Evrim Geçirerek Eski Hallerinden Eser Kalmamış Ünlüler

5 dk okuma süresi


3
12 Paylaşım, 3 puan

Günümüzde medyanın da etkisiyle hemen hemen herkes ünlüleri takip ediyor veya en azından kim olduklarına dair bir fikre sahip. Yıllar içerisinde bazıları zayıfladı bazıları yaşlandı, bir kısmı ise estetik ile yepyeni birine dönüştü. “Ee, evrim diyorsunuz da, o iş o kadar kolay olmuyor” dedirtirler insana. Biz de dergiCE ekibi olarak, ölçtük tarttık ve sizler için evrim geçirerek eski hallerinden eser kalmamış ünlüler listesini oluşturduk, bakalım aralarında eskilerden tanıdıklarınız var mı? Keyifli okumalar!

1. Bella Hadid

Listemize güzeller güzeli Bella Hadid ile başlıyoruz. Biliyorsunuz Hadid’ler magazin gündeminden neredeyse hiç düşmeyen bir aile, defileler, dergi çekimleri, özel hayatları ve tabi son olarak da Bella’nın kız kardeşi Gigi’nin hamileliği derken magazin severler baya yakınlaştı Hadid’lerle. Peki, bu badem gözlü manken sizce böyle mi doğdu? Maalesef ki hayır. Çenesi ve kaşları başta olmak üzere Bella Hadid, tamamen estetik cerrahların ustalık eseri. Orantılı yüzünde neredeyse estetiksiz bölge olmayan Hadid, hiç estetik yaptırmadığı söylüyor. Hani derler ya “minik dokunuşlar,” işte Bella Hadid de tam olarak bunu savunuyor. Yaptırmak suç değil inkar etmek suç demişler.

2. Kardashian&Jenner Ailesi

Listemizdeki diğer isim, daha doğrusu isimler Kardashian ve Jenner ailesi. Yani, ailenin sadece bir üyesine evrim geçirmiş demek hata olur, birbirinden ayırmaksızın aile üyelerinin tamamı Darwin’i canı gönülden destekliyorlar. Kardashian ve Jenner ailesinin üyeleri tabi ki evrimlerini estetik ile tamamlıyorlar, bu artık bir sır değil ama en çok kimde evrimsel bir değişim var diye merak ediyorsanız cevap; Kh Kardashian ve Kylie Jenner. Khloe Kardashian, şişkin bir yüz orantısı göz ve çene yapısından tamamen evrilerek yıllar içerisinde yepyeni birine dönüştü. Kylie Jenner ise basık ve içe çökük bir yüz yapısından dolgun ve kendini gösteren bir yüze sahip oldu. Tabi iş sadece yüz estetiği ile kalmıyor.

3. Yasemin Özilhan

Evrim Geçirerek Eski Hallerinden Eser Kalmamış Ünlüler

2000’li yılları rahatlıkla hatırlayan birçok kişi Yasemin Özilhan’ı Doktorlar dizisindeki Doktor Ela rolü ile hatırlar. Hastadan hastaya koşarken bir yandan da Levent’ten yüzü gülmeyen Ela’yı yıllar geçse de kimse unutamıyor. Uzun yıllardır oyunculuğa ara veren Özilhan, tabi ki de listemizde, o zaman ki kameraların kalitesinden dolayı mı yoksa estetik yüzünden mi tam olarak bilemiyoruz ama şüphesiz Yasemin Özilhan’da evrimi en derinden yaşamış ünlülerden biri. Bakın, eskiden nasıl da incecik dudakları, basık bir burnu varmış. Ama şimdi öyle mi? İzleyiciler, Özilhan’ı artık yepyeni bir dudak ve burunla yavaş yavaş tekrar televizyonlarda görmeye başladı.

4. Kerimcan Durmaz

Sırada belki de evrim geçirerek eski hallerinden eser kalmamış ünlüler listemizin en çarpıcı ismi olan Kerimcan Durmaz var. Yaptığı makyajları, DJ’lik mesleği, konuşma tarzı ve Covid-19 sürecinde açtığı oldukça eğlenceli Youtube kanalıyla artık, herkes onu belki kötü belki iyi bir izlenimle de olsa tanıyor. Marjinal karakteriyle ve inanılmaz orantılı kaşlarıyla Kerimcan Durmaz için evrim geçirdi desek belki de hiç kimse şaşırmaz. Durmaz’ın evrimden önceki en belirgin farkı eminiz ki oldukça kemikli olan burnudur. Tabi saçları, giyim tarzı ve dişleri de bu değişime uyum sağlayınca ortaya yepyeni bir Kerimcan Durmaz çıkıyor. Asıl önemli olan tabi ki, Durmaz’ın şu anki haliyle çok mutlu olması.

5. Demet Özdemir

Evrim Geçirerek Eski Hallerinden Eser Kalmamış Ünlüler

Geçirdiği çene operasyonuyla tanınan ve yıllardır da dizi sektörü içerisinde olan ünlü oyuncunun en son projesi “Doğduğun Ev Kaderindir” geçen haftalarda sezon finali yaptı. Geçirdiği değişim an be an gözlemlenebilen Özdemir, tamamen evrim geçirdi denilemez ama çenesindeki farklılık oldukça belirgin, bu da onun değişiminin estetik sayesinde olduğunu kanıtlıyor. Bunun dışında dudakları, dişleri ve burnunda da operasyon olan Özdemir, bütün bu estetik müdahalelere rağmen oldukça doğal görünmeyi başarıyor. Sosyal medyada da makyajsız fotoğraflarını paylaşmayı seven oyuncu doğallığını yitirmeden gün be gün değişmeye devam ediyor.

6. Çağla Şikel

Yıllardır moda sektöründen olduğu kadar, dizi sektöründen tanıdığımız bir diğer isim ise Çağla Şikel, 2000’li yıllarda sektörde adını “Cennet Mahallesi“ ile duyuran ünlü oyuncu ve manken Şikel, yıllar içerisinde çok değişti ve tam bir evrim geçirdi. Oyuncunun eski gençlik yıllarındaki halini hemen hemen herkes hatırlar, zayıf vücudunun yanı sıra zayıf yüzünün de kurbanı oldu güzel oyuncu. Bu sebeple de şimdiye kadar minik minik birçok operasyon geçirdi ama tabi ki en belirgin olanları, dişlerine ve burnuna yapılan müdahaleler oldu. Artık Çağla Şikel’de listemizdeki diğer ünlüler gibi altın orana daha yakın hatlara sahip.

7. Cemal Can Canseven

Evrim Geçirerek Eski Hallerinden Eser Kalmamış Ünlüler

Kaotik bir atmosfer ile başlayan 2020 yılının belki de tek kazananı Survivor 2020 şampiyonu Cemal Can Canseven olabilir. Herkesin adının yavaş yavaş aklına kazıdığı Canseven, estetik ile evrim geçiren ünlülerden değil. Kendisi, kendi tabiriyle “eski obezlerden.“ Canseven, lise yıllarına kadar obezlik problemi yaşamış ve bu sebeple de birçok kişi tarafından reddedilmiş. Üniversite yıllarında hırslanan Canseven, şuan 1.85 boyunda oldukça iyi bir vücuda sahip bir DJ ve özellikle şu sıralar pek çok kadının da gözdesi. Eski Cemal Can yok artık! Çünkü yeni Cemal Can, eskisine uzaktan yakından benzemiyor. Ama tabi ki yeni Cemal Can’ın da estetik müdahalesi yok denilemez.

8. Lele Pons

Top 10 listemizdeki diğer bir isim ise Vine ile adını duyuran şimdiler de ise Youtube videoları çeken Venezuelalı Latin Youtuber Lele Pons. Pons, her ne kadar eğlenceli ve kendiyle barışık görünse de onun da evriminin estetik ile olduğunu söylenilebilir. Özellikle burun ve ağız yapısında büyük değişiklikler olan Pons, özellikle müzik sektörüne de atıldıktan sonra dergilerde daha iyi görünmek için estetiğe daha da bağlı hale geldi denilebilir. Liste de Kardashian ve Jenner’lardan sonra gelen isim kesinlikle Pons, çünkü kendisi kelimenin tam anlamıyla estetik ile baştan yaratıldı.

9. Şeyma Subaşı

Evrim geçirerek eski hallerinden eser kalmamış ünlüler listemiz hiç şaşırmayacağınız bir isimle devam ediyor. TV8 kanalının sahibi ve Türkiye’nin en ünlü sunucusu Acun Ilıcalı’nın eski eşi Şeyma Subaşı, yine pek çok kişinin 2000’li yılların başlarından hatırladığı “Var mısın, Yok Musun?” adlı programda Acun Ilıcalı ile tanışan ve evlenen, kısa süre önce de boşanan Şeyma Subaşı, aldığı nafakanın hakkını veriyor. Eski halinden asla eser kalmamış olan Subaşı, çok büyük değişiklikler var gibi görünmese de eski halinden çok farklı. Dudaklarından tutun kaşlarına kadar pek çok operasyon geçirmiş olan Subaşı, şu anki haliyle görenleri kendisine hayran bırakıyor.

10. Elon Musk

Evrim Geçirerek Eski Hallerinden Eser Kalmamış Ünlüler

Listemizi okuyucularımızı çok şaşırtacak bir isimle bitiriyoruz. Geçen haftalarda oldukça marjinal bir isme sahip 6. çocuğunu kucağına alan ve Tesla şirketinin sahibi Elon Musk, bir zamanlar neredeyse kelmiş. Belki de Musk’un kariyerinin başlangıç yıllarında bölgesel kellikle mücadele ettiğini pek çok kişi bilmiyordur. Kendisini estetikle evrim geçiren ünlülerden sayamayız belki ama bu hiç estetik müdahalesi yok anlamına gelmiyor!. Fakat yılların verdiği yaşlılık ve saç ekimi operasyonu sonrası Elon Musk için evrim geçirmiş denilebilir. Ama okuyucularımız listeye şöyle bir tekrar göz gezdirince anlıyorlar ki buradaki en masum kişi Elon Musk. Mevcut durum birçok kişiye “ee ne yapsaydı adam, koskoca şirketi var kel mi gezseydi? “dedirtiyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!