İngilizce Dil Eğitimi İçin Yurt Dışında Tercih Edebileceğiniz Okullar

5 dk okuma süresi


2
15 Paylaşım, 2 puan

Dil öğrenimi, özellikle de İngilizce günümüzde artı bir özellikten ziyade neredeyse bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Hedef dili öğrenmenin en avantajlı yolu ise o dilin konuşulduğu ülkelerde bizzat deneyim elde etmektir. Dil okulları sağladığı imkanlarla dil öğrenme işini kısa sürede hem etkili hem de keyifli bir hale getirmektedir. İyi bir araştırma ile her bütçeye uygun, istenilen yerde ve zaman aralığında bir dil okulu bulmak mümkün. İngilizce dil eğitimi için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız yurt dışında tercih edebileceğiniz okullar listemize mutlaka göz atmalısınız. Keyifli okumalar!

1. Berlitz Dil Okulu-Manchester

İngilizce Dil Eğitimi İçin Yurt Dışında Tercih Edebileceğiniz Okullar

Listemizin ilk sırasında en köklü dil okullarından biri olan Berlitz yer alıyor. Berlitz Dil Okulu 1878 yılında Maximillan Berlitz tarafından kurulmuştur. Berlitz Dil Okulları 72 farklı ülkede 100 yıldan fazla deneyimle dil öğreniminde öncülük etmektedir. Berlitz Manchester şubesi merkezi konumuyla ve sağladığı olanaklarla en çok tercih edilen dil okulları arasındadır. Berlitz Manchester 17 modern sınıfa, kafe ve öğrenci dinlenme alanına sahiptir. Şube şehir merkezinde konumlanmıştır. Londra’ya hızlı trenle 2 saat, havaalanına ise yarım saat uzaklıktadır. Berlitz Manchester şubesi öğrencilerine Genel İngilizce, IELTS Hazırlığı, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ve Öğretmen Eğitimi kurs programlarını sunmaktadır. Berlitz öğrencilerine konaklama bakımından da rahat ve güvenilir seçenekler sunmakta. Aile yanı, daire ya da öğrenci yurdu seçenekleriyle dil öğrenme sürecinizi sorunsuz geçirebilirsiniz.

2. Centre of English Studies (CES)-Londra

CES-Centre of English Studies 1979 yılından beri İngilizce dil öğretiminde Avrupa’nın önde gelen dil okullarında biridir. Özenle seçtiği profesyonel çalışanları ile öğrencilerine etkin bir şekilde dil öğretmeyi amaçlamaktadır. İngiltere’nin başkenti ve dünyanın en gözde mekanlarından biri olan Londra, Ces Dil Okulu’nun gözde şubelerinden birisidir. Modern sınıfları, bireysel çalışma alanları, yürüme mesafesinde konaklama ve ücretsiz internet imkanlarıyla öğrencilerine en iyi deneyimi sağlamaktadır. İlk gün oryantasyon turu, çevre, müze ve galeri gezileri, film geceleri, doğa yürüyüşleri gibi etkinliklerle dil öğrenimi sürecinizi Ces Londra ile eğlenceli bir deneyime dönüştürebilirsiniz. Ces Londra şubesi Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS Hazırlığı ve Özel Ders programları sunmaktadır. CES Dil Okulu’nda aile yani, öğrenci rezidansı, hostel ve apartman dairesi seçenekleriyle ile bütçenize uygun bir konaklama imkanı elde edebilirsiniz.

3. EC Dil Okulu-Cambridge

İngilizce Dil Eğitimi İçin Yurt Dışında Tercih Edebileceğiniz Okullar

EC Dil Okulları dünyanın her yerinden ve her yaştan İngilizce öğrenmek isteyenlere 1905’ten beri en iyi hizmeti vermektedir. EC Dil Okulu’nun en merkezi şubesi olan Cambridge 1983’ten beri geniş müfredatıyla ve ders dışı aktiviteleriyle öğrencilerin ihtiyacına uygun dil eğitimi sağlamaktadır. Londra’dan daha sakin ancak merkezi bir dil okulu arıyorsanız EC Dil Okulu Cambridge şubesi idealdir. Cambridge büyük bir kampüsü andıran tam bir öğrenci şehridir. EC Cambridge standart dil eğitiminin yanı sıra yaz okulu ve aile programı seçenekleriyle de İngilizce öğrenme fırsatı sunmakta. Klasik yaz okulu programında 13-17 yaş aralığındaki öğrencilere konaklama dahil dil eğitimi sunulur. Aile programında ise bir yandan ailenizle unutulmaz bir tatil yaşarken İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

4. ELS Dil Okulu-Amerika

ELS Dil Okulu Amerika’da dil eğitimi veren kurumların en büyüklerinden biridir. ELS Dil Okulu 28 farklı eyalette 51 merkeze sahiptir. Bu merkezlerden 46 tanesi üniversite kampüslerinde yer almaktadır. Bu sayede öğrenciler aynı zamanda üniversite imkanlarından da yararlanabilmektedir. ELS Dil Okulu’nda İngilizce dil öğrenimi toplam 12 kurdan oluşmaktadır. Her bir kur 1 ay sürmektedir. Seviye belirleme sınavı ile uygun seviyede bir kura başlayabilirsiniz. ELS Dil Okulu her eyalet için aynı eğitim ücretine sahiptir. Ancak her bir eyalette konaklama ve yaşam gideri ücretleri farklılık göstermektedir. Üniversite içinde yer alan kurslardan birine kayıt yaptırmanız halinde kampüs yurtlarından da faydalanabilirsiniz. ELS son teknoloji ekipmanlar ve alanında uzman öğretmenlerle İngilizce dil eğitimi için yurt dışında tercih edebileceğiniz başarılı okullar arasındadır.

5. Eurocentres-Bournemouth

İngilizce Dil Eğitimi İçin Yurt Dışında Tercih Edebileceğiniz Okullar

Eurocentres 1946 yılından itibaren kaliteli bir dil eğitimi veren köklü bir dil okuludur. Başta Avrupa olmak üzere Kuzey Amerika, Güney Afrika ve Avustralya’da İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim vermektedir. Eurocentres okullarının tümü Eaquals ve British Council gibi kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir. Eurocentres’ın ilk kurduğu okul olan Bournemouth, İngiltere’nin en iyi plajı seçilen Bournemouth Plajı’na yürüyüş mesafesindedir. Okul 14 dersliğe, bireysel çalışma için alanlara, kütüphaneye ve geniş bir bahçeye sahiptir. Eurocentres Bournemouth genel ve yeni başlayanlar için İngilizce kursları, IELTS Hazırlık Kursları ve özel dersler ile dil öğrenimini desteklemektedir. Eurocentres Bournemouth 22 hafta ya da daha uzun süreli kurslarda 12 haftada bir kurs yeri değiştirme imkanıyla öğrencilerin daha fazla uluslararası deneyim elde etmesi sağlanmaktadır.

6. ILAC Uluslararası Dil Okulu-Kanada

ILAC Uluslararası Dil Okulu Toronto ve Vancouver’da yer alan iki şubesiyle Kanada’da lider, dünyada da en başarılı dil okullarından biridir. Butik tarzı kampüsleriyle dünyanın her yerinden öğrenci ağırlamaktadır. Toronto ve Vancouver UNESCO tarafından dünyanın en yaşanabilir iki şehri seçilmiştir. Toronto ile şehrin merkezinde bir dil eğitimi elde ederken Vancouver’daki kampüste doğal güzelliklerin eşliğinde dil öğrenebilirsiniz. ILAC uzun yılların sağladığı deneyimle Kanada’da İngilizce dil eğitiminde öğrencilerine üstün bir başarı sağlamaktadır. Toronto şubesi 90’dan fazla dersliğe, Vancouver şubesi ise 73 derslik kapasiteye sahiptir. ILAC dil eğitimi programlarının yanı sıra sertifika programlarına da sahiptir. Sertifika programları sayesinde bir yandan İngilizcenizi geliştirirken diğer yandan da çeşitli alanlarda uzmanlaşma fırsatı elde edebilirsiniz.

7. International House-Londra

İngilizce Dil Eğitimi İçin Yurt Dışında Tercih Edebileceğiniz Okullar

1953’ten bu yana hizmet veren International House 150’den fazla dil eğitim merkezini bir araya getiren bir ağın kurucusudur. Londra merkezli IH Avustralya, İrlanda, İngiltere, Malta ve Güney Afrika’da dil eğitimi vermektedir. Eğitmenlerini titizlikle yetiştiren IH öğrencilerine başarıyla dil öğretmeyi hedeflemektedir. International House Londra şubesi uzun yılları aşan tecrübesiyle 10 kişilik sınıflarda Genel İngilizce eğitimi vermektedir. Standart İngilizce kurslarını yanı sıra her ihtiyaca uygun dil eğitim programları ile öğrencilerine uzmanlık sağlamaktadır. Özellikle İş İngilizcesi alanında birden fazla programa sahiptir. IH Londra British Council ve EAQUALS akreditesine sahiptir. Aynı zamanda English UK, Business English UK üyeliklerine sahip seçkin bir dil okuludur.

8. International School of English (ISE)-Dublin

International School of English İrlanda’da yer alan yüksek eğitim standartlarına sahip bir dil okuludur. Dublin’de tek şubede hizmet veren okul her öğrencinin gelişiminin titizlikle takip etmektedir. Okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerine kısa sürede katkı sağlamayı amaçlayan küçük sınıf ortamına sahiptir. Bu sınıflarda interaktif bir teknik izlenerek öğrencinin derse katılımı üst düzeye çıkarılır. Ders dışında sunulan çeşitli etkinlikler sayesinde öğrenciler birbirleriyle ve yerel halk ile kaynaşma fırsatı yakalar. Yaşanabilir şehirler arasında üst sırada yer alan Dublin öğrenci dostu bir şehirdir. Dublin’in doğal güzellikleri ile birlikte dil öğreniminin yanı sıra eşsiz bir turistik deneyim de yaşayabilirsiniz.

9. Kaplan International Dil Okulu-New York

Kaplan International Dil Okulları 1930 yılından itibaren dil okulları arasında kalitesinden ödün vermeyen ve her geçen gün büyümeye devam eden bir dil okuludur. Başta Amerika olmak üzere İngiltere, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Singapur’un en merkezi yerlerinde 41 dil okuluna sahiptir. Modern şubeleri şehir merkezlerinde yer almakta ve öğrencilerine tam bir yurt dışı deneyimi sağlamaktadır. Kaplan International Dil Okulları çeşitli yaş gruplarına ve ihtiyaca yönelik dil kursu seçeneklerine sahiptir. Mesleki ve akademik İngilizce programlarının yanı sıra iş deneyimi desteği de sunmaktadır. Profesyonel eğitmenlerden şehrin kalbinde bir eğitim almak istiyorsanız New York şubesini tercih edebilirsiniz. Böylelikle Empire State Binası’nda 63. Katında eşsiz bir dil okulu deneyimi yaşayabilirsiniz.

10. Oxford International Dil Okulu-İngiltere

İngilizce Dil Eğitimi İçin Yurt Dışında Tercih Edebileceğiniz Okullar

Oxford International 1991 yılında Greenwich’te kurulan bir dil okuludur. Okul Greenwich’in yanı sıra Brighton ve Oxford şubeleriyle de hizmet vermektedir. Oxford International İngiltere’de bulunan diğer dil okullarına kıyasla daha uygun bütçeye sahip bir dil okuludur. Uygun bütçeli olmasının yanı sıra eğitiminden memnun kalan öğrenci sayısı da oldukça yüksektir. Oxford International bulunduğu üç farklı merkez ile farklı beklentilere uygun imkanlar sağlamaktadır. Şehrin kalabalığından uzakta vakit geçirmeyi sevenler için Greenwich uygun bir seçenektir. Oxford şehri merkezi konumu ve bir üniversite şehri olması bakımından her türlü aktiviteye ulaşma imkanı sağlar. Brighton şubesi ise Londra’ya bir saatlik mesafede küçük bir sahil kentidir. Hem İngilizce dil eğitimi alıp hem de yurt dışında tatil yapmak istiyorsanız Oxford International dil okulu tercih edebileceğinizi okullar arasındadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!

Lütfen reklamlara izin verin

Reklamların can sıkıcı olduğunun farkındayız ancak dergiCE'nin içeriklere devam edebilmesi için reklam yayını yapmak zorundayız. Adblocker uygulamasından dergiCE.com domainini kaldırarak bize destek olabilirsiniz.