Hayranlarını Ekrana Kilitleyen En İyi 10 Genç Oyuncu

5 dk okuma süresi


7
14 Paylaşım, 7 puan

Sevilen ve ilgiyle takip edilen en iyi 10 genç oyuncu, hayranlarını ekrana kilitleyen yeteneklere sahipler. Birçoğunun ününün Dünyaya yayıldığı bu yetenekli oyuncuları yakından tanımak için bir liste hazırladık. Bu isimlerin en önemli özelliği başarılarının yanında oldukça genç olmalarıdır. Merakla takip edilen bu isimler arasında olmayan fakat bu listeye girebilecek birçok güzel isim olmasına rağmen bunlardan sadece 10 tanesine yer verebildik. Bu isimler Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelmektedir. Memleketleri, dilleri veya görünüşlerinin dışında onlar hayranlarının çok sevdiği idol isimlerdir. Keyifli okumalar!

1. Millie Bobby Brown

Hayranlarını Ekrana Kilitleyen En İyi 10 Genç Oyuncu

19 Şubat 2004 doğumlu olan Millie Bobby Brown İngiliz aktris, aktivist ve yapımcıdır. Doğuştan gelen bir rahatsızlık nedeniyle kısmi olarak işitme sorunu yaşamaktadır. Bobby Brown ilerleyen birkaç yıl sonrasında ise rahatsız olduğu kulağındaki bütün işitme duyusunu kademeli bir şekilde kaybetmiştir. Her şeye rağmen küçüklüğünden beri hayalini kurduğu mesleği yani oyunculuğu yapmaya başlayarak emin adımlarla ilerlemiştir. İlk olarak 2013 yılında bir dizide rol almıştır fakat kariyerinin asıl dönüm noktası 2016 yılında gerçekleşmiştir. Bilim kurgu ve fantastik bir dizi olan Stranger Things sayesinde küçük yaşına rağmen geniş hayran kitlesine sahip olmuştur.

2. Miray Akay

Miray Akay oyunculuk kariyerine küçük yaşlarda başlamıştır ve Türk dizi, sinema, reklam, kliplerinde oynamıştır. 17 Temmuz 2000 yılında Ukrayna’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Myroslava Kostyeva’dır. Annesi Ukraynalı ve babası da Türk’tür. 3 yaşında Ukrayna’dan İstanbul’a taşınmıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında Bitmeyen Şarkı adlı dizide yaşamıştır. Miray Akay aslında birçok film ve dizide rol almıştır. Eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde sürdürmüştür. Hayranlarını ekrana kilitleyen oyuncu en iyi ve en yetenekli 10 genç oyuncu arasındadır. Küçük yaşta ünlenen ve ekran karşısında büyüyen ünlülerdendir.

3. Afra Saraçoğlu

Hayranlarını Ekrana Kilitleyen En İyi 10 Genç Oyuncu

Selanik ve Girit göçmeni kökeni olan bir aileden gelen Afra Saraçoğlu 1997 yılında Balıkesir, Edremit’te doğmuştur. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde ‘Karşılaştırmalı Edebiyat’ eğitimini almıştır. Bu bölümü okurken aynı zamanda ilk sinema deneyimi olan ve Özcan Deniz ile birlikte yer aldığı İkinci Şans isimli filmi çekilmiştir. Ayrıca bir anı defteri olduğundan bahseden Afra Saraçoğlu gün içinde etkilendiği olayları kaleme aldığını belirtmiştir. Altın Kelebek Ödül töreninde ‘Yıldızı Parlayanlar’ kategorisi içerisinde ödül kazanmıştır. Dizi ve film sektörüne hızlı bir giriş yapan yetenekli ve güzel bir oyuncudur.

4. Bella Thorne

Amerikalı bir aktris olan Bella Thorne aynı zamanda menken, şarkıcı ve yönetmendir. 8 Ekim 1997 yılında Florida’da doğmuştur. Annesi Tamara Thorne, profesyonel bir fotoğrafçıdır ve Bella Thorne’nun birçok güzel fotoğrafını çeken kişidir. Babası ise Bella 9 yaşındayken hayatını kaybetmiştir. En genç mankenlerden birisi Bella Thorne’dur. Oyunculuğa başlamadan önce çocuk model olmuştur. İlkokul çağlarındayken disleksi hastalığı denilen öğrenme bozukluğu problemi yaşamıştır. En iyi bilinen rolü Haydi Çalkala’daki CeCe Jones rolüdür. Bella’nın hayranları için özel isimler bulunmaktadır. Kızlar için Bellarina, erkekler için Bellarino’dur.

5. Chloe Moretz

Hayranlarını Ekrana Kilitleyen En İyi 10 Genç Oyuncu

10 Şubat 1997 yılında Atlanta, Georgia’da dünyaya gelmiştir. Chloe Moretz’in kendisinden büyük 4 tane abisi vardır. 2002 yılında ise abisinden aldığı oyunculuk derslerinden çok fazla zevk aldığını fark ederek kendisini geliştirmiş ve oyunculuk seçmelerine katılmıştır. Kamerayla tanışması 4 yaşında gerçekleşmiştir. İlk rolünü The Guardin dizisinde 2 bölüm yer alarak sergilemiştir. Eğitimlerin sonucunda film kariyerine ilk olarak 2005 yılında Heart of the Beholder filmi ile başlamıştır. 2005 yılında rol aldığı bir başka film olan Dehşet Sokağı ile Genç Artist Ödülü adaylığı kazanmıştır. En iyi çıkış yapan oyuncu dalında MTV Film Ödülüne sahip olmuştur. Amerikalı oyuncu birçok farklı filme başarılı performanslar sergilemiştir.

6. Berkay Hardal

18 Kasım 1996 yılı İstanbul doğumlu olan Berkay Hardal baba tarafından aslen Manisalıdır. Ailenin tek evladıdır. Çocukluk yıllarından itibaren futbolcu olma hayali vardır. Milyonların karşısında top peşinde koşmak ve iyi bir kulüpte oynamak istemiştir. 3 sene Fenerbahçe spor kulübü alt yapısında bu hayali için çalışmıştır. Babası da bir dönem Beşiktaş’ta kaleci olarak yer almıştır. Fakat Berkay Hardal hayallerine sakatlık nedeniyle vazgeçmek zorunda kalmıştır. Edirne’de Ekonometri eğitimi alırken oyunculuk kariyeri başlamıştır ve eğitimini durdurmuştur. Bir menajerden aldığı oyunculuk teklifi ile oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır.

7. Kubilay Aka

Hayranlarını Ekrana Kilitleyen En İyi 10 Genç Oyuncu

Türk oyuncu Kubilay Aka 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Küçük yaşlarından itibaren sosyal bir çocuk olmuştur. Üniversiteden sonra oyunculuk eğitimleri alan Kubilay Aka’nın ilk dizisi Vatanım Sensin olmuştur. Türkiye’yi en iyi performansları ile ekrana kilitleyen, hayranlarını her hareketinde merakta bırakan 10 yetenekli genç oyuncu arasında bulunmaktadır. Çukur dizisinde ki Celasun rolü ile onu sevenlerin sayısı artmaya devam etmiştir. Her geçen gün popülaritesi daha fazla artmaktadır. Sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Kubilay Aka yakışıklı ve karizmatik görünümünün yanı sıra oyunculuğu ile de kendisinden bahsettirmektedir.

8. Dakota Fanning

1994 yılı 23 Şubat’ta Conyers, Georgia’da dünyaya gelen Dakota Fanning, ABD’li bir sinema oyuncusudur. Tam ismi Hannah Dakota Fanning’dir. Annesi profesyonel bir tenis sporcusudur. Babası da elektronik sektöründe satıcı olarak çalışmaktadır. Ablası Elle Fanning tıpkı kendisi gibi oyuncudur. New York Üniversitesinde okumuştur. 2001 yılında ‘I Am Sam’ isimli film ile sinemaya ilk çıkışını 6 yaşında yapmıştır. Effie Gray, Dakota Fanning’in rol aldığı ilk biyografik filmdir. Genç oyuncu az sayıda olsa da bazı dönemlerde popüler dergiler ve ünlü defileler için modellik yapmıştır. En iyi 10 genç oyuncu arasında bulunan Dakota Fanning de hayranlarını ekrana kilitleyen bir oyuncudur.

9. Abigail Breslin

New York’ta 14 Nisan 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir. Annesi Kim ve Babası Michael’dır. Tam adı Abigail Kathleen Breslin’dir. 6 yaşındayken ‘İşaretler’ isimli filmde oynamıştır. 2007 yılında ‘Küçük Gün Işığım’ filminde canlandırmış olduğu 10 yaşındaki küçük kız rolü ile yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar’a aday gösterilmiştir. Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiş en genç isimlerden birisidir Abigail Breslin. Yaşına rağmen oynayacak iyi roller bulmuş ve kariyerinde istikrarlı bir şekilde ilerlemiştir. Abigail Breslin aslında setlerde büyümüştür. En genç 10 oyuncu listemizde yer alan Abigail Breslin de hayranlarını ekrana kilitleyen iyi ve başarılı performansları ile çalışmalarına devam etmektedir.

10. Sophie Turner

Hayranlarını Ekrana Kilitleyen En İyi 10 Genç Oyuncu

Sophie Turner, İngiltere’de 21 Şubat 1996 tarihinde dünyaya gelen televizyon ve sinema oyuncusudur. Babası bir fabrika işçisidir ve annesi hemşirelik okulunda öğretmendir. Küçük yaşından beri bir tiyatro kulübüne üyedir. 2011 yılında kariyerine Game Of Thrones dizisindeki Sansa Stark karakteri ile başlamıştır. Ayrıca ilk rol aldığı dizinin Dünya çapında bir üne sahip olması Sophie Turner’ın da tüm dünya genelinde popülarite sahibi olmasını sağlamıştır. Sete çok genç yaşta katıldığı için 16 yaşına kadar özel bir oyunculuk hocası ile beraber çalışmıştır. 2013 yılında ise ilk beyaz perde deneyimini Another Me filminde yaşamıştır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!