Bir Zamanlar Herkesin İzlediği Popüler Pembe Diziler

4 dk okuma süresi


4
11 Paylaşım, 4 puan

Televizyon dizileri uzun zamandır genç yaşlı fark etmeksizin pek çok kişinin vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Bazı dizilerin konuları ve karakterlerin aşkları halk tarafından o kadar fazla tutulmuştur ki aradan geçen yıllara rağmen gündüz kuşağında yeniden gösterime girmektedirler. Bir zamanlar herkesin heyecanla izlediği en popüler pembe diziler arasından bazılarını seçerek, sizlere hatırlatmak ve o günlere sizleri götürmek istedik. Keyifli okumalar!

1. Medcezir

Bir Zamanlar Herkesin İzlediği Popüler Pembe Diziler

Medcezir 2013-2015 yılları arasında yayımlanan Türk televizyon dizisidir. Bir zamanlar herkesin izlediği ve yeni bölümünü merakla beklediği medcezir, yayımlandığı dönemin en popüler pembe diziler listesinde birinci sırada yer almaktaydı. İki sezon süren dizi, Amerikan yapımı The O.C. dizisinin uyarlamasıdır. Dizi kenar mahallede büyüyen Yaman Koper (Çağatay Ulusoy) ve zengin bir kız olan Mira Beylice’nin (Serenay Sarıkaya) birbirlerine olan aşkını konu almaktadır. Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip dizide Barış Falay, Mine Tugay, Hazar Ergüçlü, Taner Ölmez gibi pek çok ünlü isim de yer almaktadır.

2. Bir İstanbul Masalı

Bir İstanbul masalı 2003-2005 yılları arasında yayımlanan bir televizyon dizisidir. Dizinin yönetmenliğini Ömer Atay yapmıştır. Bir İstanbul masalı yayımlandığı dönem önemli bir kitleyi ekran başına çekmiş ve büyük bir izleyici kitlesi toplamıştır. Dizi üç sezon sürmüştür. Dizi büyük bir malikânede yaşayan Arhan ailesi ve Arhan ailesinin malikânesinin küçük bir köşesinde hizmetlileri olarak yaşayan Kozan ailesini anlatmaktadır. Kozan ailesinin kızı Esma’nın (Ahu Türkpençe) Arhan ailesinin oğlu Demir’e (Ozan Güven) kalbini kaptırmasıyla başlayan hikâyeleri Selim Arhan’ın (Mehmet Aslantuğ) gelmesiyle başkalaşım geçirecektir.

3. Adını Feriha Koydum

Adını Feriha koydum 2011 yapımı bir dizidir. Yayımlandığı zamanlar herkesin heyecanla izlediği popüler pembe diziler arasında yer alan bu dizi, gençler için bir numara olarak nitelendirilen bir diziydi. Bir kapıcının kızı olan Feriha’nın (Hazal Kaya) burslu okuduğu üniversitede Emir Sarrafoğlu (Çağatay Ulusoy) ile tanışmasıyla olaylar başlamaktadır. Dizi de bir diğer başrol olan Feriha’nın annesi Zehra Yılmaz (Vahide Perçin) geçirdiği rahatsızlık nedeniyle diziden ayrılmak zorunda kalmıştır. İkinci sezonun sonunda Feriha karakterinin de diziden ayrılmasıyla dizi adını değiştirerek “Emir’in Yolu” olarak devam etmiştir.

4. Küçük Sırlar

Küçük sırlar 2010-2011 yılları arasında yayımlanmıştır. Bir gençlik dizisi olan küçük sırlar, iki sezon sürmüştür. Dizi aynı okulda okuyan bir grup gencin hikâyesini konu almaktadır. Dizinin başrolü olan Su Mabeynci’yi (Sinem Kobal) Ali Eraslan’ın (Kadir Doğulu) tavlamaya çalışmasıyla olay örgüsü başlamaktadır. Böylece Ali’nin eski sevgilisi olan Ayşegül Yalçın (Merve Boluğur) Su ile uğraşmaya başlamaktadır. Olay örgüsüne hem Ayşegül’ün üvey kardeşi olan Çetin Ateşoğlu (Burak Özçivit) hem de Su’yun gerçek aşkı Demir (Birkan Sokullu) katılmakta ve böylelikle olaylar gelişmektedir.

5. Kara Sevda

Bir Zamanlar Herkesin İzlediği Popüler Pembe Diziler

Kara sevda 2015-2017 yılları arasında yayımlanan bir Türk dizisidir. Popüler dizi iki sezon sürmüştür. Dizinin en başında Nihan Sezin (Neslihan Atagül) ile Kemal Soydere (Burak Özçivit) birbirlerine âşıktır. Fakat hayat şartları Nihan ve Kemal’i ayırmıştır. Geçen uzun yıllar sonunda Nihan, Emir Kozcuoğlu (Kaan Urgancıoğlu) ile evlenmiştir. Kader Nihan ve Kemal’i yeniden bir araya getirdiğinde artık aralarında Emir Kozcuoğlu gibi büyük bir engel oluşmuştur. Emir Nihan’a saplantılı bir şekilde aşıktır. Bu yüzden de Kemal ile Nihan’ın bir araya gelmemesi için her şeyi yapmaktadır. Dizi bu aşk üçgenine çevredeki herkesi dahil ederek devam etmektedir.

6. Cesur ve Güzel

Cesur ve güzel 2016-2017 yılları arasında yayımlanan bir Türk dizisidir. Cesur ve güzel tek sezon sürmüştür. Dizinin başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuğba Büyüküstün beraber paylaşmaktadır. Dizi Cesur Alemdaroğlu’nun babasının intikamını almak için Korludağ kasabasına giderken yolda Sühan Korludağ ile karşılaşmasıyla başlamaktadır. Cesur babasının intikamını Tahsin Korludağ’dan (Tamer Levent) almak için Tahsin Korludağ’ın en zayıf noktası olan kızı Sühan’ı kullanmaya karar verir. Fakat işler Cesur’un planladığı gibi gitmemektedir.

7. Kavak Yelleri

Bir Zamanlar Herkesin İzlediği Popüler Pembe Diziler

Kavak yelleri 2007-2011 yılları arasında yayımlanan Türk gençlik dizisidir. Kavak yelleri beş sezon sürmüştür. Dizi de Aslı (Pelin Karahan), Efe (Dağhan Külegeç) ve Deniz (İbrahim Kendirci) çocukluktan beri beraber büyümüş olan üç yakın arkadaştır. Yaşadıkları ilçeye yeni gelen Mine (Aslı Enver) tüm dengeleri değiştirmektedir. Mine birbirlerine aşık olan Deniz ve Aslı’nın arasına girecek böylelikle Aslı’nın hayatının gerçek aşkını fark etmesine sebep olacaktır. 170 bölüm süren dizinin ilerleyen bölümlerinde Efe karakterini oynayan Dağhan Külegeç diziden ayrılmış onun yerine Güven karakteriyle Sarp Apak girmiştir. Dağhan Külegeç diziye daha sonra yeniden dâhil olmuş ve yeniden ayrılmıştır.

8. Adanalı

Adanalı 2008-2010 yılları arasında yayımlanan Türk dizisidir. Dizi üç sezon sürmektedir. Dizi bir zamanlar herkesin izlediği pembe diziler denildiğinde akla ilk gelen popüler arasında olmasıdır. Dizi polislikten atıldığı için bir suç çetesine liderlik yapan Maraz Ali (Mehmet Akif Alakurt), onun eskiden yakın arkadaşı olan Adanalı (Oktay Kaynarca) ve Maraz Ali’yi yakalamak için operasyona katılan İdil Ertürk (Selin Demiratar) etrafında dönmektedir. Dizinin ikinci sezonunda İdil karakteri diziden ayrılmaktadır. İdil’in yerine Nazlı karakterini oynayan Eda Özerkan diziye dahil olmaktadır. Fakat Eda Özerkan’da üçüncü sezonda diziden ayrılmaktadır.

9. Yaprak Dökümü

Yaprak dökümü 2006-2010 yılları arasında yayımlanan Türk dizisidir. Dizi Reşat Nuri Güntekin’in yaprak dökümü romanından uyarlanmıştır. Fakat beş sezon süren dizi zamanla kitaptan farklı bir ilerleme sürecine girmiştir. Dizinin oldukça geniş bir oyuncu kadrosu vardır. Dizide çok namuslu olan ve çocuklarını da öyle yetiştirmek isteyen Ali Rıza Bey’in (Halil Ergün) çocuklarıyla ve karısı Hayriye Hanım’la (Güven Hokna) olan imtihanı anlatılmaktadır. Ali Rıza Bey’in Fikret (Bennu Yıldırımlar), Leyla (Gökçe Bahadır), Necla (Fahriye Evcen), Şevket (Caner Kurtaran – Hasan Küçükçetin) ve Ayşe (Efsun Karaali – Şebnem Ceceli) çocuklarıdır.

10. Asmalı Konak

Bir Zamanlar Herkesin İzlediği Popüler Pembe Diziler

Asmalı konak 2002-2003 yılları arasında yayımlanan Türk dizisidir. Dizi iki sezon sürmektedir. Dizinin başrollerini Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay paylaşmaktadır. Bir zamanlar herkesin izlediği pembe diziler arasında yer alan popüler dizi adını Seymen Ağa’nın yaşadığı konağın ismi olan asmalı konaktan almaktadır. Birbirine âşık olan Seymen ve Bahar evlenmeye karar verirler. Seymen’in yaşadığı yer olan Kapadokya’ya gelen Bahar ilk başta Seymen’in hayatına hayran kalır. Fakat Bahar evlilikleri ilerledikçe hayran olduğu hayatın gerçek yüzünü görecektir. İlgi gören dizinin daha sonra “Asmalı Konak: Hayat” adında filmi de çekilmiştir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!