Her Kadının Telefonuna Mutlaka İndirmesi Gereken Uygulamalar

5 dk okuma süresi


2
12 Paylaşım, 2 puan

Gelişen teknoloji ile cep telefonları uygulamaları, hayatı kolaylaştıran kişisel asistanlar konumuna gelmiştir. Adet ve ovülasyon takibi, meme muayenesi, spor aktiviteleri, sağlık fikirleri, mental sağlık uygulamaları gibi bir çok alanda yardımcı fikirler içeren binlerce uygulama bulunmaktadır. Her kadının cep telefonuna mutlaka indirmesi gereken uygulamalar listemizde Türkçe dil seçeneği olan, en kullanışlı uygulamaları derledik. Keyifli okumalar dileriz!

1. Kadın Acil İhbar Uygulaması

Her Kadının Telefonuna Mutlaka İndirmesi Gereken Uygulamalar

KADES, özellikle kadınların ve çocukların taciz, şiddet gibi maruz bırakıldıkları eylemlere nazaran çıkarılmış bir uygulamadır. Bir uygulamaya ihtiyaç duyulması günümüz insan yapısını ve adalet sistemindeki noksanlıkları ortaya koysa da her kadının telefonuna indirmesini tavsiye ederiz. Uygulama Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır. Akıllı telefon kullanan kadınlar Google Play Store, Apple Store üzerinden uygulamayı indirilebilir. Cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezi’ne ulaşılabilmektedir. Uygulamanın amacı, tek tuşla acil buton olarak kullanılacak uygulama sayesinde, en yakın ekiplerin hızlıca olay yerine sevkinin sağlanmasıdır. Tüm dünya kadınlarının kırmızı tuşa basma ihtiyacı duymaması dileğiyle!

2. Adet Ovülasyon Takibi

Clover, adet takvimi ve yumurtlama takibinin yapılmasını sağlayan bir uygulamadır. Basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde rahatça kullanılabilmektedir. Uygulama içerisinde yer alan takvimde istediğiniz güne tıklayarak semptomlarınızı, ruh halinizi, kanamanızın derecesini, doğum kontrol hapı işaretlemesini yapabilirsiniz. Uygulama içerisinde 7 gün önceye kadar adet dönemi hatırlatması ayarlanabilmektedir. Uygulamanın bahsettiğimiz özellikleri tamamen ücretsizdir. Kısıtlı sürümü ücretli olarak yükselttiğinizde doktor için sağlık raporu, semptom ve sağlık analizi özellikleri eklenmektedir. Ovülasyon takibi, adet döngüsü hesaplama ve tahmini, PMS girişi özellikleri ile yardımcınız olacak bir uygulamadır. Google Play Store ve App Store’da Wachanga LTD tasarlayıcısında bulabilirsiniz.

3. Hamilelik Gebelik Takibi

Her Kadının Telefonuna Mutlaka İndirmesi Gereken Uygulamalar

Hamile kadınların süreç boyunca vücutlarının geçirdiği değişimi, bebeklerinin gelişimini takip edebilecekleri bir uygulamadır. Ücretsiz sürümünde gebelik haftanızı gösteren haftalar bölümü, haftaya göre bebek hakkında bilgiler, anneler hakkında bilgiler, hamilelik diyeti önerileri ve yararlı ipuçları bulunmaktadır. Takvim bölümü, ağırlık monitörü, kasılma hesaplayıcı da yer almaktadır. Haftalara özel kontrol listeleri bölümü, yapılması gereken testleri ve kontrolleri içermektedir. Bu testler işaretlendiğinde takvim bölümünde görülebilmektedir. Ücretli sürümde bu özelliklere ek olarak tekme sayacı, tansiyon monitörü, karnınızın büyümesi, fetüs görünümünü seçebilme özellikleri bulunmaktadır. Watchanga LTD tasarlayıcısının beğenilen uygulamaları arasındadır.

4. Kadının Ajandası

Uygulamada diyet, güzellik, kilo verme, önemli bilgiler, regl dönemi, egzersizler, chat, sağlıklı yaşam, yağ yakma, kadın ve bilgi, diyet blog, göbek eritme, zayıflama kürleri, anne ve bebek üzerine kategoriler bulunmaktadır. Diyet menülerini doktor kontrolü olmadan uygulamanızı tavsiye etmesek de kilo verme hareketleri bölümünü uygulayabilirsiniz. Uygulamanın içerisinde kalori cetveli, diyet hataları ve karışımlar da bulunmaktadır. Diyet kategorisindeki “diyetlik” bölümünde diyet çorbaları, diyet salataları gibi tarifler yer almaktadır. Güzellik kategorisinde cilt bakımı, cilt sorunları, saç bakımı, makyaj, vücut bakımı üzerine bilgiler bulunmaktadır. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden regl tarihlerinizin girişini de yapabilirsiniz. Her kadının akıllı telefonuna mutlaka indirmesi gereken uygulamalar listemizde yer alan Kadının Ajandası uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

5. Su İçme Hatırlatıcısı

Her Kadının Telefonuna Mutlaka İndirmesi Gereken Uygulamalar

“Su içme hatırlatıcısı – Su iç” adıyla da bulabileceğiniz Drink Water, su içme hatırlatıcısıdır. Kolay kullanım ve basit arayüze sahiptir. Kilo ve cinsiyet girişi yaparak günlük ne kadar su içmeniz gerektiği uygulamada otomatik olarak çıkmaktadır, isteğe göre su içme miktarı artırılarak belirlenebilmektedir. Uygulama üzerinde 24 tane alarm oluşturabilirsiniz. Suyun dışında çay, kahve, süt, soda içecekleri, meyve suyu, ezilmiş meyveler, diyet içecekleri, fermente içecekler, alkollü içeceklerin yer aldığı işaretleme menüsü bulunmaktadır. Belirtilen cinsiyete göre vücut şekli üzerinde, içilen su miktarı görülmektedir. Su içmeye devam ettikçe vücut mavi renkle kaplanmaktadır. Su içmeyi unutanlar, su içme miktarını kontrol etmek isteyenler için oldukça faydalı bir uygulamadır.

6. Mental Sağlık

Goddess, kullanıcının kişiliğini baz alarak hazırlanmış ruhsal, fiziksel ve mental sağlık uygulamasıdır. Carl Gustav Jung’un mitoloji arketiplerinden esinlenerek hazırlanmıştır. Uygulamaya giriş bölümünde kişilik analiz testi yer almaktadır. Testin sonucu kullanıcıyı mitoloji tanrıçalarından biriyle özdeşleştirmektedir. Kişiliğe etki eden ikinci ve üçüncü tanrıça arketipi de test sonucu bölümünde gösterilmektedir. Test sonucuna göre özel hazırlanmış program sunulmaktadır. Günün planı olarak sabah rutini ve gece meditasyonu verilmektedir. Her güne özel, kişinin ruhsal sağlığına farklı etkiler yapacak meditasyon yöntemleri hazırlanmıştır. Stres, uyku meditasyonu, nefes egzersizleri gibi rahatlatıcılarla ruhsal sağlığa yardımcı olmaktadır. Dişil enerjiyi açığa çıkarmayı vaat etmektedir.

7. Diyet Kalori Günlüğü

Her Kadının Telefonuna Mutlaka İndirmesi Gereken Uygulamalar

Lifie uygulaması, diyet ve kalori günlüğüdür. Belirlenen kilo hedefine ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Kalori hesabı ile belirlenenin üstüne çıkıp çıkmadığını görebilirsiniz. Öğünlerde yenilenlerin kaydedilmesiyle gün içerisinde kaç kalori aldığınızı hesaplayabilirsiniz. Uygulama içerisinde günlük içilen su miktarının girişi de yapılabilmektedir. Aynı zamanda günlük adım hedefi oluşturabilirsiniz. Telefonla entegre çalışan adım sayacı ile hedefe kaç adım kaldığını da görebilirsiniz. Listemize bu uygulamayı eklememiz tamamen kişisel sağlığın öneminden gelmektedir. Kadınlara yapılan kilo baskısı artık eski bir düşünce yapısı olarak kalmıştır. Kişinin kendi sağlığını düşünerek bir düzen ve program oluşturabilmesi için tavsiye edilebilecek uygulamalardan biridir.

8. Meme Muayenesi

Meme kanseri için kendi kendine muayene yöntemlerini içeren bir uygulamadır. Meme kanserine karşı unutkanlığı engellemeye yardımcı olmakta ve erken teşhise imkân sağlamaktadır. İçeriğindeki videolarla doğru muayeneyi öğretmektedir. Hatırlatma takvimi, muayene geçmişi, risk analiz testi ile süreç takip edilebilmektedir. Uygulama basit arayüze ve yararlı bilgilere sahiptir. Meme kanseri kadınlarda yüksek oranda rastlanmaktadır. Bu hastalıkta en önemlisi erken teşhistir, bu sebeple düzenli doktor kontrolü gerektirir. Düzenli kontrol gerçekleştiremeyen kadınlar, bu tarz uygulamalarla kendi kontrollerini gerçekleştirebilir. Her kadının telefonuna mutlaka indirmesi gereken uygulamalar arasındadır.

9. Sanal Gardırop Kombini

Pureple uygulaması ABD’nin en popüler uygulamalarından biridir. Fotoğrafını çektiğiniz kıyafetlerin kombinini yapabilmenizi sağlar. Gardırobunda bulunan kıyafetleri unutanlar için de faydalıdır. Uygulama üzerinden fotoğrafını çektiğiniz tüm kıyafetlerinizi görebilirsiniz. Kıyafetlere marka, renk, stil, beden gibi bilgileri not edebilirsiniz. Alışverişe çıktığınızda neye ihtiyacınız olduğuna uygulama sayesinde bakabilirsiniz. Hangi kategoride kaç tane eşyanız olduğunu görebilirsiniz. Her ürün için önceden yaptığınız kombinleri görerek, ürünleri maksimumda değerlendirme imkânı sunmaktadır. Gardırop önünde uzun vakitler geçirmek yerine telefon üzerinden karar verebilirsiniz.

10. Sağlık Fitness

Her Kadının Telefonuna Mutlaka İndirmesi Gereken Uygulamalar

Nike Training Club, başarılı bir sağlık ve fitness uygulamasıdır. Spor salonuna gitmeyi tercih etmeyenler için iyi bir alternatiftir. Ekipmanlı veya ekipmansız yapılabilecek programlar mevcuttur. Bölgesel antrenmanlar, yüksek yoğunluklu antrenmanlar, 5-45 dakikalık antrenmanlar, süreye ve tekrara dayalı antrenmanlar bulunmaktadır. Kısa antrenmanlarla kendinizi güne hazırlayabilir ve vücudunuzu spora alıştırabilirsiniz. Yüksek yoğunluklu antrenmanlarla spor salonuna gitmeden kondisyonunuzu koruyabilirsiniz. Uygulamanın profil bölümünde tamamladığınız antrenmanlar ve toplam antrenman süresi bulunmaktadır. Tamamladığınız antrenmanlara göre uygulama içerisinde kupalar alabilir, rozet sahibi olabilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!