İstanbul’da Gidilmesi Gereken Özel Tiyatro Sahneleri

2 dk okuma süresi


3
12 Paylaşım, 3 puan

İstanbul, kültür ve sanat alanında ülkemizin merkezi sayılır, bunu hepimiz biliriz. Sinemaları, konserleri, sergileri ve tiyatroları. İstanbul bünyesinde Şehir Tiyatroları, Devlet Tiyatroları ve özel tiyatrolar gibi birçok sahnede birçok oyunu barındırdığı için sizlere İstanbul’da gidilmesi gereken özel tiyatro sahneleri yazısını hazırladık. Gitmeyi düşünenler şu an hangi oyunların sahnede olduğunu ve online bilet fiyatlarını inceleyebilirler. O halde şimdi beraber bu birbirinden başarılı sahnelere biraz göz gezdirelim.

1. Baba Sahne

İstanbul'da Gidilmesi Gereken Özel Tiyatro Sahneleri

2017 yılında açılan bu sahne Şevket Çoruh önderliğinde, eş ve dost yardımlarıyla kuruldu. Birçok ünlü oyuncu sahnenin inşaatında çalıştı. Gidenlerin samimiyetini anlata anlata bitiremediği, sıcacık ortamı olan bir tiyatro Baba Sahne. Balkonları, içeri girdiğiniz andan itibaren sizi sarıp sarmalayacak ferah ortamı, salon görevlileri ve tabloları da ekleyelim istedik ama siz en iyisi bir gidip görün.

2. Ses – 1885 Ortaoyuncular Tiyatrosu

İstanbul Gidilmesi Gereken Özel Tiyatro Sahneleri

Ben öyle yeni şeyleri pek sevmem, nostalji yaşamak istiyorum, diyenler varsa aranızda sözümüz sizlere! Bu sahne 1880’lerden kalma yaklaşık 130 yıllık bir tarihe sahip ve kocaman bir salon. Kadife koltuklar, yüksek tavan, hatta hünkar locası dahi var.

3. İkincikat

İstanbul'da Gidilmesi Gereken Özel Tiyatro Sahneleri

Burası ikinci kat, gidecek olanlara söyleyelim burada pek sıradan oyunlar izlemezsiniz. 2010 yılında bağımsız tiyatro olarak kurulduğunu gördüğümüz sahne sizleri Karaköy’de bekliyor olacak.

4. Moda Sahnesi

İstanbul Gidilmesi Gereken Özel Tiyatro Sahneleri

Kadıköy’ün gözdesi Moda Sahnesi de 2013’ten beri bizlerle. İçerisinde kendi kafesini de bulunduran salon, ses sistemi olarak gayet iyi ve düzen açısından da farklı deneyimler sunabiliyor. Oturma düzeni değiştirilebildiği için farklı tarzlarda oyunlara tanık olabilirsiniz. Kafesine de mutlaka göz atın deriz, pek sakin ve huzurludur.

5. Krek

İstanbul’da gidilmesi gereken özel tiyatro sahneleri

Tasarım olarak sizi kendine çeken bu sahne Eyüp’te sizleri bekliyor. Yine kendine has özellikleri olan bu tiyatro da oyunun birebir içinde olmak isteyenlerin yüzünü güldürecek, eminiz. Size oyundan önce verilen kulaklık sayesinde oyuncuların birçok haline de tanık olabiliyorsunuz. Oyunla ve oyuncuyla çok yakın olacağınız bu sahneye de gitmenizi tavsiye ederiz.

6. Tiyatro Pera

İstanbul Gidilmesi Gereken Özel Tiyatro Sahneleri

Burayı sıradan bir sahne sanıyorsanız büyük yanıldınız demektir, burası evinizde hissedeceğiniz bir sahne. Bünyesinde Nesrin Kazankaya, Levent Öktem ve Selçuk Yöntem gibi isimleri barındıran bu tiyatro, Şişli’de sizleri bekliyor.

7. Ali Paşa Hanı

1712 yılından kalma asmalarla sarılı duvarları olan bu sahneyi sahne formuna getiren de usta oyuncu Genco Erkal. Göğü kendine çatı edinen bu tiyatro Antik Yunan’ı anımsatıyor. Nostalji yetmez bana Antik Yunan lazım derseniz buyurun karşınızda Ali Paşa Hanı.

8. Müjdat Gezen Tiyatrosu

İstanbul’da gidilmesi gereken özel tiyatro sahneleri

Yine Anadolu Yakası, yine Kadıköy ve usta oyuncu Müjdat Gezen. Tiyatro 1998 yılında kuruldu. Usta oyuncunun da kadrosunda bulunduğu izlemeniz gereken birçok oyuna ev sahipliği yapan sahneyi sizin de görmenizi isteriz. Belirtmekte fayda var, MSM Konservatuvarı, Kadıköy’ün Ziverbey mahallesinde yer alırken tiyatro sahnesi hemen Bahariye Caddesi’nin girişinde. Yani tiyatro sahnesine gitmek yerine yanlışlıkla okula gitmenizi istemeyiz.

9. 1001 Sanat

İstanbul Gidilmesi Gereken Özel Tiyatro Sahneleri

Bahçelievler’de sizlere harika bir önerimiz var! 1001 Sanat, adı gibi bin bir şey barındırıyor içerisinde. Yetişkin oyunları, çocuk ve yetişkin atölyeleri, eğitimler, bazı zamanlar konserler ve gösteriler… Aynı zamanda makul fiyatlı olmasının yanında bir de kafeleri var. Bu dolu dolu sahneyi görmek isterseniz buyurun, adresi verdik.

10. Kumbaracı 50

İstanbul'da Gidilmesi Gereken Özel Tiyatro Sahneleri

İstanbul’da gidilmesi gereken özel tiyatro sahneleri listemizin son maddesinde Kumbaracı 50 var. Özel tiyatrolar arasında isim yapmış Kumbaracı 50, 2009 yılında aramıza katılmış. Birçok usta oyuncunun sahne aldığı bu tiyatronun adresini de vermeden geçmeyelim. İstiklal’den Tophane’ye doğru inseniz bulursunuz zaten, Kumbaracı Yokuşu 50 numaraya geldiğinizde, sahneye varmış olacaksınız.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!