Eski Sevgilinizi Geri Döndürecek 10 Taktik

5 dk okuma süresi


6
10 Paylaşım, 6 puan

Mutsuzluk, ayrılık, üzüntü… Bunlar insan için oldukça aşina olduğu duygulardır. Durum, özellikle duygusal bir bağı içerince daha da sancılı olabiliyor. Kaybedilen bir insanın hayatınızdaki yeri zaman geçtikçe daha da iyi anlaşılabiliyor. İşte bu noktada ayrıldığımız kişiyi hayatımıza tekrar dahil etmek için bir arayış içine girebiliyoruz. Burada kendimize sormamız gereken en önemli soru, gerçekten bunu isteyip istemediğimizdir. Eğer bundan eminseniz ve içten bir şekilde istiyorsanız, bu süreçte daha etkili sonuç almanız için bir liste hazırladık. Kaybettiğiniz eski sevgilinizi size geri döndürecek etkili 10 taktik ile hem kendinizi hem de eski sevgilinizi tekrar kazanabilirsiniz. Keyifli okumalar!

1. “O” Kişi Olun

Eski Sevgilinizi Geri Döndürecek 10 Taktik

Yaşanan bir ayrılıktan sonra, bir parçanızı eksik hissetmek çok normaldir. Öncelikle bunu kabullenin. Kendinize zaman tanıyın. Eksikliğini yaşadığınız durumu kendi içinizde çözmeye çalışarak ilk adımı atın. Çünkü sizin, eski sevgilinizi ayrıldıktan sonra dahi hayatınızda görmek isteme nedeniniz, ona alışkanlığınız olduğunu düşündüğünüz için değildir. Sizden ayrı olarak “o kişi” olduğundan kaynaklanır. Onunla geçirdiğiniz her anın özel olduğunu ve bu anların ne kadar kıymetli olduğunu düşünün. Ayrılık nedeninizi ve kimin tarafından kaynaklandığını düşünün. Tüm bunları yaparken, karşı tarafla empati kurun. “O” kişi olun ve duruma onun gözünden bakın. Onun hislerini ve düşüncelerini daha iyi anlamaya çabalayın.

2. Önemsenip Önemsenmediğinizi Öğrenin

Eski sevgilini size geri döndürecek 10 etkili taktik adımlarında ilk olarak empati yapın demiştik. Yaptığınız bu empati sonucunda hala ona karşı özlem ve ilgi duyduğunuzu düşüyorsanız, sırada onun sizi aynı şekilde önemseyip önemsemediğini öğrenmek var. Unutmayın, karşı tarafın size karşı oluşturduğu zaaf, onu geri kazanmak için en önemli yardımcınız olacaktır. Eski sevgilinizin size hala değer verip vermediğini zaten bir şekilde içsel olarak biliyor olabilirsiniz. Ancak daha da emin olmak için ortak arkadaşlarınızdan fikir alabilirsiniz. Bu soruya cevap bulduktan sonra eğer sonuç olumluysa diğer adıma geçelim. Ancak durum tersine gitmişse, asla üzülmeyin. Unutmayın herkesten önce siz değerlisiniz!

3. Zaman Tanıyın

Eski Sevgilinizi Geri Döndürecek 10 Taktik

Çok bilinen bir söz olarak; zaman her şeyin ilacıdır. Hem karşınızdaki kişiye hem de kendinize zaman tanıyın. Birbirinizi önemsediğinizden eminseniz bile, bu gibi durumlarda zaman önemli bir faktördür. Onun üstüne gitmeyin. Aynı şekilde onun da sizin üstünüze gelmesine izin vermeyin. Önemli olan biten ilişkinin nedenini bulup, tekrar ayağa kalktığınızda bunu tekrarlamamaktır. Zaman tanımak, iletişim kesmek demek değildir. İletişim kurmaya devam edebilirsiniz. Ancak bunu yaparken, eski sevgilinizin bilinçaltına gönderme yapmalı ve istekli olduğunuzu açıkça vurgulamamalısınız. Bu yaklaşım, karşı tarafta “sizi kaybetme korkusu” uyandırır. Unutulmamalıdır ki insanlar kaybetmemek için savaşır.

4. Değerinizi Bilin

Sırada kendi değerinizi anlamak var. Sizde, önemsediğiniz kişi kadar değerlisiniz. Bir başka insanın ihtiyaçlarını karşılamak, her istediğine evet demek veya hareketlerini onaylamak zorunda olmadığınızın bilincinde olmalısınız. Tabi ki karşı taraf için fedakarlıkta bulunabilirsiniz ancak bu sizin öz farkındalığınızın sınırı kadar olmalıdır. Ondan, tabiri caiz ise “sevgi dilenmek”; karşı tarafta sizi kontrolü altına alabileceği duygusunu uyandırır. Karşı tarafa onu geri kazanmak istediğinizi üstü kapalı bir şekilde göstermelisiniz. Bunu sağlayacak olan belki bir tutumunuz, belki bir cümleniz ya da belki bir eyleminiz olabilir. Önemli olan bunu yaparken ne kadar güçlü olduğunuzu karşı tarafa gösterebilmek.

5. Hissettiklerini Değiştirmeye Odaklanın

Eski Sevgilinizi Geri Döndürecek 10 Taktik

James Bauer’e göre ki kendisi profesyonel bir ilişki uzmanı; kaybedilen kişinin, sizi hayatına tekrar davet ettiğini hayal ettiği zaman hissettiklerini değiştirebilmek anahtar noktadır. Eski sevgilinizi hayatına davet edecek ve onu geri döndürecek 10 taktik içerisinde belki de en zor olan adımımız bu. Birisi bizleri bir konuda ikna etmeye çalıştığı zaman ona karşı argüman üretmek doğamızda olan bir durumdur. Ancak bahsi geçen ikili bir ilişkide bunun tersi olmalıdır. Karşı tarafın ayrılığa sebep olduğunu düşündüğü hisleri değiştirmeye odaklanmak, daha sonraki süreçlerde sağlıklı bir duygusal bağ kurmanızı güçlendirir. Unutmayalım, çizilen yeni bir resim önceden var olan üzücü duygusal tüm duvarları yıkıp geçebilir.

6. Sevginizi Özgüveninizle Harmanlayın

Söylediğimiz gibi değerinizin farkında olarak gerçekte nasıl bir insan olduğunuzu göstermek, ileride oluşabilecek bir problemin önüne geçecek temel faktördür. İzlediğimiz ilk beş adımdan sonra artık karşıdaki sizi daha güçlü, kendinden emin ve kaybedilmemesi gereken bir kişi olarak görmeye başlayacaktır. Bu noktadan sonra duygularınızın sizin önünüze geçmesine müsaade etmemelisiniz. Ona sürekli mesajlar atmak, aramalar yapmak veya sürekli onunla ilgilendiğinizi gösteren hareketler, çaresiz gözükmenize sebep olabilir. Bu yüzden ilk hamleyi karşı taraftan beklemek, eski sevgilinizin sizi merak etmesini ve özlemesini sağlamak bu noktada önemlidir. Özgüveninizle birleşen sevgi gösterimi, sizi cazip kılacaktır.

7. Kendinizi Geliştirin

Eski Sevgilinizi Geri Döndürecek 10 Taktik

Sınırlar, zaman, iletişim, hisler… Tüm bunlar olup biterken yaptıklarınızla siz artık daha güçlü bir bireysiniz ve hayatınızda değişiklikler yapma yoluna giriyorsunuz. Kendinizi geliştirmeye odaklanarak tüm bu özelliklerinizi taçlandırabilirsiniz. Sadece eski sevgiliniz için değil aynı zamanda kendiniz için de değişin. Size olumsuz gelen yönleriniz hakkında düşünün. Bunları aşmaya çalışın. Yaşadığınız ayrılık ve getirdiği üzüntü sizin için motivasyon kaynağı olsun. Dış görünüş, giyim tarzı, düşünce yapısı gibi konularda kendinizde eksik veya olumsuz gördüğünüz noktaların üzerine gidin. Kendi hayatınızın kontrolünü elinize alın. İnanın, kendi hayatını kontrol edebilen birisi, karşı tarafa hiç olmadığı kadar çekici gelecektir.

8. Başka İnsanlarla Vakit Geçirin

Önemsediğiniz eski sevgilinizi hayatınıza geri döndürecek 10 taktik listesinde, ilk yedi maddeyi uyguladınız ancak pek umut vaat eden bir karşılık alamadıysanız, başka insanlarla görüşmeyi deneyin. Onlarla çıkmak veya romantik bir randevu yaşamak zorunda değilsiniz. Sadece onlarla sohbet edebilir, zaman geçirebilirsiniz. Bu şekilde eski sevgilinizdeki hangi özellikleri daha çok özlediğinizi anlayabilirsiniz. Ayrıca eski sevgilinizde, size karşı kıskançlık oluşmasını sağlayabilirsiniz. Kıskançlık yoğun bir duygudur. Önemli olan bunu kendi yararınıza akıllıca kullanabilmektir. Eski sevgiliniz böyle bir durumda “kaybetme korkusuyla”, sizin dikkatinizi geri çekmek isteyecektir. Çünkü siz, başkaları tarafından da aranan bir insan olduğunuzu gösterdiniz. İnsanlar ise rekabet etmeye bayılırlar!

9. Tavsiyeleri Düşünün

Çevreden veya arkadaşlarınızdan aldığınız tavsiyeleri hemen uygulamaya dökmeyin. Öncelikle verilen tavsiyelerin size ne kadar uygun olduğunu ve eyleme dökeceğiniz bu düşüncelerin karşı tarafta yaratacağı etkiyi düşünün. Belki de düşünülenin tersine karşı tarafı sizden uzaklaştırabilecek bir davranıştır. Yaşanan ikili ilişkiyi siz ve partnerinizden daha iyi bilen biri olamaz. Bu nedenle bir düşünceden yola çıkmadan önce bunun ikinize iyi gelip gelmeyeceğini ölçüp tartın. Bir tavsiyeyi uygulamaya karar verdiyseniz sonucunda oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı, hazır da bir çözüm konuşmanız olsun. Sonuçta o kişiyi tekrar hayatınıza çekmek istiyorsunuz. Geri dönüş için açık olan kapı sizin müttefikinizdir.

10. Onunla Açıkça Konuşun

Eski Sevgilinizi Geri Döndürecek 10 Taktik

Listedeki tüm taktikleri hayata döktünüz ve artık kendinizden emin, özgüvenli, güçlü bir insansınız. Son adımımız artık karşı tarafa nasıl hissettiğinizi söylemek. Bunu yaparken kendinize güvenin. Sonuçta kendi başınıza da güçlü ve mutlusunuz. Duygularınızı karşı tarafa iletirken gelecek olumlu veya olumsuz cevaba hazır olun. Siz karşı tarafa hayatınızdaki yerini nasıl anlatacağınız bilen en iyi kişisiniz. Burada taktik vermek çok doğru değildir. Ancak unutmayın olumlu geri dönüşü aldığınızda, eski sevgilinizi geri döndürdünüz. Öte yandan olumsuz bir cevap alırsanız da tebrikler, artık sizi siz olarak kabul ve takdir edecek insanı bulmaya daha da yakınsınız. Çünkü kendinizi ve ne istediğinizi artık daha iyi biliyorsunuz!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
7
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!