Görenleri Kendine Aşık Edecek En Güzel Deniz Manzaraları

5 dk okuma süresi


13
19 Paylaşım, 13 puan

Denizler, o engin sular, kimi zaman sakinliği ve huzuru, kimi zaman coşkuyu ve heyecanı, kimi zaman da özgürlük hissini uyandırır zihinlerimizde. Aldığımız nefese, işittiğimiz dalga seslerine karışarak; en çok da seyrine dalmamıza neden olarak ruhumuzu doldurur mutluluk ile. Sonsuzluğa yaptığı vurgu ile tüm deniz manzaraları güzelliği bünyesinde barındırırken, bazıları görenleri kendine aşık edecek derecede büyüleyici olmakta ve en güzel sıralamasına dahil edilmektedir. Günün yoğunluğundan sıyrıldığınız bir anda sizin için derlediğimiz manzaraları keşfetmek, her bir fotoğrafın dünyasına adım atmanıza ve hayaller kurmanıza neden olacaktır. Kim bilir, belki de zaman sizi bu manzaralardan birinin içerisine ışınlayacaktır!

1. Ayia (Aya Napa), Kıbrıs Cumhuriyeti

Görenleri Kendine Aşık Edecek En Güzel Deniz Manzaraları

Adaya ismini veren ve Yunancada “kutsal” anlamına gelen “Ayia (Agia)” kelimesi, adeta adanın ruhuna işlemiştir. Güney Kıbrıs’ın doğu kıyısında bulunan ve bir zamanların balıkçı köyü olan şehir, birçok yönüyle ziyaretçileri kendisine çekerken eşsiz deniz manzarası da görmeye değerdir. Turkuazın en güzel tonlarını bünyesinde barındıran denizi, altın sarısı kumları ile süslenmiştir. Kıyısına oturup dalgalarını dinleyenlere kutsallığının tüm sırlarını fısıldayacak olan deniz, sularında bir de küçük rivayeti barındırmaktadır. Varlığı iddia edilen Aya Napa deniz canavarı, kimileri için büyük bir deniz yılanı kimileri için de bir timsahtır. Kim bilir, belki de size tüm sırları anlatan o olacaktır.

2. Tahiti, Fransız Polinezyası

Fransız Polinezyası’nda yer alan en büyük ada, Tahiti’dir. Bölge, gerçek anlamda görenleri kendine aşık edecek ve benzersiz bitki örtüsüyle bütünleşerek hayran bırakacak en güzel, en büyüleyici deniz manzaraları ile tanınmaktadır. Adeta uzaklarda yer alan bir cennet görünümünde olan deniz, beyaz kumlar birlikteliğinde yaşamdan sıyrılmış etkisi yaratmaktadır. Birçok sanatçının eserine ilham kaynağı olan bu manzara, zihinlerimize sularından yansıyan berraklığı armağan etmektedir. Oldukça uzaklarda yer alan bu cennet, ulaşımının zorluğunu muhteşem güzelliği ile örtmekte ve benliğimizi beyaz kumlara basan ayaklarımızdan bedenimize yayılan huzurun hayali ile doldurmaktadır.

3. Bonito, Brezilya

Görenleri Kendine Aşık Edecek En Güzel Deniz Manzaraları

Göz önünde olan tarafının dışında daha birçok gizli güzelliği içerisinde barındıran Brezilya, yeryüzündeki cennet yansımalarından birine de Bonito şehrinde saklamaktadır. Eğlenceli olmakla birlikte yoğun ve kalabalık geçen karnavalların aksine huzurun ve sakinliğin dünyasına açılan kapıları da mevcut olmaktadır. Görenleri kendine aşık edecek olan, adeta ipeksi bir dokuyu andıran denizi dünya üzerindeki en güzel ve en temiz deniz manzaraları kategorilerine dahil edilmektedir. Hayran bırakan manzarasının yanı sıra içerisinde bulunan çeşitli balıklarla yüzme imkanının da var olması, ziyaretçilerine doğayla birebir buluşma ortamı sağlamaktadır.

4. Sabah, Malezya

Gökyüzü ile denizin, bulutlar ile beyaz sahilin muhteşem uyumu, yeşilin en koyu tonu ile süslenerek Sabah manzarasını ortaya koymaktadır. İsimli ve isimsiz olmak üzere birçok adayı kapsayan Sabah Eyaleti yağmur ormanları, varlığını koruyan vahşi hayvanları, tarih öncesini günümüze taşıyan mağaraları ve çeşitli su altı bahçeleri ile oldukça ilgi çekmektedir. Geleneksel yaşamın manzaralarına yansıyan ruhu, bizleri o etnik hava ile donatmakta ve öze dönüş yolculuğuna çıkarmaktadır. Doğal yaşamın bozulmamışlığı ise günümüz insanının özlem duyduğu doğa ve macera tutkusunu etkili bir biçimde hatırlatmaktadır.

5. Cayo Coco, Küba

Görenleri Kendine Aşık Edecek En Güzel Deniz Manzaraları

Cayo Coco, Küba anakarasına insan yapımı bir geçit ile bağlanmış ve birçok yönden Küba’dan ayrı tutulan bir adadır. Dingin manzarasından da anlaşılacağı üzere, inzivaya çekilip içe dönük derin bir yolculuğa çıkmak isteyenler için harika bir bölge olmaktadır. Dünyanın en temiz sularına sahip olması yönüyle de karşımıza çıkan ada, bu özelliğinin sebebinin insanlardan kısmen de olsa uzakta kalışına bağlanmasına yol açmaktadır. Beyaz kumlardan usul adımlarla başlayarak çıkacağınız bir yürüyüş, denizin berrak sularına yöneldiğinizde adeta sonsuzluğa uzanış hissini yaratacaktır.

6. Koh Phi Phi Adaları, Tayland

Geç keşfedilen ancak sonrasında birçok film çekimine ev sahipliği yapan Phi Phi Adaları, ziyaretçilerine birçok güzelliği bir arada bulunduran manzarasını sunmaktadır. 2004 yılında Tayland’da gerçekleşen tsunami sonrasında tam anlamıyla yerle bir olan Phi Phi Adaları, zaman içerisinde yaralarını kapatarak eski ihtişamını kazanmış ve görenleri kendine aşık edecek olan en güzel, en büyüleyici deniz manzaraları arasındaki yerini korumuştur. Bir arada bulunan tüm renkleri ile adeta bir rüyayı andıran manzarası, güzelliği ile olduğu kadar gizemli varlığı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

7. Cala Macarelleta, İspanya

Görenleri Kendine Aşık Edecek En Güzel Deniz Manzaraları

Mavinin tüm tonlarını alıp sularına saklayan Cala Macarelleta, narin ve beyaz kumlarıyla pastoral bir tabloyu andırmaktadır. Usta bir ressamın elinden çıkan bu tablo, çam ağaçları ve meşe kaplı tepeleriyle de yeşilin en güzel tonlarını içerisinde barındırmaktadır. Bu muhteşem birliktelik, kışın bile güneşlenme imkanı sunan havası ile daha da güzelleşmektedir. İspanya’nın eğlenceli yaşamına yakın ancak sakinliği ile oradan ayrılan ada, ziyaretçilerine tablonun tüm renklerini sunmaktadır. Manzarasında bulunan tüm bu renklerin yanı sıra gün doğumu ve gün batımı renklerini de arayanlara ise çevresinde bulunan küçük tepecikler en güzel açıları sunmaktadır.

8. Panari Adası, Japonya

Aragusuku Adaları olarak da bilinen Panari Adası, Kamiji Adası ile Shimoji Adası olmak üzere iki ayrı adadan oluşmaktadır. Dünyanın en iyi dalış noktaları arasında yer alan ada aynı zamanda birçok canlıya da ev sahipliği yapmaktadır. Mercanlar, deniz kaplumbağaları, balina köpekbalıkları ve çeşitli tropikal balık türleri ziyaretçilerini karşılamaktadır. Eşsiz görüntüsünün ardında birçok mistik hikayeyi de barındıran ada, geçmiş yaşantıların izlerini kıyılara taşıyan dalgalarıyla misafirlerini romantik ve mistik bir gezintiye çıkarmaktadır.

9. Navagio Kumsalı, Yunanistan

Zakynthos (Zakintos) şehrinde yer alan Navagio Kumsalı, gizemli ve kusursuz güzelliği ile görenleri kendine aşık edecek olan en güzel manzaralar sıralamasına büyük beğeniyle dahil edilmektedir. Ziyaretçilerine beyazın en güzel tonlarını kumsalında, mavinin en güzel tonlarını sularında ve tüm bunları seyretme fırsatını sivri tepelerinde sunan Navagio, kelimelerin yetersiz kaldığı bir hayranlık uyandırmaktadır. Renklerin dünyasında, hayal âleminde gezinirken kumsalda rastlayacağınız dev gemi iskeleti sizi fantastik, başka bir yolculuğa çıkaracaktır. Tıpkı masalların dünyasına atılan adımlar gibi Navagio Kumsalı da ziyaretçilerine bir başka dünyanın varlığını göstermektedir.

10. Ölüdeniz, Türkiye

Görenleri Kendine Aşık Edecek En Güzel Deniz Manzaraları

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz, 2006 yılında resmî olarak dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir. Oldukça eskiye dayanan tarihi ve bu tarih içerisinde farklı medeniyetleri barındırması yönüyle odak noktası olan Ölüdeniz, sakin ve dingin sularıyla da görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Ormanlarla çevrili olması sunduğu görsel şölenin güzelliğine güzellik katarken, sağladığı temiz hava ile de bedeni dinlenmektedir. Stresten uzak, şehrin yoğunluğundan arınmış, tıpkı Ölüdeniz’in suları gibi sakin ve dinlendirici günlerin özlemi içerisinde olan günümüz insanına bir kaçış imkanı sunmaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!