En İyi Video Düzenleme Programları

2 dk okuma süresi


12
18 Paylaşım, 12 puan

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve cihazların daha akıllı hale gelmesi ile hız ve zaman kavramı çok önem arz etmektedir. Bu sebeple artık Youtube, Google’nin önüne geçmiş ve insanlar önce bilgi için videosu var mı ona bakmaya başlamıştır. Biz de aranızda Youtube / vlog gibi platformlara katılmayı düşünen arkadaşların olduğunu düşündük ve en iyi video düzenleme programları neler? Sizler için araştırdık. Aralarında profesyonel video düzenleme programlarından orta ve en basit programlara kadar birçok seçeneği bulacaksınız. Hadi başlayalım!

1. Adobe Premiere Pro CC

En İyi Video Düzenleme Programları

Video düzenleme konusunda profesyonel olan kişiler tarafından, genellikle bu program kullanılmaktadır. Program ücretli olup, öncesinde denemek isteyenler için 7 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur. Programın video düzenleme işini kolaylaştıran pek çok aracı bulunduğu için tercih edilmektedir.

2. Openshot

Ücretsiz bir program olan Openshot, amatör ve profesyonellerin en çok kullandıkları video düzenleme programlarından biridir. Ödül kazanmış bir program olarak Openshot’ın seçilmesinde öne çıkan özelliklerinden birisi açık kaynaklı olmasıdır. Program dünya genelinde geniş bir topluluk tarafından kullanıldığı için, herhangi bir sorun yaşadığınızda yardım için pek çok kişiye ve bilgiye ulaşmanız mümkün.

3. Movavi

En İyi Video Düzenleme Programları

Movavi Video Editor, video montajında deneyiminiz olmasa bile adeta bir profesyonelin elinden çıkmış gibi videolar hazırlayabilirsiniz. Programın Türkçe sürümü bulunmaktadır. Sürükle-bırak yöntemiyle tüm işinizi halledebileceğiniz bir program.

4. VSDC

VSDC Free Editor, Windows Movie Maker sonrası alternatif olabilecek bir programdır. Araçlar çubuğunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Eğer videolarınızı evde çekecekseniz veya hareketsiz videoları düzenleyeceksiniz, tam size göre bir programdır.

5. Pinnacle Studio Ultimate

En İyi Video Düzenleme Programları

Bu program ücretli olup, hızlı olması sebebiyle öne çıkan bir video düzenleme programıdır. Amatör ve profesyonellerin kullanılabileceği niteliktedir. Son derece keyifli bir programdır. Programın çok fazla gelişmiş bir özelliği yoktur ancak kullanıcı dostu olması dünya genelinde oldukça popüler kılıyor.

6. DaVinci Resolve

Tamamen ücretsiz olan DaVinci Resolve programı, gelişmiş özellikleriyle dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Pek çok kişinin Youtube videolarını DaVinci Resolve ile düzenlediğini söyleyebiliriz.

7. After Effects

En İyi Video Düzenleme Programları

Son derece gelişmiş özellikleri sayesinde dünya genelinde en çok kullanılan video edit programıdır. After Effects, Adobe’un en çok tercih edilen programlarından biridir. Bir çekimi tamamen profesyonel hale getirmeyi oldukça kolay hale getiren bu program ücretli olup, satın almadan önce deneme yapmak isteyenler için süreli ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

8. Wondershare Filmora

Bu program, video düzenlemeyi hiç bilmeyen kişilerin dahi kolayca kullanabilecekleri tarzda kullanışlı bir programdır. Wondershare Filmora çoklu kamera veya VR aracı gibi çok gelişmiş özelliklere sahip değil ancak keyifli arayüzü ve kullanıcı dostu özelliklere sahiptir. Bu sayede pek çok kişinin favorisi konumuna gelmiştir.

9. Lightworks

En iyi video düzenleme programları

Lightworks, sadece amatörler tarafından değil, aynı zamanda profesyonellerin de tercih ettiği bir programdır. Program tamamen ücretsiz olması ve hem Windows hem de Mac işletim sisteminde çalışabiliyor olması sayesinde öne çıkmaktadır.

10. Blender

En iyi video düzenleme programları listemizin son maddesinde yer alan Blender programının en önde gelen özelliği, ücretsiz ve 3D modelleme özelliğine sahip olmasıdır. Açık kaynak kodlu olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmekte, ayrıca dünya genelinde geniş bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Bu programı kullandığınızda, herhangi bir konuda yardım almak için binlerce kaynağa ulaşabiliyorsunuz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
15
Beğen
Mutlu Mutlu
16
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak