En Popüler Gençlik Kitapları

1 dk okuma süresi


9
19 Paylaşım, 9 puan

Kitap okumanın kişinin kelime dağarcığını geliştirmesinden tutun da toplumsal iletişimine varıncaya kadar saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok olumlu etkisi vardır. Kitap seçerken kendi kişiliğimize, zevklerimize, tarzımıza uygun seçebiliriz. Örneğin bazılarımız dünya klasiklerinden tercih ederken, bazılarımız ise kişisel gelişim, bazılarımız da gençlik ile ilgili türleri seçebilir. Bu doğrultuda o kadar çok seçenek mevcut ki seçerken bazen zorlanabiliriz. Biz de sizler için hazırladığımız, genç kesime hitap eden en popüler gençlik kitapları listemizi paylaşmak istiyoruz. Hadi hep birlikte listemize göz gezdirelim.

1. Aynı Yıldızların Altında (John Green)

En Popüler Gençlik Kitapları

2012 de yayınlanan ve ana karakteri  kanser hastası olan bir kızın yaşamını konu olan bir kitaptır.

2. Yüzüklerin Efendisi Serisi (J.R.R. Tolkien)

J.R.R. Tolkien tarafından yazılan kitap serisinde savaş, hırs, dostluk ve macera üzerine kurulu bir hikayeye yer verilmiş üç kitaptan oluşan bir seridir.

3. Pabucumun Ajanı Serisi (Asude)

En Popüler Gençlik Kitapları

Gülmek ve stres atmak isteyenlerin tercih edebileceği, iki zıt karakterin birbiriyle kesişen yaşamlarının anlatıldığı iki kitaptan oluşan bir seridir.

4. Harry Potter Serisi (J.K. Rowling)

1997 yılında ilk serisinin yayınlandığı kitabın kahramanı olan Harry Potter’ın macera dolu serüveninin anlatıldığı sekiz kitaptan oluşan bir seridir.

5. Alacakaranlık Serisi (Stephenie Meyer)

En Popüler Gençlik Kitapları

2005 yılında yayınlanan heyecan ve gerilim dolu, vampir ve aşk konularını işleyen  dört  kitaptan oluşan bir seridir.En Popüler Gençlik Kitapları


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?