Gezginler İçin Hayat Kurtaracak En İyi Seyahat Uygulamaları

4 dk okuma süresi


43
141 Paylaşım, 43 puan

Görmenin, öğrenmenin ve keşfetmenin tutkunu olan insanların özgürlük tanımları, genellikle seyahat etmek oluyor. Bir seyahate çıkmadan önce yapılan hazırlığın önemini de en iyi onlar biliyor. Günümüzde telefon uygulamaları sınırsız içerikleri ile bu hazırlıkların en zor kısmını sizler için gerçekleştirip, seyahatinizi daha konforlu bir hale getiriyor. Otel rezervasyonlarından, biletlere ve hatta yemek yenilecek yerlerin listesine kadar bulup, önünüze altın bir tepside sunuyor. Tek bir tıkla saatlerce sürecek bir işlemi dakikalara indiriyor. Biz de bu uygulamaları araştırdık ve gezginler için hayat kurtaracak en iyi seyahat uygulamaları listesini sizlere sıraladık. Keyifli okumalar!

1. First aid

Gezginler için hayat kurtaracak en iyi seyahat uygulamaları listesine her şeyin başı sağlık diyerek başlamak istiyoruz. First aid bir ilk yardım uygulamasıdır. İlk yardım hakkında birçok bilgiye sahip olsanız dahi, acil bir durumda telaşlanabilir, yanlış bir yol izleyebilirsiniz. Yapacağınız seyahatlerde başınıza ne geleceğini de bilemezsiniz, yakınınızda herhangi bir sağlık kuruluşu da olmayabilir. İşte bu uygulama size ilk yardım konusunda bütün bilgileri veriyor ve size ilk yardım hakkında destek oluyor. Seyahate çıkmadan önce mutlaka telefonunuza ilk indireceğiniz uygulama şüphesiz First aid olmalıdır.

2. Skyscanner

Seyahate çıkmadan önce yapacağınız ilk adımlardan bir tanesi bilet almak elbette. Seyahatlerinde uçak tercih edecek gezginler için çok kapsamlı ve geniş bir liste oluşturan ve bedava olmasıyla da gönülleri fetheden bir uygulamadır Skyscanner. Daha önceki senelerde bütün firmaların sitelerini ziyaret eder, en ucuz bileti bulmaya çalışırdık fakat bu uygulama sizler için dünya genelinde bütün firmaların en ucuz biletlerini buluyor. Başlangıç ve varış noktasını seçmenizin yeterli olduğu bu uygulama, sizin için en uygun fiyatlı aktarmayı dahi bulabiliyor.

3. Citymapper

Gezginler İçin Hayat Kurtaracak En İyi Seyahat Uygulamaları

İstanbul da dahil olmak üzere 40 şehrin toplu taşıma ağını sizlere gösteren bir uygulamadır Citymapper. İnternete erişiminiz olduğunda dilediğiniz şehrin haritasını yükleyebiliyor ve internete ihtiyaç duymadan daha sonra kullanabiliyorsunuz. Otobüs, vapur veya metro gibi ulaşım araçlarının haritalarına da ulaşabildiğiniz gibi hangi saatte bulunduğunuz durakta olacakları hakkında, varma sürenizi ya da nasıl gideceğinizi de sizlere söylüyor. Özellikle yurt dışı seyahatlerinde internet olmadan yürümek istediğiniz mesafeyi size harita üzerinde gösterip tarif ediyor olması çok cezp edici bir özellik.

4. XE

Özellikle yurt dışı seyahatlerinde bizleri en çok sıkıntıya sokan konu para oluyor. Kur takibi yapmak ya da paramızı çevirebileceğimiz yeri bulmak çok zorlayıcı olabiliyor. Havalimanı ve şehir merkezinde bulunan döviz büroları arasında güncel kur açısından bile dağlar kadar farkın olduğunu düşündüğümüzde kesinlikle gündem bilgisine sahip olmamız ve paramızdan en fazla verimi almamız gerekiyor. İşte bu uygulama tam olarak burada devreye giriyor ve imdadınıza yetişiyor. Dünyada bulunun bütün para birimlerinin güncel bilgisine sahip ve cüzdanınızdaki paranın değerini sizler için anında hesaplıyor.

5. Wifi Map

Gezginler İçin Hayat Kurtaracak En İyi Seyahat Uygulamaları

Sosyal medyayı hayatımızın merkezine koyduğumuz yeni bir çağ yaşıyoruz. Yaptığımız her aktiviteyi arkadaşlarımızla veya takipçilerimizle paylaşmak çoğumuz için büyük önem taşıyor. Tabii bunun dışında telefon görüşmelerini de internet üzerinden ücretsiz yapabiliyor olmamız bizim için büyük bir avantaj. İşte Wifi Map bütün bu sorunlarınıza çare bulmaya gelmiş. Çevrenizde size en yakın wifi ağlarını buluyor. Bununla da kalmayıp kullanıcı güncellemeleri sayesinde sizlere şifreleri de gösteriyor. Wifi Map yurt dışına yaptığınız gezilerde sizi sürpriz telefon faturalarından kurtaran harika bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

6. AirBnb

Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin gideceğiniz şehrin kalbinde konaklamak istiyorsunuz. Bunun yanı sıra uygun fiyatlı olması da sizler için çok önemli. Yeni insanlar tanımak hatta workshoplara katılmak istiyorsunuz. İşte dünya üzerinde nereye gitmek isterseniz size evinin kapılarını açmış bir konuksever bulabileceğiniz bir uygulama sizlerle. Kalacağınız yerin ayrıntılı fotoğraflarına, sizden önce kalan kişilerin yorumlarına ve ev sahibinin birçok bilgisine rahatlıkla ulaşabileceğiniz harika bir icat diyebiliriz. AirBnb, şehrin yerlisi olmak isteyen ve farklı deneyimlere açık olan gezginlerin vazgeçilmez uygulaması olmasıyla çok ünlü.

7. Doğaya Kaçış

Gezginler İçin Hayat Kurtaracak En İyi Seyahat Uygulamaları

Doğaya Kaçış, ülkemizin eşsiz doğasıyla baş başa kalmak isteyen, şehrin gürültüsünden bunalmış, lüks otellerden hevesini almış doğa aşıkları için harika tavsiyeler veren bir uygulamadır. Kamp yapmaya bayılan bir maceraperestseniz ve saklı kalmış yerlerde tatilinizi yapmak istiyorsanız mutlaka göz atmanız gerekiyor. Uygulamanın içerisinde ücretsiz kullanabileceğiniz yerler, duş, şelale ve büfe gibi birçok bilgi var. Doğa sözlük özelliği ile insanların deneyimlerini okuyabiliyor ve gideceğiniz yer hakkında ücretsiz bilgi alabiliyorsunuz. Kampseverlere duyurulur!

8. BlaBla Car

Gezginler İçin Hayat Kurtaracak En İyi Seyahat Uygulamaları

Uçak biletleri çok pahalı ve otobüs yolcuğu da sizin için çok yorucuysa bu uygulama bütün sorunlarınızı çözüyor. Dünyanın her yerinde sizinle aynı rotada ilerleyen birileri mutlaka var! Başlangıç, varış noktanızı ve tarihi seçmeniz yeterli oluyor. Karşınıza kendi aracı ile yolculuk yapacak onlarca şoför çıkıyor. Geriye seçtiğiniz bir tanesiyle iletişime geçmek ve çok uygun bir fiyata seyahatinizi yapmak kalıyor. Kişinin bilgilerine ve kullanıcı yorumlarına ulaşabildiğiniz, güvenlik konusunda da taviz vermemesiyle de içimizi rahatlatan bu uygulamaya bir göz atmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

9. Uber

Uber, toplu taşıma kullanmak istemeyen gezginler için bütün dünyada rahatlıkla ve uygun fiyata kullanabilecekleri bir taksi uygulamasıdır. Bulunduğunuz bölgede yakınınızdaki Uber araçlarını sizlere gösteriyor. Başlangıç ve varış noktanıza göre kaç dakikada gideceğinizi ve ne kadar ödemeniz gerektiği hakkında sizleri bilgilendiriyor. Böylece sürprizlerle karşılaşmıyorsunuz. Üstelik taksilere göre çok daha uygun fiyatlı ve konforlu VIP araçlara sahip. Daha güvenli yolculuk yapabilmeniz için aracın ve şoförün bütün bilgilerinin de kayıtlı olduğu bir uygulama. Yolculuğunuz hakkında puanlama ve yorum yapabildiğiniz gibi siz de ön bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

10. TripAdvisor

Gezginler İçin Hayat Kurtaracak En İyi Seyahat Uygulamaları

Otel, restoran veya gidilecek yerler hakkında gezginlerin tarafsız yorumlarını paylaştıkları hayat kurtaran bir uygulamadır TripAdvisor. Görsellerle de destekleniyor olması bir yere gitmeden önce kesin kararı vermenizde size yardımcı oluyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip ve 10 seneyi aşmış bir geçmişe sahip olmasıyla güvenimizi daha fazla kazanıyor. Bu sebeple en güncel ve en doğru bilgilere ulaşmanız kaçınılmaz oluyor. Telefonlarınızda seyahat dışında da yüklü olması gereken, yaşadığınız şehir hakkında da bilmediklerinizi öğrenmeniz açısından oldukça faydalı bulduğumuz bir uygulamadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
69
Beğen
Mutlu Mutlu
21
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
21
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!