Evde ve İş Yerinde Kolayca Bakılabilecek Çiçekler

2 dk okuma süresi


2
21 Paylaşım, 2 puan

Evinize veya iş yerinize biraz renk, biraz da taze bir hava yaratmak için yapılabilecek belki de en güzel şey çeşitli bitkilerin oluşturduğu bir köşe yaratmak. Fakat bitki bakımı karşıdan göründüğü gibi kolay değildir. Her bitkinin kendine özgü bakım şartları olduğu gibi doğru bakım ile çok sağlıklı çiçeklere sahip olabileceğinizi de unutmamak gerekir. dergiCE sizlere evde ve iş yerinde kolayca bakılabilecek çiçekler listeledi. Hadi listemizi birlikte inceleyelim ve bitki köşemizi beraber oluşturalım…

1. Sukulent

Evde Bakılabilecek Çiçekler

İlk akla gelen sukulentler loş ışıklı bir ortamı seven ve bakımı son derece kolay bir bitki türüdür. Son yıllarda bu bitki türüne aşırı derecede rağbet olmakla beraber, hemen hemen herkesin evinde mutlaka bir köşede, mutfakta vs. minik ve çeşitli renklerde sukulentler bulunmaktadır.

2. Menekşe

Bir klasik haline gelen menekşelerin 500 farklı türü vardır ve menekşeler genellikle bahar aylarında daha çok açar. Direk güneş ışığı bu bitki türünde çiçeklerinin çabuk dökülmesine yol açabilir o yüzden serin ve gölgelik bir yerde bakımı sağlandığında çok daha sağlıklı ve uzun süreli çiçeklere sahip olabilirsiniz.

3. Orkide

Evde Bakılabilecek Çiçekler

Hediye olarak gönderilen çiçeklerin başında gele orkide artık hemen hemen her evde bulunmaktadır. Çok fazla ilgi ve sulama gerektirmeyen, sabah güneşi olan bir ortamda bakıldığında son derece sağlıklı bir bitki türüdür. Haftada bir yapacağınız sulama ile evde bakılabilecek bitkiler ve çiçekler arasındadır. Ara ara bildiğimiz maden suyunu bitki köklerine dökerseniz çok daha güzel ve parlak yapraklara sahip olabilirsiniz.

4. Kalanşo

Minik çiçekleriyle içinizi ısıtacak kalanşo, kolay bakımı sayesinde yine çok tercih edilen ve evde veya iş yerinde bakılabilecek çiçekler ve bitkilerdendir. Diğer bitkilere göre düşünecek olursak güneşli ve gölge alanlarda rahatlıkla bakılabilir.

5. Ekşi Yonca

Pencere kenarında orta derecede dengeli ısı ve ışık alarak çok uzun süre yaşayabilen bir bitki türü olan ekşi yonca, ev ve iş yerleri için son derece uygun olmasının yanı sıra büyüleyici rengiyle evinizde fark yaratacak bitkilerden biri olabilir.

6. Begonya

Evde Bakılabilecek Çiçekler

Balkonların vazgeçilmezi olan begonyaları tavandan asabileceğiniz saksılarla dekore edip çay, kahve yudumlayabileceğiniz çok şık ve fresh bir alan elde edebilirsiniz. Begonyalar güneş ışığı sever bir bitkidir.

7. Ametist Çiçeği

Bir diğer balkon çiçeği olan ametist çiçeği, sıcak ve gölgeli yerleri sever.

8. Sardunya

Evde Bakılabilecek Çiçekler

Hem gölgeyi ve hem güneşi seven sardunyalar, en güzel pencere önlerini severler. Bu bitki türü hem saksıda hem de bahçede yetişebilir.

9. Küpe Çiçeği

Balkonlardaki tavandan sarkan saksılar için belki de en eski türlerden biri küpe çiçeği, narin çiçekleriyle insanı büyüleyen bu bitki güneş ışığını fazla sevmezler.

10. Barış Çiçeği

Evde Bakılabilecek Çiçekler

Evlerde en çok gördüğümüz bir diğer çiçek barış çiçeğidir. Suyu çok seven bu bitki türünün de bakımı çok kolaydır. Pencere önünde orta derecede alacağı ışık ile çok sağlıklı bir şekilde yaşarlar.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!