İngilizce Öğrenenler İçin En İyi Uygulamalar

3 dk okuma süresi


10
15 Paylaşım, 10 puan

Dil öğrenmek, bize çoklu becerilerimizi geliştirme, hafızamızı güçlendirme ve daha fazla algılayabilme yeteneği gibi pek çok yarar sağlar. Öğretmen, öğrenci ve İngilizce öğrenmek isteyen herkes için en iyi uygulamaları araştırdık. İngilizce öğrenenler için her zaman, her yerde fayda sağlayabilecek en iyi uygulamalar ve özelliklerini sizler için sıraladık. Aynı zamanda okullar veya üniversiteler, bu İngilizce uygulamalarını mevcut müfredatlarına ek olarak öğrencilere ödev şeklinde sunabilirler.

1. Duolingo – Ücretsiz Diller Öğrenin

İngilizce öğrenenler için en iyi uygulamalar

Duolingo, bugün dünyada en popüler İngilizce öğrenme uygulamasıdır ve İngilizce’ye yeni başlayanlar için şiddetle tavsiye edilir. Dünyada 200 milyondan fazla insan, yeni dil öğrenmek için Duolingo kullanıyor. Duolingo, bir konuyu temelden alarak her bölümde size 7 yeni kelime öğretir. Dersleri tamamlamada kazandığınız beceri ve puanlarınızı yapılandırır. Uygulamanın oyunlaştırılmış öğrenme sistemi sayesinde günde 20 dakika harcayarak İngilizce öğrenebilirsiniz. Egzersizler, kullanıcıların kelimeleri etkili bir şekilde öğrenmesine ve incelemesine yardımcı olacak biçimde düzenlenmiştir.

2. Speaky – Dil Değişimi

İngilizce öğrenenler için en iyi uygulamalar

Speaky, dünyadan dil partnerleri bulmanıza yardımcı olan bir uygulama. Üye olarak, uluslararası dil değişim topluluğuna katılıyorsunuz. Ardından speaky’de İngilizce, Türkçe, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince ve 110’dan daha fazla dilde native (anadili) konuşan arkadaşlarla bağlantı kurabilir, pratik yapabilirsiniz. En hızlı, en etkili ve doğal yolla, speaking aktiviteleri yaparak dilinizi geliştirin.

3. HelloTalk – Dil Değişimi

Dünyanın dört bir yanından native konuşurlar sizin öğretmeniniz olabilir. Bunun için dil değişim uygulamaları güzel bir araçtır. HelloTalk uygulaması ise, kendisine özel araçları ile dil öğrenmeyi ve pratik yapmanızı ücretsiz bir şekilde sizlere sunuyor. İngilizce, Türkçe, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince, Japonca, Korece, Rusça ve Arapça dillerini destekliyor. Farklı dil öğrenmek, yabancı arkadaşlıklar kurmak ve dünyayı keşfetmek isteyenler için güzel bir uygulama.

4. BBC Learning English

İngilizce öğrenenler için en iyi uygulamalar

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu, her gün biraz pratik yapmaktır. BBC Learning English, en sevdiğiniz dersleri ve sunumları kullanımı kolay, fantastik bir paket haline getiriyor. İngilizcenizi güncel tutmanın en iyi yolları; dilbilgisi eğitimi almak, telaffuzu geliştirmek, konulara göre yeni hikayeler öğrenmekten geçer. Günlük konuşmalarınızda kullanacağınız yeni cümleleri öğrenmek isterseniz, BBC Learning English uygulaması tam size göre. Genel İngilizce, 6 minutes Englsih, Business English, Ödüllü Tim’s Telaffuz Atölyesi, haber incelemeleri ve daha fazlası bir arada!

5. Oxford Advanced Learner’s Dict

İçerisinde 185 bin kelimeden fazla ifade ve anlamlar yer almakta. İngiliz ve Amerikan İngilizcesi aksanınızı geliştirmek için kelime ve örnek cümleleri sesli bir biçimde dinleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulama, kelime dağarcığınızı genişletmek için bazı kelimelerde size renkli resimlerle örnekler veriyor. Bu özellikleri sayesinde OALD, İngilizce öğrenenler için en iyi uygulamalar listemizde yerini aldı.

6. Rosetta Stone: Learn Languages

Rosetta Stone, diğer dil uygulamalarından çok farklı bir şekilde tasarlanmış. Dil öğrenmeye başlayan küçük çocuklar gibi bize nasıl öğreneceğimizi öğretmeye çalışıyor. Temel kelimeleri öğrenmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmış alıştırmalar bulunuyor. Platformda tüm kelimelerin, cümlelerin ve seslerin İngilizce olduğunu göreceksiniz. Bu sürükleyici bir deneyim kazanmanızı sağlıyor! Bir çok farklı kültürden İngilizce bilenlerin konuşmaları ile aksanlarını tanıma ve telaffuzunuzu geliştirmeye yarayan iyi bir uygulama.

7. LearnEnglish Gramer

İngilizce öğrenenler için en iyi uygulamalar

İngilizce dilbilgisini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmak için tasarlanmış online bir uygulamadır. İngilizce gramer bilginizi gerçekten iyi bir şekilde geliştirmek istiyorsanız, her seviyedeki İngilizce öğrenenlere özel yardımcı bir uygulama. Konu başına 20 etkinlik içerdiği gibi 12 gramer konusunu ele alıyor. Ayrıca İngiliz veya Amerikan İngilizcesiyle ilgilenenler US ve UK edition uygulamalarından faydalanabilir.

8. Mondly – Ücretsiz Dil Öğrenin

Mondly’nin dil öğretme sistemi klasik uygulamalardan farklıdır. Net bir şekilde ses aktörleri tarafından seslendirilmiş profesyonel sohbetler dinleyerek öğretmeyi amaçlıyor. Uygulama başlangıç düzeyindeki bir sohbetle başlayıp, hızlıca temel kelimeleri öğrenmenizi sağlıyor. Doğal konuşma ve aralıklı tekrar algoritmaları sayesinde dil öğrenmenizi kolaylaştırıyor. Mondly AR chatbotları sayesinde diyaloglara girip, anlık geri dönüş alabiliyorsunuz.

9. ELSA Speak: English Accent Coach

ELSA, akıcı bir şekilde size İngilizce konuşmayı öğretiyor. Uygulamanın altyapısında gelişmiş konuşma tanıma teknolojisi kullanılarak, bir Amerikalı gibi İngilizce konuşmanıza yardımcı oluyor. ELSA size Amerikan İngilizcesinde günlük konuşmaları, phrasal verbs ve deyimleri nasıl okuyacağınızı öğretir. Uygulamanın zenginleştirilmesinde dünyada alanında uzman eğitmenlerden destek alınıyor. Her gün 10 dakikalık İngilizce konuşma pratiği yaparak, bu uygulama ile İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

10. Voscreen – Videolarla İngilizce Öğren

İngilizce öğrenenler için en iyi uygulamalar

Voscreen size kısa videolar izleterek İngilizce öğrenmenizi daha kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Film, klip, belgesel veya çizgi film izleyerek yabancı dil öğrenme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Sesli diyaloglarla doğal yoldan İngilizce kelimelerin telaffuzlarını (pronunciation) kolayca öğrenin. Böylece dinleme (listening), okuma (reading) ve hızlı anlama seviyenizi geliştirin.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
11
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!