İstediğinizi Kapınıza Getiren En İyi Sanal Market Uygulamaları

4 dk okuma süresi


3
14 Paylaşım, 3 puan

Evden çıkmak istemediğinizde ya da markete gidecek zaman bulamadığınızda, sanal uygulamalar tek tıkla imdada yetişiyor. Adrese teslim online sipariş verilebilecek uygulamalar gün geçtikçe artıyor. Kullanım kolaylığı, basit arayüzü ve pazardaki pay oranıyla bazı uygulamalar rakiplerinden öne çıkıyor. İstediğinizi kapınıza getiren en iyi sanal market uygulamaları listemizi olumlu ve olumsuz yorumlarıyla derledik. Keyifli okumalar dileriz!

1. Getir

İstediğinizi Kapınıza Getiren En İyi Sanal Market Uygulamaları

Getir uygulaması alanında öne çıkan en çok kullanılan uygulamalar arasındadır. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Kurucusu Türk girişimci Nazmi Salur’dur. 2015 yılında kurulan Getir, ihtiyaç duyulan ürünleri 10 dakika gibi kısa bir sürede sipariş teslim etme amacı taşımaktadır. Türkiye çapında sayısı artmakta olan 21 ilde yer alan seçili bölgelerde, 100’den fazla depo ile kullanıcılara hizmet vermektedir. Yükselişiyle beraber, yabancı yatırımcıların desteğiyle şirketin değeri artmıştır. 2021 itibariyle Londra’da hizmet vermeye başlamıştır. Uygulama içerisinde Getir, GetirYemek, GetirBüyük, GetirSu kategorileri bulunmaktadır.

2. Yemeksepeti Banabi

Yemek Sepeti Banabi uygulaması 2019 yılında Nevzat Aydın tarafından kurulmuştur. İstediğinizi kapınıza getiren en iyi sanal market uygulamaları arasında öne çıkmaktadır. 29 ilde 4000’nin üzerinde ürün çeşidiyle hizmet vermektedir. İlk zamanlarında sadece uygulama üzerinden sipariş verilebilirken, günümüzde internet sitesi üzerinden de sipariş verilebilmektedir. 2019 yılındaki kuruluşundan itibaren kullanımı 6,5 kat büyümüştür. Sunduğu bazı avantajlı kampanyalarla öne çıkmayı başarmaktadır. “60 TL üzeri siparişe bir kitap hediye” kampanyasıyla kullanıcılara 500 bin kitap dağıtılmıştır. Online, nakit, kredi kartı ile ödeme seçenekleri mevcuttur.

3. Migros Sanal Market

İstediğinizi Kapınıza Getiren En İyi Sanal Market Uygulamaları

İşçi boykotlarıyla gündemde olan Migros marketler zincirinin sanal market uygulamasıdır. Haftanın 7 günü 10:30-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sipariş teslimatlarında özel soğutmalı araçlar kullanılmaktadır. Online, kredi kartı ve nakit ödeme seçenekleri mevcuttur. Gün içerisinde teslimatın dışında, ileriki bir tarih için de seçim yapmak mümkündür. Ürünleri kapıda anında iade etme özgürlüğü de bulunmaktadır. 2020 yılı itibariyle sanal market uygulamasını 81 ile çıkarmıştır. Migros’a bağlı Macrocenter ve Tazedirekt uygulaması da online alışveriş uygulaması olarak sunulmuştur. Tüm şirketlerin, işçileriyle beraber büyüdüğü gerçeğinin unutulmaması dileğiyle!

4. Carrefoursa Online Market

Özel soğutmalı araçlarıyla teslimat gerçekleştiren online sipariş uygulamasıdır. Bugün Gelsin seçeneğiyle anında teslimat tercih edilebilmektedir. Online ve kapıda ödeme seçenekleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen market zincirlerinden olmasının yanı sıra, 2014 yılında Ümraniye şube çalışanlarının boykotuyla gündeme gelmiştir. 2020 yılında Suudi Arabistan’ın Türk malları boykotuna da katıldığı bildirilmiştir. Carrefour Suudi Arabistan adıyla resmi Twitter hesabından Türk mallarını ithal etmediğini belirttiği bir tweet atması, Türkiye gündeminde yer almıştır. Suudi Arabistan’daki tercihine rağmen Türkiye’de birçok şubesi ve online uygulaması bulunmaktadır.

5. A101 Kapıda

İstediğinizi Kapınıza Getiren En İyi Sanal Market Uygulamaları

Uygun fiyatlarıyla tercih edilmekte olan A101 zincirlerine bağlı, online alışveriş uygulamasıdır. 81 ilde teslimat seçeneği mevcuttur. Uygulama üzerinde güncel ürünlere ulaşılabilmektedir. Sipariş teslim günü ve saati kullanıcın istediğine bağlı olarak değişebilmektedir. Haftanın her günü 10:00-20:00 saatleri arasında sipariş verilmektedir. Uygulama üzerinde sadece kredi kartı ile alışveriş yapılmaktadır. Kullanıcı yorumlarında ürün tesliminin yapılmadığı, stokta olmayan ürünlerin uygulama üzerinde gözüktüğü gibi şikayetler mevcut. Çoğunluk şikayetlerine yanı sıra, uygun fiyatlarıyla öne çıkan uygulamadır.

6. Hepsiexpress

Hepsiexpress, içerisinde anlaşmalı mağazaları barındıran sanal market uygulamasıdır. 2019 yılında hizmete açılmıştır. Siparişler, anlaşmalı en yakın mağazalardan adrese teslim edilmektedir. Hepsiburada kullanıcılarının rahatça ulaşabileceği bir uygulamadır. Hepsiburada uygulaması üzerinden Hepsiexpress seçimi yapılabilmektedir. Ürünlerin teslimatı için ekstra ücret almamasıyla öne çıkmaktadır. Ürünlerin özenle paketlenmesi artı özellik olarak belirtilirken, teslimat sürecinin uzun sürdüğü öne çıkan yorumlardandır. Kuryelerin farklı teslimatlar için yolda olduğu bilgisi kullanıcıya son aşamada verilmektedir. Genel kullanıcı yorumlarının çözüme ulaşmasıyla rekabeti arttıracak uygulamalar arasındadır.

7. Migros Hemen

İstediğinizi Kapınıza Getiren En İyi Sanal Market Uygulamaları

Migros Hemen, Migros Sanal Market’e nazaran, 30 dakika teslimat süresi hedeflemiş uygulamadır. Migros fiyatları ve ürün kalitesiyle kapıda teslimat imkânı sunmaktadır. Uygulama üzerinde sipariş anlık olarak takip edilebilmektedir. Kullanıcı yorumlarında yüksek oranda olumlu geri dönüşlere rastlanmaktadır. Olumsuz yorumlar arasında ürün çeşitliliğinin az olduğu dönüşleri bulunmaktadır. Uygulamanın kullanılırlığının artması ve sistemin büyümesiyle olumsuz yorumlar, çözülebilecek sorunlar arasında görülüyor Vaat ettiği üzere kısa sürede teslimat yapabilmesi uygulamayı öne çıkarmaktadır. Kolay kullanılabilir arayüze sahiptir.

8. İstegelsin

2020 yılı içerisinde 10 kat büyüme gerçekleştirebilmiş online market uygulamasıdır. Meyve, sebze gibi kategorilerinin yanı sıra tekstil, kırtasiye gibi kategorileri de mevcuttur. Bu özelliğiyle sadece market alışverişiyle sınırlı kalmadan diğer ihtiyaçlar da karşılanabilmektedir. Uygulama üzerinde 7000 çeşit ürün olduğu belirtilmiştir. Ürünlerde gramaj ve çeşit belirtme özelliği bulunmaktadır. Uygulamanın kendini ayıran taraflarından biri de ürünleri uygun fiyatlara sunmasıdır. Hopi’lilerin yararlanabileceği İstegelsin kupon fırsatları ve seçenekleri bulunmaktadır. Zuzibu ve Trendyol uygulaması üzerinde de erişilebilmektedir. İstediğinizi kapınıza getiren en iyi sanal market uygulamaları arasındadır.

9. Marketyo

55 ilde 400’den fazla teslimat noktasında hizmet vermektedir. Siparişin getirilme günü ve saati seçilebilmektedir. İlk siparişlerde yüksek indirim oranı uygulamasıyla kullanıcıları uygulamaya çekmektedir. Türkiye’den çıkmış değeri yüksek bir şirket olm ayı hedeflediklerini, belirtmişlerdir. Planlar arasında 2021 sonunda 1 milyar dolarlık değerinin 150 milyon dolarını iş ortaklarıyla paylaşma isteği bulunmaktadır. Yerel zincirleri online alışverişe kazandırmak ve hissedar yapmak niyeti, uygulamanın yararları arasında görülmektedir. Olumsuz yorumlar arasında müşteri hizmetlerinin yetersiz kaldığı şikayetleri öne çıkmaktadır.

10. Trendyol Hızlı Market

İstediğinizi Kapınıza Getiren En İyi Sanal Market Uygulamaları

Trendyol uygulaması içerisinde yer alan sanal market uygulamasıdır. İstanbul ve Ankara’da sınırlı bölgelere hizmet vermektedir. Market, fırın ve pastane kategorilerini barındırmaktadır. Hizmet verdiği bölgelerde 30 dakikada adrese teslim vaadi sunulmaktadır. Kendi deposu olmadan servis sunan uygulamalar arasındadır. Teslimat 00:00’a kadar yapılabilse de anlaşmalı marketlerin saatlerine göre değişebilmektedir. Ürünler anlaşmalı marketlerden geldiği için geniş bir yelpazeyi içermektedir. Uygulamanın düşük alt limite sahip olması ve ürün çeşitliliği olumlu özelliklerindendir. Trendyol’un güvenilir müşteri hizmetleri sayesinde yaşanabilen problemlere karşı hızlı çözüm sağlamaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!