En Sevilen Game of Thrones Oyuncuları ve Karakterleri

2 dk okuma süresi


19
19 Paylaşım, 19 puan

Dünya genelini kasıp kavuran ve en yüksek izlenme oranlarına sahip Game of Thrones dizisinin 8. sezonu 14 Nisan 2019 tarihinde başlıyor. Net bir bilgi olarak, HBO resmi internet sitesinde, 8. sezon yani final sezonunun 6 bölüm olacağı açıklandı. Bizde sizlere özel, en sevilen Game of Thrones karakterleri listesi hazırladık. Diziyi hiç izlemeyenler için küçük de olsa spoiler uyarısı yaptıktan sonra sizleri en beğenilen Game of Thrones karakterleri ile baş başa bırakalım!

1. Jon Snow

Game of Thrones Karakterleri

Gerçek adı Aegon Targaryen olan Jon Snow, Game of Thrones hikayesinin baş kahramanlarındandır. Babası Rheagar Targaryen ve annesi Lyanna Stark’tır. Robert Baratheon’un kendisini öldüreceğini düşünerek, ölüm eşiğindeki Lyanna ile abisi Eddard Stark’a kimliğini gizlemesini istemiştir.

2. Arya Stark

Arya Stark

Arya Stark, Catelyn Stark ve Eddard Stark’ın kızı olup, 4 kardeşi vardır. Küçüklerin isimleri Rickon ve Bran, büyüklerin ise Sansa ve Robb Stark’tır. Kuzeni olan Jon Snow ile aynı evde büyüdü. Amcası Benjen Stark’dır.

3. Daenerys Targaryen

Game of Thrones Karakterleri

Kraliçe I. Daenerys Targaryen için dizinin en önemli karakterlerinden birisi diyebiliriz. Viserys ile Rhaegar Targaryen’ın kardeşi, Jon Snow’un ise halasıdır. Doğmasından birkaç ay önce, annesi ve babası Kral II. Aerys (deli kral olarak da bilinir), Rhaella Robert’ın İsyanında Demir Taht’tan kovulmuştur.

4. Jaime Lannister

Jaime Lannister

Lannister Hanedanlığından Cersei Lannister’ın ikizidir. Kral katili olarak da bilinen Jaime Lannister, bu lakabını II. Aerys Targaryen’ın Muhafızı iken sırtından hançerleyerek öldürmesi ile kazanmıştır.

5. Eddard Stark

Eddard Stark

Eddard, dizinin başında Batıdiyar’daki 7 büyük aileden biri olan Starkların başıydı. Kışyarı ismindeki kaleden bütün Kuzey’i o yönetiyordu. Tully Ailesinden Leydi Catelyn ile evlendi. Bu evlilikten 5 çocuğu oldu; Robb, Sansa, Arya, Bran ve Rickon. Ayrıca yeğeni olan Jon Snow’u çocuklarıyla beraber büyüttü.

6. Cersei Lannister

Game of Thrones Karakterleri

Kraliçe I. Cersei Lannister, dizinin bir diğer önemli karakterlerinden birisi. Eşi olan Kral Robert Baratheon ölmesi üzerine dul kalmıştır. Şuanda Yedi Krallık’ın kraliçesidir.

7. Sansa Stark

Sansa Stark

Prenses Sansa Stark, Lort Eddard Stark ile eşi Catelyn’in büyük kızıdır. İlk başlarda aşırı duygusal, mızmızlanan ve saf bir kız olsa da, ailesinin yaşadığı acıları gördükçe olgunlaşmaya ve dünyayı tanımaya başlamıştır.

8. Samwell Tarly

Samwell Tarly

Samwell Tarly ikinci sezonda öne çıkan bir karakterdir. Gece Nöbeti’nde iyi bir uşak, eğitimli ve zekidir. Rahat bir ortamda büyümesine karşın savaşta yeteneksizdir. Babası, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından hor görülmüş biridir.

9. Bran Stark

Bran Stark

Bran, gerçek adıyla Brandon Stark, ailesi ile beraber Kışyarı’nda yaşayan soylu bir çocuktur. Bir kuleye tırmanıp Kraliçe Cersei’nin ilişki yaşadığını görmesi üzerine ikiz kardeşi Jaime Lannister tarafından pencereden aşağı atılır. O günden sonra bacakları tutmaz ve uşağı Hodor sayesinde hareket etmektedir.

10. Tyrion Lannister

Game of Thrones Karakterleri

Tyrion Lannister, 1 ile 6. sezon arasındaki ana karakterlerden birisidir. Lord Tywin Lannister’ın en küçük oğludur. Annesini doğururken kaybetmiş ve babası ile ablası annesinin ölümünden Tyrion’u sorumlu tutmaktadır. Cüce olması sebebiyle ön yargılar ile karşılanır, fakat her zaman aklını kullanarak kendisini kurtarır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
20
Beğen
Mutlu Mutlu
21
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
27
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!