Her Öğrenci Telefonunda Bulunması Gereken Uygulamalar

2 dk okuma süresi


8
12 Paylaşım, 8 puan

Akıllı telefonların olumsuz yanları olduğu gibi olumlu yönleri de bulunuyor. Biz teknolojinin olumlu yönlerinden bahsedeceğiz. Akıllı telefonunuza indireceğiniz listemizdeki uygulamalarla derslerinizi ve sosyal hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle artık cep telefonlarından eğitimlerinize ara vermeden devam edebiliyor ve işlerinizi basitçe halledebiliyorsunuz. İşte her telefonda bulunması gereken ve işinizi kolaylaştıracak o uygulamalar…

1. Cam Scanner

Telefonda Bulunması Gereken Uygulamalar

Bu uygulama cep telefonunuzun kamerasını tarayıcı gibi kullanmanızı sağlıyor. Notlarınızı telefonunuzun kamerası ile tarayıp otomatik düzenleyerek dijital ortama taşımanızı sağlayan Cam Scanner uygulaması işlerinizi oldukça kolaylaştırıyor. Uygulamayla aynı zamanda taramalar PDF olarak da saklanabiliyor. Android ve iOS marketlerinde bulabilirsiniz.

2. Mathway

Telefonda Bulunması Gereken Uygulamalar

Mathway uygulaması, matematik problemlerini çözebilen bir mobil uygulama. Telefonunuzun kamerasıyla soruyu çerçeve içinde görüntüledikten sonra, sonucu ve çözüm yolunu görebiliyorsunuz. Bu sayede üzerinde zorlandığınız bir problemin nasıl çözülebileceğini adım adım öğrenebiliyorsunuz. Mathway uygulaması cebir, trigonometri, istatistik gibi bir çok problemin üstesinden kolayca geliyor. Matematik severler için cepte olması gereken bir uygulama.

3. Photomath

Akıllı telefonlar gün geçtikçe birçok soruna çözüm üretebilen uygulamalar çıkarıyor. İşte bunlardan bir tanesi de Photomath. Bu uygulama sadece matematik bölümünü okuyan öğrencilere değil tüm üniversite öğrencilerine de yardımcı oluyor. Verilen problemin fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyorsunuz ve cevap saniyeler içerisinde geliyor.

4. Dragon Anywhere

Telefonda Bulunması Gereken Uygulamalar

Dragon Anywhere, derste not tutmayı sevmeyen kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak. Kaydedilen sesi yazıya çeviren bu uygulama ile birçok ses kaydı rapor formatına dökülebiliyor. Program 4 saate kadar ses kayıtlarını text formatında İngilizceye de çevirebiliyor. Şuan için sadece iOS işletim sistemlerinde mevcut. Kullanışlılık yönüyle Dragon Anywhere, mutlaka telefonlarda bulunması gereken uygulamalar listemizde yerini aldı.

5. TextGrabber

Text Grabber uygulaması için görseli yazıya dönüştüren uygulama da deniliyor. Fotoğrafını çektiğiniz sayfaların üzerindeki yazıları algılayıp, düzelterek yazıya çeviriyor. Bu uygulama aynı zamanda farklı dildeki yazıları da istediğiniz dile çeviriyor.

6. Google Drive

Telefonda Bulunması Gereken Uygulamalar

Google Drive, yüklediğiniz dosyaları tüm cihazlarınız üzerinden ulaşmanıza olanak sağlıyor. Programı kullanarak sayfalarca not, görsel ve içerik saklanabiliyor. Aynı zamanda bu uygulama ile Google hesabına sahip arkadaşlarınız ile ortak bir dosya üzerinde paylaşıp, slayt ve tablo hazırlayarak çalışılabiliyor.

7. Dropbox

Dropbox ile harici disk, bellek gibi taşınabilir aygıtları hayatınızdan çıkarabiliyorsunuz. Gelişen bulut depolama servisleri ile bu uygulama, hem akıllı telefonlarda hem tabletlerde hem de bilgisayarlar da kullanılabiliyor. Sisteme tüm dosyalar, notlar ve görsel içerikler yüklenerek istenilen her platformdan ulaşabiliyorsunuz.

8. Busuu

Busuu uygulaması herkesin kolay bir şekilde yabancı dilleri daha rahat öğrenmesini mümkün kılıyor. Bu uygulama ile dil öğrenmek isteyenler okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini ilerletebiliyor. Busuu geliştirilmiş dil bilgisi üniteleri ile kişilerin öğrendikleri dili anadil olarak kullanan diğer kişilerle de iletişimini sağlıyor.

9. Scribd

Telefonda Bulunması Gereken Uygulamalar

Dünyanın en büyük online kütüphanesi olan Scribd, tüm dünyadan öğrencilere online kaynak sağlıyor. Uygulama ile büyük sanal kütüphanenin içinde yer alan sayısız e-kitap ve dokümanlardan oluşan kişisel kütüphanenizi kurabiliyorsunuz. Ayrıca bu bilgileri arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz.

10. TED

Telefonda Bulunması Gereken Uygulamalar

TED uygulaması, dünyanın en ilham verici ve en motivasyon sağlayan kişilerin konuşmalarını ücretsiz olarak telefonunuza getiriyor. Dünya genelinde verilen konferansların video görüntülerine erişme imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde ilginç hikayeler dinliyorsunuz. Anlatılanlarla size birçok konuda yol gösterecek eğitimciler, sanatçılar, iş insanları ve daha çok kişiyi tanıyıp izleyebiliyorsunuz. Ayrıca pek çok altyazı çevirisi ile dinlemeniz mümkün.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!