İnternette Can Sıkıntısına İyi Gelen Eğlenceli Siteler

4 dk okuma süresi


3
13 Paylaşım, 3 puan

Evde kaldığımız dönemlerde biraz kafamızı dağıtmak en doğal hakkımız. Biz de, hayatınıza biraz neşe katmak ve negatif haberleri unutturmak için bir liste hazırladık. Gelin beraber internet dünyasında bir gezintiye çıkalım ve en ilgi çekici internet sitelerini keşfedelim. İnternette keşiflere çıkmayı seven, can sıkıntısına iyi gelen ve internetin derinlerine dalıp kaybolmak isteyenlere, zamanın nasıl geçtiğini unutturacak eğlenceli siteler listesi hazırladık. İddialıyız, bu listede herkes için bir şey var!

1. Fizik Simülasyonu

İnternette Can Sıkıntısına İyi Gelen Eğlenceli Siteler

Başta çok basit gibi gözükse de sizi bir anda içine alan bu site, daha farkına varmadan dakikalarınızı eğlenceye çevirecek. Küçük kutunun içine tohum ekip güzel bitkiler yaratabilirsiniz. Belki de içeriyi tozla doldurup küçük bir ateş ile büyük bir patlama yapmak istersiniz. Mantardan toz bitlerine kadar, farklı farklı ve eğlenceli seçeneklerle siz de mükemmel senaryolar yaratabilirsiniz.

Site: Sandspiel.club

2. Rastgele Dünya Turu

Evde oturmaktan sıkıldıysanız bu site tam size göre. Sizi adeta dünyadaki herhangi bir lokasyona ışınlıyor. Google’ın street view teknolojisi sayesinde dünyayı keşfedin. Ayak basmadığınız yerlerde gezintilere çıkın. Bir an Bangladeş sokaklarında yürüyüş yaparken, bir anda İrlanda’nın çiftliklerinde gezebilirsiniz.

Site: Randomstreetview.com

3. Yapay Zekâ ile Çizim

İnternette Can Sıkıntısına İyi Gelen Eğlenceli Siteler

Google, yapay zekaya önem verdiği bu son 10 yılda düzinelerce proje gerçekleştirdi. 2016 yılında yayımlanan bu proje ise galiba en eğlencelisi. Size sırasıyla 6 kelime veren site bunları yapay zekâ için çizmenizi istiyor. Yapay zekâ, yirmi saniye içinde yaptığınız çizimleri tahmin etmeye çalışıyor. Bu oyun hem günümüzde yapay zekanın hangi kapasitede olduğunu anlamanızı sağlıyor, hem de çizerken eğlendiriyor.

Site: Quickdraw.withgoogle.com

4. Piyano Simülasyonu

Tüm internette karşılaştığımız en güzel piyano sitelerinden biri. Yıllanmış efsane şaheserlerini çalma hissini yaşatan bu site, notalara basma endişesini sizin omuzlarınızdan almış. Tek yapmanız gereken bu eserleri istediğiniz hızda canlandırmak. Basılan notaları güzelce görsele döken site, illüzyonunu bozmadan eğlenmenizi sağlıyor. Sadece internetten değil aynı zamanda Android ve iOS sistemlerinde de kullanılabiliyor.

Site: Touchpianist.com

5. Müzik ve Film Öneri Haritası

GNOD yani Global Network of Discovery projesi olan bu iki site sizleri yeni sanat ve sanatçılarla buluşturmak için tasarlanmış. Favori sanatçınızın ismini girdikten sonra karşınıza büyük bir karmaşa çıkıyor. Tıpkı bir yıldız haritası gibi tasarlanmış bu bilgi dökümünün merkezinde ise sizin seçiminiz yer alıyor. Merkeze yakınlığa göre benzerlik sıralaması yapan haritada başka bir sanatçıya tıklarsanız onun haritasına yönlendiriliyorsunuz. Yeni medyaları keşfetmek için bu 2 eğlenceli siteyi mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Siteler: Music-map.com / Movie-map.com

6. Film İçerik Kontrolü

Bir filmi tek başınıza değil de aileniz veya küçük kardeşinizle izleyecekseniz, o filmi bu siteden kolayca bulabilirsiniz. Eğer film çıplaklık veya şiddet ögelerini içeriyorsa site bu konuda sizi uyarıyor. Bunun yanı sıra bu filmin yerine izleyebileceğiniz güvenli filmler öneriyor. Eğer siteye üye olursanız, kendinize özel bir izleme listesi de oluşturmanız mümkün.

Site: Cringemdb.com

7. Ülke Karşılaştırma Platformu

İnternette Can Sıkıntısına İyi Gelen Eğlenceli Siteler

Hiç Yemen’de yaşasaydınız nasıl olacağını düşündünüz oldu mu? İki ülkeyi ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan sayılarla karşılaştıran site, her ülkenin ortalama yaşam şartlarını ortaya seriyor. Mesela eğer Belize’de yaşıyor olsaydınız cinayete kurban olasılığı 10.5 kat artarken, %11 daha az elektrik harcardınız. Can sıkıntısına iyi gelen bu sitede ülkeleri karşılaştırırken saatlerin nasıl geçtiğinin farkına bile varamayacaksınız.

Site: Ifitweremyhome.com

8. Kaydırma Çubuğu Tarihi

Hareketli ekranların vazgeçilmezi ve neredeyse görünmezi haline gelen kaydırma çubuğunun tarihini merak ettiyseniz burayı bir ziyaret edin. 1981 Xerox Star modelinden, 2015 yılında çıkan Windows 10 sürümüne kadar yayımlanan popüler kaydırma çubukları ile etkileşip oynayabilirsiniz. Tasarımların nasıl yavaş yavaş evrimleştiğini gözlemleyin ve bugün kullandığınız çubuklar ile karşılaştırın. İnternet dünyasını sosyal hale getiren arkadaşlık sitelerinin nasıl evrimleştiğini incelemek isterseniz, daha önceki içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Site: Scrollbars.matoseb.com

9. Online Oyun Konsolu

Aile ve arkadaşlarınızla zaman geçirmenin en güzel yollarından biri bu site. İnternette can sıkıntısına iyi gelen eğlenceli siteler listemize ekledik. Telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile onları birer oyun kumandasına dönüştürün ve bu eğlenceli sitede yüzlerce oyunun arasında kaybolun. Hem zekâ hem refleks hem de bilgi oyunları ile geçirdiğiniz zamana sınırsız eğlence katabilirsiniz.

Site: Airconsole.com

10. Yazıdan Müzik Yapmak

İnternette Can Sıkıntısına İyi Gelen Eğlenceli Siteler

Karşınıza çıkan küçük kutucuğa yazdığınız yazıları müziğe çeviren site her kelimenin müzikal bir kimliği olmasını sağlıyor. Site harfleri bilgisayarın anladığı ASCII diline çevirip bunların bir ses çıkarmasını sağlıyor. Yazdığınız kelimeler bir döngü içerisinde durmadan çalarken, adeta kendinizi bir davul makinesi ile oynarken buluyorsunuz. Bu site sayesinde artık köpeğinizin isminin üstüne rap yapabilir ya da mahallenizin ismiyle dans edebilirsiniz.

Site: Typedrummer.com

11. Rastgele Eğlence Sitesi

İnternetin neden yapıldığını ortaya koyan yegâne sitelerden biri. Rastgele saçmalığı ve özellikle gereksizliği mantra haline getiren bu site sizi bir tıkla farklı bir siteye yönlendiriyor. Yukarıdan yağan çubukta sosislilerden tutun, ayakları sonsuza kadar uzanan dijital bir ata kadar her türlü saçmalıkla karşılaşabilirsiniz. Burada karşılaşacağınız sayısız ilginç web siteleri, yaratıcılığın sınırlarını görmenizi sağlıyor.

Site: Theuselessweb.com

12. Bilginin En Güzel Hali

İnternette Can Sıkıntısına İyi Gelen Eğlenceli Siteler

Dünya tarihindeki bilgi ve verilerin özünü çıkarıp, güzel diyagram ve grafiklere döken bu site bilgiyi okumayı eğlenceli kılıyor. Dünyada kullanılan en yaygın şifrelerden tutun gerçek hikayeye dayalı filmlerin ne kadar reel olduğuna değin her türlü veriyi, şahane görsellerle keşfetmenizi sağlıyor. Özellikle yazı okumanın çok sıkıcı olduğu bu dönemlerde, bu ilginç web sitesi size çok iyi gelecek.

Site: Informationisbeautiful.net

13. Astronomik Simetrik Çizimler

Çizim yeteneğiniz olmasa bile göz alıcı çizimler yapmak bu site sayesinde mümkün. Simetri ve fraktallar kullanarak üretilen şekiller, büyüleyici sanat eserleri çıkarmanızı sağlıyor. Çizimlerinize eşlik eden yatıştırıcı adeta sizi bir zen haline sokuyor ve sanki uzay ve zamandan kopuyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra yaptığınız çizimi paylaşmayı tercih ederseniz, açan kişi bu çizimin yapılışını adım adım izleyebiliyor.

Site: Weavesilk.com


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
18
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
14
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
8
Üzgün
Olamaz Olamaz
7
Olamaz
Kızgın Kızgın
8
Kızgın
Komik Komik
5
Komik
İlginç İlginç
9
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen üye girişi yapın!