Hayranlık Uyandıran En Uyumlu Dizi Çiftleri

7 dk okuma süresi


30
10 Paylaşım, 30 puan

İzlediğiniz dizinin etkisinden çıkamamanızın birçok nedeni olabilir. Fakat zamanla favori dizinizin bile bazı bölümleri aklınızdan silinse de karakterleri asla silinmez. Özellikle de sezonlar boyunca bir araya gelmesini beklediğiniz bir çift varsa. Mükemmel çift diye bir şey olmasa bile, bu çiftlerin hepsi kendi ilişkilerini bize kusursuz bir şekilde yansıtıyorlar diyebiliriz. İşte hayranlık uyandıran en uyumlu dizi çiftleri ve onları bu kadar çok sevmemizin nedenleri. Bolca ‘spoiler’ içerir, dikkatli ve keyifli okumalar!

1. Marshall ve Lily

Hayranlık Uyandıran En Uyumlu Dizi Çiftleri

How I Met Your Mother, hepimizin istediği şekilde bitmemiş olabilir, ancak dizi bize televizyon dünyasının en sevilen çiftlerinden birini verdi. Çiftin bu kadar sevilmesinin birçok nedeni var. Marshall’ın uzakta olduğu zaman Lily’nin ‘marshpillow’ adını taktığı Marshall yastığının olması, aralarından biri bir seyahate çıktığında eve dönen kişinin seyahat ettiği yerden yerden altı paket bira getirmesi ve öğle yemeği sırasında birbirlerini arayıp ne yediklerini söylemeleri bunlardan sadece bazıları. Fakat en çok akılda kalanı Zeytin Teorisi. Lily zeytinlere bayılırken, Marshall zeytinden nefret ediyordu. Bu da Ted’in gözünde onları birbirini tanımlayan mükemmel bir çift yapıyordu. Fakat dizide daha sonradan Marshall’ın zeytinleri aslında sevdiğini öğreniyoruz. İlk randevularında Lily, Marshall’ın yemeğindeki zeytinleri istediği için Marshall zeytinleri vererek ‘zeytinden zaten nefret ettiğini’ söylüyor. Böylece Zeytin Teorisi doğrulanmış olmuyor ama Lily ve Marshall’ın aralarındaki bağ kesinlikle doğrulanıyor!

2. Blair ve Chuck

Gossip Girl’ün en unutulmaz çifti Blair ve Chuck bir sürü ayrılık yaşasa da dizinin hayranları sezonlar boyunca bu aşkın kalıcı olmasını umdu. Bazı zamanlar ilişkileri hayatlarının önüne geçtiği için birbirlerini ilişkiden uzaklaştırmak zorunda kaldılar ve zamanlamaları kötü olduğu için onlarca kez ayrı düştüler. Birbirlerine zamanında kötülük yaptıkları, birbirlerinin arkasından işler çevirdikleri ve tüm şehri dahil ettikleri kavgaları yüzünden bu çiftin kötü bir örnek olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat birbirlerine yaptıkları büyük jestlerle bunu telafi ediyorlar. Chuck’ın lise balosunda Blair’e 150 kez oy atarak onu balo kraliçesi yapması, kocaman bir sezon boyunca birbirlerine olan hislerini itiraf edememelerinin sonunda birbirlerine karşı nasıl hissettiklerini söylemeleri ve Blair bir prensle evleneceği zaman Chuck’ın onu durdurmak için Blair’in düğününe gitmesi bunlardan sadece birkaç tanesi. Çifti belki de bu kadar unutulmaz yapan, başlarına gelen her şeyden sonra yine de birbirlerini seçmiş olmaları.

3. Jane ve Michael

Hayranlık Uyandıran En Uyumlu Dizi Çiftleri

Evet, Jane ve Rafael harika bir çiftti. Fakat Rafael’de dahil olmak üzere hiç kimse Michael ve Jane’in sağladığı uyumu Jane’e veremezdi. Jane The Virgin’in unutulmaz çifti çok uzun süre beraberlerdi. Hayatlarına Rafael’in ve bir bebeğin gelmesi ile büyük bir sarsılma yaşasalar da Michael her zaman Jane’in yanında durmaya devam ederek onu destekledi. Jane, en sonunda Michael’in onun için doğru kişi olduğunu anlayınca ise nihayet bütün hayranlarının beklediği şey oldu ve evlendiler! Hatta Michael tam bir beyaz atlı prens olduğunu bir kez daha kanıtlayarak, düğünde yeminini Jane’in ana dili olan İspanyolca olarak söyledi. Ne yazık ki, mutlu evlilikleri çok uzun sürmedi ve Michael aort diseksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Fakat her ne olursa olsun hayranlar bu çiftin ilk tanışma anını, dönme dolapta yaşadıkları özel zamanları ve Michael’in Jane’in bebeği Mateo’yu kurtarmasını asla unutmayacaklar. Jane, Michael ve onun aşkını sonsuza kadar yaşatmak için aşklarını anlatan bir kitap bile yazıyor! Tek fark, bu kitabın sonunda Jane ve Michael sonsuza kadar mutlu yaşıyorlar.

4. Carrie ve Mr. Big

On yıldan uzun bir süre ilişkileriyle hayranlarını ekrana kilitleyen Carrie ve Mr. Big, sezonlar boyunca önlerine çıkan engellerle mücadele ettiler. Mr. Big, davranışları ile her zaman insanları kendine hayran bırakmasa da dizinin izleyicileri bu ikiliyi yan yana görmeye bayılıyorlar. Belki de ilişkilerinde yaşanan kötü olayları da gösterip gerçekçi bir çift oldukları için, belki de tüm olanlara rağmen hala birbirlerinin yanında kaldıkları için. Mr. Big’in Carrie’nin yanında olabilmek için Paris’e gidip nihayet bir ilişkiye başmak için hazır olduğunu söylemesi ya da Carrie Big’den bütün umudunu kesmişken Big’in Carrie’nin kız arkadaşları ile olan yemeğe gelmesi gibi anlar, çiftin tekrar hafızalara kazınmasını sağlayarak onları unutulmaz hale getirdi. Bu çifte henüz doyamamış hayranları için dizinin yepyeni bir sezonu Just Like That ismi ile geri geliyor. Mr. Big’in dizide ne kadar yer kaplayacağını henüz bilinmese de bilinen tek bir şey var ki; Carrie’nin olduğu her yerde bu çiftin adını sıklıkla duymaya devam edeceğiz!

5. Hanna ve Caleb

Hayranlık Uyandıran En Uyumlu Dizi Çiftleri

Pretty Little Liars’ın mükemmel çifti, bir okulda tanışmış olabilirler fakat beraber hiçbir yetişkinin yaşamayacağı bir sürü olay yaşadılar. Şantajları ve siber zorbalıkları atlatan ikili zor zamanlarında birbirinin yanında durarak tüm hayranlarını tekrardan aşka inandırdılar. Caleb’in Hanna’nın babasının düğününden önce her şey ile tek başına yüzleşmek zorunda kalmasın diye yanına gitmesi, maskeli baloda Hanna’nın Juliet’ine Romeo olarak katılması ve Hanna’nın Caleb’i Ravenswood’da başka bir kızla bırakarak aralarındaki güveni herkese göstermesi çiftin bu kadar sevilmesinin sadece birkaç sebebinden biri. Tüm yaşananlardan sonra kimseye söylemeden aralarında sade bir seremoni ile evlenmeleri ise hayranları bu ikiliye bağlayan şeylerden biri oldu! Sezonlar boyunca çalkantılı olayları, düşmanlıkları ve ilişkileri ile dikkat çekerek her bölüm sonunda izleyicinin kafasını karıştıran dizinin sahip olduğu tek istikrarlı unsur Hanna ve Caleb ikilisi olabilir.

6. Klaus ve Caroline

Mükemmel çiftler, her zaman için sonu mutlulukla biten ve birbirlerine kavuşabilen çiftler değillerdir. Klaus ve Caroline ise bu tanıma tam olarak uyuyor. Hem The Vampire Diaries hem de The Originals dizileri ile hafızalara kazınmış bu çifti mükemmel yapan belki de aralarındaki güçlü sevgi/nefret ilişkisi. Hem Klaus hem de Caroline başkaları ile hayatlarına devam etseler de hayranlar her zaman için bu çiftin kavuşup sonsuza kadar mutlu yaşayacağı anı bekledi. Bu anı dizi onlara sağlamasa da en az onun kadar harika bir sürü Klaus ve Caroline sahnesi sağladı. İkilinin Mikaelson aile balosunda beraber dans etmesi, Elena Caroline’ın elbisesini çaldıktan sonra Klaus’un Caroline’a balo elbisesi vermesi ve Klaus’un New Orlands’a gitmeden Caroline’a son kez veda etmesi bu çifti hayranların favorisi yapan anlardan sadece bazıları. Belki de çifti bu kadar unutulmaz yapan şeylerden biri Klaus’un herkesten nefret ederken ve herkesi kolaylıkla yok ederken Caroline’a karşı hassas bir noktasının bulunması.

7. Emma ve Hook

Hayranlık Uyandıran En Uyumlu Dizi Çiftleri

Once Upon A Time, bizi bir sürü harika çift ile tanıştırdı. Fakat bu çiftler arasında en sevilenlerden biri Killian Jones ve Emma Swan. 3. Sezonda Killian Jones olarak da bilinen Kaptan Hook, gemisini Emma ile ailesini kurtarmak için takas ettiğini açıklar. Bu itirafın ardından Emma ve Killian’ın arasındaki ilişki başlar. İzleyicileri kendilerine hayran bırakan ikili, uzun bir sezon ardından birbirlerini sevdiklerini itiraf eder. Hatta Hook olarak bilinen Killian, Emma’ya ona olan bağlılığını gösteren yüzüğü verir. Belki de Hook’u bu kadar sevmemizi sağlayan en büyük şeylerden biri, Emma’nın ölmek üzere olduğunu öğrendiğinde bile ondan umudunu kesmeyerek ilişkilerini bir sonraki adıma taşımak istemesi ve Emma’ya evlenme teklifi etmesi! Hayranlık uyandıran en uyumlu dizi çiftleri arasına giren Emma ve Hook dizinin son sezonunda yeni doğmuş bebekleri Hope ile beraber mutlu bir şekilde hayatlarına devam ederek herkesi bir kez daha kendilerine aşık ediyorlar.

8. Rachel ve Ross

Friends dizisinin en sevilen ve en çok konuşulan çiftlerinden biri olan Rachel ve Ross, birbirlerini aslında lise zamanlarından beri tanısa da dizinin ilerleyen zamanlarında yakınlaşıyorlar. Fakat Ross’un gençlik zamanlarından beri Rachel’a karşı boş olmadığı aşikâr. 10 sezon boyunca bir araya gelip ayrıldılar, başka insanlarla beraber oldular ve sonunda tekrar bir araya geldiler. 3. sezonda “arada” olup olmadıkları sadece dizideki arkadaş gurubunun arasında bir konuşma değil, dizinin hayranları arasındada bir tartışma konusu yarattı. Fakat bu “aranın” sebep olduğu ayrılığa rağmen her zaman bir arkadaşlıkları oldu ve belki de herkesi bu çifte bu kadar hayran bırakan onlarca şeyden en önemlisi bu arkadaşlıkları oldu. Ross’un tüm boşanmalarından ve Rachel’ın ayrılıklarından sonra bile, bir şekilde tekrar beraber olabilmelerinin yanı sıra, bu çiftin bir aradayken bize sunduğu esprileri ve kahkahaları da çok seviyoruz. Bazıları Ross’un Rachel’a olan ilgisini sinir bozucu ya da takıntılı bulabilir. Ancak Ross’un, Rachel’a karşı olan duygularını asla kaybetmemesi bu ilişkiyi güzel tutan şeylerden biri.

9. James ve Alyssa

Listenin en sıra dışı çifti olan James ve Alyssa, The End Of The F***ing World dizisini herkese gariplikleri ve sempatik halleri ile izletmeyi başardı. Dizinin ilk sezonunda bir çift olarak hareket etmeseler de aralarındaki çekimi görmemek mümkün değil. Dizinin başında 17 yaşında olan James, psikopat olduğuna inanan bir çocuk. Hobi olarak hayvanları öldürürken bir gün bir insan öldürmek istediğini karar vererek Alyssa’yı seçiyor. Fakat Alyssa’nın aklında başka planlar bulunuyor. Ev hayatından sıkılıp kaçmayı isteyen Alyssa, James’i kolayca kaçmaya ikna ediyor. James, yolda Alyssa’yı öldürmenin daha rahat olacağını düşünerek onunla gitse de aralarında bir cinayet yerine bir ilişki gelişmeye başlıyor. Böylece yol boyunca değişik bir maceraya tanıklık ediyoruz. Tuhaf diyalogları, uzun ve rahatsız edici bakışmaları ve işlevsiz davranışları ile epey sıra dışa bir ilişki formu yaratan bu çift, alışık olduğumuz her şeyden farklı. Her ne kadar değişik bir ilişkiye sahip olsalar da James ve Alyssa hayranlık uyandıran en uyumlu dizi çiftleri arasına girmeyi kesinlikle hak ediyor.

10. Bihter ve Behlül

Hayranlık Uyandıran En Uyumlu Dizi Çiftleri

Türk dizi tarihinin en uyumlu çiftini nasıl unutabiliriz? Aşk üçgenleri ile dolu Aşk-ı Memnu’da hayranların gözü sadece bir çifti net olarak görebiliyordu; Bihter ve Behlül. Behlül, Bihter ve amcasının düğününe katılsa da Bihter üvey kızı da dahil olmak üzere Behlül’ün iki nişanına birden katılsa da önlerine çıkan hiçbir engel bu ikiliyi tam olarak birbirinden koparamadı. Dizinin ilerleyen bölümlerinde birbirlerinden nefret ettikleri birçok an oldu fakat eninde sonunda hep birbirlerini tekrardan buldular. Uzun kahvaltı sofrası bakışmaları, Riva’da gizlice buluşmaları, kelime oyunları ile birbirlerine atıfta bulunmaları, Behlül’ün Bihter’e aldığı kolye ile bağ kurma çabaları ve hiç konuşmadan gözleri ile anlaşmaları bu çifte hayran olmamızı sağlayan özelliklerden sadece birkaç tanesi. Dizi, on yılı aşkın bir süre önce yayınlanmış olsa da hala Behlül ve Bihter’in arasındaki aşk unutulmazlar arasında duruyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!