Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

3 dk okuma süresi


6
13 Paylaşım, 6 puan

Hayatınızı değiştirebilecek 10 sihirli cümle yazacağız size. Peki okuduğunuzda hayatınız değişecek mi? Maalesef her şey o kadar da kolay değil. Fakat size iyi gelecek ve dikkate alırsanız hayatınızı değiştirebilecek cümleler olacak bunlar. dergiCE olarak, sizin için başarılı insanların motivasyonlarını arttırmak amacıyla her gün kendilerine söyledikleri cümleleri derledik. İşte hayatınızı değiştirebilecek 10 sihirli cümle.

1. Büyük Şeyler Başarabilirim

hayatınızı değiştirebilecek 10 sihirli cümle

Günlük olarak kendinize büyük şeyler başaracağım demek en ilham verici olumlamalardan biridir. Hayallerinize ve vizyonunuza odaklanın daha sonra duygularınızı ekleyerek hedeflerinizi tekrar edin. Kendinize söyleyerek ve büyük şeyler başarabileceğinize inanarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Kendinize inanmak ve buna bağlı olarak hareket etmek sizi başarıya götürür.

2. Enerji ve Neşe Doluyum

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

Neşe içimizden gelir çevremizden değil. Ayrıca uyanır uyanmaz başlar. Dolayısıyla sabah kalkar kalkmaz bu cümleyi tekrarlamak güne neşeli bir şekilde başlamamızı sağlar. Bu sebeple bu cümleyi sürekli tekrarlamak ve alışkanlık haline getirmek, hayatımızdaki olumsuzluklara karşı bize güç verdiği gibi psikolojik olarak da kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak unsurların başında geliyor.

3. Kendimi Olduğum Gibi Kabul Ediyorum

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

Hayatımızda yaptığımız en büyük hatalardan birisi başkalarını örnek almak ve onlar gibi davranmaya çalışmaktır. Hayatınıza yön verecek tek kişi sizsiniz bu sebeple kendinizi sevin ve olduğunuz gibi kabul edin. Eğer yaptığınız şeylere güvenir ve gururlanırsanız kendinizde yeni bir ışık göreceksiniz. Böylece daha büyük ve güzel şeyler yapmak için öz güveniniz artar ve ilham alırsınız.

4. Vücudum Sağlıklı ve Ruhum Sakin

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

Sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir zihinle başlar. Bunlardan biri olumsuz duygulardan zarar görürse, diğerleri de etkilenir. Hastalığın ve sağlığın kaynağı biziz. Bu sebeple bilinçli veya bilinçsiz dünyadaki tüm sorunların bize gelmeleri için vermiş olduğumuz izni geri alabiliriz. Hastalıklarımızı ve kusurlarımızı fethedebilir her gün daha da fazlasını yenebiliriz.

5. Her Şeyi Yapabilirim

Özellikle her gün tekrarlanması gereken bir cümledir. Başarılı insanlar, başarılı olmak için her zaman gerekli olanı yaparlar. Karşılarına çıkabilecek bütün zorlukları düşünür ve çözüm üretirler. Kendilerini en kötü senaryoya hazırlarlar. Böyle zamanlarda ise sürekli “Ne olursa olsun her şeyi başarabilirim.” der ve başarırlar. Bizde özellikle zor zamanlar da bu cümleyi sürekli tekrarlarsak her şeyi yapabilme ve başarabilme yetisine sahip oluruz.

6. Şu An Olan Her Şey Benim İyiliğim İçin

Kazalar, kurbanlar ve tesadüfler yoktur. Siz ve çevrenizdekiler parçası olduğunuz şeyleri çekersiniz. Her şeyin gerçekleşmek için bir nedeni olduğuna inanın. Gerçekleşen ve gerçekleşecek her şeyle barış içinde olun. Böylece korkularınızdan kurtulur ve sürekli kaygılanmazsınız.

7. Hayatımın Mimarı Benim

Her gün uyandığınızda bu cümleyi kendinize söyleyin ve yeni bir başlangıç sunun kendinize. Etrafınızdaki insanların sizi etkilemesine ve yönlendirmesine izin vermeyin. Bu günü istediğiniz gibi kullanın çünkü hayatınızın mimarı sizsiniz. Eğer gününüze olumlu bir düşünce ile başlarsanız  gününüzü mükemmel yapmak için bir adım daha atmış olursunuz.

8. Geçmişi Unuttum ve Sakince Onlardan Uzaklaştım

Bu kesinlikle olanları unuttuğunuzu  göstermez ancak geçmişle ve aldığınız derslerle barışık olabilirsiniz. Affetmek size hayata devam etme gücü verir. Sizin hakkınızda diğerlerinin ne düşündüğü önemsizdir. Siz onları affedin çünkü onlar sizi affetmese bile onların sizinle aynı noktaya gelene kadar sahip olamayacağı barış ve özgürlük hissini tadarsınız.

9. İmkansız Diye Bir Şey Yoktur

Basitçe şöyle diyebiliriz. Kendinize koyduklarınız dışında hiçbir sınırınız yoktur. Nasıl bir hayat istiyorsunuz? Sizi durduran ne? Kendinize hangi engelleri koyuyorsunuz? Bu cümle ile bütün sınırları fark eder ve önümüzdeki engelin kendimiz olduğunu anlarız.

10. Bu Gün Neler Başaracağım?

Hayatınızı Değiştirebilecek 10 Sihirli Cümle

Her gün elle tutulur bir şey yapmak istiyorsanız sabahları bu soruyu kendinize sorun. Kendinizi olabilecek başarılara hazırlayın. Yaptığınız işi en iyi şekilde yapın. Unutmayın ki başarı takdir görmek değil tatmin olmaktır. Eğer yaptıklarınız sizi tatmin ediyorsa olmuştur bu iş.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen üye girişi yapın!