Fiziksel Ve Ruhsal Açıdan Müziğin Sağlığa Etkileri

2 dk okuma süresi


6
13 Paylaşım, 6 puan
Müziğin Sağlığa Etkileri
Müziğin Sağlığa Etkileri

Son yıllarda uzmanların yapmış oldukları araştırmalar gösteriyor ki, her organa ait özel ses tonlamaları ve o organa ait hücrelerin titreşimini artırarak iyileşmesi sağlanabilmektedir. Uzak doğudaki araştırmalar ise A=444 Hz yani C=528 Hz frekansında müziğin en saf ve katıksız titreşimlerle hastalıkların tedavisinde sağlığa etkileri olduğunu göstermektedir. Kişiyi tüm stresinden arındıran, hücrelerinin şifa ve sevgiyle dolmasını sağlayan titreşimler (Çigong, şamanik vb çalışmalar) A=444Hz yani C=528Hz frekansındadır. 528 Hz müzik ses frekansı tüm evreni şifalandıracak kadar mucizevi titeşimler yayar. Ve DNA onarıcıdır.

Müzik Ses Frekansları Ve Fiziksel Etkileri

Müziğin Sağlığa Etkileri

 • 337 Hz: Kan dolaşımını düzenler
 • 537 Hz: Endokrin sistemini düzenler (hormonal denge)
 • 625 Hz: Böbrek fonksiyonlarını düzenler
 • 635 Hz. Hipofiz bezi üzerinde etkilidir (pituary)
 • 654 Hz: Pankreas düzenini sağlar
 • 662 Hz: Epifiz bezi üzerinde etkilidir (pineal)
 • 696 Hz: Kalp sistemini düzenler
 • 751 Hz: Karaciğer sağlığını düzenler
 • 763 Hz: Tiroidi dengeler
 • 764 Hz: Sinir sistemini korur
 • 835 Hz: Bağışıklık sistemi üzerinde etkilidir
 • 1335 Hz: Adrenalin, stresle mücadelede etkilidir
 • 1565 Hz: Ruhsal şifa sağlar

Frekans Dalgaları Ve Müziğin Sağlığa Etkileri

Müzik Ses Dalgaları

Do (C)(ud tonu) – 396 Hz: Suçluluk psikolojisi ve korkulardan özgürleşmek. Kederden neşeye geçmek. Ud tonu bizi suçluluk duygusundan ve savunma mekanizmamızı düşüren korkularımızdan özgürleştirir. Bu ses frekansı, bilinçaltı negatif inançlarımızı, olumsuz karar ve düşüncelerimizi arar.

Re (D) – 417 Hz: Var olan olumsuz durumu çözmek, değişimi kolaylaştırmak. İkinci ana Solfeggio tonu değişiklik hakkında enerjiyi ortaya çıkartır. Bu frekans hayatımızda travma etkisindeki tecrübelerimizi temizler ve bilincimizi geçmiş olayların yıkıcı etkilerinden arındırır. 417 Hz, müzik ses frekansı onarıcı bir enerjiyle temas edip hayatımızda değişiklik yapmamızı kolaylaştırır.

Mi (E) – 528 Hz: Dönüşüm ve mucizevi şifalanma. Mi notası insan DNA’sını doğal olması gereken, tam ve bütün haline getirmek için kullanılır. Yaşam enerjisinin artması, zihin açıklığı, farkındalık, yaratıcılık, derin iç huzur ‘bir’ olma hali gibi mucizeler yaratır. Mi tonu hayal gücümüzü aktive eder.

Fa (F) – 639 Hz: Rezonans durumda yeniden  bağlantıya geçmek/İlişkiler. Solfeggio skalasından bu ton, kişiler-arası ve topluluk içinde ahenkli ilişkiler yaratılmasına olanak sağlar. Fa notası gerek aile içindeki, eşlerimizle gerek arkadaşlarımızla ve sosyal ilişkilerimizdeki problemlerle başa çıkmak için etkilidir

Sol (G) – 741 Hz: Sol notası hücreyi farklı zararlı elektro manyetik ışınımlardan temizler. Solfeggio skalasının bilinen bu beşinci müzik ses frekansı, saf, dengeli karmaşık olmayan bir yaşam sürdürebileceğimiz ve kendimizi rahat ifade etmenin tesirinde olmamıza yardımcı olur.

La (A) – 852 Hz: Uyanışın sezgisinde bilincinde  olmak. Bu frekans, bir insanın her şeyi saran ruh ile iletişimi için açılması amacıyla kullanılabilir. Farkındalığı arttırır, ruhsal düzenimizi geri kazanmamıza yardımcı olur.

Si (B/Ti) – 963 Hz: Bu ton, herhangi bir sistemi orijinal, tam ve bütün haline gelmesi için uyandırır. Işık ve her şeyi saran ruh ile bağlıdır ve ‘bir’liğe dönüşe, doğrudan tecrübe etmeye imkan sağlar. ‘Bir’lik halini, yani bizim gerçek doğamızı, tecrübe etmemizi sağlar.

174 Hz: Ses frekans tonlarının en düşüğü olarak doğal bir anestezi olarak karşımıza çıkar. Ruhsal ve fiziksel olarak acımızı azaltmaya yardımcı olur. Sevgi ve güvendeki en iyinin ortaya çıkmasına cesaret verir.

285 Hz: Bu frekans hücresel dokunun orijinal şekline gelmesine yardımcı olur. 285 Hz ses dalga frekansı enerji merkezlerimize etki ederek, zarar görmüş organlarımızı yeniden inşa etmek üzere mesaj gönderir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak