Evlilik Teklifi Yapmayı Düşünenler İçin Orijinal Fikirler

5 dk okuma süresi


5
13 Paylaşım, 5 puan

Evlilik gibi hayatımızı değiştirecek düzeyde önemli bir teklifi planlamak oldukça zor aynı zamanda kişisel ve duygusal bir olaydır. İlk olarak hayatımızın geri kalanını biriyle geçirmeye karar veririz. Daha sonra o kişiye malum soruyu sorarız, “Benimle evlenir misin?”. Bu soruyu partnerinize nerede, nasıl soracağınızı bilmiyorsanız ve içinde bulunduğunuz durum sizi biraz da olsa geriyorsa arkanıza yaslanın ve kahvenizden bir yudum alın. Çünkü evlilik teklifi yapmayı düşünenler için partneriniz kadar olağanüstü ve orijinal fikirler listeledik. Tek yapmanız gereken listelediğimiz fikirler arasından partnerinizin karakterine en uygun olanı seçip ona unutulmaz soruyu sormanız. Bol şanslar!

1. Kinder Surprise İle Teklif Edin

Muhtemelen bugüne kadarki en tatlı fikirlerden biri olan bu inanılmaz yaratıcı ve bir o kadar da orijinal teklif, çok sevilen Kinder Surprise’in içinden çıkan talimatlarla başlıyor. Elmasın bir kızın en iyi arkadaşı olduğunu ve çikolatanın birçok kadının kalbine giden yol olduğunu biliyoruz, bu yüzden bu Kinder Surprise önerisi fikri temelde “Evet!” cevabı almanın kesin bir yoludur. Kinder Surprise’in içine, kafasına kendi yüzünüzü koyduğunuz bir oyuncak tasarlayın. Oyuncağın talimatını, oyuncağı ve yüzüğü çikolatanın içine yerleştirip bunu kız arkadaşınıza verin. Kız arkadaşınız talimatlara uygun olarak oyuncağı birleştirdiğinde gördüklerine inanamayacak.

2. Disneyland Gezisinde Teklif Edin

Bu fikir, evlilik teklifi yapmayı düşünenler ve Disney seveler için orijinal fikirler arasında. Çünkü etkileyici bir an yaratmak için Disneyland’dan daha büyülü bir yer yoktur. Öncelikle önünde evlenme teklifi etmek için Disneyland’da güzel bir yer seçmeniz gerekiyor. Magic Kingdom, Fantasyland ya da Cinderella’nın şatosu sizin için güzel bir tercih olabilir. Disney’i önceden arayarak müstakbel eşinizin en sevdiği Disney karakterini bile teklife dahil edebilirsiniz. Bununla da kalmayıp Disneyland işinizi kolaylaştırmak için evlilik teklifi hizmeti sunuyor. Teklifinize yardımcı olmak ve teklifi en iyi şekilde gerçekleştirmek için sizinle iş birliği yapan uzmanlarla bu muhteşem anı planlayabilirsiniz.

3. Evcil Hayvanınızla Teklif Edin

Evlilik Teklifi Yapmayı Düşünenler İçin Orijinal Fikirler

Evcil hayvanı olan çiftler için, tüylü bir arkadaşı teklife dahil etmek partneriniz ve sizin için inanılmaz bir an olacaktır. Üzerinde “Benimle Evlenir Misin?” yazan özel bir künye yaptırabilirsiniz, bandananın üzerine malum soruyu yazdırıp tüylü dostumuzun boynuna bağlayabilirsiniz, köpeğinize “Benimle Evlenir Misin?” yazan özel bir kazak sipariş edebilirsiniz ya da teklifinizi bir not kağıdına yazıp evcil hayvanınıza notu partnerinize iletmesini komut verebilirsiniz. Teklif bu şekilde bitmiyor çünkü teklifin en can alıcı kısmını gerçekleştirme işi size düşüyor. Tam o esnada, samimi bir ambiyans oluşmuşken tek yapmanız gereken partnerinizin yanına gidip dizlerinizin üzerine çökmek.

4. Fal Kurabiyesiyle Teklif Edin

İçinde “Benimle Evlenir misin?” yazan bir fal kurabiyesi, evlilik teklifi yapmayı düşünenler için gerçekten eşsiz ve orijinal fikirler arasında! Sahneyi hayal edin… Sevgilinizle birlikte en sevdiğiniz Çin restoranında şahane bir akşam geçiriyorsunuz ve yemeğin sonunda aşkınızı tek bir fal kurabiyesi ile ona sunuyorsunuz. Fal kurabiyesinin içindeki “Benimle Evlenir Misin?” yazısını gördüğü anda ellerinden sıkıca tutup, gözlerinin içine bakın. Teklifi romantik cümlelerle desteklemek istiyorsanız, tek dileğinizin onunla evlenmek olduğunu da söyleyebilirsiniz. Evet deyip demeyeceğini garanti edemeyiz ama kim böyle romantik ve benzersiz bir teklif etme yöntemine karşı koyabilir?

5. Dilek Feneri Eşliğinde Teklif Edin

Evlilik Teklifi Yapmayı Düşünenler İçin Orijinal Fikirler

Dünya dönüyor ve özellikle yaratıcı evlilik teklifleri söz konusu olduğunda insanın hayal gücü sınır tanımıyor. Dilek fenerleri, birçok Asya ülkesinde yıl boyunca ve kutlamalar sırasında, gece gökyüzünü aydınlatır. Eğer bulunduğunuz ülkede bu şekilde kutlamalar olmuyorsa teklif için küçük bir dilek feneri festivali organize edebilirsiniz. Organize ettiğiniz bu festival, ışıl ışıl bir gökyüzü oluşturmakla kalmayıp teklifiniz için güzel bir fon olacaktır. Yüzük kız arkadaşınızın parmağına takıldığı zaman, üzerine “Benimle Evlenir Misin?” yazdığınız fenerinizi gökyüzüne bırakabilirsiniz ya da birlikte parlak geleceğiniz için bir dilek tutabilirsiniz.

6. Buz Pateninde Teklif Edin

Buz pateni çok romantik bir kış buluşması etkinliği olabilir. Özellikle birçok farklı açık hava pistinin bulunduğu bir şehirde yaşıyorsanız işiniz çok daha kolay. Parıldayan ışıklar, sıcak kakao ve şenlikli müzik, buz pateni pistlerini evlilik teklifi planlamak için mükemmel bir yer haline getiriyor. Anı yakalamak için bir fotoğrafçı kiralamayı unutmayın! Neyse ki, buz pateni pistleri halka açık ve çok kalabalık olduğundan dolayı, partneriniz o büyüleyici anı çekmesi için bir fotoğrafçı tuttuğunuzun farkında bile olmayacak. Tekliften sonra bu unutulmaz başlangıcı kutlamak isterseniz, ikinizin şerefine şampanya patlatabilirsiniz.

7. Kuzey Işıklarını İzlerken Teklif Edin

Evlilik Teklifi Yapmayı Düşünenler İçin Orijinal Fikirler

Partnerinize asla unutamayacağı bir an yaşatmak istiyorsanız, Kuzey ışıklarını izlerken yapacağınız evlilik teklifi hiçbir kızın unutamayacağı türde ama bir o kadar da meşakkatli. Bu teklifin kusursuz olması için birkaç şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Kuzey Işıkları, beklediğiniz kadar canlı veya sık görünmeyebiliyorlar o yüzden yılın doğru zamanını seçmeniz gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken kısım bununla da bitmiyor. Kuzey Işıklarını net ve berrak görebilmek için şehirden uzak olmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca romantik teklifinizi sürekli titremeler ve sıcak bir arabanın konforuna geri dönme dürtüsüyle gölgelemek istemiyorsanız, üstünüzü sıkıca giyinmelisiniz!

8. Akşam Yemeğinde Teklif Edin

İster ekranda ister gerçek hayatta herhangi bir restoranda bir evlenme teklifine şahit olmuşsunuzdur. Evlenme teklifi edecek kişi garip davranır çünkü soruyu sormak üzeredir. Doğru teklifi yapmak üzerinizde baskı oluşturuyorsa vereceğimiz ipuçlarından yardım alabilirsiniz. Öncelikle sizin için önemli bir yerde rezervasyon oluşturmalısınız. Eğer bunu yapmazsanız restoranda masa sırası beklerken teklifiniz mahvolabilir. Teklifiniz için onun zevkine en uygun yüzüğü seçmelisiniz. Ayrıca akşam yemeğinden önce teklif etmelisiniz çünkü yemekten önce evlenme teklifi ettiğinizde, akşam yemeğini özel etkinliğin bir kutlaması olarak da kullanabilirsiniz.

9. Su Altında Teklif Edin

İkinizin de yıllarca unutamayacağı benzersiz bir evlilik teklifi senaryosu mu arıyorsunuz? Lüks restoranlarda, plajlarda ve benzeri yerlerde birçok evlilik teklifi yapılır. Neden biraz farklı ve normların dışında bir şey denemiyorsunuz? Bunun için su altı teklifi mükemmel bir seçim. Ayrıca su altı teklifiniz için size yardımcı olacak birçok dalış şirketi bulunuyor. Teklifi su altında gerçekleştireceğinize karar verdiğiniz zaman seçtiğiniz bölgedeki tüplü dalış şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Hatta sizin için bir fotoğrafçı temin etmelerini bile isteyebilirsiniz. Bu sayede hayatınızın en önemli anını güzel bir deneyim ile gerçekleştirirken, bu anın ölümsüz olmasını da sağlayabilirsiniz.

10. Paris’te Teklif Edin

Evlilik Teklifi Yapmayı Düşünenler İçin Orijinal Fikirler

Sevgilinize evlenme teklifi etmeyi mi düşünüyorsunuz? Aşkın şehri Paris evlilik teklifi için dünyanın en romantik yerlerinden biridir. Paris’te bulunan “Pont de Bir-Hakeim” adlı köprü Eiffel Kulesi’nin en güzel manzarasına sahip yerlerden biri. “Pont de Bir-Hakeim”, Last Tango In Paris ve Inception gibi sayısız filmle ünlendi. Burada edilen teklif, kendinizi romantik bir filmde başrol oynayan çift gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Paris’in göbeğinde, pek fazla turist olmayan bir yer arıyorsanız burası romantik bir evlilik teklifi için mükemmel. Sonsuza dek hatırlayacağınız romantik teklifiniz için bir fotoğraf çekimi kiralamayı unutmayın!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
3
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!