İzlemeye Doyamadığımız Dizilerde Kullanılan İlginç Objeler

4 dk okuma süresi


10
12 Paylaşım, 10 puan

Diziler hepimizin severek ve heyecanla izlediği yapımlardır. Zamanımızın bir bölümünü izlediğimiz dizilere ayırırız. İzlediğimiz bu dizilerde birçok ilginç kostüm ve objelerle karşı karşıya kalırız. Hatta bu objelerden bazıları artık dizinin birer sembolü haline gelmiştir. Biz de izlemeye doyamadığımız dizilerde kullanılan en ilginç objeler listesi hazırladık. Bu objeleri görünce bahsedilen diziyi hemen hatırlayacaksınız. Keyifli okumalar!

1. Gümüş Kılıç (The Witcher)

İzlemeye Doyamadığımız Dizilerde Kullanılan İlginç Objeler

The Witcher aslında bir kitaptır. Sonrasında oyun haline getirilince büyük bir kitlesi oluşmuştur. Seveni çok olduğu görülünce Netflix olaya el atmış ve The Witcher’ı dizi haline getirmiştir. İlk sezonu 20 Aralık 2019 gününde yayınlanmıştır. Hala devam etmekte olan The Witcher’da bir efsunger olan Geralt’ın hikayesi distopik bir dünyada anlatılmaktadır. Geralt, karşılaştığı her canavar karşısında farklı büyüler ve farklı kılıçlar kullanmaktadır. Dizinin hayranlarının ise favorisi gümüş kılıçtır. Geralt’ın sıklıkla kullandığı gümüş kılıç, dizi içerisinde fazlasıyla kullanılmaktadır.

2. Su Bardağı (Fi)

Fi dizisi 2 sezondan oluşan ve Azra Kohenin yazdığı Fi, Çi ve Pi adındaki kitap serisinden uyarlanan bir dizidir. Türkiye’nin ilk internet dizileri arasında gelen Fi, kadrosunda Ozan Güven, Mehmet Günsür, Serenay Sarıkaya, Osman Sonant gibi ünlü oyuncuları bulundurmaktadır. Bir televizyonda canlı yayında psikolojik terapi yapan Can Manay karakteri, gergin veya stresli anlarında cam su bardağından su içmektedir. Karakterin her zaman yakınlarında bulundurduğu cam bardak, dizinin en çok görülen objelerinden birisi haline gerilmiştir. Bir sahnede Can Manay, bu bardağı elinde tutarak parçalamıştır.

3. Bernard’ın Siyah Ceketi (Black Books)

İzlemeye Doyamadığımız Dizilerde Kullanılan İlginç Objeler

Black Books, 2004 yapımı bir İngiliz komedi dizisidir. Dizinin ana karakteri olan Bernard, dış dünyadan nefret eden bir kitap dükkanı sahibidir. Bernard’ın yanında çalışan Manny ve komşu dükkandaki arkadaşı Fran ile yaşadığı komik maceraları konu alan bir dizidir. 3 sezondan oluşan Black Books, bir mini dizi olarak kabul edilebilir. Bernard karakteri ağzında sigaranın eksik olmaması ve her zaman giydiği siyah ceketiyle bilinmektedir. Her bölümde üzerinde siyah ceketinin olması nedeniyle bu ceket dizi için önemli bir objedir. Bernard’ı temsil eden bu ceket de listemize girmiştir.

4. Çekirdek (Cennet Mahallesi)

Toplamda 119 bölümden oluşan eski Türk komedi dizisi Cennet Mahallesi’ni izlemeyenlerin sayısı çok azdır. Bir bölüm bile olsa hepimizin bir dönem izlemiş olduğu bu komedi dizisinde İki düşman Roman ailenin maceraları anlatılmaktadır. Ana karakter olan Pembe karakteri ise günün çoğu bölümünde çekirdek yemektedir. O kadar çok çekirdek yerdi ki okurken bile gözlerinizin önüne Pembe’nin çekirdek sahneleri gelmiştir. Bu yüzden çekirdek Cennet Mahallesi dizisi için temsili bir obje halini almıştır. Pembe’nin yediği çekirdekler de izlemeye doyamadığımız dizilerde kullanılan ilginç objeler arasındadır.

5. Göz Maskesi (Arrow)

İzlemeye Doyamadığımız Dizilerde Kullanılan İlginç Objeler

Bir DC Comics yapımı Arrow, 8 sezon 170 bölümden oluşmaktadır. Bir süper kahraman dizisi olarak geçmektedir. Ana karakterin süper özelliği ise çok iyi ok atmasıdır. Hedeflerini neredeyse hiç ıskalamayan başrol karakterinin kendisiyle özdeşleşen yayı vardır. Birçok silahı dizi içerisinde kullansa da izleyicileri en etkileyen silahı ok kullanımından dolayı yayıdır. İsabet gücüyle ünlü bu karakterin çok abartılı bir kostümü yoktur. Kostümünün bir parçası olan göz maskesi de kıyafetinin en ilginç parçasıdır. Göz maskesi, Arrow dizisindeki ilginç objelerdendir.

6. Tılsımlı Yelek (Hakan: Muhafız)

Hakan: Muhafız, ilk Türk Netflix dizisidir. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık gibi isimler yer almaktadır. İstanbul’u kötülerin elinden kurtarmaya çalışan bir muhafızı konu alan dizide, Çağatay Ulusoy muhafızı oynamaktadır. Muhafızın kullandığı kendine özgü hançeri ve onu ölümsüz yapan bir tılsımlı yeleği vardır. Bu yelek bildiğimiz yelekler gibi değildir. Muhafız, yeleği giydiğinde vücuduyla bütünleşerek derisinin içine girmekte ve sadece omuz kısmında dövme şeklinde izi kalmaktadır. Tılsımlı yelek, dizideki en ilginç objelerden birisidir.

7. Baston (House)

İzlemeye Doyamadığımız Dizilerde Kullanılan İlginç Objeler

Amerikan drama dizisi House, 8 sezondan oluşmaktadır. Dizi 2 yıl üst üste altın küre kazanmıştır. Dizinin ana karakteri olan Dr. House’un aksesuarı olan baston, karaktere karizmatiklik katmaktadır. Karakter bastonunu hiç elinden düşürmeyince bu obje diziyle özdeşleşmiştir. House dizisi denildiğinde akla ilk gelen eşya bastondur. Hayranlarının dizi figürü olarak aldığı bir eşya haline gelen baston, karakterin sakinliğine ve soğukkanlılığına fazlasıyla yakışmaktadır. Baston da izlemeye doyamadığımız dizilerde kullanılan ilginç objeler arasındadır.

8. Borla Çalışan Araba (Kardeş Payı)

Başrollerini Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın paylaştığı Türk komedi dizisinde, Ali ve Metin karakterleri borla çalışan bir araba icat etmeye çalışmaktadır. Bu yolda bir sürü engelle karşılaşan ve maceradan maceraya giren Ali ve Metin, aynı zamanda tesisatçılık yapmaktadır. Bu iki mucidin üzerinde çalıştığı araba, diziyi temsil eden objelerdendir. Bu arabanın borla çalışması bu objeyi daha da ilginç hale getirmektedir. Birçok ünlü müzisyenin ve oyuncunun konuk oyuncu olarak dahil olduğu bu yapım, Türkiye’nin en iyi komedi dizileri arasında gösterilmektedir.

9. Sarı Yağmurluk (Dark)

Dark, 2017 yapımı bir Netflix dizisidir. Almanca dilindedir ve Almanya’da geçmektedir. Dizi toplam 3 sezon 26 bölümden oluşmaktadır. Dark dizisi denildiğinde ise akla ilk gelen şey sarı yağmurluktur. Karakterlerin üzerinde görülen sarı yağmurluk yavaş yavaş dizinin sembolü haline gelmiştir. Dizinin hayranlarının yoğun ilgi gösterdiği bir obje olan sarı yağmurluk, Dark dizisi sonrasında moda haline gelmiştir. Bu yüzden sarı yağmurluk da izlemeye doyamadığımız dizilerde kullanılan ilginç objeler arasında gösterilmektedir.

10. İsmail’in Renkli Ceketleri (Leyla ile Mecnun)

İzlemeye Doyamadığımız Dizilerde Kullanılan İlginç Objeler

Türkiye’nin en başarılı komedi yapımları arasında gösterilen Leyla İle Mecnun, bir döneme damgasını vurmuş bir komedi dizisidir. Ali Atay, Osman Sonant, Serkan Keskin gibi isimlerin yer aldığı dizide modern bir Leyla ile Mecnun hikayesi anlatılmaktadır. Dizide bir çok ilginç obje ve birçok ilginç karakter bulunmaktadır. Bu karakterlerden en ilginç olanı ‘İsmail Abi’ karakteridir. Pullu ve renkli ceketleriyle her sahnede izleyicinin dikkatini çekmektedir. İsmail’in renkli ceketleri, izlemeye doyamadığımız dizilerde kullanılan ilginç objeler arasındadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!