Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

4 dk okuma süresi


9
13 Paylaşım, 9 puan

Kelimelerin sihirli gücü vardır. Hayatınızı değiştirmek için sadece bir cümle dahi yeterli olabilir. En iyi yazarlar ve düşünürler, büyük bir düşünceyi veya kavramı sadece birkaç basit kelimeyle özetleyebilirler. Sizi harekete geçirebilecek ve hayatınızı değiştirebilecek 10 unutulmaz sihirli cümle sayesinde, sizin de bakış açınız değişebilir. Keyifli okumalar dileriz!

1. Fırsat kapınızı çalmazsa yeni bir kapı inşa edin

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

Bir fırsatın kapınızı çalması için, öncelikle bir kapı olması gerekir. Bu da fırsatın kendini göstermesi için koşulların uygun olmasını gerektirir. Sürekli bir şeylerin size gelmesini beklemek, doğru çözüm olmayabilir. Eğer uzun süredir bekliyorsanız ve hala bir sonuç alamadıysanız bu cümle tam da sizin için. Fırsatın ayağınıza gelmeme nedeni yeteneksiz ya da yetersiz olduğunuzu göstermez. Ancak daha fazla çabalarsanız siz de bir şeylerin değiştiğini görebilirsiniz. Kollarınızı sıvayıp bir kapı inşa etmeye hazırlanın! Doğru parçalarla, yeterli motivasyonla ve güzel bir zamanlamayla her şey mümkündür.

2. Yaptığınız işi seviyorsanız, hayatınız boyunca bir gün bile çalışmazsınız

Bu sözü hayatınızda bir ya da iki kez duymuş olabilirsiniz. Bu cümle bir klişe değil klasik olmalıdır. Normal şartlarda çalışmayı hoşlanmadığımız şeyleri yapmakla ilişkilendiririz ve bu yüzden çalışmak bize bir yük gibi gelebilir. Tam olarak bu yüzden çabalarımızın karşılığı olarak para almayı bekleriz. Harcadığınız enerjiyi bir yük olarak değil, bir eğlence olarak görürseniz her şey değişir. Her gün sevdiğiniz şeyi yaptığınızı bir düşünün. Hobilerinizi tek tek işe dönüştürdüğünüzü. Bu, en başta ulaşılmazmış gibi görünebilir ancak yeterince çabalarsanız her şeyi yapabilirsiniz. Yaptığınız şeyden keyif almak bu hayattaki en önemli şeylerden biridir.

3. Hiç hata yapmamış biri yeni bir şey denememiştir

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

Her hatanızdan sonra biraz daha olgunlaştığınızı ve olaylara farklı bir bakış açısıyla yanaştığınızı fark ettiniz mi? Bu sözü, kötü günlerinizde kendinize tekrarlayabilirsiniz. Herkes hata yapar. Parmakla göstererek yücelttiğimiz insanlar bile. Bu, insanlığın özünde vardır. Gerçek dâhiler bile hata yapabilir ve önemli olan bunu kabullenmektir. Yanlış yapmaktan korktuğunuz için bir kenarda oturursanız, hayatı gerçekten yaşayamazsınız. Yeni şeyler denemek için cesaretinizi toplamalısınız. Yol boyunca birçok hata yapmış olabilirsiniz, ancak bu sizi yıldırmamalı. Hiç hata yapmamışsanız, ders çıkaramazsınız.

4. Geçmişin şimdiki an üzerinde hiçbir gücü yoktur

Geçmiş ve bugünün kendi zihnimiz dışında var olmadığını düşünün. Gerçekten önemli olan tek şey yaşadığınız andır. Bazen hepimiz kendimizi geçmişimize zincirleyebilir ve bunun gölgesiyle yaşayabiliriz. Belki yaptığınız hatalardan, belki de tekrarlamamanız gereken bazı davranışlardan dolayı kendinizi hep geri çekiyorsunuz. Ancak bu şekilde ilerleyemez ve geleceğe cesurca adım atamazsınız. Eğer geçmişiniz şimdiki anınızı sabote ediyorsa, buna bir son vermenin vakti gelmiş demektir. Sizin takılıp kaldığınız o geçmiş sadece kafanızda yaşıyor ve şimdiki anı kaçırmak dışında size hiçbir şey sağlamıyor.

5. Beklemek yaş almaktan başka bir şeye yaramaz

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

Bazı şeyleri yapmak için kendinizi geri çektiğinizi ve beklediğinizi gördünüz mü? Hayalinizdeki kıyafeti giymek için kilo vermeyi, hayalinizdeki yere gitmek için doğru zamanı, hayalinizdeki iş fırsatını gerçekleştirmek için doğru hamleyi bekliyor olabilirsiniz. Beklemek, hiçbir şey yapılmadan zamanın geçmesine izin verir. Eğer isteklerinizi gerçekleştirmek için harekete geçmek yerine beklerseniz, hayallerine doğru bir ilerleme kaydedemezsiniz. Çok geçmeden her şey için çok geç olduğunu hissederek hayallerinizden bile vazgeçersiniz. Başlamak için en iyi zaman dündü, fakat ikinci en iyi zaman bugün!

6. Yalnız olmak sizi yalnız hissettiren biriyle birlikte olmaktan iyidir

Şu anda bize ideal bir partnere sahip olamamanın bir başarısızlık işareti olduğu söylenen bir toplumda yaşıyoruz. Tamamlanmak için başka biriyle birlikte olmamız gerektiğine inandırıldık. Bu tamamen yanlıştır. Yalnız olmayı öğrenmeliyiz çünkü bu, duygusal bağımlılıktan ve bunun zararlı sonuçlarından kaçınmamıza yardımcı olacaktır. Biriyle birlikte olmak bir tercih meselesi olmalı, zorunluluk değil. Sadece biriyle beraber olmak için bir ilişkiye başlamaktansa, yalnızlığı tercih etmelisiniz. Bir partnere sahip olmamak sizi daha az değerli yapmaz. Tıpkı bir partnere sahip olmanın sizi daha değerli yapmayacağı gibi.

7. İzniniz olmadan kimse sizi üzemez

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

İronik ancak bu ifadeyi hayatınızın her noktasına koyabilirsiniz. Siz, birine izin vermedikçe hiç kimse sizi üzme gücüne sahip değildir. Siz karşınızdaki insanlara bu özgüveni ve gücü verdiğiniz için sizi üzebileceklerini zannederler. Birinin size davranışları, sizin onlara izin tanıdığınız kadardır. Bu yüzden kimsenin sizi ezmesine izin vermeyin. Çünkü hiç kimsenin bir başkasını küçük düşürmeye hakkı yoktur. Kırıcı yorumların sizi etkilemesine izin vermeyerek insanlarla aranıza güçlü bir çizgi koyabilirseniz tüm kötü niyetleri durdurabilirsiniz. Unutmayın, kimse sizden daha önemli değildir.

8. Yapamayacaklarınız yapabileceklerinize engel olmamalı

Herkes her konuda başarılı olmak zorunda değil. Hayatın bazı yerlerinde kendinizi eksik ya da yetersiz hissedebilirsiniz. Belki de bir şeyleri yapamayacağınızı hissediyorsunuzdur. Yapamayacaklarınız, asla yapabileceklerinizin önüne gölge düşürmemelidir. Belli bir alanda yetenekli olmamanız, hayatın başka bir alanında harikalar yaratmanızı engellemez. Bir şeyi yapamadığınız için üzüldüğünüzde bunu bir bahane olarak kullanmayın. Sizi üzen her neyse bunu bırakın ve ilerleme kaydedebileceğiniz şeylerle ilgili olmaya çalışın. Yapabileceklerinize ve hedefinize giden yolda becerilerinizi artırmaya odaklanın.

9. Öğrenmek, bilmekten daha iyidir

Atalarımız bilmemek değil öğrenmemek ayıptır demiş. Hayatınızı değiştirebilecek 10 sihirli cümle arasında bu cümle, bir şeyi bilmediğinizi fark ettiğiniz her an kulağınızda çınlamalıdır. Bilgisayarlar ve akıllı telefonlar sayesinde her cevabın parmaklarınızın ucunda olduğu bir dünyadayız. Öğrenmeye hevesli olmak için gerçekten harika bir zaman. Bir şeyi zaten biliyor olmayı dilediğiniz anlar mutlaka olmuştur. Bunu tek başınıza öğrenme fikri sizi yorabilir. Fakat her şeyi bilemeyeceğinizi unutmayın. Uyandığınız her gün, yeni bir şeyler öğrenirsiniz. Yaşınız ne olursa olsun öğrenmenin zevkini tadabilirsiniz.

10. Gelecek hayallerine inananlarındır

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

Bazen hayalleriniz konusunda kendinize sadık kalmak zor olabilir. Gündelik koşturmacalarla hayallerinizi canlı tutmak her zamankinden daha güç. Ancak hayallerine gerçekten inanan insanlar için gelecek her zaman daha aydınlık görünür. Çünkü onların bekleyecek kocaman hayatları vardır. Hayallerinizi gerçekleştirmek için ilham alarak gelecek hakkında iyimser olmak her zaman için güzel bir sonuç verir. İşlerin yürümeyeceğini düşündüğünüz her an bu sözü hatırlayabilirsiniz. Hayatınızı değiştirebilecek 10 sihirli cümle arasında sizi en çok motive eden hangisiyse, bunu sık sık tekrarlayın!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!