How I Met Your Mother Dizisinin Bilinmeyenleri

4 dk okuma süresi


8
87 Paylaşım, 8 puan

How I Met Your Mother dizisi 16 yıl önce çekilmiştir. Buna rağmen, günümüzde hala izlenip ve konuşulmaktadır. Dokuz sezonun ardından, çoğu izleyici dizinin kutuplaştırıcı finaline o kadar odaklandı ki, dizinin yıllar arasında ileri ve geri giden sahneleri ile ne kadar yenilikçi olduğunu unuttular bile. Eğer siz de dizinin gerçek hayranlarından biriyseniz, hayran teorileriyle dolu bu dünya hakkında çoğu bilgiye hakimsinizdir. How I Met Your Mother dizisinin bilinmeyenleri listesi ile diziye tam olarak ne kadar hâkim olduğunuzu bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

1. Marshall, Ted ve Lily Gerçekten Esinlenmiştir

How I Met Your Mother Dizisinin Bilinmeyenleri

How I Met Your Mother yazarları Carter Bays ve Craig Thomas eskiden kolej arkadaşlarıydı. 1997 yılında ikili, zamanlarının çoğunu Thomas’ın apartmanında geçiriyordu. Apartmanı aynı zamanda Thomas’ın uzun süredir kız arkadaşı olan (şimdi evliler) Rebecca ile paylaşılıyordu. Senaryo yazılırken Bays Ted’e, Thomas Marshall’a, Rebecca ise Lily’e dönüştü. Bu yüzden üçlünün hayatında olan bazı olaylar senaryoya da yansıtıldı. Ted’in bir düğüne artı biri olmamasına rağmen bir kız götürmek istemesi Bays’in, Lily ve Marshall’ın kısa süre için ayrılmaları ise gerçekten Rebecca ve Thomas’ın başına gelmiş olaylardır.

2. Ted’in Çocukları Dizinin Sonunu Biliyorlardı

Dizide Ted’in çocuklarını oynayan Lyndsy Fonseca (Penny) ve David Henrie (Luke), birinci sezonda oturma odasında babalarını dinledikleri sahnelerin hepsini çektiler. İkili büyüme çağında oldukları için, tüm sahneleri birkaç oturuşta bitirmek durumundaydı. Dizinin finali için çocukların görüntüleri çekildiğinde, dizinin yazarları Thomas ve Bays çocuklar dışında çekim alanında mevcut olan tek kişilerdi. İleride bir sıkıntı olmaması adına Fonseca ve Henrie de bir gizlilik anlaşması imzalamak zorunda kaldı. İkili, tam dokuz sene boyunca dizinin sonunda olacakları bilmelerine rağmen dizi bitene kadar hiçbir ipucu vermediler.

3. Oyuncuların Eşleri Dizide Yer Aldı

How I Met Your Mother Dizisinin Bilinmeyenleri

How I Met Your Mother dizinin bilinmeyenlerinden biri ise, dizide oynayan oyuncuların gerçek hayattaki eşlerini bazı bölümlerde oynaması. Çünkü karakterlerin eşleri sık sık hikâyeye dahil olarak unutulmaz karakterlerin bazılarını canlandırdılar. Örneğin dizide Lily Aldrin’i karakterini oynayan Alyson Hannigan’ın kocası Alexis Denisof tam 10 bölüm boyunca Sandy Rivers isimli haber spikeri oynadı. Robin Scherbatsky’i oynayan Cobie Smulders’ın kocası Taran Killam ise Gary Blauman’ı canlandırdı. Dizide Barney Stinson olarak bildiğimiz Neil Patrick Harris’in kocası David Burtka ise, Lily’nin lisedeki erkek arkadaşı Scooter’ı canlandırdı.

4. Harris, Robin ve Barney’nin Çift Olmasını İstedi

Cobie Smulders, karakterlerin bir araya gelmesiyle ilgili ilk sohbetler olduğunda her zaman nötr cevap vermeye çalışırdı. Çünkü sezonlar süren dizide iki karakterin beraber olup olmayacağı belli değildi. Fakat Barney karakterini canlandıran Harris, dizi boyunca aktif olarak Robin ve Barney’nin bir araya gelmesi için uğraştı. Verdiği bir röportajda Robin ve Barney sahnelerinin hepsinde ekstra bir uğraş içinde olduğunu söyledi. Arkadaşça bir sahneleri olsa bile Robin’e fazladan bir bakış attığı ya da tüm sahne boyunca ona gülümsediğini belirtti. Kendinden sahnelere bir şeyler ekleyerek ikilinin bir araya gelmesini kişisel bir görev edindi.

5. Çekimlerde İki Kadın Başrolde Hamileydi

How I Met Your Mother Dizisinin Bilinmeyenleri

How I Met Your Mother’ın beşinci sezonda, Robin’i oynayan Smulders ve Lily’yi oynayan Hannigan hamileydi. Fakat ikisinin de karakterleri hamile değildi ve böyle bir durum olay örgüsüne yerleştirilemezdi. Böylece sahne ekibi, büyüyen karınları kocaman çantalar, bol kazaklar ile kapatmak için çok çaba sarf ettiler. Bazı sahnelerde bar masası ya da bir kanepenin arkası, karınları saklamak için pratik bir çözüm oldu. Bazı sahnelerde ise oyuncuların karınlarını diğer oyuncular bedenleri ile kapattılar. Eğer beşinci sezonu tekrar açıp izlerseniz hamileliklerin saklanması için oynanan küçük ama akıllıca hamleleri çok net bir şekilde görebilirsiniz.

6. ‘Bro Code’ Gerçek Bir Kitap

Eğer dizinin gerçek bir hayranıysanız, Barney’nin arkadaşlıklara dair tüm kurallarını içeren ve dizinin büyük bir parçası olan ‘Bro Code’ isimli kitabı bilirsiniz. Dizide sık sık bu kitaptan farklı sayıda ve farklı önemde kurallar tekrarlanmaktadır. Barney bu kitaba o kadar çok anlam bağlıyor ki, dizinin bir bölümünde arkadaşlarından kitabın üzerine el basarak yemin etmelerini istiyor. Dizi onaylı olarak yazılan bu kitap gerçekten satışa çıkmış ve şu an sizin de elinizin altında bulunabilir. Tıpkı ‘Bro Code’ kitabı gibi dizide kullanılan bütün sıra dışı siteler de gerçekten var. Eğer siteleri araştırırsanız dizi ile bağlantılı olduğunu göreceksiniz.

7. Victoria Çocukların Annesi Olabilirdi

How I Met Your Mother Dizisinin Bilinmeyenleri

Birinci sezonda Ted’in âşık olduğu ve sıklıkla diziye tekrar giren Victoria, çocukların annesi olabilirdi! Dizinin yazarlarından biri olan Bays’in söylediğine göre, dizi ilk yayınlandığında ikinci sezon alma garantisi yoktu. Yani birinci sezon için, bir sezon finali yerine gerçek bir final yapılabilirdi. Bu da dizinin olası bir erken finali yapması halinde, bir anne adayı bulmalarını gerektirirdi. Eğer dizi dokuz sezonluk harika bir yolculuktansa, tek sezonda bitseydi dizinin finalinde anne olarak Victoria anons edilecekti. Neyse ki dizi hayranlarının verdiği destekle sezonlarca yenilenmiştir. Ayrıca izleyicilere gerçek bir final sahnesi verilmiştir.

8. Oyuncular Finalde Karakterlerinden Eşyaları Aldılar

Dizi bittiğinde tüm oyuncular, karakterlerine ait olan bazı eşyaları ve dekorları eve götürme şansını elde ettiler. Barney’i canlandıran Harris, ‘Playbook’ ismi ile geçen kitabı ve McLaren’de oturdukları kocaman masayı aldı. Robin’i oynayan Smulders ise göz kamaştıran Robin Sparkles kot ceketini aldı. Lily’i oynayan Hannigan küçük kırmızı İngiliz telefon kulübesini ve Ted’i oynayan Radnor tabii ki mavi Fransız kornasını aldı. Dizinin yazarlarından Bays, Ted ve Marshall’ın dairesinde asılı duran iki kılıcı alırken, diğer yazar Thomas ise McLaren’den kırmızı kocaman koltuk dahil olmak üzere birçok parça aldı.

9. “Çak Bir Beşlik” Sahneleri Mecburen Yazıldı

Ekranlarda Lily ve Marshall çiftini canlandıran Hannigan ve Segel’in birbirini öptüğü sahneler senaryoda sıklıkla yer alıyordu. Fakat Segel, gerçek hayatında sıklıkla sigara içiyordu ve Hannigan bundan hoşlanmıyordu. Bunun tıpkı bir kül tablasını öpmek gibi olduğunu söyleyerek Segel’i bir yıl boyunca sigarayı bırakmaya ikna etti. Ancak Segel bir yılın sonunda dayanamayıp tekrar başlayınca yazarlar bunun için farklı bir formül buldular. Oyuncuların işlerini kolaylaştırmak için çifte sıklıkla birbirlerinin ellerine çaktıkları sahneler yazdılar. Böylece bu çiftin aynı zamanda bir takım olduklarını da göstererek diziye yeni bir detay kattılar.

10. How I Met Your Father

How I Met Your Mother Dizisinin Bilinmeyenleri

Eğer dizi bittiğinden beri dönüp dolaşıp tekrar How I Met Your Mother bölümleri açıyorsanız hiç üzülmeyin. How I Met Your Mother dizisinin bilinmeyenleri arasında, dizi hayranlarını en çok sevindirecek madde dizinin başka bir versiyonunun geliyor olması! How I Met Your Father olarak yazılacak bu dizi, tabii ki tamamen farklı bir oyuncu kadrosu ile karşımıza çıkacaktır. Dizi bittiğinden beri How I Met Your Father isimli başka bir dizinin çekilip çekilmeyeceği hakkında bir sürü spekülasyon dönüyordu. Fakat 21 Nisan 2021 tarihi ile bu kesinleşmiştir. 10 bölümden oluşacak bu dizi, Hulu üzerinden izlenebilecektir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!