Hafızalara Kazınan En İyi 10 Dizi Karakteri

2 dk okuma süresi


12
11 Paylaşım, 12 puan

Günümüzde bir çok dizi çekiliyor ve bazılarındaki karakterler bizi derinden etkiliyor. Hatta bazen kendimizi onların yerine koyuyor onların yerine üzülüp, onların yerine mutlu oluyoruz. Kimi karakterler geçici bir etkiye sahip olsa da kimisi kalıcı olabiliyor. Üzerinden yıllar geçse de hayran olduğumuz karakterler hafızamızdan hiç silinmiyor. Bizde sizin için en iyi 10 dizi karakteri listesi hazırladık. İyi okumalar dileriz!

1. Yeşim Taşkıran

En iyi dizi karakteri

Yeşim Taşkıran adlı karakter Serenay Sarıkaya tarafından canlandırılmıştır. Serenay Sarıkaya’nın kariyerine oldukça katkıda bulunan bu karakter, çoğu kesim tarafından sevilmiştir. Yeşim Taşkıran karakteri hırslı, gözükara ve entrikalarıyla televizyon dünyasının unutulmayan karakterleri arasındaki yerini almıştır.

2. Behlül Haznedar

En iyi dizi karakteri

Behlül dediğimiz anda aklımıza gelen ilk isim tabi ki Kıvanç Tatlıtuğ. Kıvanç Tatlıtuğ’un adının sükse yaptığı zamanlarda dizi de oynadığı Behlül karakteri, izleyen herkesin hafızasında derin izler bırakmıştır. Behlül karakterinin yaşadığı tutkulu aşk ve ihanetin bu karakterin aklımızda kalmasına katkısı bir hayli fazla olmuştur.

3. Hürrem

Popüler Karakterler

Hürrem, bir gece de tüm Türkiye’nin duyduğu tavırlarına, hırsına ve cesaretine hayran kalınan Haseki Sultan. Muhteşem Yüzyıl dizisine damga vuran karakter, herkesin ilgiyle izlediği ve aradan uzun zaman geçmesine rağmen hala izlenen bir roldür.

4. Süleyman Çakır

En iyi dizi karakteri

Süleyman Çakır rolü Oktay Kaynarca tarafından 2003 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırılmıştır. Süleyman Çakır, sert mafya rolüyle Türk halkının sevgisini kazanmıştır. 8 Nisan 2004 yılında öldürülen Süleyman Çakır’ın ölüm günü, hayranlarınca sürekli anılmaktadır.

5. Asiye Kaleli

Dizi Karakterleri

Asiye Öykü Gürman’ın halen canlandırmak da olduğu bir roldür. Sen Anlat Karadeniz dizisindeki eğlenceli ve komik rolüyle herkesin gözdesi olan bu karakter, uzun bir süre daha dillerden düşmeyecek. Hafızalardaki yerini alacak gibi duruyor.

6. Emir Sarrafoğlu

En iyi dizi karakteri

Emir Sarrafoğlu karakteri, 2011 yılında Çağatay Ulusoy tarafından canlandırılan bir roldür. Adını Feriha Koydum adlı dizideki Emir karakteri, bir dönem oldukça popüler oldu. Çağatay Ulusoy’un adının duyulmasında da payı oldukça büyüktür.

7. Defne

Elçin Mengü

Defne rolü bize Elçin Sangu’yu tanıtan bir karakterdir. Defne’nin samimi, sıcak halleri ve yaptığı fedakarlıklar rolün sevilmesinde oldukça önemli bir etkendir.

8. Yamaç Koçavalı

Yamaç

Yamaç Koçavalı, Aras Bulut İynemli tarafından canlandırılan ve hala ilgiyle izlenen bir karakterdir. Yamaç karakteri alışılmış mafya karakterlerinin tam tersidir. Geceleri müzik yapan gündüzleri ise kimyager olan Yamaç’ın değişik ve eğlenceli tavırları ilgi çekmekle kalmamış, diziyi zirveye taşımıştır.

9. Tuba Büyüküstün

En iyi dizi karakteri

Asiye Kozcuoğlu, Tuba Büyüküstün tarafından 2007’de canlandırılan karakterdir. Asi dizisinin en önemli karakteri olan Asiye, aşkı ve yaşadığı dram ile hafızalara kazınmıştır.

10. Ramiz Karaeski

En iyi dizi karakteri

Ramiz Karaeski, Tuncel Kurtiz tarafından canlandırılan herkesin kalbinde yer etmiş bir karakterdir. Ramiz Karaeski, Dayı lakabıyla anılmış ve söylediği sözlerle hala hayatımızdadır. Yıllar geçse de unutulması mümkün olmayan en iyi dizi karakteri Ramiz Dayı, Ezel dizisinde oldukça popüler olmuştu.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
19
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!