Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin En Etkili Maske Çeşitleri

5 dk okuma süresi


6
14 Paylaşım, 6 puan

Herkesin bilmesi gereken altın bir ipucu varsa o da gözlerinize iyi bakmaktır! Göz altlarınızı, göz kremleri veya göz altı maskeleri ile nemlendirmek etkili bir yöntemdir. Bu, kırışıklıkları olabildiğince önlemenize, sağlıklı ve parlak bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Göz kremi sürmenin yanı sıra kendi ev yapımı doğal göz maskenizi oluşturmak akıllı ve pratik bir güzellik hilesidir. Göz çevresi kırışıklıkları için en etkili ‘kendin yap’ maske çeşitleri sayesinde sizin de göz altınız harika görünebilir.

1. Salatalık Gül Maskesi

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin En Etkili Maske Çeşitleri

Neden dizilerde ve filmlerde cilde sürekli salatalık koyulduğunu merak ettiniz mi? Gözlerin üzerine koyulan 2 adet salatalık hep maske görevini üstlenir. Çünkü nemlendirme ve ışıltı için salatalık maskesi harikadır. Salatalık cildinizin ihtiyacı olan bol miktarda su içerir ve gül suyu çok rahatlatıcı ve harika bir kokuya sahiptir. Bu maskeyi yapmak düşündüğünüzden daha kolaydır. 1 tatlı kaşığı kıyılmış salatalığı 1 tatlı kaşığı gül suyu ile karıştırın. Bir pamuğa uygulayın ve 10 dakika gözlerinizin altına koyun. Göz altınızın ferahladığını hissetmeye başlayacaksınız. Maske ile işiniz bittiğinde pamuğu yüzünüzden çekin ve yüzünüzü yavaşça durulayın.

2. Badem Yağı ve Bal Maskesi

Bal birçok ‘kendin yap’ maskesinin ana bileşimlerinden biridir. Bunun nedeni balın birçok faydası olmasıdır. Badem yağı ise harika bir doğal nemlendirici yerine geçer. Eğer göz altınızda mor halkalar varsa bu maskeyi çok seveceksiniz. Bu maske göz altı bölgenizi nemlendirecek ve koyu halkalar üzerinde inanılmaz bir etki yaratacaktır. Hızlı sonuçlar için haftada iki kez kullanabilirsiniz. Badem yağı ve bal maskesinin yapımı çok hızlıdır. 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Yüzünüze istediğiniz kadar uygulayın ve bir miktar bekletin, ardından musluk suyuyla nazikçe durulayın.

3. Patates Maskesi

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin En Etkili Maske Çeşitleri

En başta patates maskesinin düşüncesi sizi iğrendirebilir. Özellikle de patatesin sıklıkla maskeler için kullanılmadığı göz önünde bulundurulursa. Fakat maskenin ismi sizi bu konuda yanıltmamalı. Çünkü patatesin çok fazla faydası vardır ve cildiniz bu faydaların bazılarından yararlanabilir. Patates maskeleri kırışıklık için kullanılacağı gibi, şişkinlik ve koyu halkalar içinde kullanılabilir. Patates maskesi için tek ihtiyacınız olan malzeme patatestir! Evinize ekstra başka hiçbir şey almanıza gerek yok. Az miktarda patatesi bir macun haline getirin ve gözlerinizin altına yayın. 20 dakika bekletin ve ardından nazikçe durulayın.

4. Kivi & Yoğurt Maskesi

Kivi ve yoğurt lezzetli iki besinden öte, gözleriniz için çok iyi bir maskedir. Aynı zamanda yapımı da çok kolaydır. Eğer cildinize biraz parlaklık vermek ve ferahlatmak istiyorsanız bu maske size çok iyi gelecek. Kivi ve yoğurt harika bir karışımdır, cildinizi nemlendirir ve gençleştirir. Özellikle kuru cilde sahipseniz bu karışımı mutlaka denemek isteyeceksiniz. Bu maske için kivi ve yoğurdu bir macun elde edene kadar karıştırın. Daha sonra ise göz altlarınıza uygulayın. Her ne kadar saatlerce yüzünüzde maskeyi tutmak isteseniz de 10 dakika yeterli olacaktır. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık bir suyla durulayabilirsiniz.

5. Poşet Çay Maskesi

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin En Etkili Maske Çeşitleri

Göz çevresindeki şişliklerle savaşmanın bir başka harika yolu da poşet çay kullanmaktır. Çaydaki kafein ve antioksidanlar sihrini göz çevrenizde çalıştıracaktır. Çayın vücudunuzun içinde bir sürü etki yaratabileceği gibi cildinizde de değişimler yaratabileceğini unutmayın. Bu maske için tek ihtiyacınız olan poşet çaydır. Çayı en başta demlemelisiniz. Daha sonra ise demlenmiş iki poşet çayı buzdolabına koyun. Bir süre beklettikten sonra soğumuş poşet çaylarını buzdolabından çıkartın be 10 dakika boyunca gözlerinizin üzerine koyun. Maskeyi gözünüzden çektikten sonra yüzünüzü hafifçe durulamayı unutmayın.

6. Kahve Maskesi

Kahve maskesi çoğu kişinin favorileri arasındadır. Bunun nedeni bu maskenin tüm cilt tipleri için uygun olmasıdır. Kafeinin şişliği ve yorgunluğu azalttığı bilinen bir gerçektir. Eğer siz de göz altınızdaki yorgunluğun uçup gitmesini istiyorsanız bu maskeye başvurabilirsiniz. Yapımı için 1 tatlı kaşığı bal ve çekilmiş kahveyi karıştırın. Çekilmiş kahvenizin yumuşak olmasına önem vermelisiniz. Eğer kahveniz yeterince yumuşak değilse cildinize zarar verebilirsiniz. Karıştırdığınız maskeyi 10-15 dakika boyunca cildinize uygulayın. Göz altıyla sabit kalmak zorunda değilsiniz, bu maskeyi rahatlıkla cildinize de yayabilirsiniz.

7. Avokado ve Aloe Vera Maskesi

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin En Etkili Maske Çeşitleri

Bu maske göz çevresi için harikadır çünkü avokado çok besleyicidir ve aloe vera oldukça nemlendiricidir. Göz çevresi kırışıklıkları için en etkili maske çeşitleri arasında yer alan avokado ve aloe vera maskesini uyguladıktan sonra kesinlikle bir fark hissedeceksiniz. Bu maske için hem avokadodan hem de aloe veradan birer tatlı kaşığı alarak karıştırmalısınız. Daha sonra bu karışımı göz çevrenize uygulayın 10-20 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi durulayabilirsiniz. Cildiniz bu işlemden sonra süper yumuşak ve nemli hissedecektir. Daha hızlı bir şekilde farkı görmek isterseniz bu maskeyi her hafta uygulayabilirsiniz.

8. Kakao ve Süt Kreması Maskesi

Süt kreması nemlendirme için harikadır. Kakao ise sıkılaştırıcı bir etkiye sahiptir. Tam olarak bu yüzden kakao ve süt kreması maskesi favoriler arasındadır. Bu maske ile stres ve yorgunlukla savaşabilirsiniz. Evinizde kolayca bulunabilecek malzemelerden oluştuğu için yapımı çok kolaydır. 1 tatlı kaşığı kakao tozu ve 1 tatlı kaşığı süt kremasını karıştırın. Yüzünüze yaklaşık olarak 20 dakika boyunca uygulayın. Daha sonra cildinizi durulayabilirsiniz. Bu maskenin en eğlenceli yanı da kakaoyu çıkartmışken kendinize sıcak kakao da hazırlayabilmeniz! Cilt bakımı esnasında midenize de bakabilirsiniz.

9. Jelatin ve Gül Suyu Maskesi

Gül suyunun maskelerde sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Bunun nedeni gül suyunun rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Jelatin ise, cildinizin almak için can attığı doğal bir yaşlanma karşıtı faktör olan kolajen ile doludur. Yani jelatin ve gül suyu maskesi özellikle kırışıklıklar için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu göz maskesini haftada bir veya iki kez yaşlanma karşıtı gece göz kreminizi sürmeden önce yapabilirsiniz. Böylece çok daha hızlı bir etki göreceksiniz. Jelatin ve gül suyu maskesini yapmak çok kolaydır. 1 tatlı kaşığı jelatin ve gül suyunu karıştırın. Cildinize uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Daha sonra cildinizi durulayın.

10. Badem Yağı ve Maydanoz Maskesi

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin En Etkili Maske Çeşitleri

Göz çevresi kırışıklıkları için en etkili maske çeşitleri arasında badem yapı ve maydanoz maskesi kesinlikle güçlü bir karışıma sahiptir. Çünkü maydanoz vitamin ve çinko doludur ve cildiniz için çok faydalıdır. Badem yağı ise cildinize ihtiyacınız olan nem açığını sağlayacaktır. Badem yağı ve maydanoz maskesini göz altlarınızı nemlendirmek ve tedavi etmek için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapımı ise çok kolaydır. İhtiyacınız olan tek malzemeler maydanoz ve badem yağı. Maydanozdan da badem yağından da 1 tatlı kaşığı alarak karıştırın ve cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!