iPhone İle İlgili Kullanımı Kolaylaştıran İpuçları

2 dk okuma süresi


15
113 Paylaşım, 15 puan

iPhone’unuzu her gün kullanırken muhtemelen bilmediğiniz birçok kullanım alanları mevcut olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. iOS 12’nin yeni sürümünde gerçekten ne kadar güçlü özellikler olduğunu ve akıllı telefonunuzdan tam anlamıyla yararlanmanız için sizlere iPhone ile ilgili ipuçları listeledik. Bunun yanı sıra Geçmişten Günümüze İphone Modelleri ve Özellikleri isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz. Son derece kullanışlı ve eğlenceli olan bu ipuçları ve umarım size biraz zaman kazandırır!

1. iPhone şarja takarken uçak moduna alıp şarj ederseniz, şarjınız iki kat hızlı dolar.
2. Hesap makinesi kullanırken yanlış yazdığınız sayıları parmağınızla soldan sağa doğru kaydırarak silebilirsiniz.
3. Çocuklarınız iPhone’unuz ile oynarken yanlışlıkla başka uygulamaları açmasın, yanlış şeyleri silmesini önlemek için Genel Ayarlar’da ki Erişilebilirlik menüsünden Denetimli Erişim’i aktifleştirdiğiniz de  hangi tuşlara basabileceğini seçmenizi sağlayan bu özellik vazgeçilmeziniz olacak.
4. Mesaj yazarken klavyede Space (boşluk) tuşuna 2 kere bastığınız zaman cümlenin sonuna otomatik olarak nokta koyar ve yeni cümleye geçmek için bir boşluk bırakır.
5. Mesajlaşırken mesajı silmek istediğiniz zaman cihazı sallayın ve geri al seçeneğini kullanın.
6. AirDrop kullanarak hızlı bir şekilde fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken  Ayarlar – Genel – AirDrop’u etkinleştirip, telefonunuzu göndereceğiniz cihaz ile eşleştirmek.
7. iPhone da herhangi bir metni yüksek sesle okutabilirsiniz. Bunun için Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – seçimi seslendir seçeneğini Açık pozisyona getirin. Daha okunmasını istediğiniz metinin üzerinde basılı durun ve seslendir seçilerek metnin seslendirilmesi gerçekleştirilir.
8. iPhone’unuzla nesneleri ölçme işlemi için Ölçü uygulamasına gidin, ekranın ortasında  beyaz daire  belirene kadar cihazınızı hareket ettirin nesneyi algılatın, ekranın ortasında çıkan beyaz noktayı ölçmek istediğin nesnenin bir kenarı üzerine getirip tıklayın ve daha sonra ölçülecek diğer kenara + işaretini getirip ölçüm işlemini tamamlayın.
9. iPhone  Notlar uygulamasında belgelerinizi tarayabilirsiniz. Bunun için önce Notlar -yeni bir not oluştur- klavyenin ortasında çıkan + işaretine dokun, belge tara seçeneğini seç ve fotoğraf çeker gibi belgelerinizi basit bir şekilde tarayın.
10. Albümünüzdeki gizlemek istediğiniz fotoğraflarınızı üzerindeki seç kısmında işaretleyip paylaşım kısmına dokunun ve açılan pencerede gizlemeyi seçtiğinizde fotoğraflarınız gizlenecektir.
Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!