Heyecanla İzleyeceğiniz Vampir Temalı Film Önerileri

4 dk okuma süresi


7
14 Paylaşım, 7 puan

Heyecanla izleyeceğiniz birbirinden farklı vampir temalı film önerileri sizler için derlendi. Bu filmleri merakla izlerken vampirlerin yaşamı ve hikayeleri sizi gerilim dolu ve hüzünlü anlara taşıyacak. Vampir konulu filmler sizlere hem korkulu anlar hem de keyifli dakikalar yaşatacak. Şimdiden iyi seyirler dileriz…

1. Otel Transilvanya

Heyecanla İzleyeceğiniz Vampir Temalı Film Önerileri

2012 yılında Genndy Tartakovsky tarafından çekilen animasyon filmi Otel Transilvanya hem çocukların hem de yetişkinlerin gözdesi olmayı başarmıştır. Karakterleri seslendirenlerin başında Selena Gomez, Adam Sandler, Cee Lo Green, Steve Buscemi gibi isimler yer almaktadır. Film canavarların konaklaması için açılan Transilvanya Oteli’nin sahibi vampir babanın, vampir kızını dünyadaki diğer canlılardan, özellikle de insanlardan korumasını konu ediniyor. Lakin otele yanlışlıkla kızıyla aynı yaşta bir insanın gelmesi ile olaylar farklı bir boyut alıyor. Vampirlerin farklı yaşam tarzlarını eğlenceli bir şekilde sunuyor. Film 53. Kids Choice Ödüllerinde Adam Sandler’a En İyi Seslendirme Sanatçısı ödülünü kazandırmıştır. 3 filmi olan serinin 4. filmi için hazırlıklara başlandı.

2. Gir Kanıma

2008 İsveç yapımı korku filmi Gir Kanıma John Ajvide Lindqvist tarafından aynı adla yazılan kitaptan uyarlanmıştır. Film 1980’li yıllarda 12 yaşındaki bir çocuğun vampir bir arkadaş edinmesi ile başlar. Okulda zorbalığa uğran çocuk gazetelerdeki cinayet kupürlerini yırtar. Tanıştığı vampir arkadaşı zorbalık yapan arkadaşlarını öldürür. Olayların bu şekilde farklı boyut kazandığı Gir Kanıma filmi olumlu eleştiriler almasının yanı sıra En İyi Avrupa Fantastik Filmi gibi birçok ödülün sahibi oldu.

3. Bir Vampir Hikayesi

Heyecanla İzleyeceğiniz Vampir Temalı Film Önerileri

Neil Jordan yönetmenliğinde çekilen 2012 yapımı Bir Vampir Hikayesi filminin başrollerinde Gemma Arterton ve Saoirse Ronan yer almaktadır. Film Moria Buffuni’nin aynı adlı kitabından uyarlanmıştır. Film vampir olan anne kızın, diğer vampirlerden saklanmak için bir otele sığınmalarını konu alıyor. Vampir olan anne kız, iki kız kardeş olarak tanınırlar. Kendilerine sığınabilecekleri bir yer ararlar. Bir Vampir Hikayesi filmi IFTA ödüllerinde yönetmeni Neil Jordan’a En İyi Yönetmen ödülünü kazandırmıştır.

4. Alacakaranlık

2008 yılında oldukça popüler bir hayran kitlesi oluşturan Alacakaranlık serisi ilk filmden son filme kadar heyecanla izlenmiştir. Stephenie Meyer’ın aynı adlı eserinden uyarlanan filmin başrollerinde Robert Pattinson ve Kristen Stewart oynamaktadır. Film vampir olan Edward’ın, insan olan Bella ile birbirlerine duydukları aşkın ardından kötü vampirlerden nasıl korunmaya çalıştıklarını anlatıyor. Olaylar Bella ve Edward ilişkisi doğrultusunda boyut değiştiriyor. Alacakaranlık filmi Mtv Film Ödüllerinde En İyi Kadın Performans, En İyi Dövüş gibi ödüllerin sahibi olmuştur. Birçok ödül alan Alacakaranlık filmi heyecanla izleyeceğiniz vampir temalı film önerileri listesinde en çok sevilenlerinden birisi olmuştur.

5. Karanlık Gölgeler

Heyecanla İzleyeceğiniz Vampir Temalı Film Önerileri

Başrollerinde Johnny Deep, Eva Green, Helena Bonham Carter gibi isimlerin yer aldığı 2012 fantastik filmin yönetmenliğini Tim Burton üstlenmiştir. Gotik korku tadında fantastik bir film olan Karanlık Gölgeler 1972 yılında yaşayan Barnabas adında bir vampirin bir cadı tarafından lanetlenip kapatılmasının ardından yıllar sonra ortaya çıkması ve intikam almasını konu alıyor. Karanlık Gölgeler filmi Johnny Deep’e Kid’s Choice ödüllerinde Favori Film Aktörü ödülünü kazandırmıştır. Karanlık Gölgeler görsel şovuyla izleyenleri ekrana kilitlemeyi başarıyor.

6. Aylak Vampirler

2014 yılında izleyici ile buluşan Aylak Vampirler filmi korku-komedi tarzında farklı bir yapım olarak karşımıza çıkmıştır. Taika Waititi ve Jemanie Clement tarafından yönetilen Aylak Vampirler filmi bir belgesel ekibinin vampirlerin yaşadığı eve film çekimine gitmesi ve onların nasıl hayat yaşadıklarını öğrenmelerini konu alıyor. 2018 yılında Aylak Vampirler’in Amerikan yapımı televizyon dizisi de izleyenlere bir sürpriz yaşatmıştır. Aylak Vampirler heyecanla izleyeceğiniz vampir temalı film önerileri listesinde sizleri en çok güldürecek filmlerden birisidir.

7. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır

Heyecanla İzleyeceğiniz Vampir Temalı Film Önerileri

Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Anton Yelchin gibi yıldız isimlerin oynadığı Sadece Aşıklar Hayatta Kalır filmi depresyona giren bir adamın yıllar sonra tekrardan sevgilisine dönmesi ve olayların farklı taraflara çevrilmesini konu ediniyor. Vampir olan sevgililer gizli gizli aşklarını yaşamaya çalışıyorlar. Film Sitges Film Ödülü’nde Özel Jüri ödülü kazanmıştır. Sıcak aşk hikayesi ile vampir filmlerinin yanı sıra aşk filmlerinin de başında gelmeyi başarmıştır.

8. Drakula Başlangıç

1931 Drakula filmlerinin modern versiyonu olan Drakula Başlangıç filmi 2014 yılında Gary Shore tarafından yönetilmiştir. Drakula Başlangıç filminin başrolünde Luke Evans, Sarah Gadon ve Charlie Cox gibi oyuncular yer almaktadır. Film, 15. Yüzyılda Osmanlı devletinin baskısıyla yaşayan toplum, Türk ordusunu yenmek için bir vampirden destek alır. Vampir Türk ordusuna saldırı düzenler. Mitolojik yönüyle izleyiciye sunulan Drakula Başlangıç Satürn Ödüllerinde En İyi Korku Filmi ödülüne layık görülmüştür.

9. Karanlıklar Ülkesi

Kate Beckinsale’in başrolünde oynadığı Karanlıklar Ülkesi serisinin ilk filmi 2003 yılında piyasaya sürülmüştür. 5 filmden oluşan film serisi Selene adında bir vampirin ailesini öldüren çetenin peşine düşmesini ve gerçekleri bir bir öğrenmesini konu ediniyor. Karanlık Ülkesi’nin 2011 yılında 18 dakikalık animasyon filmi çıkmıştır. Film, başrol erkek oyuncusu Scott Speedman’a Cinescape Geleceğin Yüzü ödülünü kazandırmıştır.

10. Nosferatu Bir Dehşetin Senfonisi

Heyecanla İzleyeceğiniz Vampir Temalı Film Önerileri

1922 Alman yapımı sessiz film Nosferatu Bir Dehşetin Senfonisi Bram Stoker’ın Drakula adlı kitabından uyarlanmıştır. Film telif hakkından dolayı yayından kaldırılmıştır. Filmin başrolünde Max Shreck, Gustav von Wangenheim gibi oyuncular yer almaktadır. Siyah beyaz renkte çekilen film Orlok adında bir vampirin Transilvanya’dan Wismar’a giderek kara vebayı yayması ve şehre korku salmasını konu alıyor. Film Altın Pelikan ödüllerinde Klaus Kinski’ye En İyi Aktör ödülünü kazandırmıştır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!