Duygu Yüklü Sahneleriyle İzleyenlerin Kalplerini Parçalayan Diziler

6 dk okuma süresi


14
14 Paylaşım, 14 puan

Bir diziyi izlerken karakterleriyle bağ kurarız ve kendimizi o dizinin içindeymiş gibi hissederiz. Dizi içerisinde yaşanan olaylara bazen üzülür, bazen mutlu olur, bazen de güleriz. Zaman zaman duygu yüklü sahneleriyle izleyenlerin kalplerini parçalayan efsane diziler olur ve izleyicilere akıllarından çıkmayan izler bırakır. Biz de sizler için bu sahneleri ve muhteşem dizileri listeledik. İyi seyirler!

1. Jon Snow, Khaleesi’yi Öldürüşü – Game Of Thrones

En sevilen yabancı dizilerden birisi olan Game Of Thrones, 8 sezon devam etmiş bir dizidir. Dizinin ana karakterlerinden Jon Snow’un bir diğer başrol karakteri olan Khaleesi’yi öldürmek zorunda kalması ve öldürdükten sonra çektiği acı unutulmayan sahnelerdendendir. 2019 yılında sonlanan bu yapım dünya tarihinin en fazla izlenme oranı olan dizilerden birisidir. Bu sahneyle izleyenlerini derin üzüntüye boğan Game Of Thrones, duygu yüklü sahneleriyle izleyenlerin kalplerini parçalayan diziler listemizde yerini almayı başarmıştır.

2. Marshall Erikssen Babasının Ölümünü Öğrenmesi – How I Met Your Mother

Sevilen bir sitcom dizisi olan ve 9 sezondan oluşan How I Met Your Mother dizisinde izleyiciler ile karakter arasında derin bağ kurulur. Dizinin ana karakterlerinden Marshall Erikssen’ın babasının ölümünü öğrenişi kalpleri parçalayan sahnelerdendir. Dizinin karakterlerinden biri olan Marvin Erikssen’ın ölümünü izleyiciler de oğluyla birlikte öğrenmektedir. Bu sayede izleyiciler de aynı şaşkınlığı ve üzüntüyü yaşamıştır. Bu dizi de duygu yüklü sahneleriyle izleyenlerin kalplerini parçalayan diziler arasındadır.

3. Walter White’ın Hayata Veda Edişi – Breaking Bad

Bir suç – gerilim dizisi olan 2008 ile 2013 yılları arasında yayınlanan ve 5 sezon 62 bölümden oluşan Breaking Bad, izleyici kitlesi çok olan diziler arasındadır. Breaking Bad dizisinin ana karakteri lisede kimya öğretmeni olan Walter White’dır. Walter White’ın ölüm sahnesi de izleyicileri derinden etkileyen bir sahne olmuştur. Sevenlerinin gözyaşlarına boğulduğu bu sahne bazı yerlerde dizi tarihinin en etkileyici anlarından biri olarak gösterilir. Bu üzücü sahne ile Breaking Bad dizisinde Walter White’ın ölümü de listemize giren sahnelerdendir.

4. Berlin’in Kendini Feda Etmesi – La Casa De Papel

Popüler dizilerden La Casa De Papel dizisinin ikinci sezonunun son bölümünde soygun yapılan bankadan çıkılırken Berlin karakterinin kendini feda edip ölmesi izleyicilerin kalplerini parçalayan sahnelerdendir. Aslında dizi süresince çok fazla sevilmeyen bir karakter olan Berlin’in ölüme doğru yaptığı bu karizmatik yürüyüş izleyiciler tarafından takdir edilmiş ve sevilmiştir. Hem kardeşi hem de ekip arkadaşı olan Profesör ile telefonda konuşup, ona veda edişi de izleyicileri duygulandıran özel bir sahne olmuştur.

5. John Watson’un Mezar Başında Umutsuzluğu – Sherlock

Sherlock dizisinin ana karakteri olan Sherlock Holmes’un sahte intiharı sonunda en yakın arkadaşı ve ortağı John Watson derin bir üzüntüye girmiştir. Söz konusu kişi Sherlock Holmes olunca her şeyin mümkün olacağını en iyi bilen kişi olarak John Watson, Sherlock Holmes’un mezarı başında çaresizce ‘Lütfen ölmemiş ol’ diyerek ağladığı an da izleyicileri duygulandıran sahnelerdendir. Sonradan John Watson’un isteği gerçekleşse de bu sahne ile Sherlock dizisi, duygu yüklü sahneleriyle izleyenlerin kalplerini parçalayan diziler arasındadır.

6. Glenn’in Ölümü – The Walking Dead

Sezon sayısı 10 olan ve 146 bölümden oluşan bir Amerikan drama dizisi The Walking Dead, izleyici kitlesi büyük sayılara ulaşmış ve dünyaca sevilen dizilerdendir. En iyi televizyon dizisi dalında ödüllere sahip olan bu dizide Glenn karakteri en beğenilen karakterlerden biridir. Karakterin saldırı sonrasında ölmesi tüm The Walking Dead hayranlarını hem şaşırtmış hem de üzmüştür. Bu etkileyici ve duygusal sahnesiyle The Walking Dead dizisi de, izleyicilerini ağlatan ve akıllara kazınacak derecede iz bırakan dizilerdendir.

7. Rita’nın Herkesi Üzen Ölümü – Dexter

İlk olarak 2006 yılında yayınlanmaya başlayan ve bir gerilim dizisi olan Dexter 8 sezon ve 96 bölümden oluşmaktadır. 2013 yılında final yapan Dexter, izleyicilerine akıllardan çıkmayacak birçok sahne bırakmıştır. Bu sahnelerden birisi de dizinin final bölümünde Rita Bennet karakterinin ölüm sahnesidir. İzleyicilerini gözyaşlarına boğan bu sahnede Rita Bennet, öldürülmüş şekilde küvetin içine bırakılmıştır. Final bölümünü bu yüzden buruklukla izleyen Dexter izleyicileri tarafından bu sahne, en etkileyici sahne olarak gösterilmektedir.

8. Chuck’ın Ölümü – Better Call Saul

İlk olarak 2015 yılında gösterilmeye başlanan bir suç dizisi Better Call Saul, Breaking Bad dizisinin devamı niteliğindedir. Günümüzde hala devam eden bu dizi Breaking Bad izleyicileri aynı zamanda kendi izleyicileri ile çok geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. İlk bölümü sadece televizyonlarda 4,4 milyon kişi tarafından izlenen Better Call Saul dizisinde Chuck karakterinin ölümü izleyicileri oldukça fazla üzmüştür. Birçok hayranı tarafından dizinin en etkileyici sahnesi olduğu belirtilen bu an izleyenlerin kalplerini parçalayan sahnelerdendir.

9. Spartacus’un Son Düellosu – Spartacus

2010 ile 2013 yılları arasında yayınlanan ve 39 bölümden oluşan Spartacus’un konusu Roma zamanında ayaklanan gladyatörlerden esinlenilmiştir. Spartacus, Marcus Crassus ile savaştığı sahnede üstünlüğü ele geçirmiş ve tam düelloyu kazanacakken arkadan mızraklar ile durdurulması ve ölmesi izleyenlerini üzüntüye boğmuştur. Spartacus’un ölümü göz alıcı dizi sahnelerinden birisidir. Birçok eleştirmen tarafından en etkileyici dizi sahnesi olarak seçilmiştir. Spartacus dizisi, duygu yüklü sahneleriyle izleyenlerin kalplerini parçalayan efsane diziler arasındadır.

10. Peggy Carter’ın Captain America’ya Kesin Olarak Veda Edişi – Agent Carter

Captain America’nın buzullarda kaybolmasının ardından yaşananların anlatıldığı bu dizide Steve Rogers’ın sevdiği kadın olan ve aynı hislere onun da sahip olduğu Peggy Carter’ın Captain America’dan artık ümidi kesip onun deney tüpü içerisindeki kanını denize döktüğü sahne tüm sevenlerini üzmüştür. Peggy Carter bu sahnede Steve Rogers’ın geri döneceğine dair umudunu yitirmiş ve ondan kalan son hatırayı da yok etmiştir. Bu duygu yüklü sahne de izleyicilerin kalplerini parçalayan sahnelerdendir. Bu dizi Captain America: First Avenger filminden sonrasını anlatmaktadır.

11. Kadronun Yıldızlarının Ceza Alıp Oynayamadıkları Final Maçı – Blue Mountain State

Blue Mountain State Üniversitesi takımı son senelerinde büyük finale çıkmayı başarmış ancak federasyon tarafından bir dava açılmıştır. Bu davanın sonuçlanmasının ardından en iyi oyuncuları olan ve dizinin başrolleri olarak Alex Moran, Thad Castle, Larry, Harmon, Donnie ve Koç Marty Daniels gibi isimlerin yer aldığı final maçına çıkamayacakları haberini alır. Maç oynanmış ve 45-3 yenilgiyle sonlanmıştır. Cezalı isimlerin maç günü olan üzüntülerinin ve yaptıklarının yer aldığı bu sahne izleyicilerin hep hatırlayacağı ve hüzünleneceği sahneler arasındadır.

12. Ragnar’ın Ölüm Sahnesi – Vikings

İskandinav mitolojisinin anlatıldığı Vikings, 6 sezon 79 bölümden oluşmaktadır. Vikings dizisinde bir kehanette Ragnar’ın kör adamın onu gördüğü gün öleceği söylenir. Ragnar düşmanları tarafından yakalandığında kendisiyle konuşan kişiye kör olduğunu söylediğinde onu görebildiğini öğrenir ve ölümünün geldiğini anlar. Ragnar’ın ölümü de izleyicileri en çok üzen sahnelerdendir. Vikings dizisi günümüzde hala devam etmektedir ve izleyici kitlesi çok büyük sayılara ulaşan yabancı dizilerdendir.

13. Chloe’nin Gerçekleri Öğrenişi – Lucifer

Lucifer, 5 sezondan oluşan ve 83 bölüme sahip olan bir dizidir. Dizide Lucifer adından da anlaşıldığı gibi bir şeytanı oynamaktadır ama bu şeytan aynı zamanda yakışıklı bir erkektir ve bir kadına da aşıktır. Aşık olduğu kadın Chloe’nin Lucifer’ın şeytan olduğunu öğrendiği sahne de izleyicileri duygulandıran bir sahne olmuştur. Lucifer bir anda şeytan suratına geçerek Chloe’ye dönüp gerçek yüzünü göstermiştir. Hatrı sayılır bir izleyici kitlesi olan bu dizi de duygu yüklü sahneleriyle izleyenlerin kalplerini parçalayan diziler arasındadır.

14. Will’in Babası Tarafından Terk Edilişi – Fresh Prince Of Bel-Air

Bir eski zaman sitcom dizisi olan Fresh Prince Of Bel-Air, 6 sezon ve 148 bölümden oluşmaktadır. Başrolünde Will Smith’in aynı isimde bir karakter oynadığı bu dizi de Will’in babası tarafından terk edilişi izleyicilerini gözyaşlarına boğan bir sahne olmuştur. 90’lı yıllarda yayınlanmış olan bu yapım aslında bir durum komedisi dizisi olsa da bu sahnesiyle akıllardan silinmeyen üzücü sahneler arasındadır. Fresh Prince Of Bel-Air de duygu yüklü sahnesiyle izleyenlerini üzmüş ve unutamayacakları derin bir iz bırakmıştır.

15. Violet’in İntihar Sahnesi – American Horror Story

İlk olarak 2011 yılında yayınlanan ve Amerikan Korku-Drama dizisi olan American Horror Story dizisinde her sezon farklı hikayeler anlatılmaktadır. Toplam 9 sezon ve 103 bölüme sahip bu dizinin birinci sezonunda Violet’in intihar sahnesi izleyicileri derinden üzmüştür. Violet’e aşık olan bir diğer karakter Tate, intihar girişiminde bulunan Violet’e engel olmaya çalışmış ve ortaya duygu yüklü bir sahne çıkmıştır. Günümüzde hala devam etmekte olan American Horror Story, geniş bir izleyici kitlesine sahip olan diziler arasındadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!