Hayranlarını Ekrana Kilitleyen En İyi 10 Genç Oyuncu

3 dk okuma süresi


4
14 Paylaşım, 4 puan

Fenomen dizilerin sevilen, ilgiyle izlenen oyuncuları adeta idol haline geldi. Sosyal medya hesaplarını pek yakından takip ediyoruz. Birçoğunun ünü dünyaya yayıldı. Ortadoğu ve Balkanları kasıp kavuruyor. Onları seviyoruz ama hikayelerini bilmiyoruz. Gelin hep birlikte onları yakından tanıyalım. İşte Türkiye’deki en iyi 10 genç oyuncu listesi…

1. Furkan Andıç

En Popüler 10 Genç Oyuncu

Umutsuz Ev Kadınları dizisiyle hayatımıza giren yakışıklı oyuncu Furkan Andıç 4 Nisan 1990’da İstanbul’da dünyaya geldi. Ukrayna’da Kiev Politeknik Üniversitesi’nde ekonomi bölümünde okudu. Eğitim sistemindeki denklik koşulu nedeniyle İstanbul’a dönmek zorunda kaldı. Kısa bir süre Bilgi Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okuyan oyuncu, 2011-2012 eğitim senesinde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne geçiş yaptı. 2011 yılında başlayan Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki Levent rolüyle hayatımıza giren oyuncu büyük beğeni topladı. Andıç, 2014 yılında başlayan Kaçak Gelinler dizisinde Selim karakteri ve 2015 yılında Atv’de yayınlanan Kırgın Çiçekler adlı dizide Gökhan karakterini canlandırdı. 2016 yılında Tatlı İntikam dizisinde Sinan karakterini canlandırdıktan sonra 2017’de Meryem dizisinde Savaş karakterini hayat verdi. Yazın vazgeçilmezi olan romantik komedi dizilerinden Her Yerde Sen’de Selim karakterini canlandıran oyuncu izleyiciden büyük beğeni toplamaya devam ediyor.

2. Afra Saraçoğlu

Türkiye'deki En Popüler 10 Genç Oyuncu

Güzelliği ile sıkça Adriana Lima’ya benzetilen Afra Saraçoğlu 2 Aralık 1997’de İstanbul’da doğdu. Güzel oyuncu, Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrolünü üstlendiği İkinci Şans isimli sinema filminde yer aldı. Genç yaşına rağmen beyaz perdede çokça boy gösteren oyuncu 2017 yılında Kötü Çocuk adlı sinema filminde Tolga Sarıtaş’la başrolü paylaştı. Tam olarak hayatlarımıza girmesi Fazilet Hanım ve Kızları dizisiyle birlikte oldu. Ece rolünü canlandıran oyuncu seyirciden büyük ilgi gördü.

3. Berkay Hardal

Türkiye'deki En Popüler 10 Genç Oyuncu

Sosyal Medya ile hayatımıza giren sempatik oyuncu Berkay Hardal. 18 Kasım 1996 İstanbul doğumlu oyuncu aslen Manisa Akhisarlı’dır. Trakya Üniversitesi mezunu olan Hardal, sevilen dizi İstanbullu Gelin ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Son olarak Meleklerin Aşkı dizisinde Yağmur karakterini canlandıran Berkay Hardal, genç kızlar tarafından yakından takip ediliyor. Türkiye’deki en iyi 10 genç oyuncu listemizdeki yerini aldı.

4. Burcu Özberk

Türkiye'deki En Popüler 10 Genç Oyuncu

Duru güzelliğiyle dikkat çeken Burcu Özberk 12 Aralık 1989 Eskişehir doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunu olan oyuncu, İlk ekran deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşadı. Oyuncu Güneşin Kızları dizisindeki Nazlı Yılmaz karakteri ile parladı. Özberk hem beyazperde de hem de ekranlarda onlarca yapımda yer aldı. Bu yazın en çok izlenen dizisi Afili Aşk’ta ki Ayşe rolüyle ilgiyle izleniyor.

5. Uğur Güneş

Son zamanların fenomen dizisinin Yılmaz karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu Uğur Güneş. Oyuncu Atv’de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisiyle adeta parladı. 13 Ocak 1987 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Güneş Ankara Üniversitesi Dil Tarih Tiyatro Bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk üzerinde eğitim aldı. Ardından İstanbul’a yerleşen oyuncu 2011 yılında Yeniden Başla adlı dizide Eray karakterini canlandırdı. Yakışıklı oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde Tuğtekin karakterindeki performansıyla göz doldurdu. Son dönemde ise; Bir Zamanlar Çukurova dizisinde mert, dürüst bir adam olan Yılmaz Akkaya karakterine hayat veriyor.

6. Seray Kaya

En Popüler 10 Genç Oyuncu

4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da doğan sempatik oyuncu Kadın dizisindeki Şirin rolüyle dikkat çekti. Dizi de kötü bir karaktere hayat veren oyuncu çok sevildi. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Kaya, ilk kez 2012 yılında Huzur Sokağı isimli dizide canlandırdığı Rezzan karakteriyle seyirciyle buluştu. 2017 yılında Fox Tv’de ekranlara gelen Salı günlerinin fenomen dizisi Kadın’da Şirin karakteriyle izleyicinin büyük beğenisini topladı.

7. Kubilay Aka

Çukur dizisinin Celasun’u Kubilay Aka son dönemlerin en çok konuşulan ismi. 5 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi okudu. Vatanım Sensin dizisinde Ali Kemal karakterini canlandıran Aka, halen Çukur dizisinde Celasun karakteriyle göz dolduruyor.

8. İrem Helvacıoğlu

En Popüler 10 Genç Oyuncu

Onu ekranlarda sürekli ağlarken görüyoruz Sen Anlat Karadeniz dizisinin Nefes’i İrem Helvacıoğlu. 2 Şubat 1990 Almanya doğumlu güzel oyuncu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Konservatuar eğitimi almıştır. Seyirciyle buluşması Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı dizisiyle olmuştur. Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu, Güneşin Kızları dizilerinde rol alan Helvacıoğlu, 2016’da No:309 dizisinde Pelin Su karakteriyle dikkat çekti. Son olarak Sen Anlat Karadeniz ile ekranlara gelen oyuncu partneri Ulaş Tuna Astepe ile birlikte fenomen çift haline geldiler.

9. Can Yaman

En Popüler 10 Genç Oyuncu

Son dönemlerde tartışılmaz en medyatik isim Can Yaman, yakışıklılığı ve oyunculuğuyla ülke sınırlarını aşan hayran kitlesiyle dikkat çekiyor. 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul Suadiye semtinde dünyaya gelen oyuncu aslen Yugoslav kökenlidir. İstanbul Yeditepe Üniversitesi Hukuk bölümünden mezun olan Yaman, 2014 yılında Gönül İşleri dizisi ile seyirci karşısına geçti. 2015 yılında İnadına Aşk dizisinde ilk kez başrol olan oyuncu seyircinin ilgisini çekti. Yakın zamanda final yapan Erkenci Kuş dizisiyle ünü dünyaya ulaşan oyuncu ilgiyle takip ediliyor.

10. Hilal Altınbilek

En Popüler 10 Genç Oyuncu

Gözleriyle dikkat çeken oyuncu 21 Ocak 1991’de İzmir’de dünyaya geldi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da oyunculuk eğitimi alan oyuncu, 2011’de Derin Sular dizisiyle tanınmaya başladı. Ardından Karagül dizisinde canlandırdığı Özlem karakteriyle ivme yakaladı. Şimdilerde Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Züleyha karakterine hayat veriyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak