Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 11 Yabancı Dizi Önerisi

4 dk okuma süresi


2
16 Paylaşım, 2 puan

Yeni bir diziye başlamak, yaşanılan kararsızlıktan dolayı çoğu zaman bir kabusa dönüşüyor. Siz de bu kararsızlıktan muzdaripseniz bu liste tam da size göre. Yeni bir diziye başlamak isteyenlere ilaç gibi gelecek bu 11 yabancı dizi önerisi, hangi diziye başlasam diyenlere birbirinden güzel seçenekler sunuyor. Şimdiden iyi seyirler dileriz!

1. Friends

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

Tam tamına 26 yıl önce hayatımıza giren Friends halen en çok izlenen yabancı dizilerden biri olma özelliğini koruyor. 1994-2004 yılları arasında yayınlanan dizi tam 10 sezon boyunca NBC ekranlarının en sevilen yapımlardan biri olarak boy gösterdi. Sitcom türündeki dizinin “En İyi Komedi Dizisi”, “Tüm Zamanların En İyi Dizisi” gibi ödülleri de bulunuyor. Dizinin hikayesiyse 20li yaşlardaki altı arkadaşın New Yorkda yaşadıkları maceralar üzerine kurulu. Her bir karakterin eşsiz özelliklere sahip olduğu bu harika diziye mutlaka şans vermelisiniz.

2. The Big Bang Theory

Bilim tutkunlarının hem sevip hem eğleneceği The Big Bang Theory, hangi diziye başlasam diyenler için hazırlanan bu listedeki en öğretici yapım. Geçen sene itibariyle final yapan dizi tam 12 sezondan oluşuyor. Aynı evde yaşayan birbirinden zeki dört erkek ve oyuncu olmak isteyen komşuları etrafında dönen dizi Friends gibi sitcom türünde. Özellikle Jim Parsons’ın hayat verdiği teorik fizikçi Sheldon Cooper karakterinin çok sevildiği dizi, oyuncunun komedi dalında aldığı “Bireysel Başarı Ödülü“nün yanında, En İyi Komedi Dizisi“ ödülüne de sahip.

3. How I Met Your Mother

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

CNBC-enin var olduğu döneme denk gelenlerin mutlaka izlediği bu dizi, sık sık Friends ile kıyaslansa da kendine has karakterleri ve harika replikleriyle çok sevilen yapımlardan. 2005-2014 yılları arasında yayınlanan dizi Ted Mosby karakterinin 2030 yılında çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatırken açılıp ve devamında geçmişe dönerek hem kendi hem de arkadaşlarının başına gelenleri anlattığı hikayesiyle devam ediyor. Sitcom türündeki dizinin ortaya çıkmasına ise senaristlerin kendi maceralarını anlatma istekleri vesile olmuş.

4. The Vampire Diaries

Bir edebiyat uyarlaması olan The Vampire Diaries vampir hikayesi severlerin bayılacağı yapımlardan. İçerikte yer alan 10 yabancı dizi önerisindeki tek vampir dizisi olan The Vampire Diaries, hangi diziye başlasam diyenlere ilaç gibi gelecek türden. 2009-2017 yılları arasında yayınlanan dizi aynı kadına aşık olan vampir kardeşlerin ve bu iki adam arasında kalan bir kadının hikayesine odaklanmakta. Teen Choice Ödüllerinde 12 ödül kazanan ve pek çok başka adaylığı olan dizi, en sevilen gençlik dizilerinden biri olma özelliğine sahip.

5. The Originals

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

The Vampire Diaries dizisinin yan ürünü olan The Originals, ilk vampirlerin hikayesine odaklanıyor. 2013-2018 yılları arasında yayınlanan dizi, 1919 yılından beri New Orleansa ayak basmamış Mikaelson kardeşlerin şehre geri dönüşü ve ardından başlayan savaşları işliyor. Dizi yan ürün olmasına rağmen, The Vampire Diaries dizisinden daha çok sevilen bir yapım. Bunda dizinin çok sevilen karakteri Klausun payını da yadsımamak gerekiyor. 5. sezonuyla ekranlara veda eden yapımın, tüm bölümlerine Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

6. Teen Wolf

yabancı dizi önerisi

1985 yılında aynı isimle yayınlanan bir filmden esinlenerek ortaya çıkan Teen Wolf, çok sevilen fantastik gençlik dizilerinden. 2011-2017 yılları arasında 6 sezon ekranlara gelen dizi aksiyon bakımından da izleyenlere keyifli bir seyirllik sunuyor. Lise öğrencisi Scoot’ın bir kurt adam tarafından ısırılmasıyla geçirdiği dönüşümü anlatan dizi, final kararıyla izleyicisini yasa boğan yapımlardan. Teen Choice Ödüllerinde pek çok ödül ve adaylık kazanan yapım fantastik türün yanında korku, gerilim, komedi ve romantik türlerine de ev sahipliği yapıyor.

7. Sherlock Holmes

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

Sherlock Holmes Sir Arthur Conan Doyle’ın polisiye türünde yazdığı ve hem televizyona, hem sinemaya en çok uyarlanan eserlerden biri. 2010 yılında BBC One ekranlarında yayınlanan dizi uyarlamasıysa, orijinal hikayenin aksine 21. yüzyılda geçiyor. Sıra dışı dedektif Sherlock Holmes ile yardımcısı Dr. Watson’ın davaları çözmeleri üzerine kurulu olan dizi, hiç düşmeyen heyecanlı temposuyla keyifli bir seyirlik sunuyor. 5. sezon onayı alan yapımın, üçer bölümden oluşan ilk dört sezonunu bir günde bitirmeniz mümkün.

8. Doctor Who

1963 yılından beri BBCde yayınlanan Doctor Who, Guiness Rekor Kitabı’na da Dünyanın En Uzun Süren Bilimkurgu Televizyon Dizisi“ olarak adını yazdırmış bir yapım. Dizi kendini Doktor olarak tanıtan bir Zaman Lordunun maceraları üzerine kurulu. Yapımın bu denli uzun sürmesinin sırrıysa Doktor karakterinin sürekli rejenerasyona uğramasından kaynaklanıyor. Hangi diziye başlasam diyenler bugüne dek 1000e yakın bölümü yayınlanan diziyi izlemeyi düşünüyorsanız, diğer 11 yabancı dizi önerisinde ilk sıraya koymanız yerinde olacaktır.

9. Supernatural

yabancı dizi önerisi

Amerikada yayınlanan en uzun dizi olan Supernatural, bu sene yayınlanan 15. sezonuyla ekranlara veda etmiş bir yapım. Dean ve Sam Winchester kardeşlerin, annelerinin başına gelen korkunç olaydan sonra şeytani varlıklarla ilgilenmesini konu alan dizi, korku severler için keyifli bir seyirlik sunuyor. Korkunun yanında komedi, dram, aksiyon gibi türlere de sahip olan dizinin on altı adet kitap, iki adet çizgi roman ve bir adet Japon animesi versiyonu da bulunuyor. Mistik hikayeleri sevenlerdenseniz Supernatural tam size göre.

10. American Horror Story – Coven

Hangi Diziye Başlasam Diyenlere 10 Yabancı Dizi Önerisi

American Horror Storyde her sezon birbirinden bağımsız işlenir. En çok tavsiye edilen ise üçüncü sezondur. Bu sezonda cadılık ve cadılar meclisi konu edilir. Üçüncü sezon çok fazla korku ögesi barındırmadığı için gönül rahatlığıyla tavsiye edilebilecek bir dizidir. Gerilimi daha az ama temposuyla seyirciyi etkileyen bir sezondur. Sezonda genel olarak feminist bir tema göze çarpmaktadır. Bunun yanında azınlık gruplar, ırklar ve işkenceler konu olarak işlenmektedir. Sezonun merkezinde ise bir anne ve kızın ilişkisi yer almaktadır. İzlerken keyif alacağınız diziye mutlaka bir göz atmalısınız.

Bonus: Mr. Robot

yabancı dizi önerisi

Hangi diziye başlasam diyenlere 11 yabancı dizi önerisi listesine ek olarak dünyaca bilinen İngiliz rock grubu Queenin hikayesini anlatan Bohemian Rhapsody filminde Freddie Mercuryi canlandırarak Oscar kazanan Rami Malekin başrolünde olduğu dizi de eklenebilir. psikolojik, dram ve gerilim türlerinde. Siber güvenlik uzmanı olarak çalışan Elliot’ın, geceleri siber korsanlık yaparak, illegal bir hacker grubunun dikkatini çekmesini anlatan yapım 4 sezondan oluşuyor. En prestijli ödüllerden biri olan Altın Kürede En İyi Drama dalında ödül kazanan dizinin aynı zamanda altı dalda Emmy adaylığı da bulunuyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!