İlişki Durumunuzu Gösteren 10 Uyku Pozisyonu Analizi

4 dk okuma süresi


19
23 Paylaşım, 19 puan

Uyuduğunuzda, uyku pozisyonunuzun nasıl olduğunu hiç düşündünüz mü? Uyku pozisyonunuz sizinle ilgili pek çok şey anlatabilir. Tabi yatağınıza partneriniz dahil olduğu zaman işler farklı bir hal alabilir. Partnerinizle tercih ettiğiniz uyku pozisyonu ilişkinizle ilgili çok sayıda gerçeği ortaya çıkarabilir. Özellikle partnerinizle nasıl bir ilişki içinde olduğunuzu yansıtabilir. Bunu keşfetmeniz için partnerinizle ilişki durumunuzu gösteren 10 uyku pozisyonu analizi listesini sizler için hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Kaşıklama

İlişki Durumunuzu Gösteren 10 Uyku Pozisyonu Analizi

Partnerlerden birinin diğerini korur gibi bir şekil aldığı, diğer partnerin de ona yaslandığı pozisyondur. Bu pozisyonu tercih eden çiftlerde romantizm ön plandadır diyebiliriz. Genelde bu şekilde uyuyan çiftler, birbirinden ayrı kalamayan ve mutlu olan çiftlerdir. Büyük kaşık olan kişi, partnerini koruyor ve onu oldukça önemsiyordur. Küçük kaşık olan partner ise güvende olmayı ve korunma hissini seviyordur. Bu çiftler, birbirlerine sevgilerini göstermekten hiç çekinmezler. Ayrıca aralarında mutlaka fiziksel temasın olmasını isterler. Eğer partnerinizle kaşık pozisyonunda uyuyorsanız birbirinizi çok iyi tanıyorsunuz demektir.

2. Sırt Sırta

Bu pozisyonda uyuyan çiftlerin ilişkileri oturmuş vaziyettedir. Ayrıca birbirlerini oldukça iyi bir şekilde tanımaktadırlar. Çiftler, bu pozisyon ile birbirlerine güvenli ve konforlu bir alan sağlarlar. Eğer sırtları tamamen temas halindeyse ilişkideki yakınlığı ve mesafeyi dengelediklerini gösterir. Aynı zamanda bu çiftler birbirlerinin uyku alışkanlıklarını oldukça iyi bilirler. Uzmanlara göre bu pozisyonda uyuyan partnerler, birbirlerinin kişisel alanlarına saygı duyarlar. Her iki kişi de kendi kişisel alanlarını korurlarken aynı zamanda sağlıklı bir ilişki içindedirler. Eğer bu uyku pozisyonunu tercih ediyorsanız güven temelli bir ilişkiye sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.

3. Sevgili Beşiği

İlişki Durumunuzu Gösteren 10 Uyku Pozisyonu Analizi

Sevgili beşiği pozisyonunda, partnerlerden biri uzanırken diğeri başını partnerinin göğsüne doğru yaslar. Uzanan kişi, partnerini kolları ile tutar. Bu şekilde uyuyan çiftlerin aralarında yüksek düzeyde güven ve aşk söz konusudur. Genelde romantizmi yeniden canlandırmak isteyen çiftlerin tercih ettiği bir uyku pozisyonudur. Ayrıca bu uyku pozisyonu çiftlerin birbirlerini oldukça önemsedikleri anlamına gelmektedir. Bu uyku pozisyonunda uyuyorsanız ilişkinizde partnerinize değer veriyorsunuz demektir.

4. Yastık Sohbeti

Her iki partnerin yüzlerinin birbirlerine dönük olduğu bir uyku pozisyonudur. Ancak genellikle bedenleri arasında temas yoktur. Bazen kolları ile birbirlerine hafifçe dokunuyor olabilirler. Bu uyku pozisyonu, ilişkinin iyi bir atmosfere sahip olduğunu gösterir. Ayrıca partnerler ilişkilerindeki en önemli temelin iletişim olduğunu düşünürler. Partnerinizle bu pozisyonunda uyumayı seviyorsanız birlikte yüz yüze sohbet etmeyi ve dertleşmeyi seviyorsunuz demektir.

5. Bacak Sarılması

İlişki Durumunuzu Gösteren 10 Uyku Pozisyonu Analizi

Bacak sarılması pozisyonunda uyuyan çiftlerin hayatları birbirleriyle bütünleşmiş vaziyettedir. Partnerlerin ilişkide bir bütün olarak var olduklarını gösterir. Bazen bacakların bazen de ayakların birleştiği bu pozisyon aşk ve tutkunun sembolüdür diyebiliriz. Bu pozisyon aynı zamanda partnerlerden birinin cinsel veya duygusal olarak bağlantı kurmak istediği anlamına gelmektedir. Partnerlerden ikisi de bacak temasıyla uyuyorsa bu iyiye işaret. Ancak bacak temasını sadece bir partner yapıyorsa, ilişkide hafif bir dengesizlik hali söz konusu olabilir. Bu durum partnerlerden birinin ilgi görmek istediği mesajını verebilir. Eğer partnerinizle bu pozisyonda uyuyorsanız ilişkide birbirinizi tamamlıyorsunuz demektir.

6. Sarmaş Dolaş

Sarmaş dolaş, genellikle ilişkiye yeni başlamış olan çiftlerin tercih ettiği popüler uyku pozisyonlarından bir tanesidir. Tutkulu olan çiftler de bunu oldukça tercih etmektedir. Fazlasıyla romantik olan bu uyku pozisyonu güçlü cinsel arzuların göstergesidir. İlişkideki derin ve duygusal bağın işaretidir. Partnerlerin sarmaş dolaş pozisyonda uyuması bizlere taze bir ilişkinin varlığını yansıtır. Ancak bazı çiftler uzun yıllar boyunca bu pozisyonda uyuyabilirler. Eğer çiftler bu pozisyonda uzun süre boyunca uyuyorsa bu, çiftlerin birbirlerinden ayrı kalamadıklarını gösterir. Sürekli birlikte aynı etkinlikleri yapmak isterler. Bazı uzmanlara göre her zaman bu şekilde uyuyan çiftler arasında kıskançlık problemleri de olabilmektedir. Birlikte uyurken bu pozisyonu tercih ediyorsanız partnerinize olan bağlılığınız yüksek demektir.

7. Deniz Yıldızı

İlişki Durumunuzu Gösteren 10 Uyku Pozisyonu Analizi

Bu pozisyonda partnerlerden biri yatağa tıpkı bir deniz yıldızı gibi yayılır. Diğer partner ise kendisine bırakılan kısıtlı alanda uyumak zorunda kalır. Uzmanlara göre çoğunluk alanı kaplayan kişi, partnerine karşı duygusal açıdan yakınlık kurmuyor demektir. Aynı zamanda bu kişinin ilişkide daha baskın bir karakter olduğu anlamına gelebilir. Eğer deniz yıldızı gibi yayılan partner eşini itiyorsa ona karşı bencilce davranıyor olabilir. Bu pozisyon ayrıca ilişkinin iyi bir noktada olmadığını da gösterebilir. Ayrıca partnerler arasındaki iletişim kopukluğunun bir işaretidir. Kısıtlı alanda uyuyan partner kendini güvensiz hissedebilir. Diğer partner ise ilişkisinde hiçbir sorun olmadığını düşünebilir. Bu pozisyonda uyuyorsanız daha rahat iletişim kurabilmeniz için partnerinizle konuşmayı deneyebilirsiniz.

8. Yüzükoyun

Kimileri yüzükoyun pozisyonda uyumayı sever ve bunu alışkanlık haline getirir. Partneri ile uyusa bile bu alışkanlığını sürdürür. Eğer iki partner de bu şekilde uyuyorsa bu farklı anlamlara gelebilir. Bu şekilde uyuyan partnerler birbirlerini o kadar önemsemiyor olabilirler. Bu partnerler arasında ilgi eksikliği vardır diyebiliriz. Bu durum ilişkide fiziksel temasın olmadığına işaret eder. Eğer uyurken partnerler birbirlerine hiç dokunmuyorlarsa problemlerden kaçtıklarını söyleyebiliriz. Belki de partnerler problemlerle uğraşmayacak kadar meşgul olabilirler. Partnerinizle bu uyku pozisyonunda uyuyorsanız ihtiyaç duyduğunuz konular hakkında birbirinizle konuşmanız gerekebilir.

9. Özgürlük Sevenler

Özgürlük sevenler isimli bu uyku pozisyonunda partnerler sırt sırta dönerek aralarında mesafe bırakırlar. Aralarında mesafe bırakmaları kötü bir anlama gelmeyebilir. Bunun anlamı güçlü bir bağımsızlık duygusu olabilir. Ayrıca bu durum ilerlemiş bir ilişki veya gün içinde yaşanan problem sonucu meydana gelebilir. Bu pozisyonda uyuyan çiftler genelde birbirleriyle hem bağlantılıdırlar hem de özgür kalabilmek isterler. Kendi özgürlüğüne düşkün insanlar, bu uyku pozisyonunu daha çok tercih ederler. Bunun yanı sıra çiftler koyu bir tartışma sonrasında bu şekilde uyuyabilirler. Birbirlerinden oldukça uzaklaşabilirler. Yaşanan bir problem sonrası bu pozisyonda uyuyorsanız partnerinizden uzaklaşmak yerine ona yakınlaşmayı deneyebilirsiniz.

10. Cenin

İlişki Durumunuzu Gösteren 10 Uyku Pozisyonu Analizi

İlişki durumunuzu gösteren 10 uyku pozisyonu analizi listemizin sonuncusu cenin pozisyonudur. Cenin pozisyonunda yatan kişi, partnerine sırtı dönük bir şekilde yatar. Bunun anlamı genelde bu pozisyonda yatan kişinin hissettiği yalnızlık duygusudur. Partnerinden duygusal anlamda güvende olmayı arzu eder. Eğer partnerlerin ikisi de bu şekilde uyuyorsa aralarında iletişim problemleri söz konusu olabilir. Bu uyku pozisyonu rahatlık sağlamasına rağmen ilişkideki yakınlığı da azaltmaktadır. Duygusal ve cinsel açıdan birbirlerinden uzaklaşma ihtiyacı duyabilirler. Siz de eğer partnerinizle bu şekilde uyuyorsanız ilişki içindeki ihtiyaçlarınız hakkında konuşabilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
36
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
10
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!