İngilizce Öğrenenler İçin En Başarılı Uygulamalar

5 dk okuma süresi


13
16 Paylaşım, 13 puan

İngilizce öğrenmek, günümüzde hemen hemen herkesin ortak dertlerinden biri haline gelmiştir. Dil öğrenmek için kurslara gitmeye zamanınız, bütçeniz ya da belirli bir planınız yoksa bu konuda uygulamalar bize en iyi deneyimi sunacaktır. Uygulamalar ile bol bol pratik yapabilir, ana dili ingilizce olan kişilerle konuşabilir ve eğlenerek öğrenebilirsiniz. Bu içeriğimizde yer verdiğimiz ingilizce öğrenenler için sıkça tercih edilen en başarılı uygulamalar ile öğrenmeye ilk adımı atabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz!

1. Duolingo

İngilizce Öğrenenler İçin En Başarılı Uygulamalar

İngilizce öğrenenler için en popüler ve başarılı uygulamalar arasında ilk sırada Duolingo bulunmaktadır. Duolingo 500 milyondan fazla öğrencisiyle dünyanın en büyük dil öğrenme uygulamasıdır. Bu kadar popüler olmasının nedeni okuma, yazma, dinleme ve konuşma alıştırmaları ile gerekli olan sözcük hazinesini ve dil bilgisini ücretsiz olarak sunmasıdır. Duolingo neşeli karakterleri, eğlenceli mücadeleleri ve günlük hatırlatmaları ile dil öğrenimini alışkanlık haline getirmenizi sağlamaktadır. Derslerde gündelik hayatta kullanılan cümlelerin yanı sıra akılda kalıcılığı artırmak için ilginç cümlelere de yer verilmektedir. Derslere ek olarak gramer, telaffuz ve söz öbekleri hakkında detaylı açıklamalar da bulunmaktadır.

2. Lingbe

Bir dili öğrenmenin ve geliştirmenin en iyi yolu, o dilin yerli kişileriyle konuşup pratik yapmaktır. Yerli kullanıcılarla konuşmanızı sağlayan Lingbe, yabancı dil öğrenmenize yardımcı olacak bir dil değişim uygulamasıdır. Bu uygulama ile her zaman ve her yerde kullanıcılarla ücretsiz aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Arama yapmak istediğinizde profil aramanıza gerek kalmadan tek tıkla kullanıcıya bağlanmanızı sağlar. Görüşmelerinizden sonra dil bilgisi, telaffuz ve akıcılık açısından geri bildirim alacaksınız ve böylece öğrenme ve ilerleme hızınızı daima görebileceksiniz. Ayrıca keyifli bir deneyime sahip olduysanız ikiniz her an sohbet edebilirsiniz. Eğer ana dilinizi öğrenmek isteyen diğer kullanıcılara yardım ederseniz de dilediğiniz dili ücretsiz olarak kullanabileceğiniz kredi kazanırsınız.

3. Hilokal

İngilizce Öğrenenler İçin En Başarılı Uygulamalar

Hilokal ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yapmanızı sağlayan en iyi ücretsiz uygulamadır. Kolayca katılabileceğiniz sohbet odalarıyla ister dil değişim arkadaşı isterseniz de eğitmen bulabilirsiniz. Profesyonel eğitmenlerden grup dersleri veya birebir dersleri ücretsiz olarak alabilirsiniz. Hilokal’in sesli düzeltme özelliği ile konuşma becerinizi geliştirebilir ve telaffuzunuzu düzeltebilirsiniz. Sesli notlar alıp arkadaşınızdan bu cümleleri düzeltmesini isteyebilirsiniz. Bu özellikleri ile yazma, dinleme, dil bilgisi ve telaffuzunuzu geliştirip akıcılığı yakalamanızı sağlamaktadır. Ayrıca Hilokal’da bulunan alt yazı özelliği ile dil partnerinizin konuşmalarının içeriğini görebilirsiniz. Kısaca Hilokal ile dil seviyeni başlangıçtan orta dereceye, ortadan da ileri seviyeye taşıyabileceksiniz.

4. Voscreen

Voscreen size kısa videolar izleterek ingilizce öğrenim sürecinizi kolay ve eğlenceli hale getirmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Her seviyeden kullanıcıya hitap eden Voscreen ile başlangıç, temel, orta, üst, ileri gibi seviyenize uygun olanı seçip öğrenmeye başlayabilirsiniz. Keyifle izleyeceğiniz kısa videolar tanınmış filmler, animasyonlar, spor müsabakaları ve belgesellerden alınan kesitlerden oluşmaktadır. Voscreen, siz videoları izlerken videoda geçen bir cümlenin anlamını sormakta ve sorularına verdiğiniz cevaplara göre İngilizce seviyenizi ölçebilmektedir. Tekrar ve takviye esaslı çalışan uygulama sizin bir sonraki seviyeye geçmeye hazır olup olmadığınızı değerlendirebilmektedir. Ayrıca Voscreen dil öğrenmede yeni kelime edinme ve cümle kalıplarını tanımayı da kolaylaştırmaktadır.

5. Grammarly

İngilizce Öğrenenler İçin En Başarılı Uygulamalar

Grammarly ingilizce öğrenenler için en faydalı ve başarılı uygulamalar arasında yer almaktadır. Grammarly yazarken öğrenmenizi sağlayan interaktif bir klavyedir. Akıcı ve etkili yazmanız için mesajlarınızda, maillerinizde, sosyal medya paylaşımlarınızdaki her kelimeyi, gramerinizi, yazımınızı ve noktalama işaretlerinizi kontrol eder. Kontrol sürecinde karmaşık cümleleri tanımlayacak ve daha verimli olanları, eş anlamlı kelimeleri, tekrar eden dili yenilemeyi ve doğru yazım, noktalama ve dil bilgisini korumaya yardımcı olacak. Düzeltmelerde sunulan detaylı açıklamalar ile hatalarınızı anlayıp günlük konuşmalarınızda veya resmi mesajlaşmalarınızda daha etkili iletişim kurabilmeyi sağlamış olacaksınız.

6. 4K Essential English

4000 Essential English, başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar kullanıcıların kelime dağarcığını geliştirmek üzere tasarlanmış başarılı bir uygulamadır. İngilizcede bilmemiz gereken toplam 4000 temel kelimeyi daha eğlenceli ve akılda kalıcı şekilde öğretmek için aktiviteler bulunmaktadır. Essential English kullanıcılarına ilk önce sözcükleri cümle içerisinde kullanıp tanımını vermektedir. Daha sonra farklı zorluklardaki cümleler içerisinde kullanıp pekişmesini sağlamaktadır. Uygulama konuları ünitelere ayırmış ve kelimeler ile ilgili hikayeler, testler bulunmaktadır. Bunun yanında örnek cümlelerde verilen kelimeler görsellerle zenginleştirilerek akılda kalıcılığı artırılmaya çalışılmıştır.

7. Sesli Sözlük

İngilizce Öğrenenler İçin En Başarılı Uygulamalar

İngilizce öğrenenler için sözlük kategorisinde en başarılı uygulamalar arasında Sesli Sözlük geliyor. Türkiye’de ve dünyada liderliğini koruyan uygulama 20 farklı dilde 20 milyon kelimenin çevirisini aksanlarıyla birlikte en hızlı şekilde yapmaktadır. Ücretsiz olarak sunulan uygulamada kelimeleri dinleme özelliği de bulunmaktadır. Sesli Sözlük’ün öne çıkan özelliklerinden biri ise aradığınız kelimelere ait görseller ve videoların gösterilmesidir. Bu özelliği sayesinde aradığınız kelime, hafızanızda daha iyi bir yer edinir ve kelimeyi unutmamanıza yardımcı olur. Ayrıca Sesli Sözlük, profesyonel çeviri, metin düzenleme, redaksiyon, deşifre, yeniden yazma gibi konularda da profesyonel hizmet vermektedir.

8. Rosetta Stone

Milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen Rosetta Stone, patentli konuşma teknolojisi ile etkili bir şekilde dil öğrenmenizi sağlamaktadır. 30 farklı dilde gramer, kelime bilgisi, telaffuz ve birçok alanda aktiviteleri bulunmaktadır. Gündelik hayatınıza uygun hazırlanmış mini dersler ile yeni kelimeler ve ifadeler öğrenecek, gerçek sohbetler için hazır olacaksınız. Rosetta Stone ilk dersten itibaren telaffuzunuzu ve aksanınızı hassas şekilde ayarlamanıza yardımcı olacak, böylece kelimeleri nasıl söylemeniz gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca dersleri indirebilir ve çevrimdışı dinleyebilirsiniz. Ücretli olan bu uygulamayı Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Wi-Fi ağı üzerinden ve Uzaktan Erişim ile ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

9. LearnEnglish Podcasts

LearnEnglish Podcasts, ingilizce öğrenenler için dinleme becerilerini geliştirmelerini sağlayacak en başarılı uygulamalar arasındadır. İngiliz konuşmacılar tarafından kayda alınmış sevdikleri ünlüler, hafta sonu planları, akşam yemeği düzenlemek ve hangi şehirde yaşamak istedikleri gibi günlük konuları dinleyebileceksiniz. Birçok farklı konuda dinlemenize ve anlamanıza yardımcı olacak yeni yayınlarla ilgili 20 saatten fazla ücretsiz dinleme imkanı sunmaktadır. Her bölümün sonunda dinleme ve anlama seviyenizi ölçen testler yer almaktadır. Ekran kapalıyken de sorunsuz dinleyebilirsiniz. İstediğiniz bölümleri indirebilir ve çevrim dışı olarak dinleyebilirsiniz.

10. English Idioms & Phrases

İngilizce Öğrenenler İçin En Başarılı Uygulamalar

İngilizcede birçok deyim bulunmaktadır ve bu deyimlerin anlamları tam olarak çevrilememektedir. Konuşmalarımızda yaygın deyimleri ve ifadeleri kullanmayı öğrenmek, İngilizcenizi daha yerel hale getirir bu yüzden ifadelerde ustalaşmak önemlidir. English Idioms, günlük konuşmalarda sıklıkça karşılaşacağımız deyimleri öğrenebilmemizi sağlamaktadır. Açıklaması ile verilen toplam 9000 deyimi kolayca anlayabilir ve ezberleyebilirsiniz. Farklı seviyelere özel örnekler de bulunmaktadır. English Idioms sunduğu bu özellik ile ana dili ingilizce olanlar kadar iyi konuşmanızı ve iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Amerikan argo kelimelerinin de bulunduğu bu uygulamayı çevrim dışı olarak kullanabilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!