Gerçek İle Sanalı Ayırt Edemeyeceğiniz En İyi Simülasyon Oyunları

4 dk okuma süresi


101
15 Paylaşım, 101 puan

Simülasyon oyunları, kurgusuyla insanları etkileyen, gerçekçiliği ön planda tutan bir oyun türüdür. Bu tür oyunlar genellikle, alnınızdaki çizgilerden, saç renginize kadar gerçek bir insan figürü yaratmayı amaçlar. Hedefleri, farklı dünyaların kapılarını tüm gerçekçiliği ile açarak oyunseverleri kurgunun içine çekebilmektir. Üstelik dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte bu durum daha da kolaylaşmış ve gelişmiştir. Biz de dergiCE olarak sizlere, gerçek ile sanalı ayırt edemeyeceğiniz en iyi simülasyon oyunları listesini hazırladık. Keyifli okumalar dileriz!

1. DayZ

Gerçek İle Sanalı Ayırt Edemeyeceğiniz En İyi Simülasyon Oyunları

DayZ, oyununda çevresel faktörlerin güzel yansıtılması oyunseverleri ekran başına topluyor. Karakterin dış görünüşü ve kurgusu ise gerçek ile sanalı ayırt edemeyeceğiniz en iyi simülasyon oyunları listesinde yer almasını sağlıyor. Bu oyunda varlığınızı sürdürebilmek için karakterinizi zombilerden, belirli insanlardan ve hastalıklardan korunmanız gerekiyor. Ayrıca zararlı yiyecekleri tüketmemeniz, virüslü şeylerden uzak durmanız ve kimseye güvenmemeniz lazım. Üstelik bu popüler oyunda bazen işler tahmin edemeyeceğiniz kadar riskli olabiliyor. Bu nedenle dikkatli olmalı ve başınıza gelecek her felakete hazırlıklı olmalısınız.

2. Sims 4

Sims, Will Wright tarafından tasarlanan ve piyasaya sunulduğu andan itibaren oyunseverler tarafından oldukça ilgi gören bir oyun. Sims oyununda karakterinizi istediğiniz gibi tasarlayabilir, tasarlarken adeta gerçek bir insan figüründe yaratabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze ve isteklerinize bağlı. Üstelik sadece oyun karakterini tasarlamakla kalmayıp ortamınızı da dilediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz. Evinizdeki en ufak objeden en büyük objeye kadar her şey sizin tercihleriniz doğrultusunda hazırlanıyor. Bu yönüyle Sims 4 oyunu sizlere, gerçek evinizi yansıtma ya da hayalinizdeki evi oluşturma şansını sunuyor.

3. The Forest

Gerçek İle Sanalı Ayırt Edemeyeceğiniz En İyi Simülasyon Oyunları

The Forest oyunu tam anlamıyla bir hayatta kalma mücadelesidir. Bu oyunda bir kaza sonucu ıssız bir adaya düşen karakterinizin hayatta kalmak için yapacağı birçok işi siz üstleniyorsunuz. Karakterinizi yaşatmak için üstünüze atılan bu sorumlulukları yerine getirmek sanıldığı kadar kolay değil. Oyunda atladığınız her seviye, tamamladığınız her iş yoğun bir çaba ve konsantre istiyor. Bu oyunu birçok oyundan ayıran özelik ise, oyun boyunca gerçek hayattaki gibi sadece ellerinizi görebilmenizdir. Bunun için çok dikkatli olmalısınız. Karakterinizin gözünden yamyam saldırısına uğramak gerçekten saldırıya uğramış gibi hissettirebilir!

4. Farming Simulator 19

Farming Simulator 19 oyunu içinizdeki modern çiftçiyi açığa çıkartabileceğiniz sanal bir oyundur. Avrupa ya da Amerika haritasında hayvanlarınızı besleyebileceğiniz Farming Simulator 19, sunduğu başarılı köy deneyimiyle, gerçek ile sanalı ayırt edemeyeceğiniz en iyi simülasyon oyunları listesine girmeye hak kazanıyor. Farming Simulator oyunu ile karakterinizi tasarlayabilir, kendinize tarlalar evler satın alıp, gerçek bir köy hayatı oluşturabilirsiniz. Bu oyun sayesinde traktörünüzü seçip yola koyulmanın vakti geldiğinde tam anlamıyla bir traktör sürüyor hissine kapılabilirsiniz.

5. GreenHell

Gerçek İle Sanalı Ayırt Edemeyeceğiniz En İyi Simülasyon Oyunları

Green Hell oyunu doğanın kucağına kendini bırakmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Oyun son derece başarılı grafiklere ve yaratıcı bir kurguya sahip. Bu sayede Amozon Ormanlarının en riskli köşelerinde hayat mücadelesi verme hissine kapılmamak elde değil. Fakat dikkatli olun! Balta girmemiş ormanlarda duyacağınız ayak sesleri sizi bir hayli ürkütebilir. Bu yüzden konsantre olmalı ve yalnız başınıza çıktığınız bu yolda sonuna kadar pes etmemelisiniz. Hayata tutunmak için deneyeceğiniz yeni yöntemler bu mücadelede size yardımcı olacaktır. Her açıdan sizi zorlayacak bu oyunda yaralanmalara da hazır olun. Ne de olsa bir ormanda kalıp da yaralanmamak mümkün değil!

6. Steep

Maceraperestlerin dikkatine! Steep oyunu, yamaç paraşütü, kayak gibi sporlara ilgi duyan ancak bir türlü imkan bulamayan oyunseverler için büyük bir fırsat! Bu oyun sizlere adeta kayak yapma deneyimi sunuyor. Gerçek ile sanalı ayırt edemeyeceğiniz en iyi simülasyon oyunları listesine var olmasındaki en büyük neden ise, ustaca hazırlanmış grafikleri. Bu grafikler Alaska ve Alplerin muhteşem manzarasını ayaklarınızın altına serecek nitelikte. Bu durum oyun da heyecanı ikiye katlıyor ve adeta buzulların soğuğunu evlere getiriyor!

7. TheHunder: Call Of Worl

Gerçek İle Sanalı Ayırt Edemeyeceğiniz En İyi Simülasyon Oyunları

TheHunder: Call Of Worl oyunu sizlere, grafikleriyle, kurgusuyla tam bir vahşi doğa atmosferi yaşatıyor. Üstelik oyunun içinde çıkan sesler ve doğa tasvirleri de kendinizi bu dünyanın içinde hissetmenizi sağlıyor. Sizlere sessiz sessiz ilerlediğiniz ormanda çeşit çeşit hayvanlarla karşılaşma imkanı sunuyor. Üstelik hayvan figürleri oldukça başarılı yansıtılmış. Yaprakların düşüşünden, rüzgar sesine her türlü ayrıntıya dikkat eden oyun aynı zamanda sizlere birçok tercih hakkı sunuyor.  Arkadaşlarınızda bir grup şeklinde oynayabilir ya da tek başınıza oynamayı tercih edebilirsiniz. Sesleri ve görüntüleriyle büyüleyen bu oyun tüm oyunseverleri heyecanla bekliyor.

8. Ride 3

Ride 3, Hızlı ve Öfkeli filmindeki sahneleri arattırmayacak oldukça gerçekçi bir oyun. Oyunun içerisinde yer alan karakterin kaskı, kıyafeti bile karaktere, gerçek bir insanmış havası katıyor. Sizi yansıtan karakterin bu kadar gerçekçi olması ilgiyi daha da çok arttırıyor. Bu nedenle motorunuzu seçip, karakterinizi tasarlamaya başlamak bile maceracı bir yolun habercisi niteliğinde olacaktır. Karakterinizle aynı duyguları paylaşabilmeniz için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Yarış pistindeki oluşturulan atmosfer hız sevenler için oldukça etkileyici.

9. Thief Simulator

Thief Simulator oyunu oluşturduğu hırsızlık kurgusu ile sizi macera dolu bir yolculuğa çıkartıyor. Gerçekçi tasarımı ile oyunseverleri içine çekmeyi başaran bu oyun da, gerçek ile sanalı ayırt edemeyeceğiniz en iyi simülasyon oyunları listesinde yerini alıyor. Oyunu tek kişilik ve birinci şahıs olarak oynamanız oyunu daha gerçekçi kılıyor. Evi soymak için hareket ettiğinizde bir evi ev yapan her türlü ayrıntıya yer verildiğine şahit olacaksınız. Üstelik evden sessizce kaçıp arabanıza binmeniz gerektiğinde de gerçek bir araba sürme tecrübesi kazanacaksınız.

10. Rust

Gerçek İle Sanalı Ayırt Edemeyeceğiniz En İyi Simülasyon Oyunları

Facepunch Studio tarafından geliştirilen Rust, en çok satanlar listesinde yerini koruyan oyunlar biri. En düşük seviyeden başlayacağınız ve medeniyetin basamaklarını yavaş yavaş çıkacağınız bu oyunda her şey oldukça gerçekçi. Bu yönüyle Rust, gerçek ile sanalı ayırt edemeyeceğiniz en iyi simülasyon oyunları listesinde yerini alıyor. Kullanıcılar için özel tasarlanmış grafikler oyuna olağanüstü bir gerçekçilik katıyor. Asıl karakterin siz olduğunuzu hissettirebilmek için her şey düşünülmüş. Kurgunun yansıtıldığı ortam ise son derece ilginç. Gölgelerden, güneş ışımalarına kadar her şey tüm gerçekçiliği ile aktarılmaya çalışılmış.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
13
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!