Kişiliğine Göre Hangi Avrupa Yakası Karakterisin?

1 dk okuma süresi


11
23 Paylaşım, 11 puan

Televizyonda yer alan pek çok dizi, elbet izleyici kitlesini kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Ancak Avrupa Yakası dizisi seyircilerine daha uzun süreli iz bırakmıştır diyebiliriz. Gülse Birsel aracılığı ile dizinin kaliteli oyuncuları ve enfes senaryosu başarılı bir şekilde seyircilere aktarılmıştır. Sizler için hazırlamış olduğumuz “Kişiliğine Göre Hangi Avrupa Yakası Karakterisin?” adlı testimizi çözmek istiyorsan elbette ki doğru yerdesin. Bu testi çözerek dizide yer alan karakterlerden hangisinin seni yansıttığını bulabilirsin. Peki sen, kişiliğine göre hangi Avrupa Yakası karakterisin? Haydi, hazırsan başlayalım!

 1. 1 İlk soru ile başlayalım, aile üyelerinden hangisi ile tatile çıkmak isterdin?

  1. Annen ile
  2. Baban ile
  3. Kardeşin ile
  4. Abin/ Ablan ile
 2. 2 Şimdi de Avrupa Yakası dizisindeki en sevmediğin karakteri öğrenelim!

  1. Tanrıverdi Ekşioğulları
  2. Şahika Koçarslanlı
  3. Fatoş Yıldız
  4. Cem Onaran
 3. 3 Peki bir düşün bakalım, senin hayalindeki iş ortamı hangisi?

  1. Rekabetin yoğun olduğu bir iş ortamı
  2. Kaliteli ve eğitimli insanların bulunduğu bir iş ortamı
  3. Eğlencenin eksik olmadığı bir iş ortamı
  4. Yemek ve temizlik kalitesinin iyi olduğu bir iş ortamı
 4. 4 Sıra geldi aşk hayatına, hangisi senin aşk hayatını yansıtıyor?

  1. İlişki durumum: Karmakarışık!
  2. Düzenli ve iyi giden bir ilişkim var.
  3. Kendime uygun bir partner bulamıyorum.
  4. Platonik aşk tam bana göre!
 5. 5 Avrupa Yakası’nda gösteriş meraklısı olan Şahika Koçarslanlı, yanına gelip tüm gün kendisini övseydi ne yapardın?

  1. Görmezden gelir işime devam ederdim.
  2. Dinlemek zorunda kalırdım.
  3. Ben de kendimi övmeye başlardım.
  4. Dinlemek istemediğimi söyleyip uzaklaşırdım.
 6. 6 Peki, sence hayatta hangisi daha önce gelir?

  1. Kariyer
  2. Aile
  3. Para
  4. Dostluk
 7. 7 Bir görselin fotoğrafını çekseydin bu görselde ne olurdu?

  1. Kasaba Evleri
  2. Ünlü Sanat Eserleri
  3. Kır Çiçekleri
  4. Küçük Çocuklar
 8. 8 Şimdi de hangi kötü özelliğe sahipsin seç bakalım!

  1. Takıntılı Olma
  2. Memnuniyetsizlik
  3. Küçümseme
  4. Alınganlık
 9. 9 Hayat felsefeni anlatan bir söz seç bakalım!

  1. Eğlenmek ve keyif almak, mutluluğun sembolüdür.
  2. Sevgi ve şefkat, var olan en kıymetli duygulardır.
  3. Eğitim ve iş hayatı, insanı geliştiren en önemli faktörlerdir.
  4. Başarı, ancak varlıklı ve güçlü olabilmekten geçer.
 10. 10 Son olarak, dostluğun ne demek olduğunu bize hangi kelime ile anlatırsın?

  1. Hoşgörü
  2. Dürüstlük
  3. Saygı
  4. Anlayış

Tarih:
 1. Sonuç

  Senin Karakterin Aslı Sütçüoğlu!

  Sen kişiliğine göre Avrupa Yakası dizisindeki Aslı Sütçüoğlu’sun! Aslı gibi oldukça entelektüel ve elit biri olduğunu söyleyebiliriz. Bilgi birikiminin yüksek olması, çevrende bulunan insanların kalitesini de belirliyor. İstemediğin bazı durumlarda memnuniyetsiz tavırlar sergileyebiliyorsun çünkü sen hayatında istemediğin şeylerin gerçekleşmesine asla tahammül edemezsin. Tıpkı Aslı Sütçüoğlu gibi ince eleyip sık dokuyan bir özelliğinin var olduğunu dile getirebiliriz. Çoğu olayı en ince ayrıntısına kadar inceleyebiliyorsun. İncelemenin yanı sıra büyük ihtimalle evleneceğin insanı seçme konusunda da oldukça titiz ve seçici davranıyorsun. Bunun dışında, çevrendeki insanlar tarafından uyumlu bir karakter olarak tanımlandığını söyleyebiliriz. Peki sence senin karakterin Aslı Sütçüoğlu mu?

  Sonuçları Paylaş
 2. Sonuç

  Senin Karakterin Burhan Altıntop!

  Sen kişiliğine göre Avrupa Yakası dizisindeki Burhan Altıntop’sun! Tıpkı Burhan gibi fazla düşünceli ve sorumluluk sahibi biri olduğunu söyleyebiliriz. İşini zamanında tamamlayan ve iş/ okul hayatını seven birisin. Ayrıca maneviyata olduğu gibi maddiyata da oldukça önem veriyorsun. Kendine olan güvenin epey yüksek ancak çevrendeki insanların seni mutlu etmesini en içten şekilde istiyorsun. Bu konularda da tepkilerini açıkça belli edebiliyorsun ve içinden nasıl geliyorsa öyle davranıyorsun. Bazı anlarda Burhan Altıntop gibi bir anda parlayabildiğin olumsuz zamanlar olabiliyor ancak bunlar doğal şeyler. Sanıyoruz ki Burhan Altıntop’un favori aksesuarı olan çanta, senin de favorilerinin arasında! Peki, sence senin karakterin Burhan Altıntop mu?

  Sonuçları Paylaş
 3. Sonuç

  Senin Karakterin Makbule Kıral!

  Sen kişiliğine göre Avrupa Yakası dizisindeki Makbule Kıral’sın! Tıpkı Makbule gibi sevgi ve şefkate oldukça önem veren birisin. İnsanlara gerektiği kadar değer verebiliyorsun ve iyi niyetin sayesinde çevrendeki insanlar tarafından fazlasıyla seviliyorsun! Anaç bir yapıya sahip olmandan dolayı sevdiğin insanları sürekli olarak korumayı istediğini söyleyebiliriz. Sevdiğin insanlar senin için oldukça kıymetli olduğundan dolayı onları koruyup kollamak da senin en çok istediğin şey. Makbule Kıral gibi temizlik ve yemek yapmayı seviyorsun, tabi bu aktiviteleri sevme oranını senden iyi bilemeyiz! Aynı zamanda sanıyoruz ki evde vakit geçirmeyi çok seviyorsun. Geleneklerine olan bağlılığın senin fikirlerinin ve karakter yapının üzerinde oldukça etkilidir diyebiliriz. Peki, sence senin karakterin Makbule Kıral mı?

  Sonuçları Paylaş
 4. Sonuç

  Senin Karakterin Gaffur Aksoy!

  Sen kişiliğine göre Avrupa Yakası dizisindeki Gaffur Aksoy’sun! Tıpkı Gaffur gibi eğlenceli ve espritüel bir kişiliğe sahipsin. İçinde bulunduğun anın tadını çıkartmanın tam da sana göre bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Yaptığın esprilerle ve şen şakrak tavırlarınla çevrendeki insanları etkilemeyi fazlasıyla başarıyorsun. Aynı zamanda ortamlarda arkadaşlık kurma konusunda sanıyoruz ki üstüne yok! Gaffur Aksoy gibi sen de sevdiğin insanlara çok değer veriyorsun ve bizce bu senin en belirgin özelliklerinden biri. Giyim konusunda ise resmi ve şık tarzda giyinmeyi pek sevmediğini söyleyebiliriz. Bizce sen daha çok rahat kıyafetleri tercih ediyorsun. Bu da seni diğer insanlardan farklı kılıyor olabilir. Peki, sence senin karakterin Gaffur Aksoy mu?

  Sonuçları Paylaş
Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
15
Beğen
Mutlu Mutlu
16
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
3
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!