Hızlı Kalori Yakmak İçin 10 Yöntem

2 dk okuma süresi


2
10 Paylaşım, 2 puan

Yaşayabilmemiz için gerekli olan enerjiye kalori deniliyor. İhtiyacımızdan fazlasını alınca oluşan fazlalıklara da fazla kilo. Aslında hayat tarzınızda yapacağınız küçük değişiklikler ile fazla kalori alımının önüne geçebilirsiniz. dergiCE olarak bu hafta sizlere, hızlı kalori yakmak için 10 yöntem listesi hazırladık, keyifli okumalar!

1. Masa Başında Çalışanlar Dikkat!

Hızlı kalori yakmak için 10 yöntem

Tüm gün bilgisayarda ve masa başında çalışanların kilo almaya daha yatkın olduğu ve kalori yakmalarının zor olduğu biliniyor. Bunu değiştirmenin tam zamanı. Saat başı yerinizden kalkıp 10 dakika dolaşmak tüm vücudunuza iyi gelecek.

2. Çocuklarla Vakit Geçirin

Hızlı kalori yakmak için 10 yöntem

3-5 yaş arası çocuklarla ilgilenmek, oyun oynamak, parka çıkmak, sürekli çocuklara göre hareket etmek sandığınızdan çok daha fazla kalori yakmanızı sağlıyor.

3. Ayakta Durun

hızlı kalori yakmak için 10 yöntem

Mümkün olan her işinizi ayakta yapmaya çalışın. Uzun saatler boyunca telefonda konuşuyorsanız, yürüyüş için ideal zaman. Çöp kutunuzu uzağa koyun, yemek için daha uzaktaki mekanı tercih edin.

4. Hem Eğlenin, Hem Kalori Yakın

hızlı kalori yakmak için 10 yöntem

Arkadaş toplantılarınızı oturmalı, yemeli-içmeli tertip edeceğinize, oturacak yer olmayan mekanlarda yapmayı tercih edin. Üstüne bir de dans edilecek yere giderseniz kalori yakmanın en kolay yolunu bulmuş olacaksınız.

5. Evi Temizlerken Kalori Yakın

Ev işlerinin bol kalori yaktığını biliyoruz. Haftada 2 kere yarım saatlik yapacağınız temizlikler kalori yakımını hızlandıracak.

6. Sağlıklı İçecekle Hızlı Metabolizma

Kalori yakmak için hareket etmek şart gibi görünse de, bazı yiyecek ve içecekleri tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Tarçın, Zencefil, zerdeçal, kırmızı biber gibi baharatları içeceğiniz suya ya da yoğurda eklemek hızlı kalori yakmak için uygulayacağınız yöntemlerden bir tanesi.

7. Esneyin

Nefes alırken, otururken bile kalori yakan vücudunuz için yoğun egzersizler yapamıyor olsanız bile, koltukta uzanırken yapabileceğiniz esneme hareketleri sizleri bekliyor.

8. Hep Daha Fazla Su!

Uzmanlar su içmenin faydalarını saymakla bitiremiyorken, su içme oranımız çok düşük. Gözünüzün önüne ilgi çekici şişeler, bardaklar koymak işe yarayabilir. 1.5-2 litre arası su içmeyi hem sağlığınız için, hem de kalori yakmak için ihmal etmeyin.

9. Porsiyonları Küçültün!

Porsiyonları küçültmek için, gözümüze çok görünmesi gerekiyor. Küçülen tabaklarla bunu sağlamak çok kolay. Salata tabağınızı büyük, ana yemek tabağınızı küçültmeniz daha az kalori almanızı sağlayacak. Tabii porsiyonu küçültürken, daha az kalori alacağınız yiyecekler tercih etmeyi de ihmal etmeyin.

10. 3 Beyazla Aranıza Mesafe Koyun

Hızlı kalori yakmak için 10 yöntem

Hızlı kalori yakmak için 10 yöntem arasında en etkilisi 3 beyazdan kaçmak. Tuz, şeker ve unu tamamen bırakmak çok zor gelebilir, mesafeli bir şekilde azaltmak ya da fazlaya kaçmamak da kalorilerinizle aranızda barış sağlayabilir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!