Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 11 Yabancı Dizi Önerisi

2 dk okuma süresi


0
14 Paylaşım

Yabancı dizi izlemeyi düşünenler, hangi diziye başlasam diyenler, sizler için en çok izlenen yabancı dizileri listeledik. dergiCE olarak, hiç sıkılmadan izleyeceğiniz 11 yabancı dizi önerisi hazırladık. İşte hangi diziye başlasam diyenlere özel 11 yabancı dizi önerisi…

1. Friends

yabancı dizi önerisi

Tabii ki Friends ile başlamalıydım. 10 sezonun nasıl geçtiğini anlayamadan bitti. İzlemişsinizdir ama yine de izlemeyenler için şiddetle tavsiye ediyorum. Her karakter eğlenceli olsa da favori karakterim Joey Tribbiani. Dizi final yaptıktan sonra Joey’nin yolu adı spinoffu yayınlanmıştı. Güzel diziydi.

2. The Big Bang Theory

Dr. Sheldon Cooper… İzlenilesi bir dizi. Fizik dünyasına yakınlaştıran ve bunu yaparken eğlendiren bir yapıt. En sevdiğim sitcom diyebilirim. Bilim insanlarının da normal hayatının olabileceğini gösteriyor. 12.sezonuyla final yapacağı duyuruldu. Vakit kaybetmeden izleyin derim.

3. How I Met Your Mother

yabancı dizi önerisi

Legendary. Ted Mosby’nin çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarını en ince detayına kadar anlattığı dizi. Sürpriz sonlu. Birazcık da üzücü. Eğleneceğinizi düşünüyorum bu diziyi izlerken. Zaten Barney işi bitiriyor, gülmemeniz imkansız. Tavsiye edilir.

4. The Vampire Diaries

Salvatore kardeşlerin hikayesi. Vampir günlükleri bu tür vampir dizilerine ilham olmuştur. Geçmişte kaldığını düşündükleri Katherine’nin görsel ikizini bulduklarında hikaye başlar. Oldukça heyecanlı olan dizide ilk vampirleri de görüyoruz. Onlara ayrı dizi yapıyorlar tabii. Spoiler vermemek için burada bırakıyorum. İzleyin mutlaka.

5. The Originals

Bunlar da ilk vampirler. Mikaelson ailesi. Viking döneminde hastalık salgınları varken cadı annelerinin karanlık büyüsüyle vampire dönüyor Mikaelsonlar. En güçlü vampirlerdir. 5.sezonla final yapan dizi en sevdiklerim arasında yerini aldı. Açıkçası The Vampire Diaries izlerken sıkıldığım için The Originals’a geçmiştim. Bana göre spinoff olmasına rağmen daha güzeldi.

6. Teen Wolf

yabancı dizi önerisi

Çok sevdiğim bir diğer dizi de bu. Scott’un ısırılmasıyla macera başlıyor. Ondan sonra her sezon başka bir belayla uğraşıyor Scott ve arkadaşları. Çok sevdiğiniz karakterlerin ölmesine üzülmeyin çünkü biri hariç hepsi geri döndü. Güzel diziydi bence. Hiç beklemediğiniz anda beklemediğiniz şeyler oluyor. Bana kalırsa izleyin,pişman olmazsınız.

7. Sherlock Holmes

Sherlock severler ne yazık ki birkaç bölüm için yıllarca bekliyor. Beklemeye değiyor evet. Muhteşem bir zeka… Bu diziden sonra olaylara bakış açınız değişecek. Fazla söze gerek yok, gizemli şeylerden hoşlanıyorsanız kesinlikle izleyin.

8. Doctor Who

Doctor Who çok eski bir filmdir. Bu daha yeni bir versiyon. Bir zaman lordu var ve tardisiyle istediği zaman dilimine, istediği gezegene gidebiliyor. Eğlenceli bir dizi. İki sezonda bir doktorlar değişiyor. Şu sıralar takip edemiyorum ama son doktor bir kadın. Güzel bir dizi. Öneriyorum.

9. Supernatural

yabancı dizi önerisi

Dean ve Sam Winchester kardeşlerin, annelerinin başına gelen korkunç olaydan sonra şeytani varlıklarla ilgilendiği dizi. İlk sezonlarda her bölümde başka bir yaratık konu edilse de son sezonlarda bir olayı tüm sezon işlediler. Mistik şeyleri seviyorsanız, azıcık da korku olsun diyorsanız mutlaka izleyin.

10. American Horror Story – Coven

American Horror Story’de her sezon birbirinden bağımsız işlenir. Benim tavsiye edeceğim sezon 3.sezondur.Bu sezonda cadılık ve cadılar meclisi konu edilir. 3.sezon çok fazla korku ögesi barındırmadığı için gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Ben izlerken keyif almıştım. Bir göz atın isterseniz.

11. Mr. Robot

yabancı dizi önerisi

Siber suçların konu edildiği bu diziyi seven çok arkadaşım olduğu için öneriyorum. Bana kalırsa sıkıcı bir diziydi. Bu tür dizilerden hoşlanıyorsanız eminim seveceksiniz. İlgi alanınız değilse boşuna vakit harcamayın derim…


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç