Facebook Videolarında HTML5


FACEBOOK ve HTML5
FACEBOOK ve HTML5

Artık kullanım oranı her geçen gün gitgide azalan Flash Player için Facebook’’ta ısrarından vazgeçerek HTML 5’’e yöneldi.

Geride bıraktığımız yılların en yoğun ve beğenilen şekilleriyle kullanılan Adobe Flash Player artık tercih edilmemeye başladı. Yerini HTML 5 gibi çok daha verimli bir yapıya bırakıyor. İlk büyük adımının ise YouTube, Flash Player’ın yerine HTML5 oynatıcı kullanmasıyla başlamıştır. Tüm büyük firmaların Flash desteğini ortadan kaldırdığı gibi, artık Facebook’ta video oynatıcılarında Flash Player yerine HTML 5’i kullanacak.

Yapılan duyuru üzerine “Varsayılan Olarak” HTML 5’e geçiş yaptığını açıklayan Facebook, bu sözleriyle isteyenlerin Flash Player olarak da kullanabileceklerini belirtmektedir. Son olarak güvenlik konusunda başarılı olduğu tarayıcısı ile fark etmeden işletim sistemini rahatlıkla çalıştırabildiği için HTML 5, çok daha başarılı işler sağlıyor.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim