İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri - dergiCE.com

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

3 dk okuma süresi


7
15 Paylaşım, 7 puan

Korku filmleri nedeni bilinmez ama pek çok kişinin ilgisini çeken yapılar olmaktadır. Büyük bir heves ve merak ile izlenen korku filmlerinin ilk başlarında herkes “ben bundan korkmam yaa!” dese de sonrasında bin bir düşünce kaplar içlerini… Fakat bazı filmler vardır ki korku filmi demeye bin şahit ister! Bu korku filmlerinin bazıları öyle absürttür ki insanı korkudan ziyade bir komedi filmini izliyormuş gibi etkisini altına alır. Abartılı oyunculuklar, bol kanlı sahneler ve nispeten ilginç olay örgüleri ile bu filmler genellikle düşük bütçeli korku filmleri kategorisine girer ve daha çok eski filmler bu yönde ilerlemiştir. Çekildiği dönemlerde büyük yankı uyandıran düşük bütçeli filmleri şuan bakıldığı zaman oldukça abartılı ve komik bir hale bürünmüştür. Hala izlenen ve bazı kitlelerce fazlasıyla sevilen düşük bütçeli korku filmlerine bir göz attık. İşte izlemeniz gereken düşük bütçeli korku filmleri!

1. The Dolls (1987)

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

1987 yapımı olan bu filmde olaylar küçük bir kızın gözünden aktarılıyor. Ailesi ile yolculuk yapan küçük Judy üvey annesi ve babası tarafından sevilmemektedir. Yaşına göre oldukça olgun olan Judy’nin oyuncaklara büyük bir zaafı vardır. Yolculuk esnasında arabaları çamura saplanınca yakındaki bir eve sığınan Judy ve ailesine ek olarak otostop çeken 2 kız ve çocuk ruhlu Ralph’ta bu eve sığınacaktır. Evin sahibi olan yaşlı çift büyük bir memnuniyetle misafirleri kabul eder. Evde sayısız oyuncağın yer aldığını gören misafirler ilk baş biraz şaşırsalar da umursamazlar. Fakat bu oyuncaklar bildikleri oyuncaklardan değildir… Komedi ve korku unsurlarını bir arada barındıran The Dolls, bol kanlı sahneleri de göz önüne alınınca tam anlamı ile bir düşük bütçeli korku filmi olarak karşımıza çıkıyor.

2. Night of the Demons (1988)

Night Of The Demons (1988)

Teen slasher tarzı bir film olan Night of the Demons tam anlamı ile bir düşük bütçeli filmdir. İzleyiciyi korkutmak yerine filmden tiksindirmek ve korkutayım derken yanlışlıkla güldürmek olsun her açıdan vasat sayılabilecek filmlerden birisi… Filmin konusu ise şu yönde ilerliyor; 10 tane uçuk kaçık genç Cadılar Bayramını kutlamak amacı ile bir parti düzenlemek ister ve parti mekanı olarak terk edilmiş bir cenaze evini tercih eder. Parti başladıktan sonra korkutucu şeyler yapmak isteyen gençler bir seans düzenlemek ister ve yanlışlıkla evdeki şeytani güçleri uyandırırlar. Bu tip korku-komedi tarzı filmlerden hoşlanıyorsanız Night of the Demons’a bir şans vermelisiniz.

3. Phantasm (1979)

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

Phantasm tam anlamı ile yönetmenin “at koşturduğu” bir film diyebiliriz. Phantasm o kadar absürt ve garip bir film ki izleyenler anlam veremiyor. Uçan demir bir topun da bulunduğu Phantasm’da yönetmen tam anlamı ile “izlensin ya da izlenmesin ben bu filmi yapacağım” mottosu ile filmi çekmiş. Phantasm’ın konusu başkahraman Mike’ın etrafında dönmektedir. Mike, abisi ile yaşayan bir gençtir ve abisinin onu terk etmesinden korkmaktadır. Bir gün abisinin arkadaşının cenazesine katılan Mike, cenaze görevlisinin tek başına ve zorlanmadan tabutu kaldırdığını görür. Bu durumdan etkilenen Mike olayın üzerine gider. Tall Man adlı efsane karakteri de bünyesinde barındıran Phantasm, düşük bütçeli film sevenlerden tam not alıyor!

4. House (1985)

House (1985)

House, korku-komedi olsun ama benim olsun diyenler için biçilmiş birer kaftan niteliğindedir. 1985 yapımı olan bu film korku romanı yazarı olan Roger Cobb’u merkeze alıyor. Roger Cobb, ölen teyzesinden kendisine miras kalan eve giderek yeni romanına odaklanmak ister. Roger’ın teyzesi kısa süre önce intihar etmiş ve oğlu kaybolmuştur. Zaten Vietnam savaşında da travma geçiren Roger bir de bunlar üst üste gelince eve giderek dinlenmek ister. Fakat çok geçmeden teyzesinin neden intihar ettiğini ve evdeki canavarları görünce Roger kendini bir hayatta kalma mücadelesinde bulacaktır.

5. Empire of the Ants (1977)

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

Empire of the Ants, sinemada çıldırmış olan hayvanlar filmlerinin güzide bir örneğidir. Genellikle katil köpek balığı, pirana ve dev piton yılanlarını konu alan korku filmleri bu sefer dev karıncaları konu ediniyor. 1977 yapımı bu film absürtlüğü ile bu kategoriye girmeye hak kazanıyor. Empire of the Ants’ta masum karıncalar civarda bulunan şeker fabrikasından beslenmektedir. Fakat bir gün bir şey olur ve içine kimyasal karışmış olan şekerleri tüketip devasa katil karıncalar haline gelirler. Eski filmler arasında en absürt ve korku-komedi temasının hakkını veren Empire of the Ants, izleyenlere garip dakikalar sunuyor…

Eğer sizlerde bu tür korku filmlerinin müptelası iseniz vakit kaybetmeden bu önerileri izleyin. Emin olun pişman olmayacaksınız… Bol kan, uçan kollar ve bacaklar, dirilen ölüler, canavarlar, canlanan evler, katil hayvanlar ve şeytan ruhlu oyuncakları seviyorsanız bu filmler sizi epey memnun edecek!


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
15
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!