Gerçek Define Avcılarının Sır Gibi Sakladığı Gizemli İşaretler

4 dk okuma süresi


4
13 Paylaşım, 4 puan

Define kelime anlamı olarak “gizlenen şey” anlamına gelir. Gizemli bir şeyi araştırma güdüsü, sonucun ne olacağını görme heyecanı insanların her zaman ilgisini çekmiştir. Gerçek define avcılarının sır gibi sakladığı gizemli işaretler sayesinde gizli hazineler ortaya çıkmaktadır. Bazı defineler ölümcül tuzaklarla saklanmıştır ve tarihi niteliklere sahiptir. Siz de define sembolleri bulduğunuzda, bu işaretleri yetkili mercilere haber vererek hem tarihi koruyabilir hem de eser kaçakçılığına engel olabilirsiniz. Bu gizemli ve araştırmacı dünyayı yakından tanımak isteyenler için, definenin anahtarı sayılan sembollerin listesini hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Aslan İşaretleri

Gerçek Define Avcılarının Sır Gibi Sakladığı Gizemli İşaretler

Aslan işaretleri daima definenin habercisidir. Aslan gücün temsil olduğu için, önemli şahsiyetlerin mezarları ve önemli defineler için kullanılmıştır. Mağara, kaya ve mezarların üstünde yer alabilir. Çoğunlukla kaya mezarların üzerinde görülür. Kral mezarları için sıkça kullanılmıştır. Kaya mezarlar ya da lahitler üzerinde yer alan aslan işaretleri, definenin değerini ifade eder. Aslan figürü mağarada görüldüyse kapalı kapılar aramak gerekir. Mağaralarda kapatılmış odaları aramak, sizi kıymetli bir hazineye götürebilir.

2. Ağaç İşaretleri

Ağaç, gerçek define avcılarının sır gibi sakladığı gizemli işaretler arasında önemli bir anlama sahiptir. Özellikle uzun ömürlü ağaçların olduğu yerlerde define olma olasılığı yüksektir. Meşe, çınar, ağlat ağaçlarının altında ya da civarında araştırma yapmak gerekebilir. Ağaçlar genelde diğer hazine avcılarının da sembol göstergesidir. Ağacından üzerinde kurşundan yapılmış çiviler bulmak, ağacın farklı avcılar tarafından işaret için kullanıldığını göstermektedir. Ağacın etrafındaki alanda başka işaretler bulmak için sembolleri aramanız gerekir.

3. At İşaretleri

Gerçek Define Avcılarının Sır Gibi Sakladığı Gizemli İşaretler

Yol kenarında at figürü gördüğünüzde define bulmanın eşiğindesiniz demektir. At figürü definenin civarda ya da uzakta olduğunu işaret eder. Atın başı toprağa doğru bakıyorsa definenin yakınlarda olduğunu gösterir. Atın başı düz bir şekilde öne doğru bakıyorsa definenin uzaklarda olduğunu anlayabilirsiniz. Savaşta kazanılan ganimetler ve büyük hazineler, dörtnala kalkan at figürüyle anlaşılabilir. Bu işaretler doğrultusunda hareket edildiğinde kıymetli bir hazineyi bulmuşsunuz demektir!

4. Balık İşaretleri

Akarsu veya denize yakın yerleşim yerlerinde balık figürlerinden bulabilirsiniz. Antik çağlarda insanlar için geçim kaynakları kutsal kabul edilirdi, balık da bunlardan biriydi! Civardaki mağara veya mahzenlerde saklanmış para olabilir. Balık figürünün olduğu işarette haç sembolü varsa yakınlarda olabilecek bir kilisenin varlığını araştırmak gerekir. Kilisenin bulunduğu bölge de define olduğunun göstergesidir. Şelalenin olduğu yerlerde balık figürü gördüğünüzde şelalenin döküldüğü yere kadar incelemeniz gerekir.

5. Kuş İşaretleri

Gerçek Define Avcılarının Sır Gibi Sakladığı Gizemli İşaretler

Kadın ziynet eşyasının temsilcisidir. Güvercin, uçar şekilde sembolleştirilmişse, uçtuğu yönde araştırma yapmak gerekir. Yanında istavroz figürü varsa civarda mağara aranmalıdır. Mağara içerisinde ikinci istavroz figürü define için önemli bir diğer adımdır. Leylek benzeri bir kuş bulunduğunda Osmanlı dönemine ait bir gömü olduğu düşünülebilir. Gömü muhtemelen beş metre kadar yakındadır. Tavus kuşu figürünün kuyruğundaki göz göz şekiller ise mezarları temsil eder. Aynı zamanda hiç evlenmemiş bir prensesin mezarı içinde kullanılabilir. Mezarın içerisinde mücevherat veya çeyiz bulunmaktadır.

6. Balta İşaretleri

Yunanlılar, Ermeniler ve eşkıyalar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. İki yüzlü balta işareti civarda kapı olduğunun göstergesidir. Bu kapıya genelde karanlık bir yoldan belli bir mesafe sonrasında ulaşabilirsiniz. Kapıya ulaştığınızda burada bir tapınak ve fazlaca dini obje bulmanız mümkündür. Dikkat gerektiren bir diğer nokta da baltanın ucunun arka tarafının yapılıp yapılmadığıdır. Arka ucu yapıldıysa iki uç karşılaştırılmalı ve tam tersi yönde tarihi ağaçlara bakılmalıdır. Baltanın boyu metrelere katlanarak arazi konumu tespit edilebilir. İnsan figürleriyle beraber kullanılmış olması ise uygarlık bölgesi bulduğunuzu işaret eder.

7. Makas İşaretleri

Gerçek Define Avcılarının Sır Gibi Sakladığı Gizemli İşaretler

Gerçek define avcılarının sır gibi sakladığı gizemli işaretler arasında makas sembolü önemli bir yer almaktadır. Az rastlanır bir işarettir ve kesin olarak gömünün olduğunu gösterir. Ağzı kapalı makas, gömünün mağarada olduğunu işaret eder. Ağzı açık olan makas, bulunduğu arazide gömü olduğunu işaret eder Genellikle dere kenarlarında ve kesişen yollarda ortaya çıkar. Makasın üzerinde kalan iki tepeye dikkat etmek gerekir. Büyük olan tepe gömünün olduğu yerin habercisidir. Makas işaretiyle beraber yapılmış murç işareti gömünün yönünü tarif edebilir. Murç istikameti gömünün olduğu yeri gösterir.

8. Balina İşaretleri

Define işaretlerinde balina şekli de önemli sembollerden biridir. Balinanın kuyruk tarafı gemi çapası şeklindeyse civarda su birikintisi aranmalıdır. Kışın sulu alanlara, yazın kurumuş alanlara bakmakta fayda vardır. Balinanın kuyruğu yukarıya doğru kıvrımlıysa definenin yakınlarda bir yerde olabileceği kesinleşmiştir. Define işareti olarak kabul edebileceğimiz balina figürü tek başına sembolleştirilmişse bir gömü bulunabileceğini açıkça ifade etmiştir. Gömüyü bulmak için yakınlarda horasan sıva ile görünüm verilmiş cisimleri işaret olarak kabul edebilirsiniz.

9. Ayı İşaretleri

Ayı sembolü ile karşılaşıldığında bölgenin yakınlarda bir gömünün olduğunu varsayabiliriz. Özellikle bu figür topal bir ayı ise gömünün çok yakında olduğunu gösterir. Yakınlarda bir mağara bulunduğunda topal ayının diğer ayağını bulmak ve işaret olarak kabul etmek gerekir. Diğer ayak figürünün bulunduğu yerde define var demektir. Ayının tüm organlarını da mağaranın içerisinde araştırmak gerekir. Bu figür, derenin yakınlarında yer alan kayalıklarda da bulunabilir. Kayalıkların arasında gömüyü bulabilirsiniz.

10. Ayak İzi İşaretleri

Gerçek Define Avcılarının Sır Gibi Sakladığı Gizemli İşaretler

Defineye ulaştıracak kesin ve net işaretlerdendir. Sağ ayak resminde ayak parmakları yönünde sağ yön araştırılır. Sol ayak resminde ayak parmakları yönünde sol yön araştırılır. Tek ayak izi gömünün yakında olduğunu gösterir. Yan yana yer alan hem sağ hem sol ayak resminde, ayak izlerinin yönünde araştırma yapılır. İki ayak izi gömünün uzakta olduğunu ifade eder. Horasa sıvı ile yapılmış ayak izi, büyük bir gömünün işaretçisi olarak kabul edilir. Ayak izi istikametinde renkli taşlar, kayalar, çeşme vb. işaretler bulunmalıdır. Mağarada yer alan ayak izi sembolü ise mekanik çalışan bir tuzağın olduğunun göstergesidir. Dikkat etmenizde fayda var!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!