tiplemeleriyle izleyicilere zevkli anlar yaşatır. 2017 yılının Nisan ayında Güldür Güldür ekibine dahil olan başarılı bir tiyatrocudur. Mahir İpek.

5. Meltem Yılmazkaya

İzleyicilere Kahkaha Şöleni Sunan Güldür Güldür Oyuncuları

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu olan Meltem Yılmazkaya 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk kez Yetkin Dikinciler’in başrol olduğu Aile Saadeti adlı dizide boy göstermiştir. Daha sonra ise performansıyla adını duyurmuştur. Televizyon ekranlarının en tanınan tiyatrocuları ve oyuncularıyla çoğu kez aynı projelerde buluşan Meltem Yılmazkaya uzun bir süredir Güldür Güldür Show kadrosunda seyircilere kahkaha dolu anlar yaşatmaktadır. Cici Babam, Dedemin Fişi gibi sinema yapımlarında rol almıştır. Aynı zamanda bazı sanat okullarında drama dersleri de veren başarılı tiyatrocu, halen Güldür Güldür programında skeçlerde yer alır.

6. Onur Atilla

Özellikle Güldür Güldür programında performansı ve komik tiplemeleriyle adından iyice bahsettiren Onur Atilla 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesiyle beraber PERA Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. TRT Okul’da yayınlanan Partal isimli eğlence ve komedi programlığının yazarlığını ve oyunculuğunu yaptı. Aynı zamanda hem televizyonda hem de internette yayınlanan reklamlarda boy gösterdi. Kariyerine seslendirme sanatçılığı da bulunan Onur Atilla şu anda halen Güldür Güldür Show ekibinde oyunculuk yapmaktadır. Kaliteli ve komik oyunculuğuyla göz doldurmaktadır. Cici Babam, Dedemin Fişi gibi yapımlarda rol almıştır.

7. Onur Buldu

İzleyicilere Kahkaha Şöleni Sunan Güldür Güldür Oyuncuları

İzleyicilere kahkaha şöleni yaşatan Güldür Güldür oyuncuları arasında belki de en çok sevilen oyunculardan biri olan Onur Buldu İzmir’de doğmuştur. 1982 tarihinde doğan başarılı tiyatrocu Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünde eğitim görmüştür. Daha sonra İzmir devlet Tiyatrosu’nda bir süre görev alan Onur, İstanbul’a taşındıktan sonra birçok film ve dizide rol almıştır. Organize İşler, Avrupa Yakası, Ada: Zombilerin Düğünü, Berlin Kaplanı gibi projelerde yer alan ünlü tiyatrocu, kariyerine Güldür Güldür Show’da Bilal karakteriyle oynadığı skeçlerde izleyicileri kahkahalara boğarak devam etmektedir.

8. Uğur Bilgin

1980 yılında dünyaya gelen Uğur Bilgin İstanbul’da doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okurken üniversitenin tiyatro kulübüne katıldı. Daha sonraki yıllarda Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları bölümü oyunculuk bölümünde okudu. İlk kez 2008 yılında Sinan Çetin’in yönettiği Kabak filminde rol aldı ve oyunculuk serüveni bu şekilde başladı. Aşarı Yukarı Yemişliler, Dedemin Fişi, Boynu Bükükler, Organize İşler gibi yapımlarda rol alarak başarı performans gösterdi. Şu anda Güldür Güldür Show’da Mesut karakterini canlandırmaktadır. Sergilediği performans izleyiciler tarafından beğenilerek seyredilmektedir.

9. Aziz Aslan

Güldür Güldür ailesinin Fikri karakterini canlandıran Aziz Aslan 1981 İstanbul doğumludur. Ankara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Siyaset Bilimi ve kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. 2012 senesinde ise Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünü yüksek lisans yapmıştır. Takip eden yıllarda hem oyunculuk hem de tiyatro alanında eğitmenlik yapmıştır. Bununla beraber yazar olarak görev aldığı projeler de mevcuttur. 2014 yılında Eyvah Eyvah 3 filmiyle iyi bir performans sergilemiştir. Dedemin Fişi, Olur Olur, Analı Oğullu gibi yapımlarda rol yapmış, şimdilerde ise halen aktif Güldür Güldür Show ekibinde Fikri karakteriyle karşımıza çıkmaktadır.

10. Ünal Yeter

İzleyicilere Kahkaha Şöleni Sunan Güldür Güldür Oyuncuları

2017 senesinde izleyicilere kahkaha şöleni yaşatan Güldür Güldür oyuncuları arasına giren Ünal Yeter, 1977 senesinde Samsun’da doğmuştur. Atatürk Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Tiyatro ve oyunculuk alanında birçok projede rol alan Ünal Yeter, 2010 yılında Şafak Sezer’le birlikte Türk Malı dizisinde Gürbüz karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Galip Derviş dizisinde Engin Günaydın’la aynı yapımda yer almıştır. Üstelik bu senaryoyu da kendisi yazmıştır. Şu anda Güldür Güldür Show’da kariyerine devam etmektedir. Komik tiplemelerin üstesinden başarıyla gelmektedir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!