Harika Bir Partner Olmanızı Sağlayacak Gizli Sırlar

3 dk okuma süresi


40
11 Paylaşım, 40 puan

İlişkilerde hepimizin yaşadığı zorluklar vardır. Ancak herkes mutlu bir ilişkisi olmasını ister. Geçmişteki hatalarımızı tekrarlamamayı, mükemmel bir ilişki içinde olmayı hangimiz istemiyoruz ki? Herkesin düşlediği ilişki artık uzak değil. Mükemmel ilişkiye giden yolunuzda harika bir partner olmanızı sağlayacak küçük ve gizli sırlar vereceğimiz bu listeyi sizler için hazırladık. Umarız keyifle okur ve mutlu bir ilişkiye sahip olursunuz.

1. Ütopik Hayaller Kurmayın

Harika Bir Partner Olmanızı Sağlayacak Gizli Sırlar

İkili ilişkilerde en sık yapılan hatalardan biri ütopik hayaller kurmaktır. Partnerinizle hayal kurmak çok güzeldir, sizi motive eder ancak gerçekten koparak kurduğunuz hayaller ilişkinize zarar verebilir. Gerçeklerden uzaklaşmak beklentilerinizi değiştirip, partnerinizle diyaloğu zedeleyebilir. İlişki dinamiğini korumak istiyorsanız, hayalleriniz gerçekçi olsun. Yarattığınız büyülü ilişkiyi bulamamak sizi ve doğal olarak partnerinizi de yıpratır.

2. İyi Bir Dinleyici Olun

İlişkide dinlemek en önemli faktörlerden birisi. Sevinçlerinizi ve üzüntülerinizi paylaşmak ilişkiyi dinç tutar. Partnerinizin sizinle paylaştıklarını dinlemek ona verdiğiniz önemi gösterir. İyi bir dinleyici olmak partnerler arasındaki saygıyı yüksek tutar. İlişkilerin temelinin güven olduğu bilinen bir gerçektir. Dinlemek, verilen değeri gösterirken aranızdaki sevgi ve güven bağını güçlendirecektir. Güveni arttıran bir unsur ise harika bir ilişkinin temeli iyi bir dinleyici olmaktır.

3. Empati Yapın

Harika Bir Partner Olmanızı Sağlayacak Gizli Sırlar

Aile, arkadaşlık ya da ikili ilişkilerde empati, muhakkak ilişkiyi kuvvetlendirir. Karşınızdaki kişinin duygularına ve hislerine önem verin, bencil olmayın. Yaşanan durumlara onun penceresinden bakmak, onun duygu ve düşüncelerini anlamak iletişimi güçlendirecektir. Partnerinizin duygu durumunu anlamanız ve ona bu konuda saygılı davranmanız ilişkiniz için mükemmel bir adım olacaktır. Empati yapmak, harika bir partner olmanızı sağlayacak gizli sırlar içinde en önemlilerinden biri.

4. Düşüncelerinizde Açık Olun

İkili ilişkilerde şeffaflık çok önemli. Karşınızdaki kişiden sizin tüm düşüncelerinizi okumasını beklemek bıkkınlığa ve ilişkinin dinamiğinin sarsılmasına neden olur. Böyle bir durum ise mükemmel bir ilişki yaşamanıza engel olabilir. İlişkinizin muhteşem, sizinse harika bir partner olmanızı sağlayacak küçük ve gizli sırlar: düşüncelerinizi açık tutmak ve duygularınızı dışa dökmekten geçer. Sevginizi göstermekten, kötüye kötü demekten çekinmeyin. Uygun sözcüklerle kalp kırmadan düşünceleriniz hakkında açık davranmanız, ilişkinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

5. Maddiyatçı Olmayın

Harika Bir Partner Olmanızı Sağlayacak Gizli Sırlar

Günümüzde maddiyat büyük bir yer kaplamaktadır. Ancak partnerinizin işini, maddi durumunu ya da maaşını yargılamak onu rencide edecek ve ilişkinize zarar verecektir. Maddiyata gereğinden fazla önem vermeniz ve ilişki gündemine getirmeniz aranızdaki kimyayı bozabilir, ilişkinizin sonunu getirebilir. Bunu istemiyorsanız eğer; partnerinizi maddi ve manevi yargılamamak, onu “kendisi” olduğu için sevdiğinizi göstermeniz ilişki de güven ve saygı temellerini güçlendirecektir.

6. Arkadaş Olun

İlişkinizin uzun süreli olması için, öncelikle arkadaş olmalısınız. İkili ilişkilerde romantizm ve seks önemli unsurlar olsa da partnerinizle bunların ötesinde arkadaş olabilmeniz ilişkinizi sağlamlaştırır. Birlikte vakit geçirmek, ortak ilgi alanları oluşturmak aranızdaki dostane bağı güçlendirecektir. Sadece romantizm ve sekse dayanan bir ilişkiye göre temelinde arkadaşlık olan bir ilişki, birlikte geçirdiğiniz vakitlerin çok daha keyifli olmasını sağlayacaktır.

7. Mizaha Önem Verin

Harika Bir Partner Olmanızı Sağlayacak Gizli Sırlar

Üzülerek söylüyoruz ki, birlikte gülmediğiniz, karşınızdaki ile neşenizi paylaşmadığınız bir ilişki bitmeye mahkumdur. İstatistiklere göre uzun süreli ilişki içindeki partnerler, birlikte yaptıkları şakalara ve kendi aralarında yapılan esprilere bayılıyorlar. Eğer siz de ilişkinizde harika bir partner olmanızı sağlayacak sırlar arıyorsanız gizli kaynakları boş verin. Açık bir şekilde görünüyor ki gülmek ve güldürmek ilişkinin uzun süreceğinin garantisi.

8. Sorgulamayın

Kabul edelim ki hepimiz ilişkimizde merak içindeyiz. Partnerimizin geçmişi, önceki ilişkileri ve yaşanmışlıkları… Bunları öğrenmek için bazen gereğinden fazla sorular sorup partnerimizi bunaltabiliyoruz. Ancak sorgulamak, geçmişi sürekli irdelemek ilişkiye kuşkusuz zarar verecektir. Sürekli sorguladığınız zaman partneriniz güvenilmediği hissine kapılabilir. Bu durum da ilişkinizin sonunu getirebilir. Güvendiğinizi göstermeniz ilişkiniz için harika bir adım olacaktır.

9. Geçmişe Değil, Geleceğe Bakın

Bir ilişkiye başladığınızda geçmişi tamamen unutun. Geçmişinizde takılı kalmanız, mevcut ilişkinize muhakkak zarar verecektir. Geçmişi tamamen unutmadan bir ilişkiye başlamanız çok mantıklı bir tercih olmaz. Çünkü ilişkiniz uzun süreli olmayacaktır. Mükemmel bir ilişki için harika bir partner olmanızı sağlayacak sırlar arıyorsanız, gizli geçmişi bırakın, aydınlık geleceğe odaklanın. Unutmayın ki yeni bir ilişki, yeni başlangıç demektir.

10. Asla Kıyaslamayın

Harika Bir Partner Olmanızı Sağlayacak Gizli Sırlar

Mevcut partnerinizi eski partnerinizle kıyaslamak, maalesef yapılan büyük bir hatadır. Ancak bu ilişkiye olan bakışınızı değiştirir. Eski partnerlerle kıyaslama yapıldığında yeni partnerinizde eskiye kıyasla kötü bir özellik fark ettiğiniz an ilişkinizden soğumanız, bunu da partnerinize yansıtmanız yüksek ihtimal. Böyle bir durumda ilişkinizin sevgi bağı sarsılabilir, ilişkiniz bitişe doğru gidebilir. O yüzden kıyaslamadan uzak durmanız, akıllıca bir hareket olacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
24
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!