En Popüler Gençlik Kitapları

2 dk okuma süresi


9
20 Paylaşım, 9 puan

Kitap okumanın kişinin kelime dağarcığını geliştirmesinden tutun da toplumsal iletişimine varıncaya kadar saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok olumlu etkisi vardır. Bu nedenle kitap seçimi kendi kişiliğinize, zevklerinize, tarzınıza uygun olmalıdır. Bu konuda o kadar çok seçenek mevcuttur ki seçerken bazen zorlanabilirisiniz. Bunun için sizlere en popüler gençlik kitapları listesini hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Aynı Yıldızların Altında (John Green)

En Popüler Gençlik Kitapları

En popüler gençlik kitapları listesinin başında Aynı Yıldızların Altında kitabı yer alıyor. 2012 de yayınlanan bu kitap ana karakteri kanser hastası olan bir kızın yaşamını konu alıyor. Yazar, eserinde iki hastanın yaşama mücadelesini aşk teması ile birleştirip okurlarına sunmuştur. Kitabın okurlar tarafından sevilmesinin ardından beyaz perdeye de yansıtılmıştır. John Grenn kaleminden çıkan bu kitap okurlarını ve izleyicilerini kendine hayran bırakan bir kurguya sahiptir.

2. Yüzüklerin Efendisi Serisi (J.R.R. Tolkien)

Yüzüklerin Efendisi adlı kitap Oxford Üniversitesi profesörü olan İngiliz yazar J.R.R. Tolkien tarafından kaleme alınmıştır. İlk kez 1954 yılında yayınlanmıştır. Aslında ilk çıkış amacı Hobbit’in devamı niteliğindedir. Ancak sonraki yıllarda okuyucular tarafından ilgi görmesiyle birlikte savaş, hırs, dostluk ve macera teması zerine hikayeler yazılmış ve bir seri haline getirilmiştir. İngiliz edebiyatının bu değerli eserine kütüphanelerinizde yer vermenizi tavsiye ederiz.

3. Pabucumun Ajanı Serisi (Asude)

En Popüler Gençlik Kitapları

Pabucumun Ajanı kitabı ilk kez yazar Asude tarafından 2014 yılında kaleme alınmıştır. Gülmek ve stres atmak isteyenlerin tercih edebileceği, iki zıt karakterin birbiriyle kesişen yaşamlarının anlatıldığı iki kitaptan oluşan bir seridir. Tuna ve Deniz karakteriyle birbirinden farklı ancak bir o kadar da renkli iki iş insanının yaşamını anlatır. Yazar olay örgüsünü aşk teması üzerine kurmuş nefretten doğan sevgiyi mısralarına yansıtmıştır.

4. Harry Potter Serisi (J.K. Rowling)

En popüler gençlik kitapları listemizin 4. maddesinde ise Harry Potter yer alıyor. Okurları iyi bilir bu heyecan verici romanların yazarı İngiliz yazar J.K. Rowling’dir. Harry Poter serisi belki de serilerin en ilginci 1997 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Bu seri ilk serisinin yayınlandığı kitabın kahramanı olan Harry Potter’ın macera dolu serüveninin anlatıldığı sekiz kitaptan oluşan bir seridir.

5. Alacakaranlık Serisi (Stephenie Meyer)

En Popüler Gençlik Kitapları

Alacakaranlık serisinin yazarı Stepheine Meyer’dir. 2005 yılında yayınlanan bu kitap heyecan ve gerilim dolu sayfalarıyla okurlarını adeta büyülemiştir. Alacakaranlık serisi vampir ve aşk konularını işleyen dört kitaptan oluşan bir seridir. Seride ki kitapların olay örgüsü her ne kadar vampirler üzerinden gidilse de insan yaşamına dair psikolojik çözümlemeler yapılmıştır. Yazar, bu seride kullandığı büyüleyici anlatımıyla sizi bambaşka diyarların kucağına atabilir.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!