Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Pratik Buluş

5 dk okuma süresi


5
12 Paylaşım, 5 puan

Çoğu zaman hayatın koşturmacası içinde kaybolur ve aynı anda birçok şeyi halletmemiz gerekir. Bazen de çok kolay gibi görünen işler, gereğinden fazla zaman harcamamıza neden olur. Unutmayalım ki her şeyin pratik bir yolu var. Çok yer kaplamayan, kullanımı kolay ve her zaman favorilerimiz arasında yer alacak bazı ürünler mevcut. Karmaşayı önleyen kablo tutuculardan gece hareket etmenizi kolaylaştıracak terliklere, günlük hayatınızı hızlandıracak 10 pratik buluş bu içeriğimizde! İhtiyaç duyduğunuz ürünleri alınacaklar listenize ekleyebilirsiniz.

1. Saç Kurutma Havlusu

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Pratik Buluş

Günlük koşturmacalarda hayatınızı kolaylaştıracak 10 adet buluş arasında ilk sırada saç kurutma havlusu yer alıyor. Bu ürün hızlıca hazırlanıp çıkmanız gerektiğinde veya sporda, seyahatte size büyük kolaylık sağlıyor. Saç kurutma havlusunu duştan sonra saçlarınıza sarın ve kurumaya bırakın. Yüksek emiciliğe sahip olan kaliteli, yumuşak mikrofiber havlu saçınızı kısa bir süre içinde kurutur. Saç havlusu pratiklik kazandırmasının yanında fön makinesinin zararlarından da korur. Saçlarınızın yüksek sıcaklıklara maruz kalıp hacim kaybetmesini ve uçlarının zarar görmesini engellemiş olacaksınız. Ayrıca doğal şekilde kuruyan saçlar daha parlak ve canlı olur.

2. Alışveriş Çantası Taşıyıcı

Markete gittiğinizde kendinize hakim olamayıp birçok poşetle geri döndüğünüz zamanlar olmuştur. Tüm bu çantaları taşımanın sonucunda da ellerimiz de uzun süre izleri kalmaktaydı. Buna bir çözüm olarak üretilen alışveriş çantası tutucu klips ile işimiz daha kolay hale gelmiş olur. Kendiliğinden kilitlenen bir tutamağa sahip olan çanta tutucu plastikten yapılmıştır. Birden fazla çanta taşımak için de idealdir. Yumuşak sıkma ve kavrama tasarımı ile büyük boy ve ağır çanta taşıma kolaylığı sağlar. Böylece günlük hayatımızda birden fazla eşyayı rahatlıkla taşıyabiliriz. Hayatımızı kolaylaştıran bu buluş herkesin evinde bulunması gereken bir ürün olmuştur.

3. Cam Temizleme Robotu

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Pratik Buluş

Cam temizleme robotu sizi cam silme derdinden kurtaracak ve zamandan tasarruf sağlayacağınız pratik bir icattır. Bu ürün vakum yaparak yüzeye tutunur ve yapay zeka özelliği ile cam çerçevelerin yerlerini belirleyerek temizleme rotasını belirler. Böylece size gerek duymadan camları otomatik olarak temizler. Cam temizleme robotunu kumanda ile kontrol edebilirsiniz. Bu ürün camları derinlemesine temizler, kir ve su lekesi bırakmaz. Tüm bu özelliklerinin yanında sessizce çalışır ve emniyet halatı sayesinde düşmesi engellenir. Ayrıca bu ürünü seramik, fayans ve duvarların temizliğinde de kullanılabilirsiniz.

4. Pratik Doğrayıcı

10 pratik buluş arasında yer alan doğrayıcı, günlük hayatınızı kolaylaştıracak başarılı bir üründür. Mutfakta ki en büyük yardımcınız olacak olan bu doğrayıcı, işlerinizi erkenden bitirmenizi sağlayacaktır. Bu sayede zamandan tasarruf etmiş olacak ve kendinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Sebze ve meyveleri kolayca kesebileceğiniz bu ürün, ihtiyacınıza uygun farklı başlıkları ile dilimleme, öğütme ve rendeleme yapmanızı sağlamaktadır. Paslanmaz çelik bıçaklara sahip özelliği ile meyve ve sebzeleri farklı kalınlıklarda kesebilirsiniz. Ayrıca üretiminde sağlığınıza zararlı maddeler bulunmamaktadır. Bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz.

5. Kablo Tutucu

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Pratik Buluş

Televizyon, bilgisayar gibi çok sayıda kablosu bulunan eşyaların etrafa dağılan tel ve kablolarının oluşturduğu dağınıklık ve kargaşa en büyük sorunlardan biridir. Bu sorunu ortadan kaldıracak olan kablo tutucu ihtiyacınız olan kabloyu kolayca bulmanızı sağlayacaktır. Böylece kablo karmaşasından kurtulacak ve aynı zamanda kötü görüntüyü ortadan kaldırmış olacaksınız. Bu ürünü masanızın kenarına veya aracınıza tutturarak kabloları düzenleyebilirsiniz. Kablo tutucusunu yapıştıracağınız yüzeyin temiz ve kuru olması gerekir. Fazla yer kaplamaz. Günlük hayatta pratiklik kazandırır. Yer tasarrufu sağlar.

6. Lazerli Makas

Günlük hayatınızda pratiklik katacak bir diğer ürün ise lazer ışıklı düz kesim makasıdır.  Lazer ışığı ile ön hazırlık işlemi yapmanıza gerek kalmadan kesim işlemlerinizi daha kısa sürede tamamlayabilme imkanı sunan pratik bir araçtır. Işığın yetersiz olduğu alanlarda da kesim işlemimizi kolaylaştıracaktır. İsterseniz lazer ışığı kapatılarak standart bir makas gibi kullanılabilirsiniz. Işık pilleri bittiğinde değiştirilme özelliği de bulunmaktadır. Kağıt, kumaş ve benzeri materyalleri keserken kolaylık sağlayacaktır. Makasın bıçakları paslanmaz çelikten üretilmiştir. Terziler gibi kesimde usta olmayan bizler için gayet başarılı bir ürün halini almıştır.

7. Katlanabilir Su Şişesi

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Pratik Buluş

Dışarıda olduğumuz zamanlarda yanımıza aldığımız su şişeleri genellikle çantamıza sığmıyor ve koyacak yer bulamayabiliyoruz. Taşımakta da zorluk çekebiliyoruz. Elimizde taşımak yerine her defasında yeni bir su almakta hem maddi olarak hem de doğaya verdiği zarar açısından sorun olmaktadır. Bu soruna çözüm olarak tek kullanımlık kültüre hayır demeyi kolaylaştıran çevre dostu katlanabilir şişe yetişmektedir. Katlanabilmesi ile fazla yer kaplamıyor ve uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda su sızdırmaz özelliği bulunmaktadır. Bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Soğuk ve sıcak su taşımak için uygundur.

8. Akıllı Ampul

Gereksiz ve rahatsız eden ışık etkisini azaltmak için yardımımıza akıllı ampul yetişiyor. Evdeki ışık dengesini sağlamaya yardımcı olan akıllı ampulü zamanlayıcıya bağlayabilirsiniz. Bu sayede havaya göre uyum sağlayarak ışık dengesini ayarlıyor. WiFi’ye bağlanabilen ampul sesli kontrol edebilmemizi sağlıyor. Google Asistana bağlanabilmesiyle ışıkları uzaktan kontrol edebileceksiniz. Ampuller, siz yatmaya hazırlanırken güneşin doğal düşüşünü taklit ederek yavaş yavaş kararıyor. Uyuyakaldığımız günlerde tüm gece yanan ışıklarında önüne geçmiş olunuyor. Teknisyene, ihtiyaç duymadan kurulumu yapılabilmektedir.

9. Işıklı Terlik

Geceleri kalkıp yemek yemek, su içmek, lavaboya gitmek birçok insanın alışkanlığı haline gelmiştir. Bu işleri yaparken olabildiğince sessiz ve ışığı açmadan hareket etmeye çalışıyoruz. Karanlıkta ayağınızın takılıp düşmeniz ve bir yerlere çarpma ihtimaliniz ise çok yüksektir. Bunları önlemek için kullanabileceğiniz ışıklı ev terliği tam size göre bir buluş olabilir. Geceleri yatağınızdan kalktığınız anda terliğin parmak uçlarındaki led ışığı açabilirsiniz. Bu ışık sayesinde ev içerisinde nereye adım attığınızı net bir şekilde görebileceksiniz. Bu işi yaparken de evde kimse fark etmemiş olacaktır. 10 pratik buluş arasında yer alan bu terlik günlük hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracak.

10. Poşet Kapatıcı Sealer

Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Pratik Buluş

Açtığımız cips, kuru yemiş gibi paketlerinin ağzını kapatmakta sorun yaşıyor ve bazen atmak zorunda kalıyoruz. Böyle durumlarda artık yardımımıza poşet kapatıcı yetişiyor. Evde veya ofiste rahatça kullanabileceğiniz bu ürün, poşetleri açmadan önceki haline dönüştürür. Böylece yiyeceklerinizin vitaminlerini ve minerallerini uzun süre korumuş olmaktadır. Pil ile çalışıyor ve tamamen zararsızdır. Poşet kapatıcısının arkasındaki mıknatıs ile buzdolabına da tutturabilirsiniz. Hızlı ve kolay bir kullanımı vardır. Buzdolabınız için daha güvenli bir ortam sağlamış olursunuz. Ofis dokümanları, depo ürünleri, fotoğraflar, bahçe tohumları için de gayet kullanışlıdır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!