İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

4 dk okuma süresi


9
15 Paylaşım, 9 puan

Sinema dünyasında peş peşe filmler gösterime girerken özellikle korku filmleri, insanların ilgisini daha çok çekmektedir. Bazıları var ki düşük bütçeli olmasına rağmen absürt komedisi ile korkuyu abartılı bir şekilde sizlere sunar. Çekildiği dönemlerde büyük bir etkiye sebep olan düşük bütçeli filmler, şuan bakıldığında abartılı gibi görünebilir. Ancak halen izlenmeye devam eden bu filmleri kesinlikle izlenecekler listenize eklemelisiniz. İşte sizler için listelediğimiz korku filmleri kategorisine giren ve düşük bütçeli mutlaka izlemeniz gereken en iyi yapımlar… Şimdiden iyi seyirler dileriz!

1. The Dolls

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

The Dolls filminde olaylar küçük bir kızın gözünden aktarılmaktadır. 1987 yapımı olan bu filmde küçük Judy ailesi ile yolculuk yapmaktadır. Üvey annesi ve babası tarafından sevilmemektedir. Yaşına göre oldukça olgun olan Judy’nin oyuncaklara özel bir ilgisi vardır. Yolculuk sırasında arabaları çamura saplanınca yakındaki bir eve sığınmak zorunda kalırlar. Bu evde Judy ve ailesine ek olarak otostop çeken iki kız ve çocuk ruhlu birisi olan Ralph’te bu eve sığınmıştır. Evin sahibi olan yaşlı çift misafirlerini büyük bir memnuniyetle karşılarlar. Misafirler evde sayısız oyuncağın bulunduğunu fark ettikten sonra bu oyuncakların normal olmadıklarını da göreceklerdir.

2. Night Of The Demons

Cadılar bayramının olduğu günün gecesi 10 genç terk edilmiş bir cenaze evinde parti yapmaya karar vermeleriyle film başlamaktadır. Hull House adındaki bu ev yer altı nehrinin geçtiği şeytani bir alana inşa edildiği söylenmektedir. Parti başladıktan sonra korkutucu şeyler yapmak isteyen bu gençler bir seans düzenlemek için aynanın karşısına geçerler. Yanlışlıkla evdeki şeytani güçleri uyandırırlar. Nehrin karşısına geçerek cehennemden kurtulup kurtulamayacakları ise belli değildir. Korku ve komedi tarzı filmlerden hoşlanıyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bu düşük bütçeli film sinemaseverlerin beğendiği filmleri arasındadır.

3. Phantasm

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

Phantasm’ın konusu başkahraman Mike’ın etrafında dönmektedir. Mike, abisi ile yaşayan bir gençtir. Abisinin onu terk etmesinden korkmaktadır. Bir gün abisinin arkadaşının cenazesine katılır. Cenaze görevlisinin tek başına ve zorlanmadan tabutu kaldırabildiğini görür. Bu durumdan etkilenen Mike ise olayı araştırmaya karar verir. Tall Man adlı efsanevi karakteri de bünyesinde barındıran Phantasm filminde oyuncular ve ekip çalışanları amatörler ile hevesli profesyonellerden oluşmaktadır. İlk incelemeler sonrasında film bu saçma olaylar silsilesine rağmen oldukça beğenilmiştir. Sonrasından gelen korku filmlerine ilham olmuştur.

4. House

1985 yapımı bir film olan House, korku romanı yazarı Roger Cobb’u konu almaktadır. Roger Cobb, ölen teyzesinden kendisine miras kalan eve gider ve orada romanına odaklanmayı planlar. Roger’ın teyzesi ise kısa bir süre önce intihar etmiştir. Teyzesinin bir oğlu olmasına rağmen onun da nerede olduğu bilinmemektedir. Vietnam savaşından kalan travmaları ile Roger zaten yorgun bir haldedir ve olayların üst üste gelmesinden usanarak eve gidip dinlenmek ister. Fakat çok dinlenmeye fırsat bulamadan teyzesinin neden intihar ettiğini fark eder. Evdeki canavarları da gördükten sonra Roger kendini bir hayatta kalma mücadelesinin içerisinde bulur.

5. Empire Of The Ants

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

Empire of the Ants, dev karıncaların saldırısına maruz kalan bir grup insanın hikayesini seyircilere sunmaktadır. Katil köpekbalığı ve piranalar gibi hayvanları konu alan korku filmleri bu sefer dev karıncaları konu edinmiştir. 1977 yapımlı bu filmde masum karıncalar civarda bulunan şeker fabrikasından beslenmektedirler fakat daha sonra içine kimyasal karışmış olan şekerleri tüketen devasa katil karıncalara dönüşürler. Karıncaların istilasına uğrayan ekip aynı zamanda hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalırlar. H.G. Wells’in romanından beyaz perdeye uyarlanmış filmi Bert I. Gordon yönetmiştir.

6. Paranormal Activity

Amerikan doğaüstü korku filmi serisi olan Paranormal Activity, toplam beş filmden oluşmaktadır. Film, yeni taşındıkları evlerinde geceleri duydukları sesler nedeni ile korkuya kapılan ve ne olduğunu anlamak için yatak odalarına kamera yerleştiren bir çiftin uyurken yaşadıkları sıra dışı olayları anlatmaktadır. Film bu eve koyulan kameraların çektiği görüntülerden oluşmaktadır. Konusu ve görüntüleri ile tüyleri diken diken yapan film ve serisi oldukça çok konuşulmuştur. Korku filmi severlerin kaçırmamaları gereken dönemin sevilen düşük bütçeli filmleri arasında yer alan bu izlemeniz gereken film çoğu film severe göre izlemeye değerdir.

7. The Grudge

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

2002 yılında Japon yönetmen Takashi Shimizu’nun kendi ülkesinde çektiği ‘Ju-On’ filminden uyarlanmıştır. Filmde, Tokyo’da yaşayan ve evlerinin içindeki kötü gücü fark eden bir grup Amerikalının hikayesi anlatılmaktadır. Filmin başkahramanı Karen, Japonya’da sosyal görev eğitimi alan bir değişim programı öğrencisidir. Olan bitenlerden habersiz bir şekilde o gün işe gelmeyen bir hemşirenin yerine çalışır. Söz konusu olan o eve geldiğinde, yaşlı bir kadın olan Emma’nın karmakarışık hale gelmiş evin ortasında öylece oturduğunu görür. Emma, yaralanmış ve paniğe kapılmıştır. Karen, ne olduğunu araştırdığında ise hayal bile edemeyeceği kadar korkutucu doğa üstü olaylarla karşı karşıya kalır.

8. Insidious

Perili ev öykülerine benzeyen bir konuya sahip olan film bu klasik anlayışta çekilmiş bir korku filmidir. Üç çocuklarıyla birlikte eski bir eve taşınan ve mutlu bir aile yaşamı sürdüren Josh ile Renai’nin küçük çocuklarının komaya girmesiyle işler değişir. Oğullarını açıklanamayan esrarengiz ve doğaüstü olaylardan kurtarmak zorundadırlar. Yönetmeni aynı zamanda Paranormal Activity’nin de yönetmeni olan James Wan’ın gerilimli kamera hareketleri ve birkaç film hilesi ile bu filmi de oldukça gerilimli ve korku dolu yapmayı başarmıştır. Düşük bütçeli korku filmleri arasında yer verdiğimiz Insidious filmi mutlaka izlemeniz gereken bir korku filmidir.

9. The Evil Dead

The Evil Dead filminin başkahramanı Ash ve sevgilisi Linda ve yanlarında gelen birkaç kişi ile birlikte ormandaki bir kulübeye hafta sonu tatillerini geçirmek için giderler. Kulübenin mahzeninde ölülerin kitabı Necronomicon’u ve bir de ses bandı bulurlar. Kitaptaki büyülü sözleri içeren bu ses bandını çalıştırdıklarında ise farkında olmadan intikam isteyen eski iblisleri uyandırmış olurlar. Olaylar ilerlerken bazıları iblislerin etkisi altına girer. Gece ilerledikçe olaylar tuhaf bir hal almaya başlar ve kasabaya dönemezler. 1981 yapımlı olan bu The Evil Dead filmini Sam Raimi hem yazmış hem de yönetmiştir.

10. A Horrible Way To Die

İzlemeniz Gereken Düşük Bütçeli Korku Filmleri

Meşhur bir katil olan Garrick Turrell, polis gözetiminde iken hapishaneden kaçar ve cinayetlerine kaldığı yerden devam eder. Turrell’in eski kız arkadaşı Sarah ise iyileşmeye çalışan bir alkoliktir. Sarah, yeni bir kasabada ve yeni bir erkek arkadaş ile hayatını düzene koymaya çalışmaktadır. Yeni bir kimlik edinmiş olan Sarah karanlık geçmişini geride bırakmak istemektedir fakat yakasını geçmişi daha doğrusu Turrell bırakmaz. Arkasında cesetler bırakarak Sarah’ın izini süren Turrell, onu bulmakta oldukça kararlıdır. Sarah için her şey yolunda giderken Turrell’in hapishaneden kaçması hayatını altüst edecektir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
18
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!