Erkekleri Mıknatıs Gibi Kendinize Çekmenin Yolları

5 dk okuma süresi


9
22 Paylaşım, 9 puan

Kabul edelim, erkeklerin aklından geçenleri anlamak bazen zor olabiliyor. Akıl oyunları oynamaktan kaçınmak önemlidir, ancak etkilemeye çalıştığınız biri varsa onun dikkatini çekmenin yolları elbet vardır. Erkekleri adeta bir mıknatıs gibi kendinize çekmenin farklı yolları sayesinde onun dikkatini size odaklamasını sağlayabilirsiniz. İşte erkekleri etkilemek için bilmeniz gereken bütün tüyolar, keyifli okumalar…

1. Ortak İlgi Alanları Bulun

Erkekleri Mıknatıs Gibi Kendinize Çekmenin Yolları

Araştırmalar, her iki cinsiyetin de kendileriyle benzer değerlere ve ilgi alanlarına sahip insanlarla uzun vadeli birliktelikler aradığını ve bu bağlantıların kalıcı mutluluğu beslemeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Onunla neleri sevdiği hakkında konuşun. Hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı paylaşın. İkiniz arasında ortak bir zemin bulmak, (ister ortak tarihe olan tutkunuz, isterse aynı televizyon programına olan tutkunuz olsun) bağ kurma fırsatları sağlayabilir. Ayrıca, ikinizin zevk alacağı aktiviteler bulmak için bu tür geçişleri kullanabilirsiniz. İkiniz de kış sporlarını seviyorsanız, kayak gezisine çıkın. İkinizin de öğrenmek istediğiniz bir konuda birlikte bir ders alın.

2. Duygusal Destek Sunun

İletişim kurarken, söylediklerini gerçekten dinlediğinizden ve dikkat ettiğinizden emin olun, çünkü büyük olasılıkla yanında olabilecek ve sorunlarıyla başa çıkmasına yardımcı olabilecek birini istiyor. Araştırmalara göre, insanların çoğu anlayışlı ve güvenilir ortaklar arıyor. Bu nedenle, ister geniş kariyer hedefleri olsun, isterse basit bir kişisel proje olsun, hayallerinin peşinden gitmesi için onu cesaretlendirin ve destekleyin. Kendini kötü hissediyorsa, ona sarılmak veya elini tutmak gibi fiziksel eylemler ruh halini yükseltmeye yardımcı olabilir. Onun müttefiki olun ve onu desteklemek için orada olduğunuzu bilmesini sağlayın.

3. Açıkça İletişim Kurun

Erkekleri Mıknatıs Gibi Kendinize Çekmenin Yolları

Bir anket, yetersiz iletişimin ayrılıkların önde gelen nedeni olduğunu ve sağlıklı bir ilişki için birbirini anlamanın hayati önem taşıdığını gösterdi. Erkekleri etkilemek istiyorsanız, ona anlamlı iltifatlar verin ve kendisini özel ve onaylanmış hissettirmek için adıyla hitap edin. Eğer ona kızgınsanız, neden ve ne hissettiğinizi açıklayın ve onu da aynısını yapması için cesaretlendirin. Modern çağda, internet iletişimi de ilişkilerin önemli bir bileşenidir. 2014 yılında yapılan bir araştırmada, cep telefonu kullanıcılarının yüzde 21’i, metin konuşmalarının ortaklarıyla daha yakın bir bağ kurmalarına yardımcı olduğunu söyledi. Bu, özellikle uzun mesafeli ilişkilerde önemli olabilir, ancak kısa vadede de faydalıdır. İşteyken ara sıra mesajlaşarak ona sizi hatırlatın ve siz ayrıyken sohbeti devam ettirin.

4. Kişiliğinizi Gösterin

Romantik çekicilik sadece fiziksel özelliklerden daha fazlasıdır ve kişiliğin güzellik algısını etkilediği iyi bilinmektedir. Bir erkeğin sizi beğenmesini nasıl sağlarsınız? Cevap basittir, ona gerçekte kim olduğunu göstermelisiniz. Yapılan tüm çalışmalar, dünya çapındaki hem erkek hem de kadınların eşlerinde zekaya ve nezakete değer verdiğini gösterdi. Zekâ problem çözme ve ebeveynlik becerilerinin göstergesidir. Nezaket ise yakın arkadaşlar için hem sosyal bir yardımcı hem de bir teselli kaynağıdır. Ona karşı nazik olmanın ötesinde, onu gülümsetmek için espri anlayışınızı gösterebilirsiniz. Güven ve pozitiflik her zaman ilgi çekicidir, bu yüzden sosyal ortamlarda gösteriş yapmaktan korkmayın.

5. Stilinizi Konuşturun

Erkekleri Mıknatıs Gibi Kendinize Çekmenin Yolları

Bir erkeği etkilemenin başka bir yolu da giyim tarzınızdır. Kendi benzersiz tarzınıza göre giyinmek hem görünüşünüzü hem de kişilik özelliklerinizi sergilemenin basit ve eğlenceli bir yoludur. Ayrıca, aşkı bulmaya zihinsel olarak daha hazır olmak için kendinizi iyi ve özgüvenli hissettiren giysiler giyin. Kendinizi kıyafetlerinizle ifade etmek, kalabalığın arasından sıyrılmanıza ve potansiyel romantik partnerlerin dikkatini çekmenize de yardımcı olabilir. Eşsiz ve ilginç biri olduğunuzu unutmayın. Eğer o size uyumlu biriyse, sizi özel yapan şey onu kendine çekecektir. Araştırmalar, insanların kırmızı rengi özellikle çekici bulduklarını bile göstermiştir, bu yüzden dolabınızın arkasında duran koyu kırmızı kıyafete bir şans daha verin.

6. Daha Sık Gülümseyin

Bir erkeğin sizi fark etmesini nasıl sağlarsınız? Gülümsemek, bir erkeği imparatorluğunuza davet etmenin açık ara en kolay ve en basit yoludur. 21. yüzyılda erkekler kadınlara yaklaşmaktan her zamankinden daha fazla korkuyor. Sıcak bir gülümseme, bir erkeğin size yaklaşma cesaretini kendinde bulmasını sağlayabilir. Eğer bir odanın karşı tarafında etkilemek istediğiniz o kişiyi görürseniz ve ne yapacağınızdan emin değilseniz cevap ‘bir gülümseme’ kadar basit olabilir. Çünkü yüz ifademiz ve mimiklerimiz biz ağzımızı bile açmadan konuşma fırsatını yaratırlar. Bir dahaki sefere bu bilgiyi cebinizde bulundurarak dışarı çıkın!

7. Göz Temasından Faydalanın

Erkekleri Mıknatıs Gibi Kendinize Çekmenin Yolları

Biraz göz temasının yapamayacağı bir şey yoktur. O karşı kaldırımda duruyorken bile ona birkaç saniye bakmanız tüm gün aklına girmeniz için yeterli olacaktır. “Az önce bana mı baktı?” düşüncesinin ardından bir sürü soru aklına gelecektir. Sizin ona bakıp bakmadığınızı aklında hesaplarken sizinle konuşmak için kendini toparlayabilir. Gülümseme ve göz temasını korumanın birleşimi, bilinçaltında bir erkeğe, onu potansiyel bir partner olarak onayladığınızı bile söyleyebilir. Eğer açıkça ona gözünüzü diktiğinizi belli etmek istemiyorsanız birkaç saat ona baktıktan sonra gözlerinizi uzaklaştırabilirsiniz.

8. Telefonunuzu Kenara Bırakın

Sadece erkekleri mıknatıs gibi kendinize çekmenin yolları değil, bu aynı zamanda diğer herkesi size çekmenin bir yoludur. Sürekli telefonla iletişim kurduğumuz bu zamanda ara sıra telefonu kenara bırakmak önemlidir. Eğer onun ilgisini çekmeye çalışıyorsanız konuşmaya odaklanmalısınız, telefonunuza gelen Snapchat bildirimine değil. Bu küçük bir dünya ve kafanız aşağıda en yeni fotoğraflarınızı Instagram’da paylaşırken, hemen yanınızdaki biriyle tanışıyor olabilirsiniz. Asansörde olsanız bile, telefonunuza bakmamaya ve etrafta kimlerin olduğunu görmemeye çalışın. Belki de hemen yanınızdaki fırsatı kaçırıyorsunuz!

9. Köşeye Saklanmayın

Eğer onun ilgisini çekmek istiyorsanız, bunu bir kenarda saklanarak yapamazsınız! Olduğunuz ortamda kendini göstermek ve varlığını odanın çeşitli yerlerine yaymak çok önemlidir. Kendini göstermek demek herkesin gözünü size dikeceği saçma hareketler yapmak demek değildir. Ancak mobilya veya bitkilerle kendinizi gizlemekten uzak durun. Nerede olursanız olun yapacak yararlı bir şey bulmak önemlidir. Bu olduğunuz ortamda bir grup sohbetine katılmak da olabilir, salınarak yürümek de. Ancak ne olursa olsun orada olduğunuzu belli edin ve sürüden bir şekilde kopmaya çalışın.

10. Yardımını İsteyin

Erkekleri Mıknatıs Gibi Kendinize Çekmenin Yolları

Kulağa 1950’lerde geldiği gibi, erkekler gerçekten size yardımcı olmayı seviyor. Belki kendilerini önemli hissettiklerinden, belki de yardım edebilince damarlarında pompalanan özgüven duygusundan. Ancak burada siz devreye giriyorsunuz. Ona iş yerindeki zorlu bir durumu açın veya ondan bir telefon uygulama önerisi isteyin. Kısacası ona akıllı olduğunu düşündürecek bir şeyi isteyin. Erkekleri kendinize mıknatıs gibi çekmenin yolları aslında o kadar zor değildir, sadece biraz oyunculuk ister. Gerçekten bir şey için yardıma muhtaç olmanıza bile gerek yok. Ondan yardım istemek aklında kalmanızı sağlayacaktır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!