Güzellikleriyle Dikkat Çeken Ünlü İsimlerden Büyüleyici Makyaj Sırları

5 dk okuma süresi


3
15 Paylaşım, 3 puan

Makyaj, hemen hemen tüm kadınların vazgeçilmez bir odak noktasıdır. Her kadının kendine ait makyaj tüyoları vardır. “Makyajı herkes yapar, bunun sırrı mı olur?” deyip geçmemekte fayda var. Çünkü önemli olan, yüz tipine, ten rengine uygun makyaj sırlarını bilmek ve birkaç tüyo ile harika görünmek! Sağlıklı bir cilt görünümü, parlak dudaklar, hafif buğulu göz makyajı ve daha fazlası. Bu içeriğimizde dikkat çeken güzellikleriyle ortalığı sallayan birkaç ünlü isimlerden, büyüleyici makyaj sırları öğreneceğiz. Keyifli okumalar!

1. Liv Tyler

Güzellikleriyle Dikkat Çeken Ünlü İsimlerden Büyüleyici Makyaj Sırları

Yüzüklerin Efendisi’nde Elf Prenses rolü ile dünya çapında duyulmuş, güzelliği ile herkesi büyülemişti. Küçük yaştan beri makyajla arası oldukça iyi. Annesinin cilt bakımına önem verdiğini bunu da kendisine miras bıraktığını söyleyen Liv Tyler, Yüzüklerin Efendisi çekimlerindeyken Kanada’da bir cilt bakım uzmanı ile tanışmış ve organik ürünlere aşık olmuş. Cilt bakımı sırasında bol bol su içen Liv, makyaja başlamadan cildini mutlaka organik bir yağ ile nemlendirmekte. Her zaman doğal ve hafif görünümlü makyaj yapan 43 yaşındaki oyuncunun favori makyaj malzemesi Givenchy’nin fondötenleri ve Nars’ın kırmızı ruju.

2. Kendall Jenner

Moda sektöründe, duruşu ve güzelliği ile oldukça dikkat çeken Kendall Jenner, esmer tenine uyumlu hafif ve doğal makyajlar tercih etmekte. Vogue Youtube kanalında sırlarını açıklayan Jenner, makyaja başlamadan önce cildini muhakkak bir tonik ve ya köpük yardımı ile temizlemekte. Parlak ve doğal görünüm elde etmek için önceden nemlendirdiği cildine az miktarda fondöten kullanmakta. Kontür yaparken oldukça dikkatli davranan Jenner, fazlasını crease bölgesine geçmekte. Koyu gözlerine derinlik ve keskinlik katmak için kullandığı kahverengi göz kalemini, kirpik dışında kullanıp ince bir fırça ile üzerinden geçmekte.

3. Jennifer Lawrance

Güzellikleriyle Dikkat Çeken Ünlü İsimlerden Büyüleyici Makyaj Sırları

Güzellikleriyle dikkat çeken ünlü isimlerden Jennifer Lawrance, tenine uygun sade ve büyüleyici bir makyaj yaparak sırları arasında özellikle BB krem yer alıyor. BB krem ile makyajının zeminini hazırladıktan sonra transparan pudra geçiyor. Yanaklarını belirginleştirmek için kullandığı hafif pembe allıklar cildini taze gösteriyor. Göz makyajında daha çok ışıltı kullansa da göz kapakları düşük olduğu için çok belli olmuyor. Far yerine göz pınarlarından itibaren çektiği hafif eyeliner göz rengini daha çok ortaya çıkarıyor. Kaşlarına doğal görünüm veren Jennifer, dudaklarında da aşırıya kaçmıyor. Daha çok sürdüğü allık tonlarında dudak kalemi ve lipstick kullanıyor.

4. Barbara Palvin

Birçok makyaj markasının yüzü olan Barbara Palvin, çoğunlukla doğal ve hafif makyajları tercih ediyor. Her sabah cildini soğuk su ile yıkmakta olan Palvin, soğuk suyun cildi sıkılaştırdığını böylece makyaja güzel bir zemin hazırladığını belirtmekte. Kumral olmasının avantajı olarak kullandığı nude tonlar göz rengini daha da meydana çıkarıyor. Kahverengi far ile crease bölgesine yaptığı kontürün ardından şeftali tonlarında tüm göz kapağına uygulayacak şekilde far sürüyor. Maskara ile göz kısmını tamamladıktan hemen sonra saçları ve teni arasında güzel bir ton uyumu yakalamak için hafif bronzer sürüyor.

5. Miranda Kerr

Güzellikleriyle Dikkat Çeken Ünlü İsimlerden Büyüleyici Makyaj Sırları

Mermer gibi büyüleyici bir cilt sırları sahibi Miranda, her zaman fresh görünümle makyaj yaparak, güzellikleriyle dikkat çeken ünlü isimlerden biri olmayı başarıyor. Özellikle cilt makyajına başlamadan önce baz kullanan Miranda, cildinin parlak görünmesine önem veriyor. Çoğunlukla kendi organik markasını kullanmakta. Parlak görünen cildin her daim daha sağlıklı olduğunu düşünen Miranda’nın vazgeçemediği bir diğer ürün ise stick allık. Makyajında her daim allık kullanıyor. Göz makyajını çok kullanmasa da maskara ile kirpiklerinin üzerinden geçiyor. Dudaklarını dudak kalemi ile çerçevelendikten sonra kullandığı lipbalm, onu daha genç ve sağlıklı gösteriyor.

6. Victoria Beckham

Gizemli ve tutkulu bakışlar… Çoğunlukla antrasit renkler ile yaptığı koyu ve dumanlı makyajı ile öne çıkan Victoria Beckham, cildinde transparan görünüm veren ince fondöten kullanmakta. Cilt ve dudak makyajını nude tonlarda tutan Beckham’ın ışıltılı makyajlar vazgeçilmezi. Koyu gözlerini ortaya çıkartmak için kullandığı göz kalemini iç ve dış kirpik diplerine sürdükten sonra, göz kapaklarına ince uçlu fırça yardımı ile siyah farı ince çizgi halinde yedirmekte. Hemen ardından büyük karıştırma fırçası ile crease bölgesine, göz çizgisine paralel olarak uyguladığı fırça darbeleri, farı keskin görüntüden ayırıyor ve buğulu bir makyaj ortaya çıkartıyor.

7. Adriana Lima

Güzellikleriyle Dikkat Çeken Ünlü İsimlerden Büyüleyici Makyaj Sırları

Fondöten kullanmaktan çok hoşlanmasa da BB krem ile cildindeki lekeleri nötrleyen Adriana Lima, çoğunlukla sade göz, koyu dudak makyajı seviyor. Gözlerinin renkli olmasını avantaj bilen Lima, hafif aydınlatıcı göz makyajı sonrası yoğun maskara ile kirpiklerini odak haline getiriyor. Günlük hayatında çokça rimel kullandığını vurgulamakta olan Lima için makyaj çantasının vazgeçilmezlerinden biri. Hafif ve parlak cilt makyajından sonra kullandığı pembe ve şeftali tonlarındaki allık yüzünde fresh bir görüntü yaratmakta. Dudak kısmında bordo ve kırmızı tonlardaki rujlar ile makyajına imasını atıyor.

8. Rihanna

Büyük bir kozmetik markasına sahip olan Rihanna gündelik hayatında makyaj konusunda çok da istekli değil. Daha çok cildine önem veren Rihanna’nın en büyük sırrı fondöteni güzel dağıtmakmış. Ten rengine uygun hafif bir fondöten seçip tüm yüze uyguladıktan sonra kontür aşamasına geçiyor. Esmer tenini bir avantaj olarak kullandığı ve kontürü bolca uyguladığı cilt makyajından hemen sonra göz makyajını kullanmakta. Daha çok eyeliner odaklı kullandığı göz makyajında “cat eye” tarzı yaptığı makyaj looku gözlerini daha belirgin ve çekik göstermekte. Ruj olarak kimi zaman koyu tercih etse de günlük hayatında gloss ve nude notlar kullanıyor.

9. Jennifer Aniston

Buğday ten renginin üzerine hafif şeftali tonlarında makyaj kullanan Jennifer Aniston, koyu dudaklardan kaçınıyor. Aşırı olmamak kaydı ile glow tarzda kullandığı parlak makyajında özellikle açık renkli farlar tercih ediyor. Fondöten kullanmayı çok seven Aniston’un favorisi Bare Minerals Bareskin Pure Brightening Serum Fondöten. Fondoteni sabitledikten sonra allık aşamasına geçiyor. Allık konusunda pigmentleri yüksek olan allıkları tercih ediyor. Dudak kalemini doğal tonda uygulasa da dudaklarını belirginleştirmek için gloss kullanıyor. Makyaj sonunda burun ve yanaklarına hafif highliter geçerek makyajını sonlandırıyor.

10. Türkan Şoray

Güzellikleriyle Dikkat Çeken Ünlü İsimlerden Büyüleyici Makyaj Sırları

Türk Sineması’nın baygın bakışları ile ünlü sultanı Türkan Şoray! Magazine çokça konu olmuş bir devrin olay makyajları arasında gösterilen Türkan Şoray makyajı, hala güncelliğini yitirmeden yapılmakta. Uzun ve dolgun kirpikler üzerine ince keskin çekilmiş eyeliner ile etkileyici gözlere sahip olan Şoray, cildinde aşırıya kaçmadan yapılmış bir makyaj benimsemekte. Transparan pudra ile sabitlenmiş olan fondöten doğal ve pürüzsüz bir cilde zemin hazırlıyor. Ardından aşırıya kaçılmamış pembe hafif tonlarda kullanılan allık ile bütünleşiyor. Makyajın en önemli kısımlarından biri olan dudak kısmında Şoray, ya kırmızı ya da nude tonlarda ruj kullanıyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!