Her Evde Bulunması Gereken Ceplerinizi Yakmayacak Ürünler

4 dk okuma süresi


8
12 Paylaşım, 8 puan

Evde yokluğu ihtiyaç anında fark edilen ürünleri hiç düşündünüz mü? Aklımıza gelmeyen onlarca ürün belki de sadece ihtiyaç anında fark edilebiliyor. Olmadıklarında kriz yaratan bu ürünler, aslında her evde olduğu gibi sizin de evinizde bulunması gereken ve ceplerinizi yakmayacak türden kullanışlı ev eşyaları. Yokluğu dert, varlığı ufacık yer kaplayan bu ürünleri siz değerli okuyucularımız için listeledik. Keyifli okumalar!

1. Bardak Altlığı

Her Evde Bulunması Gereken Ceplerinizi Yakmayacak Ürünler

Kulağa gereksiz gibi geliyor değil mi? Biraz düşündüğünüz zaman oldukça kullanışlı olduğunu fark edeceksiniz. Evde bardak altlığı kullanımını alışkanlık haline getirirseniz sıcak veya soğuktan bardağınızı koyduğunuz yüzeyler etkilenmeyecektir. Porselen veya cam tabaklar bardak altlığı işlevi görebilir, ancak doğal materyallerden yapılmaları pozitif bir yön olsa da kırılıp kazaya yol açabilirler. Yine doğal materyallerden üretilen bardak altlıkları -ahşap, taş, yün gibi- çevreci harekete destek olurken evinizde güvenliği bir nebze olsun sağlamış olursunuz. Üstelik yüzeyleriniz de yıpranmadan!

2. Basamaklı Tabure

Yüksek dolaplara yetişmek ya da perde takmak büyük çoğunluk için sorun teşkil etmektedir. Merdiven almak ise maliyetli bir çözüm olacaktır. Ayrıca apartmanda yaşıyorsanız eğer, merdiven oldukça yer kaplayan bir eşyasıdır. Bunun yerine dekoratif ve düşük maliyetli basamaklı tabureler her işi kolaylaştıran evde yer kaplamayan, ceplerinizi yakmayacak, bulunması gereken ürünler arasındadır. İhtiyacınıza göre merdiven ya da tabure olarak kullanabileceğiniz bu ürün, evinizde büyük yardımcınız olacaktır. Birçok hırdavat malzemesi satan dükkanlarda ve mobilya mağazalarında bulabileceğiniz bu ürüne evinizde yer vermenizi öneririz.

3. Çamaşır Askısı

Her Evde Bulunması Gereken Ceplerinizi Yakmayacak Ürünler

Günümüzde birçok apartmanda balkona çamaşır asma devri tarihe karıştı. Balkona çamaşır asılsa bile kış mevsimlerinde balkonda çamaşır kurutmak zorlu bir işlem olacaktır. İlk ortaya çıkışında basit düzeyde yapılan çamaşır askıları, ilerleyen teknoloji ve artan ihtiyaçla birlikte çok çeşitte ve boyutta üretilmiştir. Katlanabilen yapıları ile evde de çok yer kaplamayan çamaşır askılarına birçok süpermarketten erişebilirsiniz. Ceplerinizi yakmayacak ücretlerde satılan çamaşır askısı, özellikle her evde bulunması gereken ürünler arasındadır. Site hayatının artmasıyla da çamaşır askısına ihtiyaç artacak gibi duruyor. Bu yüzden kendinize uygun çamaşır askısını satın almanızda fayda var.

4. Çekmece Düzenleyici

Mutfaklarda kullanımına aşina olduğumuz çekmece düzenleyiciler, evin diğer bölümlerinde de dağınıklığı azaltmaya yardımcı olan ürünlerdir. Hayatımızda bir düzen istiyorsak buna evimizden başlamamız gerekir. Çekmece düzenleyiciler sayesinde aradıklarımızı kolayca bulabilir, düzenimizin temelini atabiliriz. Sürekli kaybolan eşyalarımızı aramaya çalışmaktan da çekmece düzenleyiciler ile kurtulabiliriz. Böylece zamandan da tasarruf eder, bulamadığımız eşyaları ararken fazla zaman harcamayız. İç çamaşırı, kozmetik ürünleri, çorap, kemer gibi ürünleri çekmece düzenleyici sayesinde tek noktada toplayabilirsiniz. Çekmece boyutuna göre farklı ebatlarda üretilen bu ürünlere mobilya mağazalarından ya da internetten erişmeniz günümüzde çok kolay.

5. Kadeh

Her Evde Bulunması Gereken Ceplerinizi Yakmayacak Ürünler

Arkadaşlarınızla akşam sohbetlerinizi şarap içerek keyiflendirmek ya da kutlamalarınıza şampanyayı dahil etmek istediğinizde evinizde kadeh olmaması tat kaçırıcı olabilir. Günümüzde internetten, süpermarketlerden ya da ev eşyası satılan mağazalardan uygun fiyata kadeh satın alınabilir. Renkli ya da şeffaf kadehler oldukça şık bir sunum yapmanızı sağlar. Cam kadehlerin satışı daha fazla olsa da bazı marketlerde ve internet sitelerinde mika kadehler de bulunur. Mika tercih ettiğiniz durumlarda kırılma gibi bir durum yaşanmayacağından kullanımı güvenlidir.

6. Kahve Makinesi-Kettle

İş, okul telaşına girdiğimizden beri bizim için en önemli unsur: zaman. Zaman kaybetmememiz gereken durumların sayısı arttığından sabahları erken kalkıp harekete geçmek zorundayız. Kettle, suyu hızlı bir şekilde kaynattığından zaman tasarrufuna yardımcı olur. ama eğer siz, kettle yerine kahve makinesi tercih etmek isterseniz, sabah kahvelerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Günlük hayatın yoğun temposuna ayak uydurmaya çalışırken keyiflerinizden ödün vermek zorunda kalmazsınız. Sevdiğiniz sıcak içecekleri hızlı bir şekilde hazırlayıp koşuşturmanıza daha yüksek bir enerji ve motivasyonla devam edebilirsiniz.

7. Mop

Her Evde Bulunması Gereken Ceplerinizi Yakmayacak Ürünler

Fırçayla temizlemenin zorluğunu rafa kaldıran mop, evinizde temizliği kolaylaştıracak bir üründür. Kurulamaya gerek kalmadan kolayca tüm evi silebileceğiniz mop sayesinde temizlik süreniz fazlasıyla kısalacak. Hele ki küçük çocuğunuz ya da kedi ve köpek gibi bir evcil hayvanınız varsa; mop, evde en çok kullanacağınız ürün olacaktır. Toz, kir, tüy ya da kıl gibi rahatsız edici görüntülerden mop ile kurtulmanız çok kolay. Eğer temizliğe fazla zaman harcamak istemiyorsanız birçok ev marketlerinde bulabileceğiniz mopa için evinizde bir yer açmanızı tavsiye ediyoruz.

8. Saklama Kabı

Hepimizin evinde çok sayıda bulunan saklama kaplarının olmadığını düşünebiliyor musunuz? Birçok insan eksikliğini yaşamasa da saklama kapları özellikle mutfakta hayat kurtarmaktadır. Kapaklı saklama kapları ile yemeğinizi yanınızda taşıyabilir ya da buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Metal, cam, silikon ya da plastik gibi materyallerden yapılan saklama kapları evinizdeki dağınıklığa çözüm olacaktır. Genişleyen sektörle birlikte ocak ve fırınla uyum sağlayan saklama kaplarının üretimiyle de kabınızdaki yemekleri güvenle ısıtabilirsiniz. Tencere ve tava kadar yer kaplamayan ve çok daha uygun fiyata satılan saklama kapları ile yerden ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

9. Sehpa

Türk kültüründe yaygın olan sehpa, farkına varmasak da oldukça işlevsel bir üründür. İkramları elinizde taşımak zorunda kalmamamız sehpa sayesindedir. Neredeyse tüm mobilya mağazalarında satılan sehpalar boy boy ve iç içe satıldığından ihtiyaç anında kullanılıp sonrasında fazla yer kaplamaz. Çok farklı materyallerden üretilen renk renk sehpalar arasından evinize uygun olanı seçebilirsiniz. Kültürümüze yıllar önce yerleşmiş olan sehpa artık vazgeçilmez bir parça haline gelmiştir. Etrafınızdaki evleri düşündüğünüz zaman, sehpa her evde bulunması gereken uygun fiyatlı modelleriyle de ceplerinizi yakmayacak ürünler arasında ilk sıradadır.

10. Tamir Seti

Her Evde Bulunması Gereken Ceplerinizi Yakmayacak Ürünler

Evimizde her şey sorunsuz çalıştığında tamir eşyalarının eksikliğini asla fark etmiyoruz. Ancak en basit tamirat gerektiren bir olayda dahi tamir setinin eksikliği kriz yaratabiliyor. Saklaması oldukça kolay olan ekonomik tamir setleri, çanta veya kutu ile satıldığından evinizde dağınıklığa da yol açmaz. Büyük, küçük ihtiyaca göre çok kapsamlı olanları satılsa da birçok ev için belli ürünlerin bulunduğu tamir seti yeterlidir. Örneğin; matkap, tornavida, İngiliz anahtarı, çivi ve çekiç bulunan tamir setleri evdeki küçük hasarları tamir etmekte yeterli olacaktır. İhtiyacınıza göre bir tamir seti edinirseniz, küçük hasarlar büyük sorunlara yol açmaz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!