Heyecanla İzleyeceğiniz 10 Polisiye Film

3 dk okuma süresi


8
22 Paylaşım, 8 puan

İzlerken heyecandan yerinizde duramayacağınız gerilim, gizem dolu ve sizi peşinden sürükleyecek polisiye konulu filmler, genelde izleyicilerin en sevdikleri arasında yer alıyor. Buradan hareketle bizde sizlere, heyecanla izleyeceğiniz 10 polisiye film listesini hazırladık. Şimdiden keyifli izlemeler diliyoruz!

1. Yedi (1995)-IMDb: 8,6

Heyecanla İzleyeceğiniz 10 Polisiye Film

Bir seri katil, 7 ölümcül günah işleyenleri kendi yöntemleri ile öldürüyor. Yedi ölümcül günah, Hristiyanların inançlarına göre kibir, açgözlülük, şehvet düşkünlüğü, oburluk, kıskançlık, yıkıcılık ve tembelliktir. İki polis dedektifi seri katilinin peşine düşüp yakalamaya çalışır.

2. Olağan Şüpheliler (1995)-IMDb: 8,5

Heyecanla İzleyeceğiniz 10 Polisiye Film

San Pedro’da bir patlayan bir tekneyi araştıran polisler, teknede 27 ceset ve 90 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur. Patlamada kurtulan iki kişiden birisi vücudu yanmış bir şekilde olan Macar terörist ve diğer kurtulan kişi ise Verbal Kint adında bir tetikçidir. Polis sorgusunda Verbal, bütün olayları anlatır.

3. Büyük Hesaplaşma (1995)-IMDb: 8,2

Heyecanla İzleyeceğiniz 10 Polisiye Film

İç güdüsü ve üstün zekası ile Neil McCauley profesyonel bir hırsızdır. Kendisi gibi profesyoneller hırsızlardan oluşan çetesiyle neredeyse bütün suçlamalardan başarılı bir şekilde sıyrılmıştır. Ancak her suç olayında olduğu gibi Neil’in peşinde de azimli ve hırslı bir dedektif vardır. Dedektif Hanna Neil’i yakalamak için her şeyini bu uğurda feda etmeye hazır hale gelmiştir. Çetenin son ve en büyük soygun planında karşı karşıya geleceklerdir.

4. Dokunulmazlar (2013)-IMDb: 8,1

Amerikan Birleşik Devletleri’nde her şeyin yasak olduğu ve şehiri neredeyse mafyaların yönettiği bir dönemde Federal Ajan Eliot Ness Chicago’ya atanır. Eliot Ness’in ilk görevi acımasız gangster olan Al Capone’yi yakalayıp kanunlara teslim etmektir. Eliot Ness, Al Capone’yi yakalamak için işinde iyi ve cesur bir ekip kurup Al Capone’nin üzerine gitmeye başlar.

5. Tutsak (2013)-IMDb: 8,1

Heyecanla İzleyeceğiniz 10 Polisiye Film

Maccachusetts eyaletinin Bracton bölgesinde, Dovers ve Birches aileleri Şükran Günü’nü kutlamak için bir araya geliyor. Yemek esnasında her şey güzel giderken korkunç bir haberle altüst olurlar. Ailelerin iki küçük kızının da kaybolmasıyla ortam panikleşir. Saatler ilerler, ancak iki kız da hala ortalıkta gözükmüyordur. Kızlarının kaçırılmış olması düşüncesi kuvvetlenirken, polislerinde çalışmalarından bir sonuç alamayan Dover adaleti kendisi aramaya karar verir. Dover genç dedektif Loki’den yardım ister.

6. Kaçak (1993)-IMDb: 7,8

Eşini öldürmekle suçlanan ünlü cerrah Dr. Richard Kimble haksız yere hapise atılır. Mahkemeye çıkarılan Richard, eşini tek kollu bir adamın öldürdüğünü söylese de mahkemeye sunulan deliller Richard’ın aleyhine çıkar ve zehirli bir iğneyle öldürülmesine karar verilir. Cezaevine nakil edilirken mahkumların kaçma girişimlerinden faydalanarak karısının katilini bulmak için kaçar.

7. İlk Gün (2001)-IMDb: 7,7

Heyecanla İzleyeceğiniz 10 Polisiye Film

Uyuşturucu satıcıları tarafından sokakların istila edildiği bir şehir olan Los Angeles’ta narkotik bölümüne yıllarını vermiş olan Alanzo, Amerikanın arka sokaklarında kendi kurallarını uygulayan ve uyguladığı kurallarla bir efsane haline gelmiştir. Narkotik bölümüne yeni gelmiş Jake, ilk iş gününde Alanzo’ya kendini kanıtlamak ister ve ancak kendisini kanıtlaması için sadece 24 saati vardır.

8. Cinayet Gecesi (2007)-IMDb: 7,2

Los Angeles’ta yaşayan Ted Crawford son derece akıllı ve zengindir. Bir gün karısının onu aldattığını öğrenir ve onu öldürür. Cinayetin ardından polisi arar ve cinayeti bildirir. Polis olay yerine geldiginde ise büyük bir şaşkınlık yaşar çünkü yerde ölü yatan kadın, polisin sevgilisidir. Her şeyden önce cinayetin işlendiği silah ortada yoktur.

9. Doğu Ekspiresinde Cinayet (2017)-IMDb: 6,5

1930’lu yıllarda İstanbul ve Paris seferleri yapan ünlü Şark Ekspiresi’nde bir cinayet işlenir. Amerikalı bir milyoner ölü bulunur. Trendeki yolcular arasında ünlü dedektif Hercule Poirot da vardır. Hercule Poirot’a yetkililer gelmeden önce cinayeti çözmesi için birkaç zaman verilecektir.

10. Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı (2015)-IMDb: 6,9

Heyecanla İzleyeceğiniz 10 Polisiye Film

Heyecanla izleyeceğiniz polisiye film listemizin 10. maddesinde Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı’na yer verdik. 1947’de Sussex kasabasında geçen bu hikaye, uzun zaman önce dedektiflikten emekli olmuş evdeki yardımcısı ve yetiştirdiği yeni yetme dedektif oğluyla yaşayan Holmes’i anlatıyor. Holmes kasabasında huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürürken ani bir şekilde kendisini 50 yıldır çözülmemiş bir vakanın içinde buluverir. Ama maalesef hafızası eskisi kadar kuvvetli değildir. Hatırladığı tek bir kare vardır; kızgın bir koca, güzel ama dengesiz bir eş.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!