Harry Potter Karakterlerine Göre Burç Yorumunuz

4 dk okuma süresi


7
12 Paylaşım, 7 puan

Harry Potter bir döneme damgasını vurmuş ve adeta bir kuşağı birbirinden farklı karakterleriyle büyütmüş bir eserdir. Öyle ki yeni filmi çıktığında ekranlara koşup en önden izleyenler az değildir. 7’den 70’e herkesin severek izlediği klasik haline gelmiş olan serinin karakterleri de oldukça ilgi çekicidir. Peki bu ilgi çekici karakterlerin burçlarını hiç merak ettiniz mi? İşte Harry Potter karakterlerine göre merak ettiğiniz burç yorumunuz! Keyifli okumalar dileriz.

1. Koç Burcu (21 Mart-20 Nisan)

Harry Potter Karakterlerine Göre Burç Yorumunuz

Fred ve George Weasley ikizleri elbette Koç burcu. 1 Nisan doğumlu olduklarına bakacak olursak doğuştan şakacılar. Koç burçlarının neşeli tarafını Fred ve George’ta görürken agresif taraflarına rastlamıyoruz. Kolay sinirlenen Koçlar aynı kolaylıkta şakacı ve eğlenceli hale gelebiliyor. Herkesin hayatında olması gereken insanlardan olan koç burcu kardeşler, Harry Potter serisine eğlenceli tavırlarıyla farklılık katmaktadırlar. Maceracı ve gözü kara olmaları da Koç burcu olduklarını göstermektedir.

2. Boğa Burcu (21 Nisan-21 Mayıs)

Luna (Loony) Lovegood tam bir Boğa burcudur. Herkes tarafından sevilen Luna, garip halleri olan karakterler arasındadır. Her ne kadar garip halleri boğa burcuyla bağdaşmasa da puding sevdası tam bir boğa özelliğidir. Bilirsiniz boğalar midesine düşkündür. Bellatrix Hanım’ın da bu burçtan olduğu aşikardır. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan Bellatrix Lestrange, boğa burcu özelliğine sahiptir. Gerek öfkesi gerekse şüpheciliği olsun boğa burcu özelliklerini yansıtmaktadır.

3. İkizler Burcu (22 Mayıs-22 Haziran)

Harry Potter Karakterlerine Göre Burç Yorumunuz

Draco Malfoy tam bir ikizler burcu kişisidir. Son filme kadar nefret ettiğimiz Malfoy ilerleyen zamanlarda bizi şaşırtıyor. Malfoy, geniş bir kesimin nefretini toplamış biridir. Hatta çoğu kişi Malfoy yüzünden Slytherin’den nefret etmektedir. Burç özelliklerine geldiğimizde ise Malfoy, İkizler özelliklerini taşıdığı söylenebilir. Malfoy, ukala olmasıyla birlikte diğerlerinden zeki olduğunun her zaman farkında olan biridir. Aynı zamanda kendi bildiğini yapmaktan çekinmemesi de onu tam bir ikizler burcu yapmaktadır.

4. Yengeç Burcu (23 Haziran-22 Temmuz)

Bizim tatlı minik ev cinimiz Dobby, yengeç burcuna mensuptur. Patronunun emrini uygulama zorunluluğu varken Harry’nin yanında olan ve bedelini canıyla ödeyen biri yengeç değil de hangi burç olabilir? Ölümü hepimizi üzen Dobby, doğrunun yanında olması ve fedakarlığıyla yengeç burçlarının gurur kaynağıdır. Kendini korumak için yaptığı her şeyle birlikte Dobby tam bir yengeç burcudur. Hakkında farklı görüşler olmasına rağmen içinin yumuşacık olduğu anlaşılmaktadır.

5. Aslan Burcu (23 Temmuz-22 Ağustos)

Harry Potter Karakterlerine Göre Burç Yorumunuz

Başrol varsa orada Aslan vardır. Harry; cesaretiyle, özgüveni ve başarısıyla aslan olmaya layık bir karakter. Seçilmiş kişi olmak onun tercihi değildi tabii ama bunun yükünü başarıyla sırtladı ve kazandı. Doğuştan lider olan Harry Potter, aslan burcunun en büyük özelliğini taşıyor. Bütün ilginin odak noktası olan Harry, aynı zamanda arkadaşlarına ve sevdiklerine ömür boyu sadık biridir. Yaşama sevincine sahip olan aslan burcu Potter’ın tek bir kötü özelliği vardır: Her şeyin sadece onun başına geldiğini düşünmesi.

6. Başak Burcu (23 Ağustos-22 Eylül)

Mükemmel Hermione’miz elbette Başak burcudur. Zekası ve yeteneğiyle herkesi geride bırakan biri zaten başak burcu özelliklerine sahiptir. Hermione, Muggle doğumlu olmasına rağmen pek çok safkandan daha iyi bir cadıdır. Arkadaşlarına önem veren ve onlara yol gösteren bir kişiliği vardır. Bu özellikleriyle Hermione tam bir başak burcu kişisidir. Düzenli ve tertipli olması da onu başak burcu yapmaktadır. Aynı zamanda mükemmeliyetçiliği de görülmeyecek gibi değil tabii ki.

7. Terazi Burcu (23 Eylül-22 Ekim)

Harry Potter Karakterlerine Göre Burç Yorumunuz

İyi ve sadık bir dost olmasının yanında oldukça yetenekli olan Minerva McGonagall, Terazi burcudur. Bulunduğu her yerde dengeyi sağlayan karakter, sevecen ve uyumludur. Terazi burcu özelliklerini yansıtan McGonagall, Harry’nin yanında savaşarak gönlümüze taht kurmuştur. Her zaman insanları etkilemeyi başaran karakter, her zaman ahenk peşindedir. Barış ve huzur için savaşan McGonagall, tam bir terazi burcu kişisidir. Siz de kendi burç yorumunuz hakkında uyumluluğu Harry Potter karakterlerine göre karşılaştırabilirsiniz.

8. Akrep Burcu (23 Ekim-21 Kasım)

Kuzeni tarafından öldürülen büyücümüz Sirius Black, sıradaki karakterimiz… Bu karakter akrep burçlarından korkmamızın yersiz olduğunu göstermektedir. Zira akrepler oldukça cana yakın ve vefalı insanlardır. Tabii yapılanları unutmazlar. Siz hata yapmadıkça korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Sirius Black, duygularını yoğun yaşamasına rağmen güvenmeden hiçbir işe başlamamaktadır. Gözlemci ve kontrollü olmasıyla da Akrep burcu özelliklerini taşımaktadır.

9. Yay Burcu (22 Kasım-21 Aralık)

Yayların eğlenceli ve kolay sıkılan insanlar olduğunu biliriz. Özgür ruhlarını da… Harry Potter karakterleri arasında Yay burcu olabilecek biri varsa o da Rubeus Hagrid’dir. Hagrid’in beslediği canlıları bir düşünelim. Kimsenin kolay kolay yaklaşamayacağı canlılar Hagrid için adeta birer dost. Görüp görebileceğiniz en farklı kişilik olan Hagrid, özgürlüğüne de bir o kadar düşkün birisidir. Maceracı ruhu ve yeniliklere açık olmasıyla Rubeus Hagrid, tam bir Yay burcu özelliklerine sahip

10. Oğlak Burcu (22 Aralık-21 Ocak)

Harry Potter Karakterlerine Göre Burç Yorumunuz

Severus Snape ve Lord Voldemort. İkisinin ortak özelliği duygularını kapalı yaşamalarıdır. İki insanın da ne düşündüğünü neler planladığını tahmin etmek çok zor. Snape karakterini sevmiyorduk ve her hareketini yanlış anlıyorduk. Oysa son filmde her şey ortaya çıktı-tabi ölümüyle ortaya çıktı çünkü Oğlak burcu olmak bunu gerektirir- o zaman her şeyi Harry’yi korumak için yaptığını anladık. İki karakter de ağır başlı ve olgundur. Azimli ve disiplinli olan iki karakter de Oğlak burcu özelliklerini yansıtmaktadır.

11. Kova Burcu (22 Ocak-19 Şubat)

Weasley’lerin babası Arthur Weasley, Kova burcudur. İlk filmlerden hatırlarsınız belki sürekli Muggle dünyası hakkında sorular sorup duruyordu. Kovaların meraklı doğası bunu gerektirir. Her zaman çocuklarını koruma içgüdüsüyle hareket eden Arthur Weasley, harika bir baba figürüydü. Ekzantrik ve garip olarak tanımlanması da Weasley’yi tam bir Kova burcu yapmaktadır. Yaratıcı ve açık fikirli olan baba Weasley, aynı zamanda hümanist bir kişiliğe de sahiptir.

12. Balık Burcu (20 Şubat-20 Mart)

Harry Potter Karakterlerine Göre Burç Yorumunuz

Ronald Weasley Balık burcudur. Ron, tüm filmlerde hepimizi güldürmeyi başarmış bir karakterdir. Balık burçlarını sadece duygusal olarak biliyoruz. Ancak onlar ayrıca komiklerdir. İşlerini son güne bırakmayı seven hatta işini başkasına yaptırmayı seven bir Ronald Weasley var karşınızda. Hayalperest ve dalgın olarak da tanımlayabileceğiniz Ron, duygusal bir karakterdir. Hermione ile evliliği de Başak-Balık burcunun uyumunu kanıtlar niteliktedir. Kendi burç yorumunuz hangi Harry Potter karakterlerine daha uygun, bunu merak ediyorsanız madde başlıklarına göre içeriği inceleyebilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
55
Beğen
Mutlu Mutlu
33
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
25
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
14
Üzgün
Olamaz Olamaz
16
Olamaz
Kızgın Kızgın
16
Kızgın
Komik Komik
7
Komik
İlginç İlginç
14
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!